najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2014-07-02 12:30 76%

Część pierwsza: jakie tajemnice skrywa spółdzielnia Zakrzewo?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Wbrew opinii, która się pojawia w komentarzach pod zapowiedzią reportażu, prośby o interwencję w spółdzielni Zakrzewo zostały do nas skierowane od kilkunastu członków. Od wielu lat walczą oni z Zarządem o swobodny dostęp do informacji, zmniejszenie wysokości czynszów i zmianę porządku obrad. Od wielu lat bezskutecznie. Zmienia się Prezes, zmienia się Zarząd, jednak problemy pozostają te same. Problemami Zakrzewa zajęli się dziennikarze z redakcji elblag.net, elblag24 oraz Twierdzy Elbląg.

 

Po raz pierwszy o problemach w spółdzielni Zakrzewo usłyszeliśmy na spotkaniu Prezydenta Miasta Jerzego Wilka z mieszkańcami Zawady. To właśnie wtedy padły ostre zarzuty w kierunku Prezesa Spółdzielni. Zebrani mieszkańcy prosili Prezydenta o interwencję. Twierdzili, że kontakt z Prezesem spółdzielni jest zerowy, przed mieszkańcami ukrywa się prawdę, a pieniądze z funduszu remontowego są w niejasny sposób rozdzielane na poszczególne budynki. Całej sytuacji dopełnił fakt, że Prezes Zakrzewa przegrał w sądzie sprawę właśnie w związku z funduszem remontowym niektórych bloków na ulicy Wiejskiej. Mieszkańcy przedstawili odpowiednie dokumenty i w obecności Prezydenta oczekiwali wyjaśnień ze strony Prezesa.

 

Problemy miały zostać rozwiązane poprzez rozmowę i dyskusję. Czasu na dyskurs na spotkaniu nie było, więc Prezes zobowiązał się przed wszystkimi zgromadzonymi, że zorganizuje w budynku spółdzielni zebranie, na którym szczegółowo wytłumaczy wszystkie niejasności. O takim spotkaniu miała zostać również poinformowana Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta, która miała się przyglądać całej sytuacji. W końcu problemy zostały zgłoszone po raz pierwszy właśnie panu Wilkowi. Pani Borzdyńska zobowiązała się również poinformować zainteresowanych dziennikarzy o dacie i godzinie spotkania. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

 

Okazuje się, że Monika Borzdyńska nie została w ogóle poinformowana o spotkaniu. Po raz kolejny, według relacji naszych rozmówców, miało się ono odbyć „po cichu”, w prywatnym gronie członków spółdzielni. Bez prasy, bez rozgłosu i bez... prawdy? Dziennikarz Twierdzy Elbląg zdobył jednak informację na temat Walnego Spotkania. Jest on również mieszkańcem osiedla Zawada i podlega pod spółdzielnię Zakrzewo. Oczywistą rzeczą jest więc fakt, że na Walne powinien zostać wpuszczony bez problemu. Sprawa m.in. funduszu remontowego przybrała obraz medialny, więc byliśmy przygotowani, że na spotkaniu wszystkie wątpliwości Prezes spółdzielni rozwieje.

 

W międzyczasie spotkaliśmy się z kilkoma członkami spółdzielni, którzy w wywiadach opowiadali nam o wojnie, jaką toczą z zarządem spółdzielni Zakrzewo. Okazuje się, że wśród nich jest pan Witold Łada, właściciel firmy „Nauka Jazdy Łada”. Jest to osoba, która już od kilku lat walczy z zarządem spółdzielni. Swoją zaciętość przypłacił zdrowiem – jest po zawale serca. W kilkunastu segregatorach ma tysiące dokumentów, które są dowodem na jego walkę z nieuczciwością spółdzielni. Są tam m.in. wyroki sądu, odrzucone propozycje uchwał. Większość z dokumentów pan Łada publikuje na stronie internetowej http://www.uwlaszczenia.gabo.pl/ która jest swoistym archiwum całej batalii ze spółdzielnią Zakrzewo.

