najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-11-19 07:26 86%

Daj znać. Jak się pracuje w Urzędzie Pracy?

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Będąc w Urzędzie Pracy zobaczyłam tak naprawdę, jak pracuje się w Urzędzie. Przez 40 minut, które tam spędziłam stwierdziłam, że to złota robota – pisze nasza Czytelniczka.

W urzędzie zjawiłam się ok. godz. 7:20. Mam chore dziecko więc chciałam załatwić sprawy jak najszybciej, żeby sąsiadka nie musiała z nim długo siedzieć. Po godz. 7:20 w Urzędzie Pracy zjawiają się urzędnicy, którzy przy wejściu do urzędu przykładają swoje identyfikatory do czytnika który rejestruje przyjście do pracy pracownika. O dziwo spora garstka urzędników zaraz po spełnieniu elektronicznego obowiązku wychodzi z Urzędu na zakupy do pobliskich sklepów. Czas pracy płynie od 7:30 ale taki urzędnik jest na zakupach, a w elektronicznej bazie ma zapis, że jest w pracy. Tak ma działać elektroniczny system rejestracji pracowników? Większość wydziałów i tak jest czynna od godz. 8.00 więc mają całe 30 min na zakupy w czasie pracy.

Wracając do tematu to bardzo negatywnie byłam zaskoczona Panią w informacji, która mimo, że była godzina 7:30 ( informacja czynna właśnie od 7:30) nie chciała przyjmować petentów, ponieważ była zajęta pogaduchami z koleżankami). Nowa Pani przyjechała do pracy rowerem, rower chowa w punkcie informacyjnym, a jeszcze pamiętam, jak kilka miesięcy temu jeden z chłopaków, który przyjechał podpisać listę w Urzędzie został skarcony przez ochroniarza, jak postawił rower pod drzwiami urzędu, żeby mu go nie ukradli. Chciałabym wszystkich poinformować, że chociaż część wydziałów Urzędu pracuje od 7:30 to radzę się nie fatygować tak wcześnie, bo i tak albo nie będzie urzędnika (bo jest w godzinach pracy na zakupach) albo Pani w Informacji nie nagadała się z koleżankami.

Chociaż kolejka do punktu informacji była spora, to pierwsza osoba została przyjęta ok 7:50. Mam nadzieje, że Pani naczelnik Urzędu Pracy przypatrzy się swoim pracownikom, bo nas bezrobotnych to boli, bo każdy chciałby mieć pracę i jeszcze móc w niej robić zakupy czy plotkować ze znajomymi.

Czytelniczka

 

