najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Redakcja elblag.net
2019-02-06 13:22 100%

Porównywarka OC - sprawdź, czy nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Całkiem niedawno kupowałeś ubezpieczenie OC, jednak okazuje się, że już niebawem minie 12 miesięcy i będziesz poszukiwał nowej oferty? A może do końca polisy zostało sporo czasu, jednak masz wrażenie, że cena Twoje ubezpieczenia jest za wysoka? Niezależnie od tego, ile czasu pozostało do końca trwania polisy, warto sprawdzić, czy nie przepłacasz za ubezpieczenie samochodu.

Ubezpieczenie OC – ten sam zakres, różne stawki

Ubezpieczenie OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowe. Jego zakres jest określony ustawowo i jest zawsze taki sam. OC zadziała w sytuacji, kiedy na skutek użytkowania pojazdu kierowca wyrządzi komuś szkodę osobową lub rzeczową. Odszkodowanie z tytułu OC przysługuje osobie, która poniesie szkodę z tytułu ruchu pojazdu, a jej następstwem będzie zniszczenie lub uszkodzenie mienia, uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie ciała lub śmierć. Co bardzo ważne, ubezpieczenie OC nie jest przypisane do kierowcy, ale do konkretnego pojazdu – w związku z tym odszkodowanie przysługuje osobie poszkodowanej niezależnie od tego, kto prowadzi pojazd.

Choć zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, stawki polisy u poszczególnych ubezpieczycieli mogą się znacząco różnić. W niektórych przypadkach różnice w cenach polisy mogą sięgać nawet kilkaset złotych. Z tego powodu warto znaleźć ubezpieczenie OC w jak najniższej cenie.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Znalezienie najtańszego OC nie musi być trudne. Wystarczy dokładnie porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, w której polisa jest najtańsza. Podstawowym błędem wielu kierowców jest korzystanie przez wiele lat z usług jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, bez upewniania się, czy OC nie byłoby tańsze w innej firmie. Doskonałym sposobem na znalezienie tańszej oferty jest korzystanie z internetowych porównywarek OC. Kalkulator pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji na temat oferty w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – z uwzględnieniem potrzeb danego kierowcy. Co bardzo ważne, nowoczesne kalkulatory OC oferują również możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy eksperta, który doskonale zna oferty poszczególnych towarzystw i może pomóc w wyborze tej najtańszej, a zarazem najlepszej.

Nie warto czekać do końca trwania polisy OC

Choć wielu kierowców czeka z poszukiwaniem najlepszej oferty OC do końca trwania obecnej polisy, warto zainteresować się tematem nieco wcześnie. Być może okaże się, że inne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować nie tylko tańsze OC, ale też pakiet dodatkowych korzyści – na przykład możliwość zachowania zniżek OC pomimo jednej lub kilku stłuczek w ciągu roku. W przypadku znalezienia tańszego OC możliwa jest rezygnacja z usług obecnego ubezpieczyciela i zmiana firmy, w której wykupiona będzie polisa. Dzięki kalkulatorowi OC porównanie ofert zajmuje tylko kilka minut, a oszczędności mogą być znaczne. Nawet jeśli dany kierowca nie planuje zmiany ubezpieczyciela przed końcem trwania polisy, może on zyskać cenne informacje na temat obowiązujących stawek OC i dowiedzieć się, czy cena jego polisy jest korzystna, czy może warto rozejrzeć się za innym towarzystwem ubezpieczeniowym, które może zaoferować niższą cenę.

Upewnij się, że nie przepłacasz za OC

Pomimo tego, że zakres ubezpieczenia OC jest zawsze identyczny, stawki w poszczególnych towarzystwach są bardzo różne. Z tego powodu warto śledzić oferty poszczególnych firm, aby mieć pewność, że rzeczywiście obecna oferta jest najbardziej korzystna. Najwygodniejszym narzędziem będzie kalkulator OC – wystarczy kilka minut, aby poznać dopasowane do siebie oferty i zyskać możliwość zmiany firmy ubezpieczeniowej na taką, która będzie tańsza.

oceń wątek 11 0 zgłoś do moderacji
2019-02-19 20:11 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kacccpeeer
Sprawdziłem ta porównywarke OC i na oko wydaje się całkiem spoko
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-02-20 12:07 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mat
Ta porównywarka OC wypada całkiem lepiej niż konkurencja.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-02-20 13:50 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Majka56
Zaraz siadam do liczenia. Właśnie na dniach muszę wykupić OC. Nie ma na co czekać, jak widać można na tym zaoszczędzić. Będzie na nową kieckę! :)
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-02-22 17:46 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Kris
Jest ok. OC taniej
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-03-08 11:44 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Beata44
Mój mąż znalazła na Porówneo OC tańsze o 190zł a wszyscy w tym i sam on zarzekali się że taniej już nie da rady, że to nie możliwe a jednak można i to bez większych starań.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-03-15 11:24 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez MaciekRoszak
Super, ja właśnie sprawdziłem i okazało się, że przepłaciłem i to nawet sporo :( Już drugi raz tego błędu nie popełnię. Od razu najpierw kalkulator a potem OC.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
porowneo.pl - cwaniactwo i tyle
2020-02-19 13:18 0%
7

porowneo.pl - cwaniactwo i tyle

odpowiedziano miesiąc temu przez niedoszły klient

Po wyliczeniu OC na stronie pojawia się bzdura, że nie wpisało się typu auta wg. eurotax - pozostaje kontakt telefoniczny z "agentem" i wtedy niespodzianka - chodzi o podanie wszystkich danych osobowych w tym nr pesel... oczywiście oprócz tego sporo innych danych, żeby potem mogli wydzwaniać z ofertami ubezpieczenia wszystkiego innego... naciąganie, żeby dane osobowe i inne były jak najbardziej rozbudowane, wtedy będzie można je sprzedać drożej.... ludzie nie dawajcie się nabierać! Większość pseudo-artykułów to reklamy, a pozytywne opinie pisane też na zamówienie, a nie przez klientów.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.