najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Redakcja elblag.net
2013-12-16 06:21 72%

Rondo nieoznakowane? Kierowcy się skarżą

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Bez wielkich fanfar, praktycznie po cichu otwarte zostało rondo łączące wjazd na Trasę Unii Europejskiej i ul. Browarną. Kierowcy jednak skarżą się na brak oznakowania ronda, słabe oświetlenie oraz wjeżdżające pod prąd inne samochody.

Przebudowa ul. Browarnej zakładała również powstanie ronda, które łączyłoby tą ulicę z wjazdem na Trasę Unii Europejskiej. Do momentu otwarcia ronda, przez kilka miesięcy, kierowcom służyło prowizoryczne skrzyżowanie, gdzie pierwszeństwo przejazdu mieli kierowcy jadący z kierunku Trasy Unii Europejskiej.

Tymczasem w sobotę rondo zostało już otwarte i to zrodziło problemy. Kierowcy jadąc z kierunku Trasy Unii Europejskiej, nie widząc innych oznakowani, praktycznie na pamięć wjeżdżają na nowe rondo i to bardzo często… pod prąd.

- To wina przyzwyczajenia. Kierowcy bowiem wiedzieli, że aby przejechać w kierunku ul. Brzeskiej musieli lekko skręcić w lewo na tym prowizorycznym skrzyżowaniu. Mając to w pamięci, teraz wjeżdżają na rondo „pod prąd”. Myślę, że koniecznie trzeba w mediach o tym poinformować, aby nie doszło do wypadku – pisze do naszej redakcji Czytelnik.

Na ten problem również zwraca uwagę radny PO Robert Turlej, który na portalu facebook skomentował zaistniałą sytuację. - Zmiana organizacji ruchu przy moście UE-Brzeska-Browarna. Wczoraj w godzinach wieczornych otwarte zostało rondo mimo, że nie ma oznakowania poziomego. Informacja o zmianie organizacji ruchu niestety nie została wysłana do mediów. Słabo oświetlone rondo i brak znaków informujących o zmianie organizacji mogło wpłynąć na zachowanie wielu kierowców, jadących "na pamięć". Efekt to spora ilość wjazdów "pod prąd". Elektronicznie wysłałem swoje uwagi do kierownika budowy a także wiceprezydenta Hajdukowskiego oraz dyrektora DRiD. Mam nadzieję, że w tym miejscu nie dojdzie do żadnej tragedii – pisze radny Turlej.

