najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-07-04 23:26 83%

Czarna lista Jerzego Wilka. Jestem na niej „wysoko”

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Nigdy nie myślałem, że powrócą jeszcze czasy „czarnych list”, dzielenia ludzi na swoich i wrogów, których trzeba „wypier….”. Zawsze uważałem, że męski język musi być twardy i konkretny, ale chamski i wulgarny już nie. „Wszy i gnidy” to raczej nie są określenia, którymi powinna posługiwać się osoba aspirująca do urzędu prezydenta miasta. Ale może się mylę i tak właśnie trzeba?

Jestem wysoko na „czarnej liście” Jerzego Wilka. Trudno. Tak czasem bywa, że nie każdy musi lubić każdego. Jednak, kiedy słyszę o sporządzaniu list z niewygodnymi osobami, jakoś mam na myśli dawno zapomniane SB-eckie metody ewidencjonowania ludzi. Na tych dobrych i tych do „wypier…lenia”. Dziś zastanawiałem się, jak z tej czarnej listy Jerzego Wilka się wypisać? Powinienem może pocałować w d… Pana Kandydata, jak to sugerował w nagraniu radnej Marii Koseckiej? Nie wiem. Tego Jerzy Wilk w nagraniach nie mówi.

Kiedy słyszę o dzieleniu mediów na te dobre i te be, jakoś przypominają mi się rządy PiS-u w Polsce, gdzie premier Kaczyński na konferencje prasowe zapraszał tylko Radio Maryja i Telewizję Trwam, a pozostali dziennikarze zostawali za drzwiami. Nie wiem czy chcemy wszyscy, aby takie wydarzenia działy się w skali elbląskiej obecnie?

Pan Jerzy Wilk odniósł się do incydentu, kiedy dwa lata temu zażądałem od niego przeprosin za sugerowanie, jakoby moja żona dostała pracę w Urzędzie, dzięki jakimś układom. Pan Wilk jednak przecenia moje możliwości sprawcze. Faktycznie, pismo z żądaniem przeprosin wycofałem. Ale Pan Wilk zapomniał dodać, że w tej sprawie błagał o mediację ze mną…prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Po spotkaniu z byłym prezydentem, pismo postanowiłem wycofać z Biura Rady. Po prosty zrobiło mi się żal Pana Wilka. Ludzie czasami w wywiadach różne głupoty gadają, a Pan Wilk nie jest tu wyjątkiem.

W drugiej części taśm dostało się nam i kolegom z Bogatego Elbląga. Kiedy słucham tych słów kandydata na prezydenta, jego języka i sposoby wypowiadania się, słyszę butę, pogardę, nienawiść, wulgaryzmy. Wiele osób w komentarzach podkreśla, że Jerzy Wilk mówi po męsku, w nerwach i przejęciu losem miasta. To nieprawda. To jest język człowieka opętanego nienawiścią i chęcią władzy.

Czy Jerzego Wilka należy się bać? Absolutnie nie. Jerzego Wilka należy pytać o Jego program dla miasta, o sposoby rozwiązywania problemów, o konkrety. Bo tych unika, podobnie jak debat. Jerzy Wilk jest bowiem politykiem wybitnym, na miarę swojego politycznego patrona – Jarosława Kaczyńskiego. Z każdym, byle do władzy. Jerzy Wilk to po prostu idealny projekt Prawa i Sprawiedliwości. Powiedziałbym, że jest to PiS-owski polityk wzorcowy, na miarę potrzeb prezesa Kaczyńskiego.

