najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Bartłomiej Ryś
2016-09-22 11:02 100%

Pochwalmy policję. Za co? Za kontrolę prędkości!

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Być może to zmiana komendanta, być może rządzący komendą zaczęli wsłuchiwać się w głos dziennikarzy i mieszkańców. Liczy się jednak efekt: policjanci rozpoczęli kontrole prędkości dokładnie tam, gdzie służy to poprawie bezpieczeństwa na drogach. Gdzie? Chociażby przy szkołach.

Na początku roku temat ten zapoczątkowała radna Halina Sałata (PiS) na sesji Rady Miejskiej. Zwróciła uwagę na to, że patrole policyjne z „suszarkami” powinny być ustawiane zwłaszcza tam, gdzie w pobliżu dróg znajdują się szkoły, przedszkola itd. Nasza redakcja zwróciła uwagę przede wszystkim na aleję Piłsudskiego. Przy skrzyżowaniu z ul. Beniowskiego stał tam niegdyś fotoradar, który strzegł ograniczenia prędkości do 40 km/h. Po zmianie przepisów urządzenie zostało zdemontowane a kierowcy mocniej przyciskali gaz.

Miejsce to jest szczególnie niebezpieczne nie tylko ze względu na Szkołę Podstawową nr 6, ale i też w obrębie skrzyżowania znajduje się duża ilość przejść dla pieszych. Parędziesiąt metrów dalej jest natomiast park – dzieci potrafią się zapomnieć i wybiec na ulicę. W takich sytuacjach każdy kilometr jest na wagę złota – im jest ich mniej tym mniejsza jest i droga hamowania pojazdu.

Jeden z naszych Czytelników pamiętał nasze publikacje i wczoraj, 21 września, zatelefonował do nas z informacją, że właśnie w tym miejscu ustawił się nieoznakowany samochód policji z „suszarką”. Od razu pojechaliśmy to sprawdzić.Rzeczywiście, policjanci zatrzymali się na nowowybudowanym parkingu przy skrzyżowaniu Piłsudskiego z Wiślicką. Radar kierowali na kierowców poruszających się od strony Beniowskiego w kierunku Dąbka. Wystarczyło kilka minut, aby zatrzymać dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Na przeciwległej stronie ul. Wiślickiej zgromadzili się handlarze samochodowi z pobliskiego placu.

- Pan robi zdjęcia parkingu czy policji? - pytali naszego fotoreportera.

- Policji. Chcemy ich pochwalić.

- To dobrze. Bardzo potrzebna akcja, szkoła blisko, dobra decyzja. Pierwszy raz ich tutaj widzimy.

Zgodnie z obietnicą – chwalimy. Cieszymy się, że głos nasz i Radnych został zauważony przez policjantów. Cieszymy się, że kontrole wreszcie przeprowadzane są tam, gdzie rzeczywiście zwiększają bezpieczeństwo a nie tam, gdzie służą wyłącznie poprawieniu budżetu państwa.

PS. Kilka godzin później spotkaliśmy ten sam patrol z „suszarką” na drodze nr 503 w miejscowości Kamionek Wielki. W tym miejscu relacjonowaliśmy już dwa wypadki drogowe. Ich przyczyna była ta sama – zbyt duża prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za to miejsce również warto policjantów pochwalić.

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-09-22 12:12 56%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zakrzywiony
Nie jest prawdą, że są tu pierwszy raz. Na tej ulicy zdarzało im się stać w przeciwnym kierunku, tam gdzie kiedyś stała puszka z fotoradarem. Proszę o rzetelność. To, że wasi dziennikarze ich nie widzieli nie oznacza, że są tu pierwszy raz.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2016-09-22 12:38 27%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez BR
Przecież to wypowiedź okolicznych handlarzy a nie nasza, kłania się po raz kolejny czytanie ze zrozumieniem (ile razy jeszcze to napiszę?)
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2016-09-22 12:41 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez brbr
Porazka elblagnetu sa czytelnicy. Materialy bywaja tu rozne, ale ci zawsze potrafia sie tylko przyczepic i wytknac niby jakies bledy. Masakra. Gdzie ludzie ktorzy cos pochwala? Wieczny hejt. Żałosne
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2016-09-22 13:00 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez NOVAK
na ZAWODZIU gdzie pełno TIRów jeszcze nigdy nie było widać żadnego patrolu drogówki a żeby dzieci mogły przejść do szkoły z każdej strony mają przejścia dla pieszych .
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2016-09-23 00:42 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez karol
Jeszcze policja mogłaby się pojawić przy Robotniczej. Między targowiskiem a pasażem przy gwiezdnej samochody rozwijają bardzo dużą prędkość, a przecież dzieci tez chodzą do GIM nr 2 i SP 1
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2017-06-15 23:00 0%
6
odpowiedziano 10 miesięcy temu przez WON!
Oooo. tak!szczególnie przy głównym przejściu na rynku!Ostatnio dziad z wiąchą pietruchy wbiedł mi prosto pod koła bo tramwaj jechał!Stary glut nawet nie spojrzał,tylko bieg!
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-09-23 07:39 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ww
do redakcji. jestescie z elblaga, do tego dziennikarzami, czy Wasza wiedza jest taka slaba na temat topografi miasta, przeciez to sa szkolne bledy. kamiennik wielki lezy k. milejewa a przez kamionek wielki przebiega droga 503. pozdrawiam i zycze wiecej profesjonalizmu.
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2016-10-05 08:05 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Nie raz tam stoją... I dobrze.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
brodacz
2016-10-31 13:17 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez brodacz

Oczywiście, że nie pierwszy raz stoją i w sumie prawidłowo. Pare tygodni temu miałem niewątpliwą przyjemnosć bliższego spotkania z panami. Skończyło się na rekwirowaniu dowodu rejestracyjnego. Pretencji nie mam, bo akurat to moja wina, wada tylnej belki i nie chceli mi na przeglądzie dopuścić auta. Na remont tej beleczki miałem czekać kilka dni no i wtedy mnie capnęli. Taki peszek - co poradzić.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-04-04 11:54 100%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Bezpieczny
Na ulicy Orlej (Zawodzie) jest przedszkole i szkola są przejścia jest ogrwaniczenie do 40 a kierowcy nie zwracają na to uwagi i pedza w szalenczym tempie tu też powinna pojawić się policja od czasu do czasu nie tylko rano ale też w ciagu dnia.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.