najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Czy mieszkańcy osiedla Za Politechniką doczekają się dogodnych połączeń?
2014-03-24 06:53 80%

Czy mieszkańcy osiedla Za Politechniką doczekają się dogodnych połączeń?

rozpoczęty ponad rok temu przez Ines Kuraś

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 20 lutego 2014 roku, radny Adam Basiukiewicz wystąpił z interpelacją. Dotyczyła ona zmiany przebiegu trasy jednej z linii autobusowych, przebiegających przez ul. Artura Grottgera. Mieszkańcy osiedla „Za Politechniką” oraz ul. Grottgera skarżą się na brak bezpośredniego dojazdu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Królewieckiej.

Jak informuje nas Adam Basiukiewicz: – Obecny przebieg tras linii autobusowych w tej części Elbląga nie stwarza takich możliwości. 

Na złożoną 20 lutego interpelację otrzymał odpowiedź 13 marca od wiceprezydenta Janusza Hajdukowskiego. Radny zauważa, iż jest to wymijająca odpowiedź, a także jest zdegustowany bezczynnością organów władzy wykonawczej naszego Miasta.

W piśmie, które radny otrzymał są zawarte odpowiedzi na interpelację. Jak sam zauważa, stosowanie retoryki porównawczej, iż inni są w takiej samej sytuacji jest nie na miejscu i wygląda na lekceważenie spraw mieszkańców. Ma tutaj na myśli sytuację, w której władze przytaczają przykład, iż mieszkańcy ul. Dąbka czy rejonu Zawodzia są w podobnych sytuacjach. Wiceprezydent zauważa również, że mieszkańcy ul. Grottgera mogą przecież dojechać do WSZ tramwajem nr 2. Mieszkańcy osiedla „Za Politechniką” rzeczywiście mają utrudniony dostęp, ale również mogą dojechać do szpitala przesiadając się z jednego autobus do drugiego.

Janusz Hajdukowski również informuje o braku możliwości zmiany trasy. Argumentuje to „zabraniem” połączeń w innej części miasta. Zwraca również uwagę, że można zminimalizować czas przesiadek dla pasażerów korzystających z ów połączeń. Należy wtedy wskazać priorytetowe połączenia dla tej grupy mieszkańców i zgłosić się w tej kwestii do ZKM-u.

Radny odnosi wrażenie, iż w Urzędzie Miejskim nikt nie pochylił się nad sprawdzeniem aktualnego przebiegu tras linii 16 i linii 18. Chodzi o to, że poza oddzielnym przebiegiem obu linii na odcinku od Ratusza do skrzyżowania z ul. Nowowiejską oraz niewielkiej różnicy w początkowym przebiegu trasy, obie linie biegną po tej samej trasie. Jak informuje nas radny: „Moim zdaniem, rozsądnym rozwiązaniem byłaby zmiana trasy linii nr 16 na odcinku Piłsudskiego - Królewiecka - Fromborska - osiedle "Nad Jarem" ( w odwrotnej kolejności powrót). Pozwoliłoby to również rozwiązać problem dojazdu do WSZ mieszkańców m.in. ul. "Dąbka". Ta zmiana ma służyć przede wszystkim ludziom starszym, schorowanym, dla których pokonanie odcinka z domu do tramwaju i od tramwaju do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, wymaga od nich wielkiego wysiłku”.

Zwraca również uwagę, iż będzie dalej domagał się rozwiązania tego typu problemów komunikacyjnych w Elblągu. Na pocieszenie mieszkańców Grottgera, niedługo powinna pojawić się wiata przystankowa na tejże ulicy.

oceń wątek 8 2 zgłoś do moderacji
monka
2014-03-24 08:49 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez monka
A czy ktoś się zainteresował tym, że w niedzielę 17 jeździ co godzinę i np z dworca do DPS i hospicjum nie ma innego dojazdu? Jak "przyjezdna" rodzina ma dojechać do chorego? Tym samym z ul. Wspólnej czy Toruńskiej nie ma dojazdu do szpitala bo trzeba godzinę albo i dłużej czekać na autobus.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-03-24 13:06 40%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Monka. Po to są rozkłady jazdy, żeby nie czekać . W dobie dostępności do internetu nie stanowi to problemu żeby sprawdzić o której dyliżans odjeżdża. Ciekawe kto usunie progi zwalniające natrasie linii nr 13? Jest to niezgodne z prawem i nikt nie reaguje. ( mogą być zainstalowane progi ale tylko wyspowe).Żader radny-bezradny tym się nie zainteresował a autobusy są dobijane na nikomu niepotrzebnych spowalniaczach. Dotyczy to również linii nr 12 (ul. Sobieskiego).
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-03-24 13:17 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez sad
Powiem tak, przez ponad 10 lat mieszkałem na Osiedlu za Politechniką i nie narzekałem na brak odpowiedniego skomunikowania - przecież są linie tramwajowe, wystarczy ruszyć trochę tyłek;) A poza tym jeżeli ktoś jedzie autobusem to może się przesiąść na 7 przy rynku. Bilet przesiadkowy z kartą EKM kosztuje grosze.
odpowiedz oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2014-03-24 13:24 60%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez m
wiata przystankowa bardzo by sie przydala tez na przystanku tramwajowym przy skrzyzowaniu grottgera grunwaldzka - z tego przystanku korzystaja nie tylko okoliczni mieszkancy ale tez uczniowie ZST z ul Grottgera, studenci PWSZ oraz osoby dowozace dzieci do przedszkola
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-03-24 20:26 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez monka
Ksamol ale ludzie jak przyjeżdżają PKS lub PKP żeby odwiedzić kogoś na Toruńskiej to trudno zgrać połączenie z autobusem który jeździ raz na godzinę. A jeżeli Ciebie problem nie dotyczy to nie komentuj moich postów.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.