oceń wątek 89 15 zgłoś do moderacji
2013-11-19 08:03 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Podatnik
Trzeba było jeszcze się przejść za UP od strony miasteczka szkolnego ile jest tam pań na fajce.A my im za to płacimy i to wbrew temu co mówią wcale nie mało pensje kwartalniki trzynastki urlopowe już nie wspomnę o nagrodach itd.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 09:50 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ROMAN22
NO SAMI WIDZICIE TO JESZCZE CZASY KOMUNY,TE PANIE NIE MOGA CIEZKO PRZCOWAC ,BO SIE ZESTRESUJA I NA ZWOLNIENIE LEKARSKIE POJDA.,ALE NAJLEPSZA JEST TO JAK PRZYZNAJA DOTACJE NA 1-PIETRZE,U NIE JAKIEJ PANI B,S BO CHYBA TAKIE MA INICJALY,MA BARDZO SPECYFICZNE METODY PRZYZNAWANIA DOTACJI.......
oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2013-11-19 13:09 55%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez ktos
Nie wiesz o czym piszesz człowieku, zapytaj kogokolwiek w up jaką ma pensję i kiedy ostatni raz widział podwyzke, nagrodę i inne takie o kwartalnikach nie wspomnę bo nikt nie wie co to jest
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-11-19 08:15 63%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez HAOD
...ściąć im pensje o połowę -szczególnie dyrektorce, szybko im się przypomni jak powinno się pracować. Trutnie szkaradne...
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-11-19 08:22 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Olo
Przykra sprawa - oni gardzą osobami, które powinni obsługiwać, chociaż w normalnie funkcjonującym systemie za swoje wyczyny w pracy, sami powinni zasilić grono bezrobotnych. No ale cóż, ktoś musi mieć gorzej, żeby lepiej mógł mieć ktoś... ;-)
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 10:33 67%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
Jednak znam przypadki LUDZKICH URZĘDNIKÓW a i są takie gdzie załatwiają pracę po znajomości. Oferta pracy nie trafi do ciebie a do córki koleżanki pani urzędniczki, i tak dalej. Włochy nam tu robią - korupcja i kolesiostwo.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 08:57 57%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
a szczególnie przyjaźnią i chęcią obsługi pawa pani z punktu informacyjnego.. jest tak "uprzejma", że jak mam się o coś jej zapytać to aż mnie skręca... wszystko z wielką łachą i wyrzutem jakby ktoś jej tam za kare kazał siedzieć...
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-11-19 09:05 78%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez xyzxyz
Każdy orze jak może. Skoro w godzinach pracy można coś załatwić to czemu nie skorzystać. A petenci zaczekają, bo nie mają innego wyjścia. Państwo w Państwie i tyle.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 09:20 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
żeby jeszcze był jakiś pożytek z tych urzędów. Od roku odkąd jestem bezrobotna nie dostałam nawet pół oferty!!! Nie powinno się to nazywać Urząd Pośrednictwa Pracy bo wcale nie pośredniczą. tylko urząd podpisywania list bo tylko na tym polega ten urząd.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 09:43 85%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Criss
pewnie ze "zlota robota", kiedys jak bylem tam zarejestrowany doradztwo w UP bylo czynne od 8 do 16, teraz od 8 do 14. podczas wizyty pani w przy stanowisku odnotowala ze sie stawilem, kazala sie podpisac po czym powiedziala: "dziekuje to wszystko" jakie wielkie bylo moje zdziwienie ze nawet nie zaproponowano mi niczego, pracy, stazu, szkolenia... dopiero po upomnieniu sie pani wyciagnela teczke, powertowala troche i dala dwie propozycje, szkoda ze nie w UP, tez bym chcial pracowac tak jak oni tam.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 10:31 71%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
