najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-04 13:13 89%

Dariusz Babojć: Kazimierz czarodziej z krainy „bezpartyjnego Wolnego Elbląga”

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Panie Kazimierzu, do momentu Pana publikacji "Kazimierz Falkiewicz (Wolny Elbląg) odpowiada EKO (opinia)" był Pan jedyną osobą reprezentującą tak zwany „bezpartyjny” Wolny Elbląg, do którego czułem sympatię i szacunek, może ze względu na Pana kuzyna i wspólnych znajomych. Jednak w momencie opublikowania tekstu pełnego bzdur, manipulacji i nieuczciwych skrótów myślowych mogę tylko zalecić troszeczkę więcej pokory…. - pisze Dariusz Babojć.

Od samego początku zastanawia mnie skąd w Grupie Referendalnej przekonanie, że tylko wy macie rację, a inni myślący inaczej nie? Gdzie w waszym zachowaniu są prawa obywatela zagwarantowane w Konstytucji RP i wolność podejmowania decyzji w demokratycznym państwie?

O ile pycha i obłuda oraz zakłamanie, może Panu dawać fałszywe prawo wypowiadania się w imieniu 24 tys. mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum to z całą pewnością nie ma Pan żadnego prawa, zwłaszcza moralnego, wypowiadania się w imieniu 76 tys. mieszkańców z prawem wyborczym, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału 14 kwietnia w tym samosądzie politycznym, zorganizowanym przez Ruch Palikota i PIS, wraz z tak zwanym „bezpartyjnym” Wolnym Elblągiem, wyłącznie patrząc na dobro partii, z których się wywodzicie, wykorzystując niezadowolenie społeczne, namiętnie podsycane przez Was.

Panie Kazimierzu zamiast współpracować, Pan chce poróżnić po raz kolejny mieszkańców miasta na lepszych i gorszych? Zamiast zajmować się EKO proponuję zadbać, żeby pod tekstami Wolnego Elbląga i nie tylko przestali udzielać się debile (patrz encyklopedia) oraz osoby niezrównoważone emocjonalnie, które swoim postępowaniem skutecznie zniechęcają Elblążan do waszej inicjatywy, w tym również mnie. Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że nikt z Pana otoczenia czyli tak zwanego „bezpartyjnego” Wolnego Elbląga oraz partii Ruch Palikota nie ma kompetencji do oceniania i zakazywania czegokolwiek Elbląskiemu Komitetowi Obywatelskiemu. Prawo do oceny naszej działalności mają wyłącznie Elblążanie, którzy wezmą udział w nadchodzących przyśpieszonych wyborach samorządowych!

Pomysł powstania EKO zrodził się na początku 2009 roku i zapoczątkowały to spotkania czterech osób: Teresy Bocheńskiej, Arkadiusza Jachimowicza, Leszka Lewarowskiego oraz Dariusza Babojć. W miarę upływu czasu dopraszaliśmy wartościowych, bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, którzy chcieli działać na rzecz naszego samorządu. Konsekwencją powiększającej się grupy osób odpowiedzialnych za nasze miasto było podpisanie Deklaracji Założycielskiej 11 listopada 2009 roku i powstanie ruchu społecznego Elbląski Komitet Obywatelski. Od samego początku nasze działanie oraz koszty utrzymania EKO obciążało tylko i wyłącznie członków ruchu EKO. Największe koszta poniosły jednak te cztery wcześniej wymienione osoby.

W 2010 roku Elbląski Komitet Obywatelski wziął udział w wyborach samorządowych, jako ruch społeczny bezpartyjny, i pomimo przekroczenia progu wyborczego nie uzyskał mandatu radnego - no cóż metoda d`Hondta preferuje partie polityczne. Po wyborach osoby związane z EKO postanowiły sformalizować ruch i powołać stowarzyszenie. Ja nie brałem w tym udziału ze względu na to, że miałem inne zdanie na ten temat niż reszta liderów EKO, i uważałem, że powstanie stowarzyszenia to nie tylko same plusy. Pomimo, że nie zostałem członkiem stowarzyszenia EKO, wciąż interesowałem się tą społeczną i bezpartyjną inicjatywą mieszkańców Elbląga. Byłem zapraszany na spotkania członków i zarządu stowarzyszenia, na których wielokrotnie wyrażałem swoją opinię na różne tematy, dotyczące stowarzyszenia, a zwłaszcza formy oraz regulaminu rozdawania „Asów”.