Pozostaje mi na koniec zadać Panu Wilkowi pytanie otwarte: kto jest jeszcze na jego „czarnej liście” oraz jakie konsekwencje grożą osobom, które na tej liście się znalazły? A mnie osobiście interesuje, jak z tej listy można się wypisać? Bo chciałbym jednak spokojnie spacerować po ulicach miasta, bez obaw o konsekwencje bycia na „czarnej liście”. Mam nadzieję, że Jerzy Wilk znajdzie choć chwilę czasu i na te pytania odpowie.

oceń wątek 43 9 zgłoś do moderacji
2013-07-04 23:47 84%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pitek_29
hehe najbardziej podoba mi się lista na tej górnej grafice :) rewela
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2013-07-04 23:58 47%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez niktzpis
Grafika rewelacyjna!

http://www.youtube.com/watch?v=ft0p3P6kYPk - obejrzyj i nie głosuj na kłamców!
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:12 39%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez informatyk
wsadz se kolego ten filmik, wiesz gdzie. Od kiedy podstawą do jakichkolwiek ewentualnych pozwów do sądu jest portal youtube?Przecież to istny śmietnik każdy może wziąść co kolwiek, powycinać i zmontować filmik z kawałków róznych wypowiedzi różnych osób. Portal youtube jest tak skonstruowany,ze można amieścić oryginalny filmik, a można też go "pociąć na kawałki" i zmontować w/g potrzeb.
oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:02 41%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Cytat:-"Jestem wysoko na „czarnej liście” Jerzego Wilka."- koniec cytatu.
Skoro jesteś "na czarnej liście", to miej odwagę się podpisać pod artykułem.Domniemam, ze pan pszczółkowski, tylko "puścił " artykół na portal, nie żądając od autora by się podpisał mieniem i nazwiskiem.
odpowiedz oceń post 13 19 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:04 67%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski
Panie Floryński - pod zdjęciem znajduje się ikonka z moim imieniem i nazwiskiem. Czyli tekst jest mojego autorstwa.
oceń post 24 12 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:21 35%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Ech, a tak poważnie pan wygląda na zdjęciu, panie Mariuszu. I co w związku z tym?Wyrzucam z zakładek "ulubione" portal elblag.net
A dla czego?Z zasady: nie upublicznia się rozmów " z domu". jaby to było, gdyby w kazdym domu w Elblagu , na podsłuchu był ażdy Ellązanin, a w piatek rano, wszyscy mogliby o wszystkich przeczytać w elblaag.net ?
oceń post 9 17 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:25 60%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez pitek_29
jeśli ktoś okłamuje ludzi, wprowadza ich w błąd, oszukuje, to dla mnie mogą nawet go nagrać przy spowiedzi, byle tylko za swoje oszustwa odpowiedział - niekoniecznie karnie ale chociaż społecznie!
oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:30 36%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Panie Marcinie, ja napisałem pod pseudonimem "Alojzy". A pan do mnie PO nazwisku?Pan ujawnia.....:)
oceń post 9 16 zgłoś do moderacji
2013-07-05 06:59 80%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez rosaria
alojzy, ty się weź za naukę ortografii. niepoprawnie napisałeś wyraz "artykuł". Znalazłeś się w ten sposób na czarnej liście zawierającej nazwiska nieuków. Wstyd, szczególnie gdy się mieszka przy ul. Chopina.
oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2013-07-06 21:50 33%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez "puścił" artykół /!!!/
Panie Floreński - kup Pan sobie wreszcie słownik ortograficzny, bo już nawet moja wnuczka nie chce się śmiać z Pańskiej ułomności językowej. Ona po prostu mówi: to taki duży, głupi mężczyzna co chce znaleźć głupszego od siebie. A jak już sobie Pan kupi - to weźcie sobie z kulapetą psychicznym i fizycznym Lewando....m pójdzie do Parku Dolinka (ma Pan tam blisko) - i zacznijcie powtarzać ortografię polską na poziomie II klasy powszechniaka! Powodzenia - a od gminno-sołeckiej polityki trzymajcie się z dala!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-11 19:16 0%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez waluś
Nie krzyczcie na ułomnych.....
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:06 61%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez elvis500