 

Powróćmy jednak do wspomnianego wyżej spotkania. Poinformował nas o nim Witold Łada. Zaprosił nas jako osoby postronne, które bez udziału w dyskusji i głosowaniu będą się przyglądały przebiegowi Walnego Zgromadzenia. Jak się okazało – na miejscu pojawili się dziennikarze również innych redakcji. Do nich jednak trafiły wiadomości od zupełnie innych członków spółdzielni, którzy również chcieli, aby na sali znajdowały się osoby bezstronne. Więc zarzuty, że wyłącznie „panu Ładzie nic się nie podoba i walczy do upadłego” są kompletnie nietrafione. Każdy z nas miał legitymację prasową, która znajdowała się w widocznym miejscu. Jako pierwszy wszedł dziennikarz naszej redakcji. Został on szarpnięty przez ochroniarza za rękę. Dopiero potem ochroniarz zaczął zadawać pytania. A właśnie pytanie: czy jestem członkiem spółdzielni? Zgodnie z prawdą powiedziałem, że nie. Zostałem wypchnięty za zewnątrz, a drzwi zostały zamknięte na klucz. Ochroniarze wpuszczali wyłącznie członków, a po wejściu każdego z nich do środka drzwi były zamykane. Z budynku „Zakrzewa” zrobiono twierdzę. Przy każdym z drzwi znajdował się ochroniarz, dodatkowo na środku korytarza była jeszcze jedna osoba z ochrony. Okna od sali konferencyjnej były szczelnie zamknięte i zasłonięte. Powtarzam: twierdza, tu nie można użyć innego określenia.

 

To, co wydarzyło się później Czytelnicy mogli przeczytać w poprzednim artykule (link: http://www.elblag.net/artykuly/wyzwiska-bojki-i-rekoczyny-w-spoldzielni-zakrzewo-,12600.htm) Po wejściu na korytarz została ponownie wezwana policja. W oczekiwaniu na jej przyjazd zaczęliśmy rozmawiać z członkami spółdzielni, którzy podobnie jak pan Łada od wielu lat walczą z zarządem. Walka jest oczywiście bezskuteczna. Jakie zarzuty padają pod adresem Zakrzewa?

 

Przeróżne. Najpoważniejszym z nich jest oczywiście brak jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy członkami, a zarządem. Wiele z mieszkańców przygotowywało różne uchwały, które chcieli poddać głosowaniu na Zgromadzeniach Walnych. Dotyczyły one m.in. funduszów remontowych, zmiany porządku zgromadzeń walnych i innych ważnych rzeczy dla mieszkańców całej Zawady. Uchwały najczęściej były odrzucane przez Radcę prawnego spółdzielni. Dlaczego? A choćby dlatego, że propozycji uchwał było zapisanych 16 na 5 kartkach. Członkowie, zgodnie ze statutem, podpisali się na ostatniej stronie potwierdzając, że proszą, aby te propozycje poddano głosowaniu na Zgromadzeniu Walnym. Propozycje zostały odrzucone. Podpisy powinny być na każdej stronie. Wystarczyło o tym powiedzieć przed Walnym Zgromadzeniem, nie każdy to wie, nie każdy jest radcą prawnym.

 

Jedną z propozycji uchwał była prośba mieszkańców, aby głosowanie nad ich propozycjami przesunąć na początek Walnych Zgromadzeń. Te zazwyczaj trwają do późnych godzin nocnych, gdzie na sali pozostaje już tylko garstka członków. Garstka ludzi decyduje o losach mieszkańców całej Zawady. Propozycja została jednak odrzucona, więc w dalszym ciągu głosowanie nad propozycjami uchwał jest w punkcie 16. Zgromadzeń Walnych. Punkcie ostatnim.

 

Jeżeli natomiast już dojdzie do głosowania, a radca prawny łaskawie zaakceptuje propozycje, to proporcje głosów zazwyczaj są identyczne. Głosowanie odbywa się bardzo późno, więc na sali zostaje maksymalnie 20 osób. Witold Łada pokazał nam stosowne dokumenty, na których czarno na białym widać ile osób głosowało. 16, 17, czasem 20. Tyle osób decyduje o sprawach ważnych dla około 10.000 mieszkańców Zawady. Zawsze jeden głos na „TAK” i wszystkie pozostałe na „NIE”. Kilkanaście uchwał, wynik głosowania zawsze taki sam.

 

Radca prawny zatrudniony w spółdzielni jest utrzymywany z pieniędzy mieszkańców Zawady. Powinien więc być dla nich, służyć radą, organizować spotkania i bezpłatne porady. W końcu mieszkańcy za to płacą. Takich spotkań jednak nie było do momentu, kiedy zapadł wyrok przeciwko spółdzielni w sprawie funduszy remontowych bloków przy ulicy Wiejskiej. Według informacji pana Łady dopiero wtedy zawisła w budynku spółdzielni kartka, na której zapisano dni i godziny w których przyjmuje radca prawny. Wcześniej nie było o tym mowy. Radca prawny jest więc dla kogo? Dla spółdzielni, aby bronić jej interesów czy dla mieszkańców, którzy płacą m.in. na jego pensję?