Jako baczny obserwator życia społeczno-polityczno, gospodarczego Elbląga, widząc jak wiele społecznych spraw jest jeszcze do zrobienia, lobbując w międzyczasie sprawy Elbląga oraz osiedla Zatorze, postanowiłem poszukać sprzymierzeńców wśród członków EKO i symbolicznie 11 listopada 2012 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia. Dnia 25 stycznia br. obradowało nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, którzy wybrali nowego prezesa stowarzyszenia.

W tym miejscu po raz ostatni wyjaśniam, że Elbląski Komitet Obywatelski nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego od Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody itd. Funkcjonuje tylko i wyłącznie ze składek członków. Jeśli ktoś twierdzi inaczej oznacza to, że jest kłamcą! Miejscem spotkań Stowarzyszenia jest lokal, w którym spotyka się również „Wolny Elbląg”, a nieruchomość jest własnością Centrum Organizacji Pozarządowych. Elbląski Komitet Obywatelski jest autentycznym stowarzyszeniem odpowiedzialnych mieszkańców Elbląga, którzy są bezpartyjni.

Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, że EKO jest przybudówka jakiejkolwiek partii, jeśli ktoś mówi inaczej to świadczy, że jest kłamcą! Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, ze EKO korzysta z innych środków finansowych niż składki jego członków!

Co do definicji prostytucji politycznej. Obrazowo można to wyjaśnić na przykładzie członków PIS-u oraz Ruchu Palikota, wspólnie tworzących egzotyczną koalicję dla pozbycia się konkurenta politycznego, gotowych sprzeniewierzyć się ideałom w celu osłabienia wspólnego konkurenta politycznego. Prawdziwym chichotem historii może być „teledysk”, emitowany w telewizji katolickiej, gdzie statyści z PIS-u wyreżyserowali i wzięli udział w filmie propagandowym, opłaconym przez partię Ruch Palikota, jak domniemam wszystko w myśl szacunku dla wartości chrześcijańskich i dla dobra mieszkańców Elbląga.

Na sam koniec Panie Kazimierzu mam pytanie, czy przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy.

