najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Joanna Siudak
2013-06-12 16:00 71%

Cezary Balbuza: Jestem zbulwersowany kampaniami przedwyborczymi

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

W przededniu wyborów politycy obiecują elblążanom przysłowiowe gruszki na wierzbie. Darmowa komunikacja miejska, obniżki czynszów i nowe inwestycje – to główne karty przetargowe, którymi politycy próbują przeciągnąć elektorat na swoją stronę. Cezary Balbuza, kandydat na prezydenta z Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego uważa, że jedyną alternatywą na polepszenie sytuacji w Elblągu jest stworzenie nowych miejsc pracy. Zapraszamy do przeczytania relacji z dzisiejszej konferencji EKO.

 - Wyrażamy zaniepokojenie ingerencją centralnych partii politycznych w wybory samorządowe. Uważamy, że zaburza to autonomię i równowagę wspólnoty lokalnej. W ostatnich tygodniach przeżywamy prawdziwy najazd polityków z Warszawy. Dziwi nas to. Gdzie byli oni jeszcze rok temu? Kiedy Elbląg miał podobne problemy jak teraz. Cała troska o nasze miasto podyktowana jest kampanią wyborczą – mówi Cezary Balbuza.

W związku z tym, że obecna kampania wyborcza jest skrócona, działania promocyjne polityków są zintensyfikowane. Widoczne jest, która partia dysponuje większymi środkami na kampanie. Podobnie jest z obietnicami jakie zapewniają nam kandydaci na fotel prezydenta. Czy rzeczywiście są one realne?

- Politycy licytują się o złotówkę jeśli chodzi o obniżkę cen czynszów mieszkań komunalnych. Propozycja wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej również jest absurdalna. Żyjemy w pewnych realiach budżetowych, które uniemożliwiają realizację tych obietnic. Jedyne co mogę zagwarantować elblążanom i jest to możliwe do osiągnięcia – to stworzenie nowych miejsc pracy. Tylko nowe miejsca pracy mogą spowodować zwiększone wpływy do budżetu miasta – dodaje Cezary Balbuza.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały zmiany w Radzie Miejskiej jakie proponuje EKO.

Jak podaje Arkadiusz Jachimowicz:

- Chcielibyśmy aby Rada Miejska była dla prezydenta partnerem. Będziemy dążyli do tego by mieszkańcy, którzy chcą coś wnieść do naszego miasta – byli wysłuchani. Nowoczesne konsultacje społeczne są przyszłością dla Elbląga. Chcemy by na każdej sesji około 30 minut było przeznaczone na głos mieszkańców,  a radni byli oceniani przez Biuro Rady Miejskiej. Ważne jest również to, by Rada miała możliwość zamawiania niezależnych ekspertyz oraz współpracowała z organizatorami Barometru Aktywności Radnych, jako niezależnej, obywatelskiej oceny jakości pracy radnych. Chcemy by Rada Miejska była promotorem powstania Rady Dzielnic, gdzie wybierani są radni dzielnicowi, którzy wraz z mieszkańcami działają na rzecz rozwoju swojej dzielnicy, dysponując przy tym wydzielonym budżetem.

Jak słusznie zauważył dr Michał Glock z kampanii wyborczych został wyparty temat współpracy z Kaliningradem.

- Władzom miasta nie chciało się pochylić nad pieniędzmi, które leżały na ziemi. Źle się stało, że z naszej kampanii samorządowej zniknął temat małego ruchu granicznego i kontaktów gospodarczych z Rosją. Za kilka dni będą pierwsze raporty dotyczące zysków ekonomicznych jakie czerpie region gdański, gdzie wpłynęło ponad 250 mln złotych – do Elbląga z tej kwoty wpłynęło niemal 5 mln złotych. Mieliśmy szansę pozyskać 10 % z tej sumy - mówi dr Michał Glock.