 

Ile czasu na wypowiedź ma członek spółdzielni? 3 minuty. I ani sekundy dłużej. Jeżeli przewodniczący na Zgromadzeniu Walnym udzieli głosu, to dany członek może bronić siebie lub propozycji swoich uchwał wyłącznie przez 3 minuty. Według posiadanych przez nas informacji jest to zgodne ze statutem spółdzielni. Pytanie: kto tworzy tak nieprzyjazny dla członków statut? Między innymi tę informację chcieli sprawdzić dziennikarze pojawiając się na Zgromadzeniu Walnym. Niestety, jak informowaliśmy o tym wcześniej, nie zostali wpuszczeni na salę.

Pensje Zarządu. Okazuje się, że Prezes spółdzielni może zarobić nawet 8000 zł. Z informacji, co widać na poniższym materiale video, dowiedzieliśmy się, że niektórzy pracownicy mogą zarobić jeszcze więcej. Propozycja uchwały, aby pensje te zmniejszyć o 50% została oczywiście odrzucona przed Radcę prawnego i tym samym nie została dopuszczona do głosowania.

 

Wynajem sali. Salę konferencyjną może wynająć każdy za odpowiednią sumę. Można wyprawić w niej urodziny, imieniny, imprezę okolicznościową. Nie jest natomiast dostępna dla członków lub mieszkańców Zawady. Nie mogą oni spotkać się porozmawiać o statucie spółdzielni. Członkowie twierdzą, że taką odpowiedź otrzymali od zarządu na piśmie. Dokumenty gromadzili w domach, spotykali się również w domach prywatnych. Zakrzewo najwidoczniej boi się jakichkolwiek rozmów, które dotyczą jej działalności. Mieszkaniec musi płacić czynsz i o nic nie pytać. Tak jest najlepiej.

 

To, jak podsumował pan Łada i inni członkowie, którzy zgodzili się na rozmowę z nami, jedynie 5 procent nieprawidłowości, jakie są w spółdzielni Zakrzewo.

 

Po wejściu na salę przewodniczący bardzo szybko zorganizował głosowanie na temat jawności Zgromadzenia. Sala się podzieliła, jednak więcej osób zagłosowała za wyproszeniem dziennikarzy. Zgodnie z głosowaniem opuścili salę. Następnego dnia po raz kolejny pojawiliśmy się na ostatniej części Zgromadzenia Walnego. Po raz kolejny próbowaliśmy wejść, aby przysłuchiwać się i przyglądać obradom. Jerzy Jedynak zaprosił po dość sporym czasie przedstawicieli dziennikarzy, aby byli obecni podczas głosowania na temat jawności spotkania. Tym razem przewaga głosów była miażdżąca. Około 40 osób zdecydowało, że dziennikarze na sali nie powinni się znajdować. Co więcej – na salę nie została wpuszczona mieszkanka ulicy Wiejskiej, która po publikacjach w mediach chciała przyjrzeć się Zgromadzeniom Walnym. Dlaczego mieszkanka, która regularnie opłaca czynsz nie może wejść na Zgromadzenie? Przecież są tam podejmowane decyzje, które mają odzwierciedlenie bezpośrednio na jej życie na osiedlu Zawada. Oficjalna odpowiedź: nie jest członkiem spółdzielni, więc nie wejdzie.

 

Po głosowaniu, przed wejściem do budynku, dziennikarzy zagaił mężczyzna, który pokazał nam pismo napisane przez mamę mężczyzny. Pismo te to nic innego, jak pełnomocnictwo upoważniające mężczyznę do wejścia na Zgromadzenie Walne. Mama mężczyzny nie mogła być obecna, więc upoważniła syna do UCZESTNICTWA w Zgromadzeniu. Również i on nie mógł wejść na salę. Usłyszał, że „przepisy się zmieniły, zmienił się statut spółdzielni”. Kiedy się zmienił? Wszystko wskazuje na to, że po naszej interwencji to kolejne „zabezpieczenie” zarządu spółdzielni.

 

Mężczyzna określił Zakrzewo tymi słowami: „wszystko jest tajne, nie mam dostępu do żadnych informacji. Gorzej, niż w Pentagonie.”.

 

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia ze strony spółdzielni, żadnego pisma. Wyłącznie pan Jerzy Jedynak przesłał wezwanie, w którym wzywa naszą redakcję do zaprzestania rozpowszechniania jego wizerunku na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie będzie żadnej reakcji z naszej strony – skutkować to będzie podjęciem stosownych kroków prawnych w celu ochrony dóbr osobistych pana Jedynaka.