Ale pani w okienku nie do końca wie jakie Pan ma doświadczenie i wykształcenie - dopiero po przewertowaniu Pana teczki coś wydedukuje, że jest czy też nie ma dla Pana. ja miałam inny przypadek - weszłam do pokoju na I p. ponieważ był wywieszony plakat odnośnie dotacji dla młodych przedsiębiorców - jakież było moje zdziwienie kiedy to okazało się, że jest to nie aktualne "?". Inne: W mojej pracy, pracodawca wysłał swoich nowych pracowników na szkolenie - na zasadzie zaświadczenia o zapewnieniu zatrudnienia w jego firmie jeśli chłopaki zrobią kurs z na sztaplarkę. Chciałam na to szkolenie wysłać męża, ale pani kierownik powiedziała, że nie ma miejsc, jest tylko dla tych co JUŻ PRACĘ SOBIE ZNALEŹLI.
Aczkolwiek, panie z okienka (jedna taka starsza pani) mówi w głos, że ona powinna zwolnic nam miejsce pracy, nam młodym a sam powinna bawić wnuki, a tak musi pracować - taki mam rząd, taki system. Więc młodzi proszeni są hurtem na odprawę celną i kierunek UK.
oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-11-19 16:37 33%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Criss
pani w okienku ma teczke wiec widzi jakie ta osoba ma wyksztalcenie, gdzie pracowala itp. i wedlug mnie sama powinna zaproponowac cokolwiek a nie wpisac do teczki ze osoba sie stawila i bye bye
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 11:21 75%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Elg.
Żaden urzędnik nie powinien mieć umowy na stałe tylko kontrakty.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 11:37 83%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Camel
Już dziesięć lat temu twierdziłem, że Urzędy Pracy należy zlikwidować, ponieważ instytucja ta nie służy niczemu ani nikomu. Pomimo iż jestem aktualnie bez pracy, nie zamierzam odwiedzić tej instytucji, bo nie widzę w tym żadnego sensu.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-11-19 11:56 60%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
true story bro
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-11-20 07:08 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez idiota
Nie odwiedzaj. Szukaj pracy na własną rękę. Jestem za.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-19 12:09 82%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez b25
To jest nic, ja kiedys chcialam sie zarejesrtowac i czekalam na przyjecie w puncie informacyjnym. Bylam 1 w kolejce a byla juz 8.15, no i jak weszlam to pani powiedziala ze mam chwile poczekac bo jest zajeta, a czym przegladaniem katalogu avon niestety. myslalam ze wyjde z siebie.
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2013-11-19 12:56 75%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
A który katalog, ten już Świąteczny?
p.s.
Jak po urzędzie krąży tylko 1 katalog to ta pani ma 10-15 min. na decyzję, co zamierza kupić, zaraz jej zabiorą następne koleżanki - bądźmy wyrozumiali. Konsultantki też chcą zarobić.
oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2013-11-19 16:51 20%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Bazi
Czytelniczko, trzeba było się uczyć, to nie musiałabyś włóczyc sie po urzędach pracy i zazdrościć ludzią wykształconym lekkiej pracy :)
odpowiedz oceń post 10 40 zgłoś do moderacji
2013-11-19 18:04 76%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez ehh
ludziĄ to na pewno jest czego zazdrościć!
oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2013-11-19 21:48 63%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez jaznaczyktos
W urzedzie pracy wykształeceni ludzie? to dopiero dowcip. stara data to z nadania a reszta po pwsz... zawodówce dla tych co nie maja rozumu dostac sie na prawdziwe studia. hahahaha dobre sobie
oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-11-19 18:21 55%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Strach
.....prawda ze tak powiem wielokrotnie bywalem i wiekszosc tych najbardziej marudzacych to osoby towarzyszace i robiace najwiekszy szum.

