najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-04 13:13 89%

Dariusz Babojć: Kazimierz czarodziej z krainy „bezpartyjnego Wolnego Elbląga”

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Panie Kazimierzu, do momentu Pana publikacji "Kazimierz Falkiewicz (Wolny Elbląg) odpowiada EKO (opinia)" był Pan jedyną osobą reprezentującą tak zwany „bezpartyjny” Wolny Elbląg, do którego czułem sympatię i szacunek, może ze względu na Pana kuzyna i wspólnych znajomych. Jednak w momencie opublikowania tekstu pełnego bzdur, manipulacji i nieuczciwych skrótów myślowych mogę tylko zalecić troszeczkę więcej pokory…. - pisze Dariusz Babojć.

Od samego początku zastanawia mnie skąd w Grupie Referendalnej przekonanie, że tylko wy macie rację, a inni myślący inaczej nie? Gdzie w waszym zachowaniu są prawa obywatela zagwarantowane w Konstytucji RP i wolność podejmowania decyzji w demokratycznym państwie?

O ile pycha i obłuda oraz zakłamanie, może Panu dawać fałszywe prawo wypowiadania się w imieniu 24 tys. mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum to z całą pewnością nie ma Pan żadnego prawa, zwłaszcza moralnego, wypowiadania się w imieniu 76 tys. mieszkańców z prawem wyborczym, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału 14 kwietnia w tym samosądzie politycznym, zorganizowanym przez Ruch Palikota i PIS, wraz z tak zwanym „bezpartyjnym” Wolnym Elblągiem, wyłącznie patrząc na dobro partii, z których się wywodzicie, wykorzystując niezadowolenie społeczne, namiętnie podsycane przez Was.

Panie Kazimierzu zamiast współpracować, Pan chce poróżnić po raz kolejny mieszkańców miasta na lepszych i gorszych? Zamiast zajmować się EKO proponuję zadbać, żeby pod tekstami Wolnego Elbląga i nie tylko przestali udzielać się debile (patrz encyklopedia) oraz osoby niezrównoważone emocjonalnie, które swoim postępowaniem skutecznie zniechęcają Elblążan do waszej inicjatywy, w tym również mnie. Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że nikt z Pana otoczenia czyli tak zwanego „bezpartyjnego” Wolnego Elbląga oraz partii Ruch Palikota nie ma kompetencji do oceniania i zakazywania czegokolwiek Elbląskiemu Komitetowi Obywatelskiemu. Prawo do oceny naszej działalności mają wyłącznie Elblążanie, którzy wezmą udział w nadchodzących przyśpieszonych wyborach samorządowych!

Pomysł powstania EKO zrodził się na początku 2009 roku i zapoczątkowały to spotkania czterech osób: Teresy Bocheńskiej, Arkadiusza Jachimowicza, Leszka Lewarowskiego oraz Dariusza Babojć. W miarę upływu czasu dopraszaliśmy wartościowych, bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, którzy chcieli działać na rzecz naszego samorządu. Konsekwencją powiększającej się grupy osób odpowiedzialnych za nasze miasto było podpisanie Deklaracji Założycielskiej 11 listopada 2009 roku i powstanie ruchu społecznego Elbląski Komitet Obywatelski. Od samego początku nasze działanie oraz koszty utrzymania EKO obciążało tylko i wyłącznie członków ruchu EKO. Największe koszta poniosły jednak te cztery wcześniej wymienione osoby.

W 2010 roku Elbląski Komitet Obywatelski wziął udział w wyborach samorządowych, jako ruch społeczny bezpartyjny, i pomimo przekroczenia progu wyborczego nie uzyskał mandatu radnego - no cóż metoda d`Hondta preferuje partie polityczne. Po wyborach osoby związane z EKO postanowiły sformalizować ruch i powołać stowarzyszenie. Ja nie brałem w tym udziału ze względu na to, że miałem inne zdanie na ten temat niż reszta liderów EKO, i uważałem, że powstanie stowarzyszenia to nie tylko same plusy. Pomimo, że nie zostałem członkiem stowarzyszenia EKO, wciąż interesowałem się tą społeczną i bezpartyjną inicjatywą mieszkańców Elbląga. Byłem zapraszany na spotkania członków i zarządu stowarzyszenia, na których wielokrotnie wyrażałem swoją opinię na różne tematy, dotyczące stowarzyszenia, a zwłaszcza formy oraz regulaminu rozdawania „Asów”.

