najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)
2017-12-21 13:50 0%

Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Dzisiaj, 21 grudnia, w godzinach ranych doszło do wypadku drogowego w okolicach miejscowości Majewo (gmina Milejewo), przy zjeździe na Młynary. Samochód ciężarowy zjechał do rowu. 

Na miejsce zdarzenia wyjechały odpowiednie służby (policja, straż pożarna). Przyczyną wypadku było niedostosowanie predkości pojazdu do warunków panujacych na drodze.

Jak poinformował nas oficer prasowy KMP w Elblągu kom. Krzysztof Nowacki:

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód marki DAF, który przewoził towary spożywcze, jest poważnie uszkodzony. Leży w rowie kołami do góry. W związku z tym, że istnieją duże trudności w wyciągnięciu samochodu, pozostanie w tym miejscu jeszcze jakiś czas. Kierowcy nic się nie stało. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł i otrzymał 2 punkty karne. Prędkość pojazdu nie była duża (wynosiła około 50-60 km/h), ale z uwagi na bardzo trudne warunki drogowe (mocne oblodzenie powierzchni) była zdecydowanie za wysoka. 

Przypomnijmy, że Art. 19. 1.  "Kodeksu drogowego - Prawa o ruchu drogowym" wskazuje, że:

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.  

W okolicach Elbląga panują trudne warunki drogowe. Występują miejscowe oblodzenia nawierzchni. Prosimy o zachowanie ostrożności.  

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-12-21 15:21 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez j23
a jakby jechał 30 i wpadł do rowu - to co by wtedy powiedział milicjant,....... , a tak na wszystkie zdarzenia mają tą samą śpiewkę , by nie pociągnąć do odpowiedzialności tego co utrzymuje drogi .........
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-12-21 15:40 88%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez hahaha
,,Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze..."" piniądz sam wpada,zamiast stwierdzić,że służby zaspały z posypką,najprościej dowalić kierowcy..nie ważne jest z jaką prędkością jechał...równie dobrze mógł jechać 20-30 km/h i jakby znalazby się w rowie to i tak byłoby niedostosowanie prędkości do panujących warunków...dojazd policji kosztuje...
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2017-12-21 16:55 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Rudy
Tak najlepiej ukarać kierowcę mandatem.Proszę też napisać że tam nie jeżdżą plugo-piaskarki bo ktoś z właścicieli drogi chciał zaoszczędzić.Janeczek kiedyś jeździł i było dobrze a teraz jest efekt.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-12-21 21:15 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez paranoja
To co miał ktoś biec przed samochodem i informować kierowcę jakie są warunki na drodze ? Asfalt może być czarny i nie widać czy jest ślisko czy nie !!!
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2017-12-22 15:26 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez lola
Bezmozgowcy za kierownicą tak mają .
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.