Ale wszedzie jest najlepiej gdzie nas nie ma.
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:09 40%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Lucjano
NO nie wiem u nas najbardziej marudza ci co siedza w kolejka.. taki chaos niekiedy jest zero organizacji i ogarniecia tematu... najwazniejsze to zrobic sobie przerwe a przed 15 powiedziec polowie ludzi ze sie juz ich nie przyjmie a siedza od 9 hehhe
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-11-19 21:12 83%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez moj nick
Zapraszam do Kluczborka, obsluga wporzadku , dzisiaj zalatwilem wszystko jak nalezy mimo uszkodzonego systemu numerkowego Pani przyjmowala petentow na "dwa fronty" aby podgonic i wyrobic sie z praca.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:07 25%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Egr
Sa urzedy gdzie jest sie odpowiednio traktowanym jak klient , ale z tego co zauwazylem to sa male miasteczka.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-11-20 01:39 79%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
"Tajemniczy klient" sprawdza się w McDonalds, KFC, Rossmanie i setkach/tysiącach innych firm. Obsługa jest zawsze miła, uczynna, chętna do pomocy. Nigdy nie wie czy to nie jest ktoś z kontroli od której zależy ich ocena i pensja.
Nie potrzebne sa drogie szkolenia z uprzejmości. Państwo zawsze jest w tyle i nie lubi wdrażać rozsądnych i skutecznych rozwiązań.
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-11-20 01:43 23%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Весёлые картинки
Ja tylko przyczepię się do tych kart, którymi pracownicy "odbijają się" w pracy. Całkiem możliwe, że nawet jeśli karta została odbita o 7.30, to i tak czas pracy jest liczony dopiero od 8.00. Więc albo pracownik siedzi w pracy przez pół godziny charytatywnie, albo idzie w tym czasie na zakupy. Nie można z góry zakładać, że godzina odbicia kartą jest początkiem pracy. Początek pracy, tak jak napisałem, może być liczony dużo później. Tak jest w mojej firmie. Choćbym przyszedł do pracy na 7.00 i odbił kartę, to mój czas pracy liczy się dopiero od 8.30.
odpowiedz oceń post 3 10 zgłoś do moderacji
2013-11-20 07:08 60%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez k0ktajl
To dlaczego nie zrobili zakupów przed pracą? Jakby mieli przyjść do pracy na 8:00, to urząd czynny byłby od 8:30 (i tu znów pół godziny na zakupy)
oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:04 67%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Pati
Godziny pracy liczone są od 7 30 do 15 30... uwierz mi nikt by nie siedział tam charytatywnie.
oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-11-20 07:23 39%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
Bicie piany, tylko w urzędach tak jest ? wszędzie tak jest że jak ludzie mogą to sobie, odpoczywają, wielka sensacja że ludzie wyszli kupić sobie jedzenie na całe 8 h przyjmowania ludzi , wiem jak wygląda praca w urzędzie zwłaszcza przy obsłudze podatników i nie jest to szczyt marzeń , do tego urzędnicy w większości nie mówię tu o wyższych szczeblach, są źle opłacani, zalewani masą papierkowej roboty na od razu a ludzi nie ubywa, To nie wina urzędników że nie ma pracy w tym kraju to wina systemu i tego że część ludzi zwyczajnie nie chce pracować albo mieszka w małym mieście i nie ma na to dużych szans.
Co do tych godzin to jest tak że zazwyczaj ma się jakieś 30 min po przyjściu do pracy do rozpoczęcia obsługi podatników, żeby się przygotować ułożyć dokumenty, zrobić kawę jak w każdej pracy tylko za tą płaci się z budżetu .
odpowiedz oceń post 12 19 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:06 44%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez TakseNapisze
Bzdury opowiadzasz jak sa klienci to nie ma zakupów ani odpoczywania nie ma przerwy na sniedanko i obiadek w zadnej prywatnej firmie. Ja jestem programista i robie softy, aktualizuje robie zglozenia jak jest luz to se pujde do sklepu pochodze po necie, ale jak sa zgloszenia.. jak jest robota dla klienta to nie ma zadnego odpoczywanie... KLIENT JEST NAJWAZNIEJSZY MA BYC ZADOWOLONY JEGO POTRZEBY MAJA BYC REALIZOWANEJ AK NAJSZYBCIEJ.. w urzedach pracy nie ma klienta... nie ma strategi crm jest PETENT i niedowoartosciowane panie przewarznie z fochem i jakimis problemami to mnie.
oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:35 63%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Agata
Widać, że pracujesz w urzędzie. Naprawdę nie masz bladego pojęcia o sektofrze prywatnym:). A argument, że źle płacą i dużo pracy nie usprawiedliwia obijania się w pracy za publiczne pieniądze. Jeśli się nie podoba, to proszę bardzo - na bezrobotne i w kolejeczkę, może znajdziesz lepszą pracę.
oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-11-20 12:05 43%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
największy pobór prądu w ZUS jest w godz. 7:00 rano - KAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kawa musi być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-11-20 12:38 64%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez budowlaniec
No to zapraszam na budowę, do kopalni, na mechanikę do leżenia w błocie, na śmieciarkę.. Płaca taka sama, z tym że zamiast ciepłego pomieszczenia z kawusią i pysznym śniadankiem z masą papierów na stole gdzie jedynym wysiłkiem jest naciśniecie klawisza od komputera czy chwycenie w dłoń długopisu, trzeba zapieprzać na mrozie bez picia, w brudzie, smrodzie i dawać z siebie 100 % podnosząc ciężkie pręty, cegły. Z chęcią się zamienię, potem możemy o tym porozmawiać.
oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2013-11-20 15:46 40%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
Nie pracuje w żadnym urzędzie , byłam na stażu w skarbówce więc wiem jak to wygląda np. siedząc na wydawaniu zaświadczeń, albo jak ludzie siedzą na komorniczym i płaczą że fiskus się skumał że oszukiwali w papierach, członek mojej rodziny pracuje w PUPie i ja ich tu nie bronie i nie mówię że tak powinno być ale zarówno w sektorze prywatnym(w którym pracuje) jak i budżetówce bez dobrego kierownika dyrektora menagera trzoda robi co chce. A jeśli chodzi o szukanie pracy to jak dla mnie powinni to już dawno zamknąć .Pupy sa dla leniwych ludzi pozbawionych ambicji , chcesz mieć prace to jej poszukaj , przenieś się do miasta gdzie jest więcej ofert a nie siedź na dupie i zgłaszaj się po zasiłek i narzekaj że pani w okienku nie jest uśmiechnięta od ucha do ucha. Poza tym wszyscy tak narzekają że wydaja publiczne pieniądze, a czy to jest wina urzędników że chore państwo im płaci z waszych podatków? płaci z naszych podatków też zasiłki, ubezpieczenia i inne a o to nikt nie krzyczy.
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-11-20 08:51 73%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Siostra żony była ostatnio w urzędzie pracy. Robi studium kosmetyczne i wydali jej certyfikat CKE że skończyła 1 rok z 2 lat, żeby mogła iść na staż. Pierwsza Pani domagała się dyplomu bo inaczej nie może (wg. niej). Po odpowiedzi, że inne koleżanki z studium mają staże to powiedziała że ona "NIE WIE" i wysłała dalej kolejna Pani pyta co powiedziała pierwsza i uzyskuje odpowiedź "Pani Powiedziała że NIE WIE". W tym momencie cały urząd zbulwersowany oczywiście tym że siostra żony powiedziała że tamta Pani nie wie i wszystkie babki z okienek na nią wyskoczyły że nie wiadomo co myśli i musiała im 10 min tłumaczyć że babka powiedziała że nie wie i odesłała ją dalej. MASAKRA. (A oczywiście staż trzeba sobie znaleźć samemu) Naprawdę pozamykać te urzędy to dopiero będzie bezrobotnych.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-11-20 10:13 33%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez sbc
popieram autora artykulu, w tym urzedzie pracy nic nie robia tylko widac jak co chwile lataja gdzies a wszystkie okienka puste albo ze 2wa odpalone zeby przypalu totalnego nie bylo ze niby nitk tam nie pracuje....
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-11-20 11:35 8%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez Testo
Co się biedaku cebulaku żalisz. Nie podoba się wyjedz z kraju proste
odpowiedz oceń post 2 22 zgłoś do moderacji
2013-11-20 12:34 73%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez biada
Kolejne dziecko neostrady, któremu rodzice niesłusznie podłączyli internet. Sam wyjedź z kraju. możesz mi wierzyć, że o wiele lepiej będzie się żyło, gdy ludzie twojego pokroju po prostu opuszczą nasze ziemie. Własnie przez takich mamy rząd jaki mamy, wszyscy nas kopią po zadkach i żyjemy jak żyjemy. Po co coś robić z głupotą, z biedą, z bezprawiem.. lepiej zwiać za granicę. Tam przecież utopia, wszyscy nas kochają, nie zapieprzamy jak żuki za najniższe płace, nie jesteśmy pośmiewiskiem świata.. oj że tez tacy w ogóle się rodzą. I jeszcze ten gimnazjalny, monotonny,pogardliwy ton " proste...". Jakbym tekst jakiegoś niedorozwoja czytał.
oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2013-11-20 12:10 33%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez TOM
W Olkuszu to samo
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-11-20 17:56 0%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Oli
To samo , co w artykule chciałeś powiedzieć.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.