Jako baczny obserwator życia społeczno-polityczno, gospodarczego Elbląga, widząc jak wiele społecznych spraw jest jeszcze do zrobienia, lobbując w międzyczasie sprawy Elbląga oraz osiedla Zatorze, postanowiłem poszukać sprzymierzeńców wśród członków EKO i symbolicznie 11 listopada 2012 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia. Dnia 25 stycznia br. obradowało nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, którzy wybrali nowego prezesa stowarzyszenia.

W tym miejscu po raz ostatni wyjaśniam, że Elbląski Komitet Obywatelski nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego od Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody itd. Funkcjonuje tylko i wyłącznie ze składek członków. Jeśli ktoś twierdzi inaczej oznacza to, że jest kłamcą! Miejscem spotkań Stowarzyszenia jest lokal, w którym spotyka się również „Wolny Elbląg”, a nieruchomość jest własnością Centrum Organizacji Pozarządowych. Elbląski Komitet Obywatelski jest autentycznym stowarzyszeniem odpowiedzialnych mieszkańców Elbląga, którzy są bezpartyjni.

Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, że EKO jest przybudówka jakiejkolwiek partii, jeśli ktoś mówi inaczej to świadczy, że jest kłamcą! Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, ze EKO korzysta z innych środków finansowych niż składki jego członków!

Co do definicji prostytucji politycznej. Obrazowo można to wyjaśnić na przykładzie członków PIS-u oraz Ruchu Palikota, wspólnie tworzących egzotyczną koalicję dla pozbycia się konkurenta politycznego, gotowych sprzeniewierzyć się ideałom w celu osłabienia wspólnego konkurenta politycznego. Prawdziwym chichotem historii może być „teledysk”, emitowany w telewizji katolickiej, gdzie statyści z PIS-u wyreżyserowali i wzięli udział w filmie propagandowym, opłaconym przez partię Ruch Palikota, jak domniemam wszystko w myśl szacunku dla wartości chrześcijańskich i dla dobra mieszkańców Elbląga.

Na sam koniec Panie Kazimierzu mam pytanie, czy przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy.