Pełen dobrej nadziei
Dariusz Babojć vel Wowka

oceń wątek 157 19 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:41 29%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kisel
Pan Wowka jak zwykle kłamie i obraża. Manipuluje faktami. EKO to nikt inny jak działacze ESWIP i Akcji Katolickiej.
odpowiedz oceń post 8 20 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:44 60%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez budyń
Ja należę do EKO a nie jestem z ESWIP ani Akcji Katolickiej. Redaktor Derlukiewicz należy do EKO a nie jest z ESWIPU i Akcji Katolickiej - więc kisielu to ty kłamiesz i manipulujesz.
oceń post 15 10 zgłoś do moderacji
2013-05-05 00:03 29%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Paweł Bołtryk
ja również jestem w EKO i nie mam nic wspólnego z ESWIP, a już na pewno nie z Akcją Katolicką :)
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
Kazimierz Falkiewicz
2013-05-04 13:45 27%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazimierz Falkiewicz
Bardzo się cieszę ze zdjęcia, które Pan zamieścił w swojej publikacji. Jestem z tego dumny że miałem możliwość wystąpić w obronie Zielonej Szkoły w Piaskach. Uważam że temat nie został zamknięty, oraz że przez przekazanie w dzierżawę ośrodka miasto poniosło szkodę . Uważam że po wyborze nowych władz samorządowych należy do tematu powrócić.
odpowiedz oceń post 8 22 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:52 68%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Adam Zakrzewski
Tak ,wystąpił Pan w akcji Ruchu Palikota jako aktywny członek Ruchu Palikota i nadal realizuje Pan program Ruchu Palikota przejęcia władzy w mieście.
oceń post 15 7 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:46 57%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Wowka
Do kisel słuchaj ścierwo przyjdź i powiedz mi prosto w oczy, że ja kłamię!
odpowiedz oceń post 17 13 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:55 33%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez zgorszona chamstwem prezesa EKO
Takim językiem posługuje sie Pan Babojc, prezes EKO mówiący w imieniu Obywateli. Żenada i chamstwo. A miałam dla EKO szacunek.
oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:07 67%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez karl
hej zgorszona wyżej popatrz: każdy może tutaj pisać w nie swoim imieniu, prawdziwy wowka na pewno się zarejestrował tutaj...
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:50 11%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Gdzie i kiedy - bo łżesz jak pies nie tylko kłamiesz .
oceń post 1 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:55 64%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez PAlikotolog
Dobry szczery tekst panie Dariuszu sama prawda!;) Panie Falkiewicz proszę przeprosić EKO za pomówienia i obiecać, że więcej już nie będzie pan kłamał!;) Może Wolny Elbląg zacznie prezentować podstawowe założenia swojego programu, żebyśmy się mieli z czego pośmiać?;)
odpowiedz oceń post 14 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 13:58 63%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Adam Zakrzewski
Jest przecież program - likwidacja ZBK aby Florek mógł nie płacić za mieszkanie czynszu.
oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:13 57%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
Kazik daj spokój nie odpisuj i nie daj się sprowokować.
Zjawili się zbawiciele Elbląga z EKO jak wy odwaliliscie brudną robotę i wygraliscie Referendum.
Szanowny Panie Babojć swoimi wypocinami skompromitował Pan nie tylko swoja osobę ale także organizację którą Pan reprezentuje.Jednym słowem tragedia porażka i smutek co Pan chce ugrać ?Marzy sie wam fotel Prezydenta i większosć w radzie miasta?A co EKO zrobiło dla Miasta?Nic próbujecie zaistnieć po tym jak Wolny Elblag wygrał Referendum i chcecie zgarnąć tego owoce.Nie uda wam się to.
odpowiedz oceń post 24 18 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:16 43%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Adam Zakrzewski
wydawało mi się, że referendum wygrali elblążanie, ale już widać, że Wolny Elbląg konsumuje ten wątpliwy, zbudowany na oszustwie i manipulacji sukces. Krzysiek dzięki za Twój komentarz - odsłoniliście się - referendum to Wy i teraz macie zamiar postępować według zasady TKM (Teraz K...My)
oceń post 9 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:29 50%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez karol
