najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-04 13:13 89%

Dariusz Babojć: Kazimierz czarodziej z krainy „bezpartyjnego Wolnego Elbląga”

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Panie Kazimierzu, do momentu Pana publikacji "Kazimierz Falkiewicz (Wolny Elbląg) odpowiada EKO (opinia)" był Pan