 

To pierwsza część obszernego materiału na temat spółdzielni Zakrzewo. W kolejnej zaprezentujemy pisma uzbierane przez pana Witolda Ładę, opublikujemy wywiad z nim przeprowadzony oraz opowiemy o tym ile potrafi kosztować zwykłe ocieplanie budynku. Jak się okazuje – nawet kilka milionów złotych.  

oceń wątek 38 12 zgłoś do moderacji
2014-07-02 12:58 41%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nnn
Chlopie jak piszesz to powinienes wiedziec o czym pan Ł. Sadzi sie ze spoldzielnia od bodajze kilkunastu lat i ten pan walczyl z kazdym zarzadem rada nadzorcza tak na marginesie byl obecny na wszystkich czesciach bylem w spoldzielni i sprawdzilem co do uchwaly to nie slyszalem o uchwale o obnizeniu wynagrodzen pracownikom o 50 % za to byla uchwala o zmianie naliczenia wynagrodzena RN mala roznica coz myslenie nie boli i proponuje zaczac myslec chociaz co trzeci raz.
odpowiedz oceń post 7 10 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:14 47%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Co do ocieplenia budynkow proponuje zapytac sie bylej pani przewodniczacej rady nadzorczej ktora to tak ochoczo wypowiadala sie przed kamera a wlasnie dzialo to sie za jej rzadow oraz odwolanego przez obecna rade nadzorcza bylego prezesa ds. technicznych ktory pracoeal wgedy w spoldzielni.
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:35 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez tu i tam
Dziennikarz Twierdzy Elbląg mieszka na Zawadzie niezameldowany i zalega z czynszem na grube tysiące. Nic dziwnego, że walczy ze spółdzielnią.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 15:09 45%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Szanowny Panie płacę to wymagam . Nie mogę wymagać to nie zamierzam płacić. Zapomniał Pan że ustrój socjalistyczny padł a do komunizmu nawet się nie zbliżyliśmy. Zwracam też Panu uwagę że ujawnia Pan dane wrażliwe objęte bezwzględną tajemnicą . Ale wielkie dzięki ponieważ jutro zgłoszę w prokuraturze fakt naruszenia prawa a Pana lub Panią zwolni się z zajmowanego w spółdzielni stanowiska w trybie dyscyplinarnym . Widzę że uważając Pana Radcę Prawnego za osobę pozbawioną kompetencji znacznie go przeceniłem.
oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2014-07-02 15:25 67%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Ojojoj
Czyli idac pana Mariusza tokiem myslenia ja chce piekne krzaki przed oknem a sasiad nowe drzwi do klstki skoro nie mozemy wymoc tego na spoldzielni to powinnismy przestac placic. Niezle widze to tak ma tak byc jak chce ja nie inni a jak tak nie befzie to nie place
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 16:18 63%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
O ile Statut pozwala wykreślać dłużników to Zarząd i Rada nadzorcza wiedzą lepiej i tolerują ludzi co całe lata nie wpłacili ani złotówki . To się nazywa łamanie statutu i dyskryminacja płatników przez nie przestrzeganie statutu. Zarząd łamiący statut nie ma prawa żądać przestrzegania wygodnych dla niego jego zapisów i łamania tych nie wygodnych. Na tym polega prawo
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:36 27%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Najpierw twierdzone bylo ze o losie kilkutysiecy odob decyduje garstka 200 czy 300 osob s teraz z artykulu wynika ze kilkanascie osob walczy z zarzadem i rada czyli jak kilkaset osob decyduje to zle a jak kilkanascie w tym czlonkowie bylej rady walczcza tak naprawde o powrot do wladzy i tez chca decydowac za tysiace co jest dla nich dobre to dobrze troche konsekeencji i proponuje poczytac statut kto jest kim uchwalony przez najwyzsza wladze w spoldzielni walne zgromadzenie. Nie jestem ani stary ani mlody po prostu mieszkam i obserwuje dzialania co niektorych.
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:40 78%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez urnochód
Ale mętlik chłopie!!! Tu cytuje "...Radca prawny jest więc dla kogo? Dla spółdzielni, aby bronić jej interesów czy dla mieszkańców, którzy płacą m.in. na jego pensję?..." oczywiście jeśli jest zatrudniony przez spółdzielnie ma dbać o interesy spółdzielni, a to nie idzie równolegle z interesami jej członków-mieszkańców. Jak to sobie wyobrażasz, że prawnik ma doradzać mieszkańcom we wtorki, a w środę będzie odpisywał na to pismo które radził mieszkańcowi? To konflikt interesów!! Czy prawnicy zatrudnieni przez UM są dla mieszkańców Elbląga? NIE! Podaj mail to doradzę tobie w kilku kwestiach bezpłatnie, a więcej nie będziesz wypisywał takich głupotek.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 15:13 42%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zarząd który nie dba wyłacznie o interes członków społdzielni działa wbrew jej istocie i statutowi. Doskonale wskzał Pan powody dla jego natychmistowej zmiany i postawienie w stan oskarżenia o złamanie statutu. Nie może być konfliktu interesów a skoro on istnieje to Zarząd Rada Nadzorcza i Radcowie winni stanąć przed Sądem .
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2014-07-02 15:34 71%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Moje zdanie
Jeszcze jedno skoro pan Mariusz chce dbac o wszelka jawnosc to czemu wprost nie poda ile zalega w spoldzielni. Chyba ze po prostu jest to zadyma dla zadymy. Ja osobiscie uwazam ze kazdy kto zalega z czynszem powinien byc wywieszony na klatkach z Imienia i Nazwiska bo dziala przeciw tym mieszkanca osedla ktorzy placa. Skoro chcemy pelnej jawnosci tzw. finansow to chciejmy pelnej a nie wyrywkowej
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 16:15 71%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zapraszam do debaty w tej sprawie z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych .... Ja jestem za szybkim wykreślaniem z członków spółdzielni tych co notorycznei nie płacą i tych co stosują terror domowy ale widać Pan Prezes i Pan Jedynak są odmiennego zdania.... Poczekamy
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-07-02 19:43 13%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Panie Mariuszu Pan ma prawo opublikowac swoje dane gdzie chce i co chce i GIODO nie ma nic do tego co innego jak ktos by opublikowal i doskonale pan o tym zapewne wie to moze opublikuje pan swoje zaleglosci wobec spoldzielni bo ja np jestem bez zadnej zaleglosci
