najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2019-10-09 00:29 100%

Biznesmen rozda elblążanom... chleb

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Kandydat na posła z listy PSL Zbigniew Ziejewski rozda w Elblągu w najbliższą środę (9 października) 3 000 bochenków chleba. – Godne życie Polaków musi być powszednie jak nasz polski chleb – uzasadnia swoją symboliczną inicjatywę lokalny lider biznesu i działacz społeczny.

Mawia się, że chleb to najlepszy wynalazek od czasów, odkąd istnieje jedzenie. „Chleb nasz powszedni” to również najlepsza odpowiedź na pytanie, co łączy wszystkich Polaków: każdy z nas jest „zjadaczem chleba”. I dlatego w środę 9 października od g. 7:00 elblążanie w dwóch Piekarniach „Tyrolska” w Elblągu (ul. 1-go maja 46 i ul. Królewiecka 50A) otrzymają darmowy bochenek chleba. Pomysłodawcą akcji i fundatorem jest Zbigniew Ziejewski, biznesmen z branży rolniczej z powiatu nowomiejskiego.

Kiedy jedni obiecują kiełbasę wyborczą i gruszki na wierzbie a inni zastawiają po brzegi stół obietnicami, ja symbolicznie rozdam mieszkańcom Elbląga chleb, bo chleb łączy wszystkich Polaków. Chleb przywołuje skojarzenia z domem, ciepłem i bezpieczeństwem. Przypomina czasy dzieciństwa, jest tym, za czym Polacy tęsknią na emigracji. Szacunek dla chleba jest częścią naszej kultury. A dzielenie się chlebem jest symbolem przyjaźni, jedności i przebaczenia, czyli wartości, których szczególnie brakuje dziś w polskiej polityce

– mówi Zbigniew Ziejewski, nawiązując do wyborczego hasła PSL. I dodaje:

Statystyczny Polak zjada 45 kg pieczywa rocznie. Historia chleba jest niemal tak długa, jak historia ludzkości. Jest wymieniany jako podstawowy posiłek człowieka w najstarszych źródłach. To dar boski, owoc pracy rąk ludzkich i symbol dostatku.

Do tego, co mam, doszedłem ciężką pracą, uczciwością i szacunkiem dla drugiego człowieka. Jako człowiek czynu i lokalny lider chcę wdrożyć te wartości w polityce. Stąd pomysł na powszechnie dostępny chleb powszedni jako symboliczne zwieńczenie mojej kampanii wyborczej 

– mówi Zbigniew Ziejewski. 

PAJDA HISTORII 

Chleba nie mogło zabraknąć przy rozpoczynaniu zbiorów (zażynki). Żniwa rozpoczynała kobieta – osoba, która piecze chleb. Żniwiarka przynosiła chleb na pole w intencji dobrych plonów. Przed postawieniem chaty, w jej węgłach układano chleb. Bochenek chleba był też pierwszą rzeczą wnoszoną do izby podczas przeprowadzki. 

ZBIGNIEW ZIEJEWSKI

Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (zarządzanie i organizacja) oraz studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej (szacowanie i wycena nieruchomości). 

Przewodniczący Rady Powiatu Nowomiejskiego Starosta Nowomiejski (2014-2015), Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej (2005-2007). 

Od 1993 roku Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa „ZIEMAR” w Szwarcenowie, z którym zdobył zaszczytne tytuły m.in. „Orła Agrobiznesu” (2016) oraz „Herosa Przedsiębiorczości” przyznawanego przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (2015). Firma jest znana ze swojego zaangażowania w różnego rodzaju inicjatywy społeczne wpływające na rozwój powiatu nowomiejskiego oraz powiatów ościennych.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Czwartą kadencję szefuje powiatowym strukturom PSL w powiecie nowomiejskim. Członek Rady Naczelnej PSL. Aktualnie członek Powiatowej Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie nowomiejskim. Członek i mecenas Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Hobby: podróże i szachy. 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2019-10-07 18:06 44%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty lewak
Niestety ale wybieram Konfederację.
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2019-10-08 12:41 70%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Fredek
Ten pan nie jest z Elbląga,i jeszcze do tego z PSLu,więc czego szuka w Elblągu?Niech głosują na niego ludzie z terenu.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2019-10-07 23:20 45%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty
Daj nam pracę, a nie chleb.
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2019-10-08 09:19 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Albert Pierrepoint
Ciekawi mnie bardzo ilu by chciało iść do koryta gdyby obniżyć pensje w sejmie do np. 3500 zł? A za łapówkę i malwersacje groziła by kara śmierci, konfiskata majątku całej rodziny.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2019-10-08 12:26 56%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez konferencja
A co PSL zrobiło na rzecz rolników? To za rządów PO-PSL było najwięcej rolniczych protestów.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.