najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
W Elblągu rozpoczęła działalność wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych
2019-08-21 08:01 100%

W Elblągu rozpoczęła działalność wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

20 sierpnia 2019 r. w Elblągu rozpoczęła działalność wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. Jej siedziba znajduje się vis-à-vis I Liceum Ogólnokształcącego (po drugiej stronie ulicy), w jednokondygnacyjnym budynku Skwer Pocztova przy ul. Pocztowej.

Za odblokowanie hulajnogi zapłacimy 2,50 zł, za pół godziny jej użytkowania ok. 11 zł 

- poinformował Ryszard Płyszewski, manager Blinkee.city Elbląg (Hallo #City Elbląg). Minuta korzystania z hulajnogi będzie kosztować 49 groszy. Są zniżki dla studentów (15%). Przewidziane są także akcje rabatowe dla osób, które dużo korzystają z wypożyczalni. 

Dodał, że biuro jest tak zorganizowane, że nie służy tylko i wyłącznie jako miejsce ładowania akumulatorów i serwisu, ale pełni jednocześnie funkcję miejsca, gdzie możemy uzyskać wszystkie potrzebne informacje, wypić kawę.

Będziemy tu przeprowadzać pogadanki z użytkownikami na temat bezpieczeństwa, kultury jazdy oraz na temat strefy, którą będziemy widzieć w aplikacji (różowy kolor), będącej miejscem, w którym możemy pozostawić hulajnogę elektryczną w odpowiedni sposób, tzn. równolegle do krawężnika od strony chodnika, nie od strony jezdni. Rusza także akcja promocyjna. Każdy uzytkownik, który przyjdzie do nas wypożyczyć hulajnogę otrzyma od nas na własność kask

- dodał właściciel. Oczywiście liczba kasków jest ograniczona.

Hulajnogi dostępne w Elblągu są doskonale zabezpieczone przed kradzieżą. Są zintegrowane z systemem GPS, mają w sobie nawet urządzenie, które wskaże (w przypadku kradzieży) na którym piętrze (kondygnacji) znajduje się pojazd.Jest równiez system, który monitoruje pojazdy pod kątem np. potencjalnego niszczenia urządzenia (wstrząsy). 

Aby wypożyczyć hulajnogę elektryczną należy ściągnąć aplikację. Płatności dokonujemy za pośrednictwem Internetu. Naładowany akumulator wystarczy na przejechanie około 24 km. Wszystko zależy jednak od tego po jakim terenie będziemy się poruszać, jego pochyłości oraz od naszej wagi. Wypożyczyć hulajnogę będzie można 24 godziny na dobę. Obecnie dostępnych jest około 60 sztuk. Liczba pojazdów może wzrosnąć nawet do 100 egzemplarzy - wszystko zalezy od zainteresowania. 

Trudno w tej chwili określić jak długo wypożyczalnia będzie czynna poza sezonem. Jak poinformował nas manager, wszystko zależy od pogody, a jak wiadomo jest ona w ostatnich latach bardzo zmienna. Zimy bywają łagodne, ale zdarzają się też w tym okresie długie okresy zimnej, a jednocześnie deszczowej pogody. W takim przypadku, z uwagi na bezpieczeństwo, wypożyczalnia będzie czasowo zamknięta.

Hulajnogi zostały przygotowane pod kątem nowej ustawy, która ma niebawem wejść w życie - mogą rozwijać prędkość maksymalną 25 km na godzinę. Właściciele wypożyczalni od samego początku duży nacisk kładą na bezpieczeństwo, które tak naprawdę jest najważniejsze.Udało im się uzyskać przychylność miasta. Jak wyjaśnił nam manager Hallo #City Elbląg chodziło o to, żeby przed rozpoczęciem biznesu nawiązać dobre relacje z miastem, sprawdzić wszystko pod kątem obowiązujących przepisów - tak, żeby później nie być niemiło zaskoczonym.

Z uwagi na nieprecyzyjne regulacje, jak dotąd użytkownik elektrycznej hulajnogi lub deskorolki uznawany jest w świetle prawa jako pieszy. Mimo tego, że urządzenia osobistego transportu są w stanie rozpędzić się do około 35 km/h, ich użytkownik może korzystać z chodnika. To się jednak wkrótce zmieni, bo wejdą w życie nowe przepisy, na mocy których użytkownicy hulajnóg elektrycznych nie będą już dalej traktowani jak piesi, a bliżej im będzie do rowerzystów. Propozycje ministerstwa będą pozwalać na jazdę po drogach dla rowerów, a nawet jezdniach. Z hulajnóg nie będą mogły korzystać osoby poniżej 10. roku życia, nawet w towarzystwie osoby dorosłej.

Tego typu pojazdami będzie można poruszać się:

  • drogami dla rowerów
  • pasami ruchu w jezdni dla rowerów
  • przejazdami przez jezdnię dla rowerzystów
  • jezdniami, na których dopuszczalna prędkość jest nie większa niż 30 km/h.

W sytuacji, gdy zabraknie infrastruktury dla rowerzystów a organizacja ruchu dopuszcza ruch z wyższą prędkością niż 30 km/h, użytkownik hulajnogi elektrycznej będzie mógł korzystać z chodnika, "jadąc powoli i zachowując szczególną ostrożność". Warto dodać, że na chodniku to pieszy będzie miał pierwszeństwo.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-08-21 10:11 46%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Tragedia.
Ale bezsens.
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
Miszkurka2000
2019-08-25 09:59 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Miszkurka2000
Masz rację bo o bicyklach kiedyś mówiono tak samo ;-)
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-08-21 11:00 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez pietia-goras
No i się zacznie, to jakieś paranoiczne przedsięwzięcie ustawione na zysk właściciela i tyle w temacie.
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
2019-08-21 14:47 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez masakra
Rano już były pozostawiane bezpańsko na mieście :):):)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-08-22 07:39 17%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Jacoby
Minuta korzystania z hulajnogi będzie kosztować 49 groszy ? Czyli godzina 29.4 zl a doba 705,6 zl ! Czyli w 3 dni hulajnoga sie zwroci, pod warunkiem, ze ktos ja wypozyczy za taka cene zamiast sobie kupic nowa ?
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
Miszkurka2000
2019-08-25 10:01 33%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Miszkurka2000
Autobus miejski w przeliczeniu na bilety ile kosztuje - też liczyłeś?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-08-22 12:54 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
Jacoby: tego sie nie pozycza na doby czy godziny!
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-08-22 16:26 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Pytanie.
Gdzie w Elblągu kupie skuter ? Nowy lub używany "
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-08-23 18:39 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Motocyklista
SEMAX lub u Kalinki.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-08-22 18:36 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Dede
Liczą od minuty ... każdy będzie gnał na złamanie karku.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2019-08-26 19:18 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez pobieŻacz
pobieŻ ...

i to przez tyle dni nikomu nie przeszkodziło w pobieŻaniu:(
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.