najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Redakcja elblag.net
2014-09-16 08:00 82%

Robert Turlej: Jest mi wstyd za rowerzystę

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Z roku na rok infrastruktura rowerowa jest w coraz lepszym stanie, co ma wpływ na zwiększenie się liczby rowerzystów. Niestety niektórzy z nich popełniają błędy związane z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Niemiłą przyjemność kontaktu z takim rowerzystą miała jedna z czytelniczek Elbląg.net spacerująca ulicą 12 lutego.

Po przeczytaniu artykułu „Rowerzyści, jak święte krowy? Problem naszej Czytelniczki” mogę napisać tylko jedno, będąc rowerzystą jest mi wstyd za naganne zachowanie innego rowerzysty, którego postawa nie przystoi użytkownikom rowerów.

Brak kultury osobistej u rowerzysty to jedno, a drugie to brak znajomości przepisów czy też niedostateczna praktyka. Specjalnie dla takich osób organizowane są bezpłatne warsztaty miejskiej jazdy na rowerze prowadzone przez Oficera Rowerowego. Podczas zajęć uczestnicy trenują praktyczną jazdę po elbląskich drogach rowerowych, dowiadują się od instruktora kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy chodnikiem. Instruktor wskazuje również newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych.

Inną kwestią często poruszaną w komentarzach jest przejeżdżanie przez rowerzystów przez przejścia dla pieszych. Oczywiście jest to łamanie przepisów ruchu drogowego, ale przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie stwarza zagrożenia dla pieszych. Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej złożyłem wniosek o wytyczenie przejazdów rowerów na przejściach przez ul. płk. Dąbka. Czy zostanie zrealizowany? Zobaczymy niebawem.

Robert Turlej
radny PO

oceń wątek 14 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-16 08:32 30%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Może pora na wytyczenie jakiegoś kursu do rozumu ? Przejazd przez jezdnię jest skrzyżowaniem w skrzyżowaniu i zawsze bedzie wyrabiał niebezpieczne nawyki dla rowerzystów. Droga dla rowerów ma sens gdy jest samoistna . Parodystyczne te nasze ścieżki rowerowe ,,,,,
odpowiedz oceń post 6 14 zgłoś do moderacji
2014-09-16 11:21 71%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez rozumny
Pewnie złożyliby Ci propozycję abyś służył na takim kursie jako eksponat poglądowy, który pomagałby wykładowcom pokazanie kursantom do czego może doprowadzić człowieka brak rozumu. :-D
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-17 06:46 20%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Mam wrażenie że w kolejce na ten etat stoisz daleko przed moją osobą....
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2014-09-16 08:35 59%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Sundio
Jak dla mnie to jest temat zastepczy a miasto ma powaznidjsze sprawy jakie radni powinni sie zajmowac
odpowiedz oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
2014-09-16 08:37 53%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez iza
cieszę się że ktoś w końcu się tym interesuje bo rowerzystów tak mi się wydaje jest coraz więcej w naszym mieście i faktycznie zachowanie co niektórych jest nie do pomyślenia - jadąc chodnikiem mają pretensje do pieszych !!!
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2014-09-16 08:38 64%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez znajoma
O ekspert się obudził - M.L w natarciu .Panie Robercie ,tak to jest jak inni nie mogą przeboleć ,że ktoś ma pojęcie na dany temat .Czemu L nie opisuje niesamowitych zdolności i aktywności radnych PIS - to proste bo jest wrogo nastawiony do Pana .Ale proszę się nie przejmować - on już zapracował na swoja opinię
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-17 06:49 43%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Droga Pani któryś z radncyh Pis-u błaznuje w ten sposób robiąc z siebie Króla Pedałów ? Rok temu miałem nadzieje że się Pan Turelej ogarnie i będzie z niego dobry radny ale niestety - wlazł pod spudnicę Pani Koseckiej i zamiast dorosnąć nadal robi za paziai trefnisia, Stańczyk z niego nie wyrósł a szkoda,,,,,
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-09-16 10:30 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Sundio
Trzeba sie za powaznd sprawy brac a nie za kosmetyke a rozwiniecie dalem na innym poscie o radnych
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2014-09-16 12:23 70%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez piesza i kierowca
cyt. R.T.: "Oczywiście jest to łamanie przepisów ruchu drogowego, ale przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie stwarza zagrożenia dla pieszych." - Panie Robercie - z całym szacunkiem - ostrożność ostrożnością ALE TO NIE ZWALNIA NIKOGO z przestrzegania przepisów! W przeciwnym razie po co w ogóle je tworzyć?
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2014-09-16 13:03 64%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Podatnik
Kolejny inteligentny pomysł pana radnego mamy już kontra pas miały być miejsca do parkowania dla kobiet w ciąży(dobrze że żona urodziła) i temat umarł śmiercią naturalną.Na szczęście wielkimi krokami idą wybory i mam nadzieje że Elblążanie pogonią nieudaczników z UM którzy znaleźli sobie łatwy sposób na życie.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-09-16 17:51 30%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Nie jest moją winą zaniechanie przez władzę kampanii "Obudź wrażliwość". Kampanii, którą interesowały się inne miasta i która miała szansę zostać kampanią ogólnopolską. Informowały o niej m.in TVP, TVN, Polsat co świadczy o bardzo trafnym pomyśle budzenie wrazliwości w społeczeństwie
oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2014-09-17 07:37 50%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez podatnik ma rację
panie Turlej pana winą jest to że gadasz pan głupoty i żyjesz pan za nasze pieniądze.
WYELIMINOWAĆ TURLEJA 16 LISTOPADA PRZY URNACH WYBORCZYCH TO JEST TERAZ NASZE ZADANIE.
przestanie bredzić
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2014-09-16 13:16 20%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez do podatnik
A mi się wydaje ,że sam nic nie potrafisz i zazdrościsz radnemu jego inicjatyw
odpowiedz oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2014-09-16 13:33 75%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez k489+
czy ten człowiek nie ma wstydu? żenada
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2014-09-16 14:45 80%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Sundio
Jego pomysly sa pomyslami formatu strzyzenie trawy i sadzenia kwitow
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2014-09-16 15:27 60%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Przem
Przejeżdżanie przez przejście? co to ma być, jak szczególna ostrożność. Proszę sobie wyobrazić kierowcę 40 tonowego TIRa, który wali na czerwonym przez skrzyżowanie... no ale ze szczególną ostrożnością widać można. Kolejny POlityk z bladym POjęciem o rzeczywistości namawiający do łamania kodeksu ruchu drogowego. DNO
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-09-16 16:01 87%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Kasztelan
Nie ma co się tłumaczyć, prawda jest taka, że infrastruktura rowerowa w Elblągu jest fatalna, zrobiona bez pomyślunku i przez to nigdy nie bezie zgody między rowerzystami, kierowcami i pieszymi. W cywilizowanych krajach nie z PRLowskim myśleniem sprawdzają sie pasy dla rowerach wymalowane na jezdniach - jest to rozwiązanie najtańsze i o wiele bezpieczniejsze niż np. w Elblągu. Wydano kupę kasy na ścieżki rowerowe na chodnikach po których chodzą piesi, rowerzyści jeżdżą po chodnikach, z chodników wpadają wprost pod koła samochodów na skrzyżowaniach. Ja i znakomita większośc moich znajomych mamy w głębokim poważaniu te wasze ścieżki i jeździmy ulicami. Nikt o zdrowych zmysłach kto jeździ szosówką i chce jak najszybciej opuścić to miasto, ale musi przez nie przejechać, nie będzie ryzykował upadku na nierównościach, albo kolizji z pieszym! Możecie być dumni z tych "pięknych" ścieżek!
odpowiedz oceń post 13 2 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-09-16 17:59 17%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Niestety potrzeba lat świetlnych oraz gigantycznych środków, aby doprowadzić do ładu obecną infrastrukturę. Dlatego ważne jest aby skończyć z bylejakością. Niestety argumenty m.in o budowie DDR o nawierzchniach z masy bitumicznej są torpedowane przez drogowców czego efektem są kolejne drogi z polbruku
oceń post 3 15 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-17 06:53 64%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pan nie rozumie co pisze intrnauta - dla pojazdów jest ulica nie chodnik . A dla dzieci trasy rowerowe mają być wydzielone i autonomiczne od dróg i chodników . To dla Pana takie trudne do zrozumienia ? Te obecne drogi trzeba będzie rozebrać - pora to w końcu zacząć robić a nie brąc w bzdurę ,
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-09-17 07:32 50%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Kasztelan ma rację.
Skończmy z bylejakością takich radnych jak Turllej , który potrafi tylko gadać głupoty. 16 listopada weliminuj Turleja przy urnie wyborczej.
a jeszcze jedno zlikwidować etat oficera rowerowego
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-19 06:52 0%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Etat jak etat - szkolenie dzieci ktoś musi robić i nie wylewajmy dzieci z rowerkiem w kąpieli,,,,
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-09-18 07:05 25%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Misiaczek
Rozdział 5 – Ruch pojazdów
Oddział 7 – Przecinanie się kierunków ruchu
Art. 26. (…)

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

(…) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
To z tego przepisu wynika obowiązek schodzenia z roweru i przeprowadzania go po przejściu dla pieszych.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-09-18 22:57 25%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Okręg Wyborczy nr 1
Okręg Wyborczy nr 1 przeprasza za radnego Turleja - nigdy więcej nie będziemy głosować na tego pana
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-20 08:29 0%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Trzyma za słowo a słowo szlachcica kamieniem stoi....
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-09-19 08:53 0%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez KRZYCHU
Za moich czasów w szkole można było zrobić kartę rowerową w szkole.Przyszedł MILICJANT i każdy chętny brał udział w nauce znaków drogowych,póżniej mały egzamin i radość na całego,mam pierwsze uprawnienia.Tak właśnie mnie to zachęciło,że zrobiłem kartę motorowerową w prezencie dostałem KOMARA i w końcu prawo jazdy za zaoszczędzone pieniądze z praktycznej nauki zawodu,a po szkole i podjętej pracy,którą za dobre wyniki w nauce zaproponował mi kierownik produkcji kupiłem sobie Syrenę a potem Dużego Fiata!To były czasy!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-09-28 01:28 33%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez mk
1. Pani z 5letnim dzieckiem rozjechana na chodniku inaczej będzie patrzyć na rowerzystów jak jej dziecko podrosnie, wsiadzie na rower i będzie jeździć, sama będzie mówiła do dziecka żeby jeździło chodnikami jak nie ma ścieżki rowerowej ze względu bezpieczeństwa oczywiście.
2. Ktoś kto projektował ścieżkę na 12 lutego powinien wiedzieć że naturalny był ciąg zaczynający się na płk Dabka, placu Jagielończyka, 12 lutego przy świecie dziecka(cały czas jedna strona), dlaczego więc zrobiono tak ze trzeba przyjezdzac na drugą stronę (przy Azali) ,bez sensu, po to żeby za kilkaset metrów znowu przyjezdzac na drugą stronę,podobnie jest na browarnej przy browarze, idiotyzm. Chyba że chodzi o spowolnienie ruchu rowerowego.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.