Jeszcze tydzień przedwyborczej rywalizacji i poznamy nowego prezydenta oraz skład Rady Miasta. Czy w najbliższym czasie politycy zaskoczą nas jeszcze nowymi pomysłami na swoje kampanie wyborcze?

oceń wątek 46 19 zgłoś do moderacji
2013-06-12 16:19 88%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
A jeszcze to nie koniec PiS zapowiedział najazd 100 posłów, ciekawe czy z pochodniami?!
odpowiedz oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2013-06-12 16:29 17%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiktor Wektor
"W ostatnich tygodniach przeżywamy prawdziwy najazd polityków z Warszawy. Dziwi nas to. Gdzie byli oni jeszcze rok temu? Kiedy Elbląg miał podobne problemy jak teraz" - cytat z Balbuzy, który jest jednocześnie strzałem we własne kolano. W cytowanej wypowiedzi Pan Balbuza, przedstawiciel EKO twierdzi, że rok temu Elbląg miał podobne problemy jak teraz. Tymczasem zaledwie kilka miesięcy temu przedstawiciele EKO przekonywali, że nic takiego nie dzieje się co uzasadniałoby potrzebę odwołania Grzegorza Nowaczyka z funkcji prezydenta miasta. Panowie i Panie z EKO, ładnie tak łgać i wciskać ludziom byle kit. Pan Balbuza zarzuca kontrkandydatom puste obietnice a sam gada takie bzdety. Co najmniej niepoważne.
odpowiedz oceń post 4 20 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:05 83%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez kku
ale bzdety piszesz, nadinterpretujesz, zmyślasz.
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-06-12 16:56 13%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Panie Glock to nie słuchasz pan tego co o współpracy z obwodem kaliningradzkim mówi i przedstawia w swoim programie pani Gelert.
odpowiedz oceń post 2 13 zgłoś do moderacji
2013-06-12 17:01 86%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez znafca
Do przedmówcy po pierwsze pan Balbuza nie jest członkiem EKO tylko został zaproszony do kandydowania z tego komitetu wyborczego;) Po drugie dokładnie śledzę wypowiedzi tego kandydata i jest on akurat jedynym który nic nie obiecuje i nie wygaduje bzdur! Dlatego ja, moja rodzina i wielu znajomych głosuję na tego pana!
odpowiedz oceń post 18 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 17:03 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozczarowany
Barometr Aktywności Radnych w tym roku ył mało obiektywny-przede wszystkim brano popisy radnych podczas sesji przed telewizja jak Pruszak czy Wilk a gdzie praca u podstaw.Kolejna sprawa to udział oceniajacych w wyborach do rady.Będę namawiał radnych ,żeby nie brali udziału w tym cyrku.Mojego zaufania w tym temacie już nie zdobędziecie
odpowiedz oceń post 0 12 zgłoś do moderacji
NoName
2013-06-12 17:12 84%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Balbuza na prezydenta. Mam dość tych obietnic od fałszywych polityków
odpowiedz oceń post 21 4 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:20 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
lubisz gorzką czekoladę i chwalisz wyrób politykopodobny ?
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:54 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
a już się smuciłem, że zapomniał Pan o czekoladzie... :D
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 18:10 78%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Patolique
Dobrze gada, Polać mu
odpowiedz oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:20 0%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A jak ucieknie ?
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:54 60%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
i jak zwykle niestrudzony Pan Mariusz L.- Mistrz Ciętej Riposty.
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:18 7%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez RomanPL
Neguje propozycje reszty i nie wprowadza też nic ciekawego, brak konkretów.
odpowiedz oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:23 5%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Daras
Ewa Białkowska na prezydenta!!!
odpowiedz oceń post 1 20 zgłoś do moderacji
2013-06-12 22:44 70%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez łyżwa
ale na Białorusi bo tu się od swojego smrodku dusi
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:24 85%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez lis
naprawdę wie facet o czym mówi, konkrety, jestem za nim
odpowiedz oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:34 83%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez ola
Brawo dla tego pana :)
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:19 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Albo i dwa .... procenty, Na pociechę...
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:53 50%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
i jak zwykle niestrudzony Pan Mariusz L.- Mistrz Ciętej Riposty.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:34 6%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Ewa78
