najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Raff
2012-06-16 15:04 50%

Ruszyła rozbudowa drogi nr 503 z Elbląga do Pogrodzia

rozpoczęty ponad rok temu przez Rafał Kadłubowski

Prawie 66,5 miliona złotych kosztować będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 503 na odcinku Elbląg - Tolkmicko – Pogrodzie. Ten ponad 24 kilometrowy odcinek malowniczej trasy nadzalewowej zmodernizuje polsko – hiszpańskie konsorcjum firm: FCC Construccion S.A. z Madrytu oraz Grupa Finansowa Cargo Sp. z o.o. Wojkowice. Pierwsze prace budowlane ruszyły 4 czerwca i potrwają ponad 2 lata.

Roboty, ze względu na przedłużające się procedury przetargowe, rozpoczęły się z półrocznym opóźnieniem. Według wcześniejszych planów, miały ruszyć pod koniec ubiegłego roku i zakończyć się w czerwcu 2013 r.  Nowy harmonogram zakłada, że zakończenie robót nastąpi w II połowie 2014 r.

Rozbudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 503, na odcinku od granic Elbląga przez Tolkmicko do Pogrodzia o łącznej długości 24,3 km, została podzielona na 8 odcinków. Rozbudowa ma na celu podniesienie stanu technicznego istniejącej drogi do parametrów klasy Z.

Zakres prac na istniejącej drodze obejmie głównie rozbudowę nawierzchni – niezbędne wzmocnienie i poszerzenie nawierzchni oraz kompleksowe uporządkowanie odwodnienia wraz z zastosowaniem urządzeń bezpieczeństwa. Przewiduje się wykonanie wszystkich prac robót w granicach pasa drogowego lub w bliskim jego sąsiedztwie za zgodą zainteresowanych stron.

Zakres prac obejmuje ponadto: przebudowę wszystkich istniejących skrzyżowań, budowę obustronnych zatok autobusowych w miejscu wszystkich istniejących przystanków, budowę chodników lub ciągów pieszo-rowerowych na terenie miejscowości, oczyszczenie i udrożnienie istniejących rowów drogowych, budowę lub rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej w miejscowościach, przebudowę wszystkich przepustów pod drogą, rozebranie istniejących i budowę nowych obiektów inżynierskich, przebudowę istniejącego uzbrojenia podziemnego lub zabezpieczenie rurami osłonowymi, budowę urządzeń kanalizacji deszczowej i urządzeń podczyszczających wody opadowe, przebudowę odcinków wodociągu przebiegających pod jezdnią lub w strefie bezpośredniego oddziaływania jezdni, przebudowę kolidujących urządzeń teletechnicznych i energetycznych, usunięcie drzew rosnących zbyt blisko jezdni na koronie lub ograniczających widoczność, budowę mikrotuneli dla żab i małych ssaków wraz z systemem listew naprowadzających oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego drogi.

Łącznie przebudowanych lub wybudowanych zostanie: 24 km 320 m drogi, 12 km 390 m chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 8 mostów, 39 przepustów, 31 zatok autobusowych oraz 41 skrzyżowań.

Prace budowlane pochłoną 66 mln 452 tys. 943 zł. Aż 70% tej kwoty pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013.

oceń wątek 1 1 zgłoś do moderacji
2012-06-19 11:21 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez alonzo
po tym odcinku to nawet policja nie jeździ, takie dziury....
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
Blue_Marine
2012-06-26 11:44 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Blue_Marine
:D
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-06-19 11:28 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez komedia
Prace budowlane pochłoną 66 mln 452 tys. 943 zł. O jeju! Komedia
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-06-19 11:30 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez siara
i cały misterny plan...
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
Blue_Marine
2012-06-22 10:01 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Blue_Marine
Nie no fajnie, super drogi, chodniczki, mikrotunele dla żab, teleporty dla jeleni - ale nie za drogie to wszystko czasem jak na 24 km? I kto zabuli te pozostałe 30% kwoty? I czemu drogi w polsce budują hiszpanie?! U nas nie ma budowniczch?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-06-30 13:52 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz


nasi lepiej niech sie za nic nie zabieraja ;)


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.