najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Walędzik
2013-07-15 13:55 96%

Czas na zmiany. Nie ma Szproty, ale jest Oliwka

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Walędzik

Rewolucja coraz bliżej zakończenia. Nie ma już znanej w całej Polsce, dzięki programowi Kuchenne Rewolucje, elbląskiej restauracji o nazwie Szprota. W jej miejsce powstaje obecnie nowy lokal o nazwie Oliwka. Właścicielem jest szwagier byłego właściciela Szproty, Mariusz Wróblewski, który posiada także restaurację Wiarus na ul. Królewieckiej.

W miejsce Szproty powstanie całkowicie inna restauracja. Zapytaliśmy właściciela nowego lokalu skąd pomysł na nadanie jej wdzięcznej nazwy Oliwka. - Od początku jak tylko zostałem właścicielem tego lokalu, uznałem ze muszę się w nim zakochać, dlatego tez wybrałem nazwę Oliwka. To imię mojej córki. Będzie mi zatem łatwiej polubić to miejsce, w dodatku oliwki to bardzo smaczne warzywa, które mi kojarzą się z pizzą - podkreślił Mariusz Wróblewski.

Nowy lokal ma być znany w Elblągu przede wszystkim z dobrej pizzy i potraw mięsnych. To głownie te dania znajda się w menu. Chętni będą mogli również korzystać z posiłków na wynos. W przyszłości planowane jest także otwarcie baru sałatkowego.

Oliwka nie będzie nawiązywała do poprzedniej restauracji. Jedyna pozostałość po niej to zwisające żagle pod sufitem i stoliki dla gości. Odnowiona została elewacja i ściany wewnątrz lokalu, na których znajdują się obrazy z motywem oliwki. Dużą uwagę zwrócono również na naprawę parkietu w restauracji, który do tej pory był bardzo zaniedbany. Oliwka ma być znana także z tego, ze jako jedyna restauracja na Starym Mieście może się pochwalić piecem opalanym drewnem.

Przypomnijmy, że zanim powstała Oliwka, na ulicy Wigilijnej 6 znajdowała się Szprota, a wcześniej Viki Lektiko, do której 18 marca br. przyjechała znana w całym kraju restauratorka Magda Gessler. Emisja telewizyjnego programu miała odmienić lokal i przynieść poprawę jego kondycji finansowej. Jak mówił sam Jakub Dąbrowski miały to być zmiany na lepsze, które miały sprowadzić do restauracji zdecydowanie większą ilość klientów niż przed odwiedzinami pracowników programu Kuchenne Rewolucje. Lepszym czasom dla restauracji miała także służyć zmiana nazwy lokalu. Ta jednak nie spotkała się z przychylnością mieszkańców i turystów naszego miasta. Mimo niezbyt pozytywnego obrazu lokalu jak i jego właściciela, program początkowo przyniósł spore zainteresowanie klientów. Z biegiem czasu jednak ich ilość była znikoma. Dlatego tez Jakub Dąbrowski i Mariusz Wróblewski podjęli decyzję, ze powstanie nowy lokal, jednak jego właścicielem jest już Mariusz Wróblewski.

Oliwka będzie otwarta dla klientów od najbliższej środy czyli 17 lipca.

oceń wątek 26 1 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-07-15 15:30 74%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
Barman Darek tez bedzie?:D
odpowiedz oceń post 17 6 zgłoś do moderacji
2013-07-15 15:50 35%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Vege
Pan Wróblewski twierdzi, że "oliwki to bardzo smaczne warzywa". Już widzę sukces tej restauracji ze znawcami kulinarnymi. Wstyd!
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-07-15 16:00 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mniamnuśno
Super, gratuluje pomysłu! Myslę ze ten lokal idzie tym razem w dobrym kierunku. Jako szmakosz pizzy na bank wpadne z rodzinką.
P.S Zaproście Panią Madzie niech jej szczena opadnie:)
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
NoName
2013-07-15 16:27 81%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Ja chcę restaurację "U barmana Darka" tego od zdewastowanych półeczek.
odpowiedz oceń post 17 4 zgłoś do moderacji
2013-07-15 17:03 85%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez minnie
powodzenia "szwagier" zdaje się byc człowiekiem z głową to interesow :-)
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2013-07-15 19:40 86%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wiosna
Ale już nie będzie "brudno srudno"?//
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2013-07-15 21:50 75%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez enka
I bardzo dobrze, bo Szprota nie miałaby szans przetrwać:) Nazwa "Oliwka" bardzo sympatyczna. Oby nowy właściciel zadbał o naprawdę świeże, smaczne potrawy oraz o ... czystość kuchni.
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-07-16 02:37 55%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Denver
A ja uważam, że wszystko to było specjalnie tak przygotowane aby pokazać kontrast między tymi lokalami. Szporta i Wiarus pokazane w Kuchennych rewolucjach zareklamowały lokal Wiarus, więc obecnie mieszkańcy mogą pomyśleć, że skoro Mariusz Wróblewski od Wiarusa się za to weźmie to będzie super. Ciekawa forma lokowania produktu he he he:)
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-07-16 14:30 71%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez auka
ciekawe co by Pani Gessler na to powiedziała:)
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 14:40 60%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
nie ma innych restauracji w Elblągu, które są zajefajne. ile mozna promować właściciela Jakuba, który lansuje się w Elblągu, czy on jest taki fajny? ludzie proszę ...
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-07-18 08:52 43%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez !!
dla nie zorientowanych czy oliwka to owoc czy warzywo https://pl.wikipedia.org/wiki/Warzywa
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2015-10-26 11:41 6%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Firma motomar wlkp
Prawda jest taka pani gessler pani jest bogata i stać panią a co drugi Polak ma 1000zl proszę mi powiedzieć skąd brać na wypady do restauracji
odpowiedz oceń post 1 16 zgłoś do moderacji
2016-11-10 18:51 86%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Onaona
Nie masz to nie chodzisz. Ale jak juz idzie sie do tej restauracji to chce sie zjeść zajebiscie a nie w brudzie i niedobrze co nie? Wiec nie rozumiem twojego komentarza
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
beznadziejna pizza
2015-11-20 21:11 38%
14

beznadziejna pizza

odpowiedziano ponad rok temu przez duze

okropne pizze tam podaj fuuuuuuuuuuuuuuuuu



 



 



 


odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2017-03-16 13:10 87%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Ben
Chory artykul, lokal upadl nie dzieki kuchennym rewolucjom a uporowi i braku wiedzy wlasciciela. I dla formalnosci oliwki to owoc nie warzywo
odpowiedz oceń post 13 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.