Jego propozycje jakoś mnie nie satysfkacjonują to o czym powiedział to wiedzą wszytscy, że polictycy obiecuja i się nie wywiązują
odpowiedz oceń post 1 15 zgłoś do moderacji
2013-06-12 22:46 78%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
to przeczytaj jego program a satysfakcja sama do ciebie przyjdzie
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:18 0%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Stalin pisał lepsze bajki ... Hitler też.
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:53 50%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
i jak zwykle niestrudzony Pan Mariusz L.- Mistrz Ciętej Riposty.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:35 82%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez balbuza fan
Jakby obiecali gruszki na wierzbie to też ludzie uwierzą, ludzie..zastanówcie się nad tym co mówi Balbuza, bo ma facet rację!
odpowiedz oceń post 18 4 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:17 0%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jak twierdził że Nowaczyk jest cacy w referendum to głupota też miał rację ? TO co teraz wchodzi do głupoty ?
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:53 82%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
Balbuza nie jest członkiem EKO. Został wyłoniony jako bezpartyjny kandydat po ogłoszeniu wyborów. Przed i w czasie referendum nie wypowiadał się w imieniu EKO. Mała wpadka Panie Mariuszu... proszę trochę bardziej uważać przy tych manipulacjach.
oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-06-13 21:19 0%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Pawle stając na czele skrytożernych czekoladożerców autoryzował ich wypowiedzi w całości. Ja chętnie siądę z nim do debaty - zaproszenie już poszło odpowiedzi brak. Czego się boi Pan Balbuza ? Kretyna ?
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:38 0%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Parafian
Ach... ta polityka... Osobiście jestem za Lechem Kraśieńskim
odpowiedz oceń post 0 17 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:38 82%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez werter
spoko człowiek, ja też jestem zbulwersowana tym co mówią nibypolitycy; obiecanki cacanki a potem chcą się wygryźć i dostać się do władzy; |Balbuza nie obiecuje cudów i coraz bardziej go cenię. Głosujmy na niego!
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:16 0%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Niby bezpartyjny kryukuje niuby polityków.... Czarkolandia po prostu...
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:48 50%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
i jak zwykle niestrudzony Pan Mariusz L.- Mistrz Ciętej Riposty.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:39 6%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Tomeleono
Szczerze? To co on mówi to sami byście ludzie na to wpadli, nic specjalnego....
odpowiedz oceń post 1 15 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:40 81%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez monika33
Takiego prezydenta nam trzeba, nie robi wypasionej kampanii, bo nie ma funduszy ale pomysły ma niezłe. spójrzmy na resztę..ciekawe ile kosztują ich plakaty na blokach, ech..ja głosuję na pana Balbuzę :)
odpowiedz oceń post 17 4 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:14 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Miło widzieć tak ekstrawagandzkie środowisko - całe 2 % fanów Czarka na jednej stronie ...
oceń post 0 12 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:48 33%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
i jak zwykle niestrudzony Pan Mariusz L.- Mistrz Ciętej Riposty.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:42 75%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez nick
mam takie same odczucia jak pan Balbuza..
odpowiedz oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:13 0%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Sponsor ten sam ?
oceń post 0 12 zgłoś do moderacji
2013-06-12 19:43 75%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez wik
oczywista oczywistość-mnie te obietnice też śmieszą ;/ głosuję więc na EKO
odpowiedz oceń post 15 5 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:12 8%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obiecali ci dotacje od Protasa ? Protas nie mumia - też padnie.....
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-06-12 20:15 72%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez jehowy
dobrze mu z oczu patrzy, spoko gość
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2013-06-12 23:12 9%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A dobre chęci zdobią chodniki piekieł....
oceń post 1 10 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.