najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Butelkomaty. Czy chcielibyście, żeby Elbląg poszedł śladem Krakowa i Warszawy?
2019-05-23 14:02 0%

Butelkomaty. Czy chcielibyście, żeby Elbląg poszedł śladem Krakowa i Warszawy?

rozpoczęty 3 miesiące temu przez Marcin Mongiałło

Nasze miasta śladem zagranicznych ośrodków wprowadzają skup plastikowych butelek. Oddając je możemy otrzymać coś w zamian. Czy Elbląg pójdzie tym sladem?

Przypomnijmy, że 17 kwietnia 2019 r. w Krakowie stanął pierwszy w Polsce butelkomat. Maszyna za każdą butelkę wydaje 10 groszy. To nie wszystko  W Warszawie staną niebawem jedne z pierwszych na świecie butelkomatów, które będą przyjmować butelki plastikowe, szklane i aluminiowe puszki (podobne zostały niedawno zainstalowane w stambulskim metrze). Po ich wrzuceniu do maszyny, za pośrednictwem specjalnej aplikacji, otrzymamy punkty, które będziemy mógli wymienić m.in. na bilety do kina, zniżki na komunikację miejską czy też zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

Obecnie Polska znajduje się na 50 miejscu (za Białorusią –  44 miejsc oraz tuż przed Rosją –  52 miejsce) w międzynarodowym rankingu EPI (Environmental Performance Index – wskaźnik wydajności środowiskowej). W klasyfikacji tej brane są pod uwagę osiągnięcia państw w dziedzinie ochrony środowiska. Chodzi przede wszystkim o skuteczność w zmniejszaniu negatywnego oddziaływania na zdrowie ludzi oraz o promocję zrównoważonego rozwoju. W analizie wykorzystywanych jest ponad 20 wskaźników, na podstawie których oceniane są parametry takie jak: jakość powietrza, jakość wody pitnej i jej zasoby czy też przetwarzanie odpadów, oczyszczanie ścieków itp.

Zobaczcie pełny ranking EPI

Czy uważacie, że dobrze by było, aby w Elblągu także zostały zainstalowane butelkomaty? Które miejsca byłyby do tego celu najbardziej odpowiednie?

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2019-05-23 21:00 0%
1

odpowiedziano 3 miesiące temu przez obieżyświat
ktoś tu pisze totalne bzdury!!!jaki pierwszy butelkomat na świecie?? i głupie pytanie czy chcemy tego u nas!
W cywilizowanym świecie od dziesiatek lat sa automaty na butelki ,plastykowe,puszki butelki szklane !
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-05-23 21:19 0%
2
odpowiedziano 3 miesiące temu przez redakcja
Proszę czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie jest napisane, że (w Warszawie zostały zainstalowane) pierwsze na świecie, a jedne z pierwszych na świecie. Proszę także doczytać, że chodzi o butelkomaty, które przyjmują kilka rodzajów opakowań: butelki plastikowe, szklane i aluminiowe puszki. To jest coś, co odróżnia je od zdecydowanej większości podobnych urządzeń instalowanych na świecie.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-05-23 21:02 100%
3

odpowiedziano 3 miesiące temu przez elblążanin
takie butelkomaty powinny być obowiązkowe w każdym większym sklepie


takie urzadzenia powinny być obowiązkowe w każdym większym sklepie
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2019-05-23 21:49 100%
4

odpowiedziano 3 miesiące temu przez Małgośka
Jak najwięcej takich butelkomatów..... Postawic je tam , gdzie łatwo będzie mozna podjechać ( ukłon w stronę osób niepełnosprawnych ) .
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2019-05-26 23:13 0%
5

odpowiedziano 3 miesiące temu przez Przemo
Przy każdym markecie spożywczym powinny być.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.