najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Mateusz Milanowski
2015-10-28 12:26 100%

Kupujesz „pewne” używane auto z salonu? Bądź ostrożny!

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Na naszą skrzynkę redakcyjną dostaliśmy informację od mieszkańca, który przestrzega przed zakupem używanych aut z salonów bez ich dokładnego sprawdzenia. Okazuje się, że w jednym z elbląskich salonów sprzedany został samochód powypadkowy, który według sprzedawcy doznał tylko gradobicia.

Problemem pani Anny zajęli się reporterzy programu Turbo kamera ze stacji telewizyjnej TVN Turbo. Jak powiedziała w programie, auto znalazła w salonie Toyoty. Według sprzedawcy było to auto bezwypadkowe, a jedynym problemem był fakt, że doświadczyło gradobicia. Okazało się, że poszkodowana została wprowadzona w błąd.

Toyota IQ była autem powypadkowym, co można było zauważyć szczególnie na uszkodzonej podłużnicy. Ponadto okazało się, że również podłoga samochodu podniosła się w wyniku zatajonej kolizji. Zauważył to dopiero znajomy mechanik pani Anny, który miał dokonać drobnej naprawy przy reflektorze. Powypadkowy stan auta potwierdził również rzeczoznawca.

Ostatecznie w wyniku podjętej interwencji przez reporterów sprawę udało się polubownie rozwiązać. Przedstawiciel elbląskiego salonu, który wystawił auto na sprzedaż w ramach programu „Oferta Pewne Auto”, zadeklarował się do naprawienia wyrządzonej szkody. Pani Anna otrzymała taki sam model samochodu, z tym że tym razem było bezwypadkowe i w lepszym stanie.

Całe szczęście, że ta sprawa zakończyła się pozytywnie dla poszkodowanej. Jednak najlepiej uczyć się na cudzych błędach i pamiętać, że nawet auto z gwarancją z salonu dealera warto sprawdzić u niezależnego rzeczoznawcy bądź doświadczonego mechanika, który będzie w stanie zauważyć ukryte defekty.

Zainteresowani sprawą mogą obejrzeć cały reportaż tutaj. A Wy, jakie macie doświadczenia z kupnem używanego samochodu?