Brawo elblag.net !
odpowiedz oceń post 22 14 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:12 56%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Sebastian Bona-Kuchejda
Choć często się różnię w opiniach z autorem, tu muszę się stanowczo zgodzić. Smutna ta polityczna rzeczywistość choć dzieje się dużo.
odpowiedz oceń post 23 18 zgłoś do moderacji
2013-07-05 00:39 88%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Sportowiec
ja mam pomysła. Może zamist do urn w niedziele, niech dwie drużyny PiS i PO, przebiorą się w krótkie atki, wyjdą na murawę "Stadionu " przy ul.Agrykola i rozegrają mecz towarzyski. Już widze pani Poseł Gelertna bramce zawzięcie broni bramki, pan Wilk strzela gola, pani Gelert odbija piłke laczkiem. Sędzia odgwizduje karny dla pana Wilka, bo pani Gelert zagrł nie przepisowo, używając laczka. Pan Wilk strzela w same okno bramki i GOOOOOOLa nie ma, piłka gdzieś zginęła w pobliskim cmentarzu :) A datkizebrane podczas tej imprezy poszłyby na jakiś szczytny cel hartytatywny :0
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 05:55 53%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez do żałosnych opluwaczy
Panie Kuchejda, smutne jest to że to Pan sprowadził politykę do tego poziomu. Do dzisiaj Pan nie przeprosił w trybie wyborczym nikogo. Nikt nie chciał z Panem wejść w układy to teraz PiS beeeee, a PO cacy. Jedyne co Pan potrafi jako deklarujący się katolik to opluwać innych i cenzurować posty podważające Pana uczciwość. to samo robi Elbląg.net. Najciekawsze jest to że wiele postów piszecie sami oburzeni na to, czy na tamto. Jak sprowadziliście politykę do rynsztoka, to taka jest, a jak czujecie się bez winy to idźcie rzucić kamień. Odnośnie programu dla miasta to wystarczyło posłuchać debaty w Radio Olsztyn. Żałośni opluwacze !!!!!
oceń post 10 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:08 62%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Wojtek
Myliłem się, dotychczas byłem przekonany, że za tymi nagraniami stoi elblag.net, może też w jakiś sposób PO. A to zdaje się sprawka elblag24.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:16 69%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Publika Wilka i prezesa
Wczoraj na Starym Rynku odbył się geriatryczny wiec. Przewodził prezes, któremu już zapadają się ze starości wargi. Obok ten, który wie kto go nagrywał - ale zrzucił na zwolenników kontrkandydatki. Ale najlepsza była publika - massacre! To tacy elblążanie teraz urządzą nam przyszłość? Ten pijany z plakatem PiS? Co to po polsku znał 2-3 słowa? Pijak z plakatem PiS, który zamiast przecinków umiał tylko ku..wa, ku..wa ? No i oczywiście pojawili się ci dwaj wodzireje knajackiego światka politycznego w mieście - ten żałosny ALOJZY Samochwała i ten poszkodowany na kończynach dolnych i górnym umyśle - L. M. Dobrze, że nasz czołowy piłkarz nie zna poziomu głupoty tego gościa, ponieważ z pewnością zmieniłby swoje nazwisko ! Wielka, naprawdę Wilka przyszłość stoi przed Elblągiem !
odpowiedz oceń post 22 10 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:30 38%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec Elblaga
Szanowny Panie Pszczółkowski,
te nagrania to żadna rewelacja gosć powiedział bolesna prawdę jak jest nie wiedząc że jest nagrywany.Wielu z nas siedzi w domu czasem spotka się ze znajomymi i też nadajemy a ten to kawał h...a tamten to szuja ale ja mu pokaże itd.
Żłosne jest to że na bazie tego chce Pan zgromadzic elektorat dla POwców.Powiem panu że ja wolę Wilka na ten rok stary układ zostanie rozbity i pozamiatany a za rok wybierze sie kogos innego.
Ps Pana Mentor dzis przyjeżdza niech się Pan pochwali że Pan opublikował te nagrania może jakas nagroda będzie...
odpowiedz oceń post 12 20 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:55 23%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez ryjuk
Co za bzdety napisałeś...ale poziom
oceń post 5 17 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:39 68%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez spoza Elblaga