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 20:55 100%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jeśli chce - już jeden "komentator" się nabrał na tę tajemnice.... Może zjawią się i następni. Poczekam jeszcze z publikacją....
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:43 54%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Robert
Tak się składa,że była przewodnicząca to główna księgowa i próbowała ograniczyć koszty m.innymi przez redukcję zatrudnienia i likwidację bazy remontowej(Sielanka dawno zlikwidowała).Za to została przez pracowników ich rodziny i znajomych odwołana a zwolnionych pracowników i kolejnych znajomych przyjęto z powrotem.Szefem Rady został pracownik W.Komunikacji UM prowadzący wcześniej kiosk z drukami w US.Prezesem jest inż.mechanik który po Zamechu nie załapał się do Alstom.Vice ds technicznych jest babka po organizacji zarządzaniu UWM której pozbyło się Nad Jarem.Koszt termomodernizacji obejmował ponadto wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych,wind ,balkonów,nowe trawniki,podprowadzenie CO i CW pod budynki.Od wyboru nowej rady termomodernizacja zakończyła się.Za nowej nie docieplono ani nie wyremontowano ani jednego budynku i nie ma takich planów z powodu braku pieniędzy.Te wpłacane przez spółdzielców idą na najwyższe w Elblągu wynagrodzenia (względem poziomu kwalifikacji) i zabawy.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:19 33%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Termomodernizacja wykonywana za srodki miedzyinnymi unijne a jakbys poczytal od kiedy jest otwarcie nowej puli srodkow to bys nie pisal bzdur zreszta bylo to wyjadnione na walnym a tak na marginesie to Pan Protas gdybys nie wiedzial Marszalek byl w spoldzielni wlasnie w sprawie srodkow z UE ale coz lepiej pisac dla pidania. Tak na na marginesie to jeszcze duzo wczesniej niz zadzila pani sz. przygotowywano juz projekty. Widsc duzo wiesz ale tylko to co przeczytasz w komentarzach w necie
oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:22 33%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
A i tak gwoli to wlasnie ta glowna ksiegowa przyjmowala wlasnie tego inz. na stanowisko Prezesa.
oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:28 29%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Tak sie sklada ze za czasow tej ksiegowej technicznym nie byla ta babka tylko byl kto inny i tak sie sklada ze za czasow tej ksiegowej wiekszosc przetargow na termomodernozacje wygrywala 1 firma nie zawsze najtaniej to pewnie z dbalosci o kase czlonkow spoldzielni i czemu ta pani wtedy nie interweniowala nie zmieniala np. regulaminu przetargu a sory zmienila ze czlonrk rady nie mial prawa glosu podczas przetargu
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:59 27%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
A jeszcze co do planow na sali gdzie bylo walne bylo wyraznie opisane ktore ulice i kiedy ale coz jakbysbyl czlonkiem spoldzielni to pewnie bys wiedzial
oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2014-07-02 13:53 63%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Jak napisali w artykule. Głosowanie często późną nocą więc zostaje garstka i ta garstka decyduje. Dlaczego nie chcieli odwrócić kolejności i głosować na początku? Ktoś dupą o stołek trzęsie. A jeszcze jedno pytanie jak są obsadzane komisje np. rewizyjna? Czy nie ma kumoterstwa?
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:20 27%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Na jednej z czesci bylo odwrocone i co i nic
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 15:17 64%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Na jednej z części głosowało 31 osób. 20 za utajnieniem 11 za ich jawnością. 150 osób ma decydować o sprawach 11 000 Elblążan ? Kogoś tu zdrowo powaliło jeśli sądzi że wszyscy przymkną na to oko...
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-07-02 15:36 27%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Czyli co 150 osob nie ma prawa decydowac a kilkanascie tak litosci
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 16:12 50%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Szacuje że całe walne to 150 głosów .....
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2014-07-02 16:34 22%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Aaa
A zadymiarzy kilkunastu :)
oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 17:08 50%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
4850 nieobecnych ma prawo wiedzieć jak zapadają decyzje za które oni potem płaca. Jeśli to " zadyma" to słuszna i w słusznej sprawie. Proponuję posłuchać wykładu o prowokacji dziennikarskiej - https://www.facebook.com/pages/TwierdzaElbl%C4%85g/403706659698423?fref=ts . Jak Pan zrozumię treść opinii gości Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka chętnie podyskutuję... Jak nie to nie.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:35 71%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez też wiem
Była przewodnicząca Sz. chciała sprzedać wspólny majątek. Wiadomo komu! Nie udało się przejąć majątku za złotówką - Pani kochana! No i stąd cała awantura
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 15:18 75%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Poproszę o szczegóły - to bardzo przypomina sprzedaż "Promyka" ...
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2014-07-02 19:34 25%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
Czlonkow spoldzielni jest mniej niz 4000 jezeli piszemy i mowimy o faktach i jesli chcieli by wiefziec to po prostu by przyszli i watpie aby co najmniej eiekszosc z nich chce byc uszczesliwiona przez jakas dziwna zorganizowana grupe osob walczaca zekomo o ich prawa ja bynajmniej nie
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2014-07-02 14:42 88%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Zzz
Jednego nie rozumiem jak spotkanie mialoby sie odbyc po cichu skoro kazdy czlonek spoldzielni otrzymal zawiadomienie o terminie malo zawiadomienia byly rozwieszane tez na klatkach co do pani rzecznik i prezydenta to oni moga tyle samo do spoldzielni co prezes spoldzielni do miasta. Co prezydent przyjedzie wyrzuci zarzad spoldzielni myslec, myslec prezydent przyjechal poopowiadal polansowal sie przed wyborami i tyle.