Pełen dobrej nadziei
Dariusz Babojć vel Wowka

oceń wątek 157 19 zgłoś do moderacji
2013-05-04 15:53 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Obserwator
Człowiek który chce byc autorytetem dla innych uzywa słów takich jak scierwo debile a ponadto przytacza słowa hitlerowskiego zbrodniarza Josefa Goebbelsa.
I ktos taki ma reprezentować nasze miasto?Jestem zszokowany ale mam nadzieje że mieszkańcy nie dadzą się przerobić na te plewy i wybiora kogos naprawdę zaradnego kto wyprowadzi miasto z potrzasku w jakim się znalazło.
Wypociny tego Pana są żenujące i poniżej poziomu.
odpowiedz oceń post 18 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 16:56 67%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez xsiądz
Jak Pan taki zdziwiony tymi słowami,to poczyta Pan,co pisali panowie na portalu elblag24-padały slowa,że szykują obozy koncentracyjne, cyklon B i tym podobne.To Panu bardziej pasuje? Nie wierzy Pan- wszystko do sprawdzenia.
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:35 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Tak tak obserwatorze... jesteś zszokowany. A jak powiem kurwa to dostaniesz zawału serca i sam z wrażenia wykopiesz dół w którym się pochowasz. Co za obłuda. A od Goebbelsa to wara, możesz tylko zazdrościć mu geniuszu.
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:33 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
To II Wojna Światowa to też mój wymysł ? Drogi x-sięże bez przesady proszę
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:21 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Ryszard Wąsik
a to Wowka gdzieś kandyduje? reprezentuje miasto? haha, śmiech do rozpuku, do czego to już głupi internauci się posuną
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-04 16:54 39%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
do Stara Prawica-przybij p[iątkę!Dawnom się tak nie uśmiała!:))))Darek-nie czytaj oszołomstwa, rób swoje. Przynajmniej masz ludzi z wykształceniem,nie uwikłanych nigdy w sprawy kryminalne,niekaranych, społeczników,którzy nieraz udowodnili,że coś umieją i coś chcą. Pewnie,że ci z pzrecika będą Ci bruździć,bo jakoś ich misterny plan zaczyna się walić,więc są zdezorientowani i wystraszeni....Będą walić po całości.Ale cóż-takie metody,rodem ....wiadomo. Nie daj się, do przodu!
odpowiedz oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:19 40%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Palikotka
Panie Darku przekonał mnie Pam od dzisiaj jestem z Wami!
odpowiedz oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:19 78%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawy
kto na tym zdjęciu stoi z lewej strony ?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:21 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Andreju
Pan z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:22 27%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No niestety muszę się zgodzić z p. Babojciem tym razem
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:22 10%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Że pasuje do niego słowo " ścierwojad" dodam .... dla porządku . I proszę używać swojego nazwiska z łaski swojej,,,
oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:22 20%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lawendowski
Roztrojenie jaźni! Ała to boli, zabierzcie mnie do szpitala!
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-05-05 20:10 33%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Krnąbrny
Nie rozpoczyna się zdania od "że" Lewandowski - do szkoły!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:25 21%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Chciałbym poinformować obydwie, skłócone strony, że Wasze nędzne zabiegi mające na celu zwiększenie Waszych wpływów i popularności- obywatele, którzy umieją czytać mają głęboko w dupie. Chciałbym wskazać, że Wasze górnolotne uniesienia "Jak on mógł tak powiedzieć?! Jak on mógł użyć takiego słowa?!" są zwykłą obłudą. Wy O! wielcy zbawiciele Tego świata oczywiście nie zniżacie się do tego języka. Kur**, cham, ścierwo, ch**, debil itd. jest Wam tak obce, wy jesteście tak okrzesani, że musicie dodatkowo pier***** o tym w komentarzach zalatujących z kilometra walką o władzę. Panie Dariuszu teraz do Pana. Nie zgadzam się z Pana infantylnym podsumowaniem skierowanym do Pana Kazimierza, cytuję "... przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy." Nie zgadzam się bo jest to program, który w Polsce sprawdza się w każdych wyborach idealnie. Przykład? Ulotki+media=odwołanie.
odpowiedz oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:30 9%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Droga redakcjo elblag.net - Który z Waszych genialnych myślicieli wymyślił limit znaków w komentarzach? Co Wam przeszkadza, że ktoś napisze rozprawkę w artykule? Może to źle dla dyskusji jak ktoś zbyt mocno rozwinie swoją myśl? Może źle dla pozycjonowania, że kontent jest większy? Może źle dla użytkowników, którzy chcą w pełni rozwinąć swoją myśl? A może serwer nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości znaków... Ręce opadają.
odpowiedz oceń post 1 10 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:43 67%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Panie Babojć. Elbląski lu nie jest głupi i Pana bajeru nie kupi. EKO było i jest przybudówką PO tak samo jak wolny Elbląg jest związany z Ruchem Palikota a Dobry Samorząd z SLD. Pozdrawiam i proszę o rzetelność i trochę uczciwości.
odpowiedz oceń post 33 16 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:44 25%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez śpiewający
Do Wolnego Elbląga i Nowej Prawicy kieruję te słowa, bo widzę, że spociliście się nieźle, co spychani jesteście do narożnika i cieniutko zaczynacie śpiewać panienki wy moje może jakiś chór bezjajecznych sopraników założycie
odpowiedz oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:53 31%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez od dziś EKOludek
Jedno jest pewne, że GR w wyniku swych działań wywrotowych wysadziła władzę z siodła, ale co dalej ano to, że teraz zamiast przedstawić plan naprawczy kłóci się ze wszystkimi i polemizuje, jakie to tuzy siedzą w Wolnym Elblągu tyle, że mój czynsz jak był wysoki tak jest nadal i od waszego gadania Panie Falkiewicz nic nie zmalał, dlatego też czuję się przez Was oszukany
odpowiedz oceń post 9 20 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:27 14%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nie ma z kim a popajacowac wolę jako solista,
oceń post 2 12 zgłoś do moderacji
2013-05-04 17:59 81%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez kochający partie inaczej
Komunikat do czytających ten artykuł i komentarze proszę zauważyć, że na zdjęciu jest Pan Falkiewicz (ten trzymający transparencik) a wokół niego same symbole Ruchu Palikota taki oto jest bezpartyjny ten człowiek jak oto wszystkim wciska kit z tą swoją niezależnością od partii
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:29 31%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A jaki postulat Ruchu Palikota promuje Wolny Elbląg???
oceń post 5 11 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:11 47%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez anty WE
Właśnie, co racja to racja, kiedy w końcu padną konkretne propozycje zmian mających na celu polepszenie życia elblążan ze strony tych wybawców z WE nic tylko obrzucają wszystkich inwektywami a sami jak na razie nie pokazali nic i te propozycje mają być wplecione w normy czasowe a mają tylko rok na poprawę naszego życia.
odpowiedz oceń post 9 10 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:18 17%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Platforma Obywatelska – 35,89 proc. (12 636 głosów) Elbląski Komitet Obywatelski – 6,13 proc. (2159 głosów) W przypadku głosowania nad odwołaniem elbląskiej Rady Miasta do ważności referendum potrzebny był udział 21 127 osób. Oddano 23 945 ważnych głosów, z czego 22 750 za odwołaniem tego organu samorządu. Wniosek referendalny poparło niemal 2 razy więcej Elblążan niż zagłosowało na Platformę i 11 razy więcej niż poparło Komitet Oportunistów. Jeszcze jakieś poszczekiwania EKO pekińczyków ?
odpowiedz oceń post 5 24 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:30 61%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Karolg
Panie Mariuszu, idzie Pan na łatwiznę. Straszne uproszczenie. Nie dysponuje Pan dokładnymi danymi n/t tego, kto uczestniczył w wyborach w 2010, a kto w tegorocznym referendum. Nie można tak naginać faktów na własny użytek. Przede wszystkim trudno jest porównać AKTUALNOŚĆ poparcia sprzed trzech lat do obecnego poparcia rządzącej ekipy lub bezpartyjnego komitetu.
oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:11 0%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No cóż Panie Karolu racja ale w poście nie da się napisać pracy magisterskiej a Redakcja jakość nie zamieszcza moich odpowiedzi co jest oczywiście dowodem jej obiektywizmu i apolityczności ,.... To są liczby bezwzględne więc absolutnie porównywalne a to Grupa Referendalna miała i ma poważny problem z przebiciem się w mediach . Komitet Oportunistów przyłączył się do tej władzy stwierdzając że brak powodów dla akcji referendalnej przyłączył się zatem nie do społeczeństwa ale do obozu władzy i nie skorzystał z zaproszeń na debaty twierdząc jednocześnie że Wolny Elbląg nie ma programu. Kłamstwo ma krótkie nogi o czym EKO zapomina dalej czarując rzeczywistość
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:30 68%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Panie Mariuszu Lewandowski - jeden raz zabierzemy głos w sprawie Pana publikacji, ponieważ zarzuca nam Pan brak obiektywizmu i apolityczności. Pana teksty nie są publikowane, ponieważ nie nadają się do publikacji. I nie jest to tylko nasza opinia. Pan swoje teksty wysyła chyba do wszystkich elbląskich redakcji a nikt ich nie zamieszcza. I proszę nie operować tu takimi zarzutami, ponieważ nasza redakcja publikuje materiały: Kazimierza Falkiewicza, Stefana Rembelskiego czy Edwarda Pukina - a to autorzy niezbyt przecież przychylni byłej już elbląskiej władzy. Proszę popracować nad swoimi tekstami, wyeliminować liczne błędy ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne, nadać tekstom jakiś sens i będzie lepiej.
oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2013-05-04 18:40 52%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez tyu
Darek, tak trzymać , czas zacząć nazywać ich wszystkich po imieniu.
odpowiedz oceń post 14 13 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:31 70%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez liber
Panie Lewandowski, ludzie chcieli odwołania Nowaczyka ale niech mi Pan uwierzy.- nie chcą władzy Falkiewiczów, Kraśniańskich, Lewandowskich ani Kuchejdów. Te wybory przegracie. Przegracie z kretesem. Falkiewicz wielokrotnie pytany o program - milczy. Dlaczego ? Bo go nie macie. Wasz program to zająć stołki ! Falkiewicz był wielokrotnie pytany o Pana osobę - milczy - dlaczego ? Pan to wie najlepiej.
odpowiedz oceń post 19 8 zgłoś do moderacji
2013-05-04 19:50 18%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Liberze czy 28 listopada spodziewałeś się odwołania Nowaczyka ? Ja nie bardzo . Te wybory możemy przegrać byle przegrać z kimś lepszym bo wtedy wyga miasto . O mojej osobie opowiadam sam inie lubię plotek poza tym z Kazikiem poznałem się pół roku temu i jakoś nie rozprawiamy o tym co było. Do spowiedzi chadzam w konfesjonał a nie na portal internetowy , Z tego czo piszesz wynika że jesteś Bogiem i wiesz co kto chce - wybacz ale jesteś niepoważny z tymi deklaracjami ... Ja zagłosuje i na Kazia i na Leszka i tyle. Co do reszty spytaj ich nie mnie.
oceń post 4 18 zgłoś do moderacji
2013-05-04 20:07 48%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez miłośnik
O w końcu odezwała się broń biologiczna Wolnego Elbląga Pan Lewandowski, który swoim jadem wytruje swoich kolesi z GR. Aby tak dalej jeszcze parę pseudo felietonów i wpisów w komentarzach i Wolny Elbląg sam polegnie bez czyjejkolwiek innej interwencji, bo wszyscy elblążanie odwrócą się od nich. Dalej Panie Lewandowski pisz Pan i nie żałuj sobie niech mieszkańcy widzą, jaka inteligencja stoi za tym ruchem
odpowiedz oceń post 12 13 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:35 29%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Fanie Wolny Elbląg to nie ja . Ja się polec nie boje bo nie polegnę naprawdę nie rozumiesz że nie da się mnie uciszyć podobnymi wpisami ? Elblążanie nie odwrócą się od nikogo kto będzie dbał o ich interes a to wymaga niezależności od władzy bo każda władza z zasady dba bardziej o siebie niż o całą resztę. Ja mój drogi zawsze będę niezależny i zawsze będę prezentował swoje poglądy - nie musisz ich podzielać ale skoro moje uważasz za głupie pokarz własne , jak rozumiem lepsze.
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:51 71%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Krnąbrny
Lewandowski analfabeto pokaŻ, bo kaZać,a nie pokaRZ. Do szkoły, albo do gnoju, a nie do władzy (do koryta)!
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-05-04 20:44 54%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez Kibic OE
Bardzo dobrze Panie Darku! Czas, aby Elblążanie wiedzieli kto nimi manipulował
odpowiedz oceń post 13 11 zgłoś do moderacji
2013-05-05 07:17 62%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez endek
Siłą ruchów obywatelskich takich jak Elbląski Komitet Obywatelski, jest różnorodność przekonań ich członków. Poglądy polityczne nie są skupione wokół jednej ideologii (prawicowej czy lewicowej), a nawet nie wokół bezpiecznych przekonań centrowych. EKO to nie jest żaden szeroki wachlarz światopoglądowy a wolna siła obywatelska, w której sami członkowie reprezentują różne przekonania skoncentrowane wokół jednego celu: partycypacji dla wspólnego dobra. Istotą prawdziwej demokracji bezpośredniej jest wybór aktywnych, odpowiedzialnych i uczciwych elblążan a nie kolesi z nadania partyjnego.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-05-05 08:02 16%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Endeku to wykład teoretyczny i rzeczywiście w grudni sądziłem że zmiana Prezesa pozwoli by EKO stało się tym o czym piszesz. Tyle że w EKO zmienił się tylko stołek zresztą z perspektywy czasu sadzę że to zmiana upozorowana . Praktyka jest taka sama EKO wykonuje zlecenia Platformy Obywatelskiej i dąży do pokazania się jako alternatywa dla Wolnego Elbląga . Celem jest osłabienia naszej grupy i rozmydlenie ruchu obywatelskiego na drobne frakcje i frakcyjki. EKO zostało zaproszone do współpracy z nami już w grudniu 2012 a w lutym zaprosiłem członków EKO na debaty w Ratuszy Staromiejskim . To nie jest ruch obywatelski bo nie wieżę żeby żaden z tych ludzi nie czuł się na siłach do dyskusji w trzech podanych tematach . Skoro zatem ruch obywatelski omija debaty obywatelskie to co to za ruch i czyj interes reprezentuje ? Nie po szyldzie i założeniu ale po czynach i efektach oceniam ludzi i organizacje. Ta to tylko szyld i założenie podszyte partykularnymi interesami liderów tej "ekipy"
oceń post 3 16 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:50 67%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Krnąbrny
Lewandowski analfabeto wierzę wymienia się na wiara, a nie wieżę! Do szkoły!!!!!!
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-05-05 09:16 50%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez akarka
ML zrozum wreszcie, z tobą NIKT nie chce rozmawiać, i teraz spokojnie pomyśl dlaczego? A potem idź na spacer i nie męcz wszystkich swoimi wypocinami bez wartości.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-05-05 12:35 13%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nikt to jak rozumiem ty ? Racja z nikim nie warto rozmawiać ....
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-05-05 13:21 20%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez hihihih
Nie tylko.Ja i wielu innych też nie chcą rozmawiać z ML. Vide-frekwencja na jego "spotkaniach"hihihihihi
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-05 09:49 63%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez WOJSKI
To słysząc z ust Babojcia Wojski chwycił na taśmie przypięty Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął, Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął, Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha, I zagrał NIE Z NAMI TE NUMERY EKO.Nie damy sie przerobic na plewy schowajcie się i dalej zajadajcie czekolade.PRECZ Z EKO!!!
odpowiedz oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.