najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Przed szpitalem parkują na miejscach dla niepełnosprawnych
2017-02-24 13:58 100%

Przed szpitalem parkują na miejscach dla niepełnosprawnych

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Straż Miejska w tym roku ukarała siedmiu kierowców mandatami 500 zł za parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych na parkingu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wszystkich interwencji w tym miejscu było 48. Dotyczyły one parkowanie w miejscach niedozwolonych na trawnikach, chodnikach i terenach zielonych.

Pomimo kampanii społecznych, by nie parkować na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych ciągle kierowcom się to zdarza. Tylko na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym strażnicy miejscy nałożyli siedem mandatów po 500 złotych każdy.

Najniższy wynosi 300 zł. Decyzja o zwiększeniu wynika z faktu utrudniania życia osobom niepełnosprawnym i to przed szpitalem

- wyjaśnia Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Innym grzechem kierowców jest parkowanie w miejscach niedozwolonych: na trawnikach i chodnikach. Strażnicy interweniowali 48 razy. Skończyło się na razie na pouczeniach. Szczególnie kierowcy upodobali sobie oni teren zielony po drugiej stronie ulicy.

Jest rozjeżdżony i zniszczony. Tak dzieje się od dawna. Miasto postawiło słupki, ale zostały wyrwane

- informuje Karolina Wiercińska.

Niebawem, jak zapewnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, słupki ponownie zostaną umieszczone na tym terenie.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-02-24 15:32 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mayk
Karać z grubej rury.Ale miejsca parkingowe też powinny być i cena nie z kosmosu.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2017-02-24 16:45 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez tak też jest
Parkować na miejscach dla niepełnosprawnych? Ot,KULTURA PO ELBLASKU.
Wstyd.
odpowiedz oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2017-02-24 21:31 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez otto
w tych przypadkach także przed centrami handlowymi warto stosować ,jak na zachodzie wyworzenie aut na lawecie .
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2017-02-25 02:45 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Na dworcu na pętli autobusowej w miejscach dla niepełnosprawnych, parkują codziennie ( Ja tylko na chwilę ).Mimo że tam wszędzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Są wyznaczone miejsca parkingowe ale trzeba za nie płacić.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-02-25 09:01 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez cxz
W ciągu jednego dnia można te przedstawione statystyki podwyższyć (ilość mandatów). Na osiedlach rozjeżdżane chodniki i trawniki i nikt nie reaguje. Czy tak powinno być? A jeśli chodzi o budowę parkingów, to czy SM i Wspólnoty nie powinny sobie budować parkingów? Czy miasto ma budować jedynie parkingi? Trochę logiki proszę. Miasto nie będzie budowało parkingów na terenach nie będących jego własnością.
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2017-02-25 10:44 38%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zapytanie?
Czy niepełnosprawny może parkować na miejscach nieoznaczonych jako dla "niepełnosprawnych" ? A jeśli tak to dlaczego pełnosprawni nie mogą parkować na miejscach oznaczonych dla "niepełnosprawnych"?
odpowiedz oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2017-02-25 16:45 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez niepelnosprawny
Sypac mandatami po 1000zł dla ,,pelnosprawnego umyslowego".
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2017-02-26 16:20 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez hugo1001
Nie widzicie ogółem problemu ludzie ????? Parkują bo jest to miejsce bezpłatne do 3 godzin. Tyle czasu wystarczy dla większości, żeby załatwić coś w szpitalu czy odbyć wizytę u specjalisty. Normalnie 3 godziny kosztują 7,2 zł. Jeśli ktoś jest często w szpitalu, a są takie osoby - przy niskich rentach i emeryturach to duża część budżetu domowego. Dołączyc do tego ceny leków i z czego Ci ludzie mają żyć ???? Nie powinno być sytuacji, że przed szpitalem płaci się za postój. Przecież nikt kto nie ma problemów zdrowotnych tam z czystej przyjemności nie przyjechałby. Przemyślenie dla Elżbiety Gelert, aby jeszcze raz zastanowila się czy to jest dobry i uczciwy sposób na dopełnienie kasy szpitala. Podatki płacimy wszyscy i z tego proszę brać.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-26 20:30 100%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez 666
a co na to policja i straż miejska? W Elblągu jezdzi i staje jak się chce,na przejściach dla pieszych chodnikach skrzyżowaniach a na rynku to już wolna amerykanka jazda po chodnikach parkowanie poza wyznaczonym miejscem itp
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
Linda
2017-03-06 09:03 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Linda

Wszystko przez chroniczny brak miejsc parkingowych.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-03-13 16:44 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Anonimek1
Straż Miejska sama udowadnia obywatelom Elbląga,, że jest niepotrzebna. 7 mandatów ? Tyle to tam jednego dnia powinno być wystawionych dla osób parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych !!! Jak nie chcesz płacić za parking to po wjechaniu na teren płatny to przed wyjazdem idź z buta po nowy bilet wyjedź z parkingu nie płacąc za postój, a nie blokujesz miejsce dla inwalidy !
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.