Np. budżet obywatelski, zmiany w statucie dot. możliwości wyznaczenia dzielnic.
oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:35 60%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez wiosd
A co Wolny Elbląg zrobił dla miasta? oszołomił ludzi, wprowadził destruikcję, nie mówiąc ani razu prawdy o swoich korzeniach.I tyle zrobił.Efekty mamy.Aha-ani razu też nie przedstawili swojego dossier-kto jest kim, czy był karany,wykształcenie itd. To nie rodzi zaufania,nieprawdaż?Ja bym chciała wiedziećnp kim jest Falkiewicz? Jakie szkoły skończxył?czy był karany? Czemu elblążanie nie mogą się dowiedzieć czegokolwiek o którymś z tych panów-Falkiewiczu,Lewandowskim,Maszce?Czy naprawdę dopiero z owstającego portalu sbkwatch się tego dowiemy? Podnieście ,panowie,przyłbice w końcu?Macie coś do ukrycia?
oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:21 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Adamie samo referendum to nie sukces ale odsuniecie kamienia na drodze do rozwoju miasta. Niczego nie konsumujemy ale naszą walkę będziemy prowadzić dalej . Referendum to 24 000 Elblążan którzy w końcu zrozumieli że to miasto nie należy do PO ale do Nich i ma działać w ich interesie a EKO zawsze działało w interesie własnym i dla siebie . My ten proces zainicjowaliśmy i to właśnie EKO jako forpoczta PO miała nas położyć na łopatki brakiem poparcie ze strony Komitetu Obywatelskiego. Teraz udają że to oni postawili do pionu ex władzę zapominając że sami nagrodzili ex radnych Asami za to za co 24 000 Elblążan dało im czerwoną kartkę. I ma Pan świętą rację - Teraz K.... Elblążanie. A nie EKO-krasnoludki.
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:22 35%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez @
Te błaźnie Krzysiek to Wolny Elbląg wygrał Referendum? Czy raczej są największymi przegranymi?
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:23 69%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
Do Adam Zakrzewski
Źle zinterpretowałes to co napisałem.
Chodziło mi o to że Wolny Elbląg przygotowywał wszystko walczył z przeciwnosciami losu i byłą władzą która rzucała kłody pod nogi ciąganie po sądach za jakies absurdalne wykroczenia itp.A teraz zbawiciele z EKO chcą sobie to przypisać.Tak Referendum wygralismy my mieszkańcy a ja nie należe do GR Referendalnej jestem zwykłym obywatelem który chce aby w miescie żyło się lepiej i chciałbym aby miastem zarządzali ludzie którzy je kochaja i chcą aby się rozwijało a nie popadało w gruzy jak dotychczas.
odpowiedz oceń post 24 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:32 48%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ewa
Brawo Panie Wowka!Trzymam za Pan kciuki, mówi Pan prawdę, w odróżnieniu do pewnych osób.Prawdę ludzie rozpoznają .Gratulujemy!Pozdrawiam i życze powodzenia.Jestem za.
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:42 69%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
Dlaczego Redakcja nie zamiesciła mojego następnego komentarza?
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:42 38%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez PAlikotolog
Panie Krzysiek pan jest kolejny ciężko myślący z RP czy WE?;) Co niby EKO zawłaszcza?! EKO było przeciw referendum i się tego nie wypiera, ale jaki to ma związek z wyborami? Co EKO ma patrzeć jak banda nieudaczników, kłamców i rozrabiaków chce przejąć władze w mieście i się temu biernie przyglądać - niedoczekanie wasze!!!
odpowiedz oceń post 9 15 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:47 29%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Gustaw
widać jak są zakłamani wszyscy ci co z Wolnym Elblągiem są związani to sami manipulanci, wciąz tylko kręcą i jeszcze ani razu prawdy nie powiedzieli to nie Wolny Elbląg od dziś to Zgniły Elbląg robaczywy i psujący się od środka.
odpowiedz oceń post 7 17 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:49 72%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Gustaw Kramer
EKO nie EKO się nie nadaje.Trzeba kogos kto chce cos naprawdę zrobic i zmienić.
odpowiedz oceń post 23 9 zgłoś do moderacji
2013-05-04 14:53 67%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Fido
Dość tego teraz widać jak od samego początku wszyscy z GR manipulowali opinią publiczną jak oszukiwali społeczeństwo mówiąc, że tylko na dobrze elblążan im zależy tymczasem każda następna ich wypowiedź i komentarz obnaża ich zakłamanie i obłudę udowadniając tylko jedno, że chodzi im o władzę i kasę a nas elblążan mają głęboko w d......

odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:42 0%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Podstawowe lekcje historii... Żeby chociaż część na nich słuchała to z dwudziestu czterech tysięcy zrobiłoby się dwanaście. Ale po co?! Co to kogo interesuje!? Z tych dwudziestu czterech tysięcy o głosowaniu pamięta może tysiąc. Panie przecież teraz sześciopak za dychę a kilo kiełby za 7,99!
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:28 0%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Komentarz niezgodny z regulaminem
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:01 53%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Zgredek
No Panie Falkiewicz to żeś się Pan popisał z tą zieloną szkołą, czyli gdy były tam rozbierane imprezy, wcześniejszej władzy to tego może Panu brak może Pan brał w nich udział a może zamiast za grube tysiące zł tankować kosiarkę z tej szkoły to Pana samochód był tankowany za nasze podatki widać, kto z przekrętami trzyma i co szykuje dla naszego miasta w najbliższych wyborach
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:06 54%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowa Prawica
Jasne ze EKO nie bierze jako stowarzyszenie kasy z miasta, ale warto sie przyjrzec gdzie dzialaja ludzie z EKO, bo na pewno organizacje w ktorych dzialaja ci ludzie biora gruba kase z dotacji UM. Ktoz z nas by nie chcial miec wesolej i bezstresowej posady np w takim COP-ie, OWIES, Fundacji Elblag, ESWIP czy Elblag Europa? Odnosze wrazenie ze czesc ludzi z EKO po prostu chce sie dorwac do dotacji finansowanych z pieniedzy podatnikow i zachowac wygodne posady w organizacjach pozarzadowych wszelkiej masci (sam widzialem jak pracowncy tych ww. organizacji pozarzadowych niemal plakali po odwolaniu Nowaczyka...)
odpowiedz oceń post 15 13 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:20 41%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Stara Prawica
Nowa Prawica, czyli Adrian Meger jak wszystko wie. Gdzie kto jest i z czego się utrzymuje. Adrian, może nam powiesz coś o sobie?
oceń post 9 13 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:19 20%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez karolg
Adrian, przesadzasz, naprawdę przesadzasz. Konkrety i to już!
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:09 56%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez Kaligula
Chodź raz ktoś nazwał rzeczy po imieniu dość tej obłudy i zakłamania precz ze wszystkimi pseudo społecznikami i pseudo bezpartyjnymi kolesiami, którym pachnie samorządowe korytko precz z WE i GR precz z tymi przebierańcami z RP i PiS-u brawo EKO brawo Panie Darku pognać im kota i won z Naszego Elbląga zdrowi na umyśle elblążanie nie dadzą sobą manipulować tym gostkom w krótkich spodenkach
odpowiedz oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:21 27%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez kawa na ławę !!
Koniecznie trzeba ustalic któren z nich był z krzyżakami pod Grunwaldem, a w PRLu w ormo, w milicji, w ube, w esbe, molestował 90. letnie staruszki, smarkał i uśmiechał się antypaństwowo przechodząc koło katedry, puszczał wiatry podczas mszy a na widok proboszcza przechadzał się szyderczym krokiem - - Ponadto muszą pokazać kwity od psychiatry i od seksualoga, że nabiał używają zgodnie z katechizmem -- to bardzo ważne sprawy!
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:36 0%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
"...a na widok proboszcza przechadzał się szyderczym krokiem..." - uśmiałem się, łap plusa. :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:22 54%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez Stara Prawica
Jestem zdziwiony, że nadal w temacie nie wypowiedział się Mariusz Sepuppu. Czyżby po kilku flaszkach słoneczko przygrzało i zasnął pod trzepakiem w krzakach?
odpowiedz oceń post 14 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:30 50%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez wikipedia
wowka użył w swoim wpisie słowo - ścierwo, ktorego synonimy to: ciało, zwłoki, padlina, padło. Takim językiem może posługiwać się tylko kompletny ignorant. Kto jest kim, bo ścierwo to również - osobnik długotrwale spamujacy na forach internetowych. Zazdrosny, zawistny i wściekły na wszystkich ludzi sukcesu. Często obiera sobie ofiarę i uporczywie i długotrwale usiłuje na nią wylać swą złość i frustracje z powodu własnej nieudolności i bezradności. Z reguły są to osobniki upośledzone, niezaradne w życiu, często z nieodwracalnymi zmianami w mózgu. Znalazły fora internetowe, jako jedyne miejsce swojego istnienia. W świecie rzeczywistym, osoby zakompleksione, wystraszone i wstydliwe. Przypadek bardzo tragiczny, godny politowania i współczucia.
odpowiedz oceń post 14 14 zgłoś do moderacji
2013-05-04 16:50 25%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A ja się nie zgodzę słowo to słowo w tym wypadku bardzo adekwatne do osoby i środowiska. " Ja nie mogę , nie stać nawet nas na śmierć ,a tu trzeba jeszcze karmić ścierwojady " śpiewało się kiedyś na ogniskach. A słowo ciałem się stało i się właśnie odezwało ...
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:52 40%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez monikaw
Brawo Darek, kawa na ławę, wreszcie ktoś jasno i wyraźnie nazwał pewne sprawy po imieniu! KONIEC ZAKŁAMANIA!!! EKO to odpowiedzialność.
odpowiedz oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.