oceń wątek 13 5 zgłoś do moderacji
2013-12-16 07:00 89%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca
trzeba patrzeć na znaki a nie czytać media.
Jak walniesz stłuczkę, to będziesz tłumaczył się że nie wiedziałeś bo w mediach nie pisali??
pozatym media kłamią.
odpowiedz oceń post 17 2 zgłoś do moderacji
2013-12-16 07:27 29%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez helio
Jakie znaki? Jak od mostu nie ma żadnych znaków, że na rondo się wjeżdża. Aż dziwne, że nasz prezydent nie zrobił oficjalnego otwarcia ronda, które z pewnością było częścią jego programu wyborczego.
oceń post 5 12 zgłoś do moderacji
2013-12-16 08:50 70%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca
Helio, jechałeś tamtędy??
zjeżdżając z mostu masz jechać lewą stroną drogi, a nie prawą, zjeżdżając lewą stroną jezdni wjeżdżasz na rondo prawidłowo, ludzie jadą prawą stroną, jeżdżą gamonie na pamięć.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-12-16 08:22 71%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez bobbudowlaniec
A pan Turlej "nibyradny" niech nie plecie głupstw i niech nie wykazuje sie skrajną niewiedzą z politowania godną chęcią zaistnienia jako "SUPERRADNY", po pierwsze oznakowania poziomeg o nie musi być, po drugie informacja w mediach była aże "superradny" nie czyta to niech nie plecie głupstw, a po trzecie za jazdę na pamięć nie zdaje się egzaminu na prawo jazdy. A co by się stało panie "superradny" gdyby mediów elektronicznych zabrakło to kierowcy by sobie nie poradzili a i nie byłoby za pomoca elektroniczych mediów poinformoawać Prezydenta i innych dyrektorów hehehehe. Dla mnie godne pożałowania zachowanie człowieka, który stara się za wszelką cenę wykazać ale mu nijak nie wychodzi upss.
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2013-12-16 08:51 73%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca
święta racja
oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2013-12-16 09:03 86%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin z krwi i kosci
Nie zmienia to faktu BOBEK, ze mnostwo kierowcow wjezdza pod prad!!!!!! Lacznie z taksowkami....
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2013-12-16 08:45 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ojojojoj
panie Robercie, może to dla Pana było zbyt trudne więc Panu pomogę ;) Proszę bardzo, kilka linków do informacji której wg Pana nie było w mediach:
http://moto.elblag.net/artykuly/przebudowa-drogi-nr-503-zmiana-organizacji-ruchu,8494.htm
http://info.elblag.pl/30,33739,Zmiana-w-organizacji-ruchu-na-ul-Browarnej.html
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=70000
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-12-16 09:49 77%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez bobbudowlaniec
do Bartłomiej Ryś - "Na skrzyżowaniu ulic Browarnej i Brzeskiej ruch będzie odbywał się po nowo wybudowanym rondzie z zawężeniem wlotów do jednego pasa ruchu od strony ul. Trasa Unii Europejskiej i Brzeska." - czy ta informacja nie jest zrozumiała dla średnioczytającego ze zrozumieniem czwartoklasisty, i czy z niej nie wynika jednoznacznie, że ruch będzie sie odbywał po rondzie? Rondo nie zostało otwarte - bo oczywiście otwieramy drzwi, okno ale może to dla mnie jest tylko oczywiste. I pomyślcie siobie jak kierowcy radzili sobie dziesięć lat temu jak nie było internetu - mój boże jak oni wtedy sobie radzili bez informacji w mediach "o otwarciu rond" ? A idąc dalej to za 3 lata będzie trzeba do takich zmian w organizacji ruchu dołączyć specjalną instrukcję dla tych co czytają informacje w internecie. Źle się dzieje w państwie duńskim.
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2013-12-16 11:48 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążuś
...nic by się nie stało gdyby postawiono dodatkowe , duże znaki UWAGA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU - RONDO. Tyle razy budowlańcy zmieniali tam oznakowania, lub zapominali zmienić ,że ..... Woda podczas już lekkich opadów stoi na rondzie i nikt z Ratusza i budowlańców nie reaguje ! Chociaż ...... postawiono tam słupki zwężmające drogę i tak już zostanie na wieki. Wszystkim Elblążanom ,życzę WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH ŚWIĄT.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-12-16 16:58 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
gdzie otwarte!!!!!!!!!!!!!! jak tu SYF jak na ich wszystkich budowach
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-12-16 16:59 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez pisio
dlaczego publikujecie wybiórczo komentarze ?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-12-16 17:20 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez A1
Znowu Turlej pisze farmazony - żałosny człowiek. W mediach mieli podać, bo ludzie jeżdżą "na pamięć"? Ulotki powinni zrzucać z samolotów.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-12-16 18:20 75%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez bo
to nie kierowcy się skarżą tylko pierdoły które nie znają przepisów .
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-12-16 18:39 56%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez mayk
Burdel na rondzie chaszcze góry ziemi i pełno butelek w każdym wykopie ogólny syf.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2013-12-16 22:44 50%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
Zaszła pomyłka, nie komentowałem żadnej części tego artykułu, zrobił to ktoś, kto miał dostęp do mojego konta. Poprzedni komentarz został usunięty. Przepraszamy za problemy.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-12-17 07:01 40%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez jasiek80
taaa a ja widziałem ufo.
do błędu nie potrafimy się przyznać?
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-12-17 08:15 50%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca znający znaki
Panie Bartłomieju. Macie błąd w systemie! Napisałem komentarz, który został zaakceptowany przez moderatora (pewnie pana). W wyniku wpuszczenia komentarza na stronę...pojawiło się w avatarze pana zdjęcia. Też się zdziwiłem. Wystarczyło usunąć avatar:)
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2013-12-17 19:15 33%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
Dziękuję za informacje, błąd zgłosiłem do naszego działu IT. Pozdrawiam! :)
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
NoName
2013-12-17 17:57 43%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Nie rozumiem w czym problem. Przecież są znaki informujące o ruchu okrężnym i nakaz ustąp pierwszeństwa. Jak jeździcie na pamięć to wasz problem. Ja dziś jechałem tym rondem i nie miałem problemu.
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-12-17 18:48 50%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez jechałem rondem
chodzi o zjazd z mostu UE. Same wloty na rondo mają oznakowanie ale zjazd z mostu nie miał dobrej segregacji ruchu zrobionej. Jak jest dzisiaj? czy coś zrobiono w tej sprawie?
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.