najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Elbląg ma bardzo mało bezpośrednich połączeń kolejowych. Mamy szansę to zmienić! (+ ankieta)
2017-03-10 18:20 100%

Elbląg ma bardzo mało bezpośrednich połączeń kolejowych. Mamy szansę to zmienić! (+ ankieta)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Sprawą oczywistą jest, że Elbląg ma bardzo mało kolejowych  połączeń bezpośrednich z resztą kraju. Niestety, nasze miasto nie ma tego typu połączenia nawet ze stolicą.

O sprawie połączeń kolejowych dostępnych ze stacji Elbląg pisze nasz czytelnik Paweł, który zauważa, że z Elbląga bezpośrednio możemy dojechać najdalej do Szczecina i Białegostoku

PKP Intercity jest obojętne na mój głos. Zgłaszałem wielokrotnie, że Elbląg ma marginalny dostęp do połączeń kolejowych z resztą kraju

- ubolewa elblążanin.

Uważam, że każde większe miasto powinno mieć bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą

 – słusznie podkreśla Paweł.

Okazało się, że elblążanie stoją przed szansą zmiany tego stanu rzeczy i skala ich zaangażowania, czyli ilość oddanych głosów (w tym przypadku liczba odpowiednio wypełnionych ankiet) może mieć wpływ na politykę PKP Intercity. Przewoźnik uruchomił bowiem ankietę za pośrednictwem której możemy oceniać jakość usług świadczonych przez tę firmę, ale przede wszystkim - co nas najbardziej interesuje - zgłaszać swoje propozycje do rozkładu jazdy na rok 2017/2018.

Nasz czytelnik apeluje o rozpowszechnianie poniższej ankiety (zachęcamy do jej wypełnienia), która może mieć wpływ na politykę PKP Intercity:

Konsultacje społeczne rozkładu jazdy PKP Intercity na sezon 2017/2018

Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na pytania:

7. Czy korzystałaby/korzystałby Pani/Pan CZĘŚCIEJ z usług PKP Intercity, gdyby była większa liczba połączeń dalekobieżnych z Pani/Pana miejscowości?

 

8. Czy korzystałaby/korzystałby Pani/Pan CZĘŚCIEJ z usług PKP Intercity, gdyby były bardziej dogodne godziny odjazdów pociągów z Pani/Pana miejscowości?

 

16. Czy chciałaby/chciałby Pani/Pan, aby PKP Intercity uruchomiły nową, bezpośrednią relację sezonową?

 

17. Czy chciałaby/chciałby Pani/Pan, aby PKP Intercity uruchomiły nową, bezpośrednią relację całoroczną?

My ze swojej strony przygotowaliśmy dla Was ankietę, w której pytamy o to, z którym z wymienionych poniżej miast Elbląg powinien mieć jak najszybciej (priorytetowo) zrealizowane bezpośrednie połączenie kolejowe.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-03-10 21:36 40%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez olek
bo to koniec świata
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-03-11 09:13 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Autobusy świetnie rozwiązują ten problem.
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2017-03-11 16:00 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Lidia
Autobusy mają pewne minusy. nie wszyscy dobrze znoszą jazdę autobusem. Jest problem jak chcesz wziąć ze sobą rower lub większy bagaż. Jadąc w większej grupie siadasz do przedziału i rozmawiacie, jadąc autobusem trudno mówić o jeździe w grupie, bo siedzi obok ciebie tylko jedna osoba.
oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-03-15 19:46 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Student
Do Torunia na przykład nie ma nawet bezpośredniego autobusu.
oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2017-03-11 13:35 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Roman
Nieco z ironią: myślę, że trzeba poczekać na kanał przez Mierzeję, a potem wyczarterować statek na trasę Elbląg - Warszawa płynąc poprzez Zalew W., Zatokę Gd. i Wisłę. W ten sposób przecinanie Mierzei kanałem zyska na znaczeniu. Może nawet p. poseł Kaczyński jeszcze bardziej pochyli się, wraz z p. Wilkiem, nad tym projektem? P. posłowi Kaczyńskiemu coraz trudniej pochylać się, lecz dla Elbląga?
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-03-12 10:10 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
,,Tsza" wybrać Wilka na premiera, to tak jak Szydlo zrobiła przystanek Brzeszcze dla Intercity, to Elbląg zostałby głównym węzłem kolejowym relacji Elbląg-Moskwa; Elbląg-Pekin; Elbląg Rzym; Elblag-Madryt; Elbląg-Londyn; Elbląg-Kopenhaga-Biegun Północny! To co?, głosujemy na Wilka?
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2017-03-13 09:57 100%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Bea
ha ha ha :)
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-03-14 09:15 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez żenad
tylko że układ torów uniemożliwia właściwie bezpośrednie połączenie bez jakis wygibasów typu podłączania lokomotywy z 2giej strony w Malborku. Co za brak wiedzy redaktorów.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-03-15 23:08 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Zawiadowca
Układ torów uniemożliwia bezpośrednie połączenia, bo oczywiście nie było nikogo na tyle inteligentnego, aby pomyśleć, że w ramach remontu linii nr 9 (Gdańsk- Warszawa) możnaby wykonać łącznicę na węźle Malborskim.
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2017-03-16 16:29 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez kolejorz
Słuszna uwaga Zawiadowcy. Wszystko jest możliwe. Dużo zależy od włodarzy miasta. Temat kolei był przez lata marginalizowany(mamy autobusy) i teraz mamy to co mamy. Przy odpowiednim zarządzaniu i tak absurdalnie wysokimi cenami paliw kolej wygrywa z transportem autobusowym.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-03-14 10:11 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez matik
ciekawy wątek państwo poruszyliście. Autobusy z miejscami dla rowerów i podobnie pociągi z przedziałami dla rowerów i wózków inwalidzkich - przewozy turystyczne mają sens tylko czy stałyby się opłacalne w dłuższej relacji czasowej >?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.