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 15:20 40%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pan Prezydent Elbląga ma być ojcem mieszkanców jak Prezydent Polski winien stać na straży praw Polaków. Nie chodzi o udzieł w walnym czy głosowanie ale o pomoc w omówieniu proponowanych zmain statutu i ich bezstronną ocenę na przykład przez prawników Urzędu Miasta i Radnych - jest tam paru naprawdę kompetentnych ludzi ....
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2014-07-02 15:35 86%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez Fff
Jrzeli pan prezydent chce byc ojcem to niech tak sie zachowuje a nie jak lanser
oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2014-07-02 16:04 57%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
Za termoizolację kilku budynków płacą wszyscy mieszkańcy Zawady, został na to wzięty kredyt z banku. Teraz ci, którzy mają ocieplone budynki płacą mniejszy czynsz - czy to prawda? I czy to prawda, że były premie dla Zarządu SM za termoizolację? spytajcie prezesa SM, czy to prawda. Bo jeśli tak, to byłby skandal. Pożyczkobiorcami są członkowie spółdzielni, więc im się należałaby premia.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 16:33 100%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Zawada
Nie trzeba pytac prezesa mieszkam w ocieplonym budynku i kredyt jest placony z funduszu budynku a odsetki mamy dodatkowo doliczane do czynszu.
oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2014-07-02 16:33 100%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Zawada
Nie trzeba pytac prezesa mieszkam w ocieplonym budynku i kredyt jest placony z funduszu budynku a odsetki mamy dodatkowo doliczane do czynszu.
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 17:05 80%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Odsetki od kredytu na fundusz remontowy zalicza się w koszty tego funduszu a że fundusz remontowy jest jednakowy w całej społdzielni nie ma podstaw do wydzielania jednej stawki dla jednych budynków a innej dla drugich. Proponuję przejrzeć orzeczenia TK. Zresztą za kilka dni opublikujemy pewnie fragmenty ustnego uzasadneinia Sądu Okegowego w Elblągu .....
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2014-07-02 16:37 75%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkałem tu
"Pan Prezydent Elbląga ma być ojcem mieszkanców " Panie L. i ten inny tekst z Pańskiej strony internetowej " Pierwszy z Elblążan " Co tu komentować .Może dla Pana ?? Ale czy dla innych ???? Takie wypowiedzi stawiają w wielką wątpliwość Pański dziennikarski obiektywizm do całej tu opisanej sytuacji . Wiele tui rzeczy jest na " dzień dobry " sprzeczne ze sobą i bardzo " naciągane ' ? Kto to kupi ?? Jaką są niejasności to są od tego odpowiednie organa . A co Pana Witolda , to przecież zawsze miał zastrzeżenie do Spółdzielni , jest z tego znany . Czasami odnosi się wrażenie , że po prostu to lubi . Może a może nie ?
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 17:01 33%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dziennikarz nie musi być obiektywny i ma prawo do własnego zdania a jego obowiązkiem jest jedynie rzetelny przekaz z faktów i zapewnienie każdej ze stron sporu równego dostępu do czytelników. Prawo do posiadania poglądów zalicza się do praw podstawowych chronionych Konwencją Praw Człowieka. Mój pogląd na rolę Prezydenta jest taki jaki przedstawiam - Pan może mieć inny. Co do niejasności to jest to sprawa Członków Spółdzielni i to oni mają to wyjaśnić na podstawie własnych uprawnień statutowych i zdecydować co jest patologią a co leży w ich własnym interesie. 150 osób to próbka absolutnie nie reprezentatywna nawet do badań sondażowych nie mówiąc o podejmowaniu Uchwał za kilka tysięcy osób. To są procedury rodem z Krymu .
oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2014-07-02 17:01 25%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez ????
Panie M. L. od ilu lat jest Pan dziennikarzem ?? Jakim dziennikarskim doświadczeniem może się Pan pochwalić , w jakich mediach Pan pracował ?? Może jakieś studia Pan skończył w tym kierunku ?? Jakby Pan coś w tym temacie napisał ?? Bo ja jako dziennikarza to zupełnie nie kojarzę.... a może po prostu nie wiedziałem . Hmm ???
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 18:48 75%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Proponuję zajrzeć do rejstru Sądu Okegowego w Elblągu - jest jawny. Studia / byle jakie / nie są wymogiem do pracy w zawodzie dziennikarza - zresztą to takie hobby przy okazji tego co wyszło z Referendum.... Moje doświadczenie jest skromne ale materiał Furia Marii obejrzało 33 000 internautów.... Jak na początkującego pół amatora nie jest źle...
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2014-07-02 17:28 75%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez Taka prawda
No widzi Pan Panie L. zbyt słabo Pan zna Zawadę . Inaczej by się Pan nie dziwił , że 150 czy inna liczba.... te liczby nie przekraczały 300 na Walnych a w poprzednich latach , różnie było 200 itp . Ludzie są mało aktywni , może z tego powodu , że są zadowoleni ? Więc po co wychodzić domu ? Ten problem małej frekwencji dotyczy całego życia politycznego i społecznego Polaków. O czym wszystkim doskonale wiadomo . Prawda czy nie ???
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 18:46 67%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Tu rozmawiamy o finansach. Jedni oszczedzają na pietruszce kupowanej na rynku a inni z kasy od nich zarabiają jak Prezydent Elbląga.... patologia....
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-07-03 09:29 33%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Wiem
To skoro rozmawiamy o finansach to chyba wie pan ze sprawozdanie finansowe jest jedna z najwazniejszych czesci Walnego a wlasnie nie wiedziec czemu kilkanascie osob chcialo ja przesunac na dalsza czesc zebrania i to nie byl zarzad ani rn
oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-06 08:52 67%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ponieważ sprawozdanie to już przeszłość a zmiany statutu to przyszłość. Zwyczajowo sprawozdania się podaje do wiadomości w sieci lub przekauzje wcześniej - sprawozdanie z roku pracy nie może trwać godzinę i nie można w godzinę nad nim dyskutowąć - chyba że zgromadzenia są " ustawieni " a "głosowanie" to zabieg pro forma... Prosze sprawdzić czas sprawozdań Prezydenta i interpelace 25 radnych ,,,, Pic na wodę fotomontaż...
oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2014-07-02 17:56 80%
44