bardzo dobry tekst.....też mogłbym się pod nim podpisac, choć nie jestemn mieszkancem Elbląga. Moze i poprzedni prezydent nie pełnił swej funkcji na miarę prezydenta, widziałem go raz w zyciu...wydawał się otwartym człowiekiem. Ale arogancja, buta i wszystko co płytkie ujawniło się w tym wywiadzie. Podejrzewam, ze w swej partii sznaowny kandydat nie jest dobrze postrzegany, skoro zadał sobie ktoś taki trud
odpowiedz oceń post 19 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 09:03 74%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez któryś na liście Wilka?
Marcin! Po męsku napiszę zajebisty tekst! BRAWO za odwagę i konsekwencję! Prosiłby jednak jeszcze przed ciszą wyborczą o to żeby Redakcja poprosiła o komentarz Edmunda Szweda, Kazimierza Falkiewicza, Edwarda Pukina, Zbigniewa Kraśniańskiego oraz przewodniczącego Elbląskiej Solidarności żeby odpowiedzieli w kontekście słów Jerzego Wilka "... wszy i gnidy..." czy wymienieni czują się bardziej wszą czy gnidą?
odpowiedz oceń post 23 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 09:05 32%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Mazur
Pan Jerzy Wilk dosadnie powiedział jak jest w całej Polsce. Władza PO wszędzie zawłaszczyła stanowiska i obsadziła na nich swoich aparatczyków. Popieram Pana Jerzego Wilka.
odpowiedz oceń post 10 21 zgłoś do moderacji
2013-07-05 09:27 68%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez depresja
Forma wypowiedzi jest równie ważna co treść. Za formę p. Wilk powinien zostać podrzucony do rynsztoka.
oceń post 17 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 10:17 33%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez xyzxyz
I oczywiście wszyscy piszący o "czarnej liście" mają tylko samych przyjaciół. Nie macie wrogów nikt Wam za skórę nie zalazł. Czyżby jakieś obawy, w przypadku wygranej pana Wilka, panie autorze.
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-07-05 10:36 53%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
To może zostanie Pan bohaterem walki "o wolność naszą i waszą" :-) Oj żałosne, żałosne...
odpowiedz oceń post 10 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 10:41 68%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczona
Wilk to prostak! Nic sobą nie reprezentuje! Nawet pisiory nie dopuszczają go do głosu, bo strach, że coś palnie... NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA!!!
odpowiedz oceń post 19 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 10:45 78%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
"Pan Wilk jednak przecenia moje możliwości sprawcze. Faktycznie, pismo z żądaniem przeprosin wycofałem."
"Pan Wilk zapomniał dodać, że w tej sprawie błagał o mediację ze mną…prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Po spotkaniu z byłym prezydentem, pismo postanowiłem wycofać z Biura Rady".
Jedno zdanie wyklucza drugie - może zdecyduje się Pan na którąś z opcji? Czy na chybił-trafił wybrać sobie "prawdę"?
odpowiedz oceń post 14 4 zgłoś do moderacji
2013-07-05 11:10 63%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Brawo panie Pszczółkowski! Mieliśmy prawo zobaczyć jakim człowiekiem jest kandydat na prezydenta. Chamskie metody, obrzucanie ludzi błotem, traktowanie wyborców jak półgłówków - to typowe dla Wilka i PISu. NIE CHCEMY TAKICH LUDZI W RM!!!
odpowiedz oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
2013-07-05 11:20 67%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
pranie swoich brudow przed wyborami....ZENUA
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-07-05 11:44 80%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
w telewizji elblaksiej tez maja czarna liste!!!
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 12:06 60%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez Krystyna
Uwaga bo niedługo my elblżanie znajdziemy się na tej czarnej liście Wilka. Ale my się mu nie damy. Mam nadzieję, że Pan Wilk zrezygnuje ze stanowiska kandydata na prezydenta naszego miasta. NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA!!
odpowiedz oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 12:09 54%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel Eg
Czarna lista i sugerowanie, żeby jeden z mieszkańców wyprowadził się z Elbląga, to kandydat na prezydenta czy metoda ubecka przekonywania do siebie i styl Gomułki? Gdyby wygrał ilu ludziom da nakaz wyprowadzenia się ?
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.