najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-05-13 11:28 100%

Aktywiści spotkali się z prezydentem Elbląga. Nie chcą rozbudowy ul. Wschodniej

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Zapowiedź rozbudowy ul. Wschodniej i puszczenie trasy przez park leśny Bażantarnia uaktywniło społeczny protest wśród mieszkańców Elbląga. Aktywiści przygotowali protest w internecie, zbierają również podpisy pod petycją, organizując również cykliczne pikniki w Bażantarni.

Kilka dni temu spotkali się również w Urzędzie Miejskim w Elblągu z wiceprezydentem Januszem Nowakiem, o czym obszernie poinformowali na stronie na facebooku.

- Nie liczyliśmy na to, że to spotkanie coś zmieni. Że my przekonamy pana prezydenta, a pan prezydent przekona nas. Potwierdziło się tylko, że mamy inne spojrzenie na miasto. Mimo to cieszymy się, że urząd chce z nami rozmawiać – informują aktywiści. - Przede wszystkim przekazaliśmy pytania, które już wcześniej zadaliśmy na czacie i nie uzyskaliśmy na nie odpowiedzi. Największe wątpliwości elblążanie mają co do realizacji II etapu, zdając sobie sprawę, że jeżeli miasto mówi A (czyt. budujemy ul. Wschodnią) to musi powiedzieć B (czyt. musimy odblokować ul. Bema i budujemy dalej).

Częściowo jest to zgodnie z prawdą jednak, póki co nie powstała żadna nowa dokumentacja, nie zaktualizowano planów, nie ma jeszcze żadnych zgód i pozwoleń.

- Na dobrą sprawę jest tylko nasz protest, który zdecydowanie zrobił wrażenie na władzach miasta. Ponieważ kilka lat temu mieszkańcy nie przejawiali chęci zablokowania inwestycji miasto uznało, że tym razem też tak będzie. Okazało się jednak, że społeczeństwo trochę inaczej patrzy na tereny zielone niż parę lat temu, ma większą świadomość i jasno pokazało, że nie wyobraża sobie takiego przebiegu trasy.

Co wynieśliśmy z tego spotkania?

Obietnicę, że przy projektowaniu kolejnego etapu miasto na pewno weźmie pod uwagę nasz protest i zapewne zmieni trasę – dodają aktywiści. - Co do ul. Wschodniej: tu zdania są podzielone, jednak przeraził nas parking na 600 samochodów i pętla autobusowa. Na pewno nie chcemy tam inwestycji o takiej skali i nie wydaje nam się, że wydawanie akurat teraz 4 mln z miejskiej kasy na taką inwestycję jest zasadne. Tym bardziej, że ta budowa nie odkorkuje Bema czyli… nie rozwiąże kluczowego problemu dla którego ta inwestycja miałaby powstać.

Jak wskazują, będą odbywać się jeszcze konsultacje w sprawie zarówno I, jak i II etapu.

- Przedstawicielom Ratusza zwróciliśmy uwagę na politykę informacyjną miasta - nawet jeśli jakiekolwiek konsultacje się odbywają, to nie są one we właściwy sposób obywatel/kom ogłoszone. Możecie być pewni, że dopilnujemy tej kwestii, zaś naszym i Waszym zadaniem będzie po prostu wzięcie w nich udziału i wyrażenie swojej opinii – dodają.

Więcej:

https://www.facebook.com/niedlaobwodnicywbazantarni
 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2021-05-13 14:51 63%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kkk
Ulala. Całe 2 osoby. Jakie miasto, taki protest.
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2021-05-14 11:01 71%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez kkk
Następna polityczna witryna z cenzurą, komentarze nie pomyśli właściciela usuwane? Tak ma wyglądać wolność słowa?
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2021-05-24 10:59 73%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna,
Później będziecie biadolić ze straż nie dojechała na czas bo były korki bo nie zgodziliście się na drogę w Bazantarni!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2021-09-04 22:05 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez strażak
Straż jest na Bema niżej i na Browarnej
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-10-06 19:17 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Beata
Tempa dzida.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.