odpowiedziano ponad rok temu przez troll
Spółdzielnia mieszkaniowa Śródmieście,w Łodzi. Tam prezes został aresztowany wraz z całym zarządem. Czemu nie zawiadomicie prokuratury ,NIK i CBŚ,CBA?
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 18:31 38%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez doradca
Jakie zarobki ma prezesina Waszej spółdzielni ? Takie jaki uchwaliście ! Jeźeli tak chodzicie na zebrania jak na wybory to nic dziwnego, źe taką dziadoską spółdzielnię i osiedle macie. Jesteście / ci co macie gdzieś zebrania / BEZNADZIEJNI !!!
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2014-07-02 20:00 100%
46

odpowiedziano ponad rok temu przez obiektywny..
troll... może właśnie dla tego , że całe to zdarzenie to pic bez merytorycznych podstaw jakichkolwiek . Same te opisy stanowią dla organów ścigania podstawę do kontroli , czy to zrobią ?? A jak np : za rok może nawet krócej okaże się ,że wszystko jest OK . To co ?? Ktoś przeprosi ??? Sprostuje ,że jednak nie było nic " tajemniczego " Wątpię . Ta cała sytuacja to przekaz aby był tylko medialny czy prawdziwy ?? Lepiej się sprzedają informacje złe niż dobre . W naturze człowieka jest szukanie nowego w tym sensacji . Ale to może nieść tylko zamęt i nic więcej . Czy jest to robione celowo ?? Nie wiem .
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2014-07-02 20:06 0%
47

