najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
To im zawdzięczamy tańsze bilety. PiS wprowadza program Elblążanin Plus (+ zdjęcia)
2018-08-31 07:35 0%

To im zawdzięczamy tańsze bilety. PiS wprowadza program Elblążanin Plus (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Od 1 września bilety komunikacji miejskiej w Elblągu będą tańsze. Autorami wprowadzanego w życie projektu obiżki cen są radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy w ten sposób wdrażają w życie pierwszy etap programu Elblążanin Plus. Wczoraj, 30 sierpnia, na przystanku nieopodal Urzędu Miejskiego w Elblągu zorganizowali konferencję prasową podczas, której omawiali proponowane przez nich rozwiązania, które mają się przyczynić do poprawy życia elblążan

Przypomnijmy ceny biletów, które wejdą w życie z dniem 1 września

  • Cena biletu dla posiadaczy Elbląskiej Karty Miejskiej na jazdę do dwóch przystanków wyniesie 2 zł (normalny) i złotówkę (obecnie 2,20 i 1,10 zł), 
  • Cena biletu EKM powyżej dwóch przystanków: 2,30 i 1,15 zł (obecnie 2,60 zł i 1,30 zł)
  • Cena biletu przesiadkowego (przesiadka w ciągu 20 minut) – 1 grosz (obecnie 40 groszy)
  • Cena biletu jednorazowego godzinnego kupowanego u kierowcy – 3 zł i 1,50 zł (obecnie 3,40 zł i 1,70 zł)
  • Cena biletu imiennego miesięcznego dla uczniów i studentów na terenie miasta – 25 zł (obecnie nie ma takiego biletu, ulgowy miesięczny imienny kosztuje 42,50 zł)
  • Cena biletu semestralnego dla uczniów i studentów – 120 zł (obecnie 180 zł)
  • Cena biletu miesięcznego imiennego – 80 i 40 zł (ulgowy), obecnie 85 zł i 42,50 zł
  • Cena biletu miesięcznego na dni robocze – 75 zł i 37,50 zł (ulgowy), obecnie 80 i 40 zł

Przypomnijmy, że prezydent Elbląga wcześniej także proponował obniżki cen biletów, ale były one mniejsze i podyktowane troską o stan finansów. Według wyliczeń miejskich urzędników, propozycje klubu radnych PiS mają kosztować miasto od 1,7 do 2 mln złotych, wcześniejsze propozycje prezydenta Witolda Wróblewskiego opiewały na kwotę 1,15 mln złotych.

Obecnie wdrażany w życie program Elblążanin Plus został przyjęty 25 czerwca przez Radę Miejską w Elblągu na specjalnie zwołanej sesji (nadzwyczajnej). Obejmować ma nie tylko obniżki cen biletów. Tańsze mają być również żłobki i przedszkola, wstęp na imprezy sportowe i kulturalne. Jak zapewniał radny Rafał Traks kolejne etapy tego programu będą sukcesywnie wprowadzane w życie w następnych latach.

Program Elblążanin +

Program Elblążanin + obejmuje system ulg, bonifikat i zniżek dla osób korzystających z miejskiej komunikacji, miejskich parkingów, miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, placówek opiekuńczych, oświatowych i wychowawczych oraz programów społecznych realizowanych na terenie Gminy Miasto Elbląg. Jest skierowany do wszystkich mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Miasto Elbląg oraz osób uczących się i studiujących w Elblągu. Osoby te mogą korzystać z programu E+ na podstawie dokumentów potwierdzających zameldowanie, legitymacji szkolnej lub studenckiej. W programie może funkcjonować Karte E+.

Do programu E+ moga przystępować partnerzy z własna ofertą wsparcia dla mieszkańców: instytucje państwowe i samorządowe, organizacje pożytku publicznego, stowarzyszenia, kluby sportowe, przedsiębiorstwa, osoby prawne i fizyczne. Zasady ich przystępowania do programu ma ustalić odrębna uchwała. 

Za realizację programu odpowiada Prezydent Elbląga. Zadania realizowane w ramach programu E+ bedą finansowane z budżetu miasta oraz innych środków i programów zewnętrznych. Program będzie funkcjonował od 1 września 2018 roku do końca 2022 roku. Będzie realizowany etapowo, a poszczególne etapy będą przyjmowane stosownymi uchwałami Rady Miejskiej w Elblągu, które szczegółowo będa określać realizację etapu, narzędzie służące do realizacji oraz finansowanie.

Program ma charakter otwarty i może być modyfikowany i rozszerzany o nowe obszary wsparcia. Może być także kontynuowany po roku 2022. Pierwszy etap obejmie systemowe obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej. 

Harmonogram realizacji:

Etap 1 – 2018 r. (od 1 września)

Obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej.

Etap 2 – 2019 r.

Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach na terenie Elbląga poprzez utworzenie nowej placówki w budynku przy ul. Lotniczej (po Gimnazjum nr7) oraz poprzez wprowadzenie dotacji dla żłobków niepublicznych (dzięki temu zmniejszy się wysokość opłat dla rodziców w żłobkach prywatnych).

Etap 3 – 2020 r.

Wprowadzenie bezpłatnych i ulgowych biletów wstępu do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, na miejskie lodowiska oraz na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowe (koncerty, mecze)

Etap 4 – 2021 r.

Zwiększenie wysokości stypendiów sportowych i artystycznych dla młodych uzdolnionych elblążan oraz dotacji dla miejskich jednostek organizujących wypoczynek dla dzieci.

Etap 5 – 2022 r.

Zmniejszenie opłat z tytułu parkowania na miejskich parkingach.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-08-31 10:11 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Jak to jest że dzieci mieszkające w Elblągu i dojeżdżają linią 16 (gdzie nie ma 2 strefy) do szkoły w Gronowie Górnym nie będą miały zniżki.Moim zdaniem trochę nie sprawiedliwe.
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2018-08-31 12:11 86%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Q
Cztery lata mieli na taka akcje ale odpalili to dopiero przed wyborami. Dziękujemy wam dobroczyncy
odpowiedz oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2018-08-31 13:37 80%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez ^^
celne!
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2018-08-31 15:45 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez kovalski
a za czyje pieniądze bo wy nie macie ani grosza ????
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2018-09-03 12:05 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez pasażer
A kiedy zaczną dopłacać?
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2018-09-03 16:38 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Janek
Dziwne ? Bardzo dziwne!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-23 11:40 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez er ce
Czekamy na Grecję bis.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.