najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Mateusz Milanowski
2015-11-16 12:27 100%

Sadzą drzewa przy drogach. Tym razem „z głową”?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Wraz z przebudową i rozbudową dróg w województwie, wycinane są dotychczas rosnące blisko jezdni drzewa. W ich miejsce pojawiają się sadzonki, z tą różnicą że znajdują się zdecydowanie dalej od drogi. Czy takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach?

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie od dwóch lat odtwarza historyczne aleje drzew wzdłuż dróg powiatowych i wojewódzkich. Podczas ostatniej akcji, 16 października zasadzone zostało tysięczne drzewo. Podczas każdorazowej akcji „Zielona Droga” pracownicy zarządu sadzą około 250 drzewek. Młode drzewka, klony pospolite, uzupełniają istniejące aleje, będąc w przyszłości unikatową ozdobą warmińsko-mazurskich dróg. Zgodnie z przyjętą zasadą nowe drzewa znajdują się w bezpiecznej odległości od jezdni, za rowem odwadniającym, w sposób nieutrudniający ruchu maszyn rolniczych oraz wykaszania rowów melioracyjnych.

Akcja „Zielona Droga” jest odpowiedzią na protesty związane z licznymi wycinkami drzew rosnących tuż przy drogach. Wielokrotnie tworzą, albo tworzyły charakterystyczny krajobraz znany właśnie z dróg w naszym regionie. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zauważył ten problem, dlatego skutecznie odtwarza przydrożne aleje. Oczywiście na dotychczas znany krajobraz będzie trzeba poczekać kilkanaście, czasem kilkadziesiąt lat.

Najbliższym przykładem jest droga z Kadyn do Tolkmicka, która wcześniej ciągnęła się wzdłuż „korytarza” drzew. Obecnie jadąc tym odcinkiem DW 503 widać wyraźnie, że jest to otwarta przestrzeń. Minie wiele lat zanim sadzonki drzew urosną i przywrócą charakterystyczny krajobraz.

Waszym zdaniem, ZDW w Olszynie podjął właściwą decyzję, czy może w ogóle nie powinny być sadzone drzewa w pobliżu dróg?

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2015-11-16 13:20 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez bt
Przecież auto wypadające z drogi i tak uderzy w te drzewa.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2015-11-16 13:51 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez m
Przydałoby sie dopisac czemu te drzewa w ogole są sadzone kolo dróg. Zacienienie drog tez jest potrzebne. Milo by bylo gdyby kilka slow na ten temat sie znalazlo,bo wiele osob sądzi ze to drzewa sa calkowicie niepotrzebne w tym miejscu
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-11-16 14:15 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mietek
Drzewa do lasu.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-11-16 15:58 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Asdf
Widocznie dalej muszą ginąć ludzie, dlatego sadzą
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-11-16 16:28 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez beniu
sadzcie krzewy zamiast drzew, nikt nie zginie
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-11-16 20:27 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie dla skansenu
Szkoda tylko, że ten sam Zarząd Dróg Wojewódzkich zaakceptował wyburzenie historycznej zabudowy vis a vis stacji Eg Zdrój przy okazji budowy "nowej Browarnej". Tak jakby nie można byłoby pociągnąć jezdni trochę bliżej stacji i zachować coś, co owszem było stare, ale miało sporą wartość architektoniczną (pierzeja w kolorze słońca sensownie wyglądająca z Mostu UE). I co z tego, że dwupasmowa na Zdroju, jak dalej w kierunku miasta - droga wiejska.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2015-11-17 11:13 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez sad
Powiem tak, i tak jak jakis idiota bedzie zapitalal to i tak w oddalone drzewo walnie i wtedy kogo bedzie wina? Nadal drzewa!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-11-17 12:44 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez autochton
No więc właśnie, dlatego też budujmy kosmicznie drogie rondo na skrzyżowaniu Niepodległości i Konopnickiej, żeby ratować idiotów, którym nie chce się zatrzymać i rozejrzeć na powszechnie stosowanym znaku "ustąp pierwszeństwa przejazdu". Normalnie - strategicznie ważna inwestycja dla miasta. Tylko czekam na to, aż się środki z Unii wyczerpią - może wtedy w końcu ludzie przejrzą na oczy i zobaczą jak mało zrobiono w mieście w porównaniu z innymi ośrodkami. Nóż się w kieszeni otwiera i serce krwawi... .
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2021-01-09 18:18 0%
9

odpowiedziano 3 miesiące temu przez fre
i nie zmienia sie nic dalej to samo i po co ta walka o usuniecie drzew skoro 3 metry dalej teraz sadza nowe w 3 metry auto nie wychamuje...
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.