odpowiedziano ponad rok temu przez cwaniak
jak zobacza pania policjantke to az przeklne aby dostac mandac ;]
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 21:22 50%
48
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Proponuje poprosic o pouczenie i numer telefonu.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-07-02 20:36 50%
49

odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Rzadko kiedy zgadzam się z Mariuszem Lewandowskim, ale akurat w tej sprawie ma racje jak rzadko kiedy. To członkowie spółdzielni powinni decydować o własnych losach a nie jakieś walne zgromadzenie! Zadyma dziennikarska w tej sprawie jest jak najbardziej uzasadniona bo dotyczy interesów mieszkańców, którzy wiedzą co się dzieje,ale z nadmiaru obowiązków lub nie znajomością całej tej spółdzielczej machiny nie zajmują się tymi sprawami. Mimo wszystko czynsze po 800 zł za 2 pokojowe mieszkania w wieżowcach to nie jest normalna sprawa, kiedy zarząd się świetnie bawi, a mieszkańcy cierpią. Panie Mariuszu tymi sprawami się Pan zajmuj, bo z polityką marnie Panu idzie, ale ze sprawami społecznymi sobie Pan radzi, tym Pan zyska w oczach mieszkańców, polityka ciągnie Pana tak jak i innych na dno!
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-02 21:02 67%
50
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Polityka mnie nie interesuje wcale. W samorządzie loklanym nie ma miejsca na politykę - ZBK dobił do tych stawek proszę się więc nie wiedzić reakcji Wolnego Elbląga. A że to wygląda na politykę ,,, trudno
Problem jest ten sam tylko lokale nieco inne i tu nie trzeba odwoływąc Prezydenta czy Radnych ale Prezesa i Radę - dla mnie analogia jest pełna tylko podstawy prawne nieco inne .....
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-07-02 21:02 100%
51

odpowiedziano ponad rok temu przez z Zawady
Dajcie ludzie spokój, takie opluwanie sie to tylko u nas. Jeśli są przekręty to zgłosić do prokuratury , urzędu skarbowego i gdzieś tam jeszcze. Wyjasnią to. Nie chce sie mieszkać na zawadzie bo ttu zawsze jakaś afera, a ta pani co to przed kamera udziela wywiadu co to ona zrobiła i jaka była dobra a teraz są źli. Nie chce sie tego słuchać, walczy o stołek nic wiecej.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2014-07-02 21:37 50%
52
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Nie mieszkam w Zakrzewie i nie wiem jakie sa czynsze, strzeliłem kwotą jaką usłyszałem gdzieś tam, nie to jednak jest istotne. Istotne jest, że coś jest na rzeczy skoro zebrania WZ są tajne dla dziennikarzy, a ludzie w tej organizacja mają się dobrze kosztem mieszkańców. Tym bardziej uważam, że dziennikarze powinni wyjaśnić i opublikować w mediach, co ukrywają ci ludzie za zamkniętymi drzwiami!
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-03 05:45 60%
53
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Panie żaden z dziennikarzy nie jest członkiem SM Zakrzewo i żaden z nas nie ma prawa nawet złozyć kandydatury do władz SM. Od wyjaśnień jest nie tylko Policja ale i dziennikarze którzy sledzą sprawy dla organów ściganie nie zawsze wygodne .... Proponuję poczytać kartę etyczną mediów...
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-07-02 21:11 100%
54

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec Zawady
Molibden problem tkwi w tym ,że ja wiem ile wynoszą czynsze w mieszkaniach dwupokojowych , bo w takim mieszkam . Chyba, że Ktoś liczy sobie z kredytem zaciągniętym w banku na jego zakup , Ja płacę 540 za trzy osoby a budynkach ocieplonych , gdzie mieszka mój syn z rodziną , jeszcze mniej . Więc, zejdź na Ziemię , bo fantazjujesz . Ciekawo po co i dlaczego ?? Oczywiście to pytanie retoryczne.
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-07-03 05:43 50%
55
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A ile płacą w innych SM ?
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.