oceń wątek 9 0 zgłoś do moderacji
wojtekpz
2015-10-28 13:11 28%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Aisza Kediv
Sprawa odbyła się tak dawno, że już zapomniałam, a tu autor sensacje na wyjawił po roku prawie...heh
odpowiedz oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2015-10-29 22:35 86%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez qwa
Faktycznie początek jest bardzo dawny a sprzedwcy myśleli że temat został zapomniany ale klinci im tego nie zapomnieli i jest bardzo aktualna!
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2015-10-28 14:01 75%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez nick
Uczciwość to w bajkach
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2016-03-17 18:33 50%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
Też kiedyś kupiłem Toyote...pewne auto ;) w warszawie na woli - uczciwość pełną gębą - jednego dnia auto dostało certyfikat min. podczas badania hamulce stan OK a tydzień i 50 km później na serwisie zalecenie wymiany klocków hamulcowych...
i tłumaczenie w serwisie "nie wiem jak to możliwe musimy porozmawiać z mechanikiem który robił ten przegląd - może nie zauważył" haha
Tak to wygląda Toyota pewne...auto
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-10-28 14:22 82%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez turban
czyli knedler wciska auta powypadkowe jako nowe? i chodzi jeszcze na wolności? ludzie co za kraj! kraj trzeciego swiata, podobny do rosji bialorusi i ukrainy. w cywilizowanym państwie ten salon już dawno by zlikwidowano a oszustow wsadzono do pierdla
odpowiedz oceń post 18 4 zgłoś do moderacji
2015-10-28 14:24 6%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Toyota
ejj to stary materiał z tamtego roku jest nie coś nowego! Nie wprowadzajcie w błąd.
odpowiedz oceń post 1 15 zgłoś do moderacji
2015-10-29 22:29 80%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez asra
Materiał jest stary ale ciąg dalszy jak najbardziej aktualny. Samochód bezczelnie wystawiony do ponownej sprzedaży
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-10-28 14:26 91%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Redaktor skupił się na pierwszej sprzedaży, ale Toyota usiłowała sprzedać ten felerny samochód raz jeszcze i to było w jednym z ostatnich odcinków Turbo Kamery sezon 17 odc. 8. Za karę elbląski salon został zawieszony w programie "Toyota Pewne Auto", a wszystkie oferowane samochody używane będą sprawdzane. Trzeba o tym pisać i nagłaśniać, bo innego bata nie ma na oszustwa.
odpowiedz oceń post 20 2 zgłoś do moderacji
2018-11-09 15:51 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez mat
Ja miałem Toyote Avensis od Knedlera - sprowadzoną z Niemiec bezwypadkową, sprzedał mi ich pracownik w ich biurze przez auto komis. Kupowałem jako pewne auto, ale w umowie nie zaznaczyli, że bezwypadkowa to powiedziałem, że nie kupię. Pan Jakub stwierdził, że nie ma problemu i dopisał oświadczenie o bezwypadkowości. Później zaczęły się problemy z hamulcem ręcznym i z lusterkiem, co miało być wymienione w TOYOTA BOŃKOWSCY w Poznaniu. Chwała osobie od Bońkowskich, że wyłożyli kawę na ławę, powiedzieli i pokazali mi co jest nie tak z tym autem. Okazało się, że jest po czołówce i się sypie.... wycieki ze skrzyni biegów itp. szczęście, że 6 m-cy nie minęło. W dwa dni ten oszust Jakub od Knedlera był z pieniędzmi w zębach w Poznaniu..... POWINNI ICH POZAMYKAĆ !!!!!!!!!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-10-28 15:00 83%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez SNAKE
pierwszy raz program o tym był w maju lub czerwcu, teraz drugi raz to samo auto w tym samym salonie.
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2015-10-28 18:52 83%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez k9876
dlaczego nie napiszecie od jakiego dealera, boicie się prawdy ??? toyota, to pewnie Knedler??????/
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2015-10-29 12:03 87%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez obcy
tak to tyota knedler kazimierzowo
odpowiedz oceń post 13 2 zgłoś do moderacji
2015-10-29 22:59 78%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez bakłażan
ciekawe jak by to wyglądało u Tadzia? Może jeszcze znalazła by sie Omega wieloćwiartkowa?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-10-30 06:12 82%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Tgfr
Ja o tym nie wiedzialem, a chcialem kupic wlasnie toyote...teraz wiem ze nie kupie
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2015-10-30 13:53 80%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Qwerty
Juz pozaklejali nazwę "Toyota Pewne Auto" informacją o oponach zimowych. Całe to oszustwo to jedna wielka głupota - bardzo łatwo stracić renomę a odzyskać bardzo trudno. W internecie zostaje ślad, nie mówiąc o tym ze Elbląg to małe miasto i takie informacje się rozchodzą. Weź teraz kup nowy samochód w takim salonie - może spadł z lawety i był naprawiany. Nie sądzę żeby się przyznali skoro dwa razy oszukali.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-10-31 00:15 87%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Polkie mendy
Kolega celnik mi mówił, że w elblaskiej Toyocie jest wielkie oszustwo juz jakis czas temu. Powiedział, ze te używane auta sa od handlarzy, ktorzy te zlomy sciagaja po wypadkach z Niemiec. Maja super interes, bo zarabiaja wiecej, gdyz klienci mysla ze kupyja pewne auta skoro stoi w salonie...
odpowiedz oceń post 13 2 zgłoś do moderacji
2015-11-03 10:26 88%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Kopela6
Ja jestem kolejną klientką oszukaną przez ten salon TOYOTY w Elblągu...Też się nie przyznali więc sprawa została skierowana wyżej do Warszawy.....Trzeba tępić takie przekręty!!!!
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2015-10-31 11:41 67%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez x men
A jak myślicie, na czym dorobiła się cała ta rodzinka? Na oszukiwaniu !
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-11-04 19:34 67%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez z_branży
Myślicie, że u Postka to lepiej ? Samochody bezwypadkowe z małym przebiegiem na zachodzie są droższe niż w Polsce, także jak słyszę samochód sprowadzony bezwypadkowy to mi się chce śmiać bo albo to kłamstwo, albo ma skręcony przebieg.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-11-06 13:37 71%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Postek już był kiedyś w Turbo Kamerze. Mechanicy próbowali nieudolnie naprawić nowego Passata z Olsztyna (B7), bo skrzypiał. Poza bluzgami podczas pracy to przyznali się (nagrane ukrytym dyktafonem pozostawionym w samochodzie przez właścieli), że Passat musi skrzypieć, bo ten model tak ma i ch...j to nie BMW. Najfajniejsza była mina faceta z centrali VW, który musiał się tłumaczyć ze słów mechaników z ASO :-)
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-11-04 19:34 75%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez z_branży
Myślicie, że u Postka to lepiej ? Samochody bezwypadkowe z małym przebiegiem na zachodzie są droższe niż w Polsce, także jak słyszę samochód sprowadzony bezwypadkowy to mi się chce śmiać bo albo to kłamstwo, albo ma skręcony przebieg.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-11-06 12:18 78%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Jeżeli są takie przypadki to trzeba je zgłaszać do programu "Turbo Kamera" na adres turbokamera@tvn.pl - przyjadą z rzeczoznawcą, sprawdzą jak jest faktycznie i nakręca o tym materiał. Jak już się pojawi na antenie to pisać do lokalnych mediów aby to nagłośnili (tak jak było w tym przypadku). Nie ma lepszej metody na oszustwa, bo nasze państwo prawa niestety zawodzi.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
re
2016-10-07 08:51 0%
23

re

odpowiedziano ponad rok temu przez pepin114

takich rzeczy się nie zapomina, ale cóż, nie jest dziwne jeżdzenie na przeglą z autem z komisu (ja tak robię z każdym używanym, których chę kupić, jadę do Euromastera go sprawdzić, a teraz przeglay robią za darmo), ale żeby z autem z salonu... przesada


odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2017-01-04 09:22 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez antoni.f

Jak ktoś z Dolnego Śląska to do przeglądów polecam salon samochodowy Wrocław konretnie - 


http://toyotanowakowski.pl/kontakt/salon-samochodowy-wroclaw/ . ja też kupiłem używane auto ale na przeglądy jeżdże do oryginalnego seriwisu i jest git


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
to nie koniec
2017-04-20 20:58 50%
25

to nie koniec

odpowiedziano ponad rok temu przez gość

Jednak Knedler nie skończył ze swoją działalnością skupowania rozbitych aut w Niemczech, naprawiania i sprzedawania jako "pewnych" i "bezwypadkowych". Z tego co wiem - ma teraz sprawę w sądzie z tego powodu. To po prostu draństwo.


odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2018-10-08 07:34 0%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez kasia
To prawda,że oszustwo goni oszustwo.Szkaluje dobrą markę Toyoty! Kierownictwo Toyoty powinno zareagować i to w sposób zdecydowany.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Salon Toyoty EL
2018-10-08 07:30 33%
27

Salon Toyoty EL

odpowiedziano ponad rok temu przez Kasia

Szef tej placówki traktuje swoich pracowników gorzej jak bydło.Kiedyś byłam świadkiem jak swoją pracownicę czy też pracowników traktuje,to nie da się normalnymi słowami opisać a wulgaryzmów używać nie będę jak szef elbląskiego salonu Toyoty. Warto by było,aby kierownictwo zajęło się tym, ponieważ szkaluje poprzez takie zachowanie jakby nie było porządną markę.


odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.