najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Będzie referendum w sprawie budowy w Elblągu nowego źródła ciepła?
2018-07-06 11:28 0%

Będzie referendum w sprawie budowy w Elblągu nowego źródła ciepła?

rozpoczęty 8 miesięcy temu przez Marcin Mongiałło

5 lipca grupa obywateli, (wraz z jej pełnomocnikiem – Stefanem Rembelskim) współpracujaca z posłem Andrzejem Kobylarzem (Kukiz'15), złożyła dokument inicjujacy przeprowadzenie referendum w sprawie budowy nowego źródła ciepła w Elblągu. 

Inicjatorzy referendum działają w oparciu o przepisy ustawy z dnia 8 marca l990 roku o samorządzie gminnym dotyczące zabezpieczenia w energię elektryczną i cieplną oraz ustawy z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym (art.2 ust.l pkt.2). Prezydent Elbląga Witold Wróblewski został poinformowany o podjęciu inicjatywy referendalnej w sprawie budowy nowego źródła ciepła zabezpieczającego miasto Elbląg w energię cieplną w całości.

Nie tak dawno poseł Andrzej Kobylarz przedstawił projekt rozwiązania problemu ciepła w mieście, połączony z upodmiotowieniem odbiorców ciepła w podejmowaniu decyzji. Parlamentarzysta postulował przeprowadzenie w tej sprawie referendum wśród mieszkańców, w którym to odbiorcy ciepła mieliby zadecydować o tym, czy budować własne źródło ciepła, czy też wiązać się z jednym dostawcą na 20 lat.

Przypomnijmy, że już w maju bieżąceg roku poseł zwrócił uwagę na sprawę bezpieczeństwa cieplnego w Elblągu. Według niego zaniedbanie miejskiej spółki EPEC przez PO i PiS, oraz ostatnie cztery lata bezczynności władz doprowadziły elblążan do sytuacji, w której miasto – ustawowo zobowiązane do zabezpieczenia mieszkańców w ciepło – może być szantażowane przez monopolistę. Poseł twierdzi, że tak należy traktować próbę wymuszenia zawarcia umowy długoterminowej bez wpływu na cenę energii cieplnej.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-07-06 14:19 69%
1

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Adan
Ito jest prawidłowa decyzja - demokracja bezpośrednia !!! Żadne negocjacje za plecami elblążan a potem dzielenie stołeczków w zarządach i radach nadzorczych.
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2018-07-06 14:38 64%
2

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Ania
Jeden sprawiedliwy wśród elbląskich parlamentarzystów!!! Wstyd i hańba dla reszty - przyjdzie czas rozliczeń już za .rok
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2018-07-06 14:48 67%
3

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Kola
Jedynie słuszna decyzja - teraz już wszystko w rękach elblążan a w zasadzie w ich podpisach i frekwencji
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2018-07-06 15:30 25%
4

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez wds
lans przedwyborczy nieudaczników kukizowo-rembelskich. Zadnego referendum nie bedzie, bo nie zbiora podpisow.
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2018-07-06 17:34 100%
5

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez A jednak
Przebieg dzisiejszej sesji jednoznacznie pokazuje, że z tej mąki chleba nie będzie. Słuszna decyzja panie pośle. niech decyzje podejmą odbiorcy ciepła.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2018-07-06 17:41 100%
6

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Bedę wspieral w zbieraniu podpisów
Już teraz nie mam wątpliwości że ta inicjatywa będzie sukcesem bo jest oczekiwana przez elblążan. Proszę umieścić na stronie druk do zbierania podpisów.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2018-07-06 17:47 100%
7

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Kasparow
Dobry ruch woluntariusze KUKIZ15 miesiąc wcześniej będą odwiedzać mieszkania elblążan w bardzo ważnej sprawie. I to się nazywa mistrzowska strategia - szach, mat !!!
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2018-07-06 22:33 0%
8

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Okidok
Kim un yest?
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2018-07-07 18:05 75%
9

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez elblążanka
To jest jedyny sposób, żeby zmusić władze Miasta do podjęcia decyzji korzystnej dla odbiorców ciepła, a to co było na Sesji to tragedia, nic merytorycznego. Odroczono do września i w taki oto sposób traktuje się mieszkańców.Musimy się zmobilizować, czy zbiorą podpisy czy nie, ale ważne, że ludzie zostaną uświadomieni na czym polega zabezpieczenie mieszkańców w tanie ciepło, teraz Nas łoją 85 zł za gj. prawie najwięcej w kraju. Ten kto jest przeciw to pewnie nie ogrzewa swojego mieszkania z Epec, więc lepiej niech się nie wypowiada.Ja mam nadzieje , że zbiorą.
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.