najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
2017-06-20 13:00 0%

W trzech miejscach w Elblągu pojawią się biletomaty?

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Budżet Obywatelski to narzędzie w rękach obywateli kształujące ich małe ojczyzny - miejsca, z którymi są emocjonalne związani. Wciąż trwa nabór wniosków do edycji na rok 2018 (25 czerwca), ale kilka propozycji już ujrzało światło dzienne. Jedną z nich złożyli elbląscy przedstawiciele Młodych .Nowoczesnych, którzy zaproponowali, aby trzech punktach w naszym mieście - przy przystankach tramwajowych - pojawiły się biletomaty. Miałyby one ułatwić pasażerom kupno biletów komunikacji miejskiej oraz usprawnić przejazdy pojazdom, które nie zawsze jeżdżą zgodnie z grafikiem przez sprzedaż biletów przez kierowców.

- Zadanie zakłada zakup stacjonarnych maszyn do miejsc najbardziej ruchliwych w naszym mieście. Możliwe jest odkupienie urządzeń od innych miast w stanie tzw. refabrykacji, których koszt jest znacząco mniejszy - tłumaczą przedstawiciele młodzieżówki partii .Nowoczesna.

Wniosek miałby zostać ujęty w ramach inicjatyw ogólnomiejskich. Biletomaty miałyby stanąć w trzech miejscach (zapewne na początek): przy przystankach tramwajowych koło Dworca, Placu Słowiańskiego oraz Płk. Dąbka - CH Ogrody. Przyjęły się one i sprawdziły się w większych i mniejszych aglomeracjach i dlatego warto - zdaniem elbląskiej młodzieżówki - pokusić się o ich zakup. "Ułatwią one życie nie tylko mieszkańcom miasta, ale także turystom, którzy będą odwiedzali Elbląg" - postulują .Nowocześni.

- Biletomaty to sprawdzona metoda zakupu biletów komunikacji miejskiej w wielu polskich miastach. Umożliwiają zaopatrzenie się w bilet niezależnie od pory dnia w porównaniu do punktów ZKM czy sukcesywnie zmniejszającej się liczbie kiosków. Biletomaty to także metoda walki ze spóźniającymi się pojazdami, których kierowcy przez sprzedaż biletów jeżdżą zgodnie z grafikiem

- czytamy we wniosku złożonym przez .Nowoczesnych.

 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
NoName
2017-06-20 14:13 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez jyje
"Młodych .Nowoczesnych" hahahahahh
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-06-20 14:20 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Anonim
Dobrze że macie aktualne zdjęcie Ogrodów
odpowiedz oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2017-06-20 15:17 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez aleja
"Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ?
Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja.
Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2017-06-20 16:11 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez dartwop
W nie prościej w autobusach zrobic ?
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-06-20 19:42 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Zet
Powinien się też pojawić na Placu Słowiańskim
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
Janki23
2017-07-14 13:19 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Janki23

Każdy jeden mnie cieszy. Oby jak najwięcej, to bardzo wygodne.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.