najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-03-01 10:33 92%

Afera z ulotką. Wyrzucić czy lepiej zachować?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Polityka może być prowadzona na poważnie, lub z przymrużeniem oka. Dowcipny film zrobili działacze Kongresu Nowej Prawicy w Elblągu, a na celownik wzięli radnego Roberta Turleja, który nie okazał szacunku dla ulotki ich autorstwa. Radny się nie obraża, ale nie zgadza się na określenie "arogancki".


Ulotka wylądowała w koszu. Radny na sesji zapoznał się z jej treścią, a następnie...po prostu wyrzucił. Młodzi działacze Kongresu Nowej Prawicy przygotowali na ostatniej sesji odezwy do radnych, aby Ci nie przyjmowali projektu uchwały w sprawie zmniejszenia ilości punktów sprzedających alkohol w mieście. Paradoksalnie o to samo walczyli radni Platformy Obywatelskiej.

Zwolennicy Janusza Korwina-Mikke nagrali film, gdzie pokazali, jak ich ulotka jest czytana przez radnych miejskich. Uchwycili również moment, gdy radny Robert Turlej ulotkę przejrzał, złożył, a następnie wrzucił do kosza. To oburzyło młodych działaczy KNP.

Radny Robert Turlej zabrał głos w tej sprawie na swoim blogu.

W nawiązaniu do informacji prasowej Kongresu Nowej Prawicy, dotyczącej akcji ulotkowej, która miała miejsce podczas ostatniej Sesji, chciałbym poruszyć kilka istotnych kwestii - pisze Robert Turlej. - Mam takie samo zdanie, jak członkowie KNP odnośnie proponowanej przez Prezydenta uchwały ograniczającej ilość punktów sprzedaży alkoholu. Swoje zdanie wyraziłem dwa dni wcześniej podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych. Warto dodać, że członkowie Komisji jednogłośnie (w tym radne PiS) wyrazili sprzeciw zmniejszaniu ilości punktów. Proponowana uchwała w żaden sposób nie zlikwidowałaby problemu osób pijących przy sklepach monopolowych.

Prezydent wycofał z porządku obrad kontrowersyjną uchwałę (głównie) po negatywnej opinii radnych Rady Miejskiej, a nie po przeczytaniu ulotek Nowej Prawicy. Dodam, że decyzja taka znana była radnym już dzień wcześniej.

Filmik członków KNP obejrzałem z przymrużeniem oka, ale nie mogę sobie pozwolić na nazywanie mnie w mediach osobą arogancką. Nie jestem kolekcjonerem ulotek zwłaszcza tych, które nic nie wnoszą. Ulotkę wyrzuciłem do kosza, bo co miałem niby z nią zrobić? Oprawić w ramkę i powiesić w pokoju?

Podoba mi się natomiast dziennikarstwo śledcze członków KNP, zwłaszcza w kontekście odpadów. Dlatego też proponuję elbląskiej Nowej Prawicy dołączenie do Ekologicznego Patrolu, który być może powstanie w naszym mieście. Głównym celem patrolu będzie tropienie i pomoc w likwidacji dzikich wysypisk.

 

oceń wątek 69 6 zgłoś do moderacji
2014-03-01 11:17 86%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez moja żona kandyduje
Jednak pewna niezręczność radnego tutaj wyszła nie da się ukryć... :-)
odpowiedz oceń post 30 5 zgłoś do moderacji
2014-03-01 11:18 85%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciek
Z tego co słyszałem, film był kręcony na żywo, więc KNP nie miało zamiaru atakować Pana Turleja. Radny sam dał pretekst wywalając ulotkę. Sama akcja na plus trzeba pilnować PiSu i SLD.
odpowiedz oceń post 29 5 zgłoś do moderacji
2014-03-01 11:25 94%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Adrian
KNP coś się uaktywniło ostatnio :)
odpowiedz oceń post 31 2 zgłoś do moderacji
2014-03-01 12:18 92%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez realia
Mam tylko nadzieje,że niedługo wyjasni się sprawa napychania skrzynek pocztowych w blokach przez opcje polityczne Ich reklamówkami, gazetkami. Kto daje takie prawo kandydatom w wyborach wrzucać i zaśmiecac skrzynki? dlaczego to ja muszę ,żeby oczyścic moja skrzynkę, posegregować to odnośnie rodzaju papieru z jakiego wykonano i dopiero wyrzucic do śmieci.Niech Ci wszyscy wybiora jakąs mniej uciążliwą formę rozprowadzania czy kolportażu.
odpowiedz oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2014-03-01 13:32 93%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez I tyle w temacie !
Turlej to .....
odpowiedz oceń post 26 2 zgłoś do moderacji
2014-03-01 17:04 69%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Jakub Bieńkowski
Ten człowiek nie rozumie, że jeżeli zmniejszy liczbę sklepów monopolowych w mieście, to zwiększy kolejkę do magazynów pozostałych przedsiębiorców z układu, co zwiększy i pogłębi nasilające się niezadowolenie Elblążan. Jeżeli w tym mieście jest zwiększony popyt na alkohol, to na pewno nie należy go regulować usankcjonowaniami prawnymi. W Radzie Miasta powinno się raczej myśleć o profilaktyce społecznej. Czemu nie zacząć kampanii i zainwestować w billboardy dotyczące lokalnej społeczności Elbląga na temat kulturalnego picia alkoholu, czynności z którą są już nieodłącznie związani jako partycypanci tego kontekstu kulturowego. Poprzez kulturalne picie alkoholu rozumiem zrzeszanie się w barach i pubach, zabieranie głosu w sprawach dotyczącego rozwoju i wydarzeń kulturalnych na terenie miasta Elbląga. W trakcie takich spotkań można wyznaczyć mediatora, a zarazem osobę prowadzącą spotkanie mające miano KONSULTACJI SPOŁECZNYCH. Trzeba tylko spróbować.
odpowiedz oceń post 24 11 zgłoś do moderacji
2014-03-01 19:15 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Ktoś tu kręci swoje lody. Pozbyć się konkurencji. Mniejsza ilość sprzedaży, to większa ilość melin.
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2014-03-01 19:50 18%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Luki
...a co miał ta ulotkę oprawić w ramki i nad łóżkiem powiesić? Meger i koledzy usilnie chcą zaistnieć przed zbliżająca się kampanią!
odpowiedz oceń post 5 23 zgłoś do moderacji
2014-03-02 11:20 43%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez realia
@Jakub Bieńkowski, dwa dni temu w tv podano, ze w Polsce 1 sklep z alkoholem przypada na 250 mieszkańców /wiekowo od 0 w zwyż / to tak jakby w takim budynku 6 klatek w każdej 10 mieszkań i już jest sklep z alkoholem, mało to czy dużo? dla mnie bardzo dużo, zbyt łatwy dostęp do alkoholu. I wydaje mi się , że to rządzącym zależy na tym, żeby społeczeństwo było nietrzeżwe, żeby za dużo nie myślało na trzeźwo , bo bieda i brak pracy.
odpowiedz oceń post 9 12 zgłoś do moderacji
2014-03-02 11:55 89%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez KNP
Gdzie są wpisy!!!!! Dlaczego usuwacie wpisy nieprzychylne PO-kim wy jesteście jako dziennikarze??? To pewnie wrzucicie ( ale wpis KNP- gdzie jest???) mam sygnały od wielu komentujących że ich wpis nie ukazał się. Co to ma być???
odpowiedz oceń post 16 2 zgłoś do moderacji
2014-03-02 12:27 6%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Proszę dodać jeszcze raz komentarz, którego jesteś autorem, ponieważ nie znaleźliśmy w systemie wpisu sygnowanego KNP. Komentarze w elblag.net są moderowane i trzeba czasami trochę poczekać na akceptację moderatora. Ponadto zwracamy uwagę, że komentarze obraźliwe dla innych nie będą umieszczane.
oceń post 1 17 zgłoś do moderacji
2014-03-02 22:52 7%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez ino
Czyżby - Więcej sklepów monopolowych! Żądamy powszechnego dostępu do alkoholu! to program Nowej Prawicy?
odpowiedz oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2014-03-03 21:49 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez czołgista
A co miał sobie nią d...pę podetrzeć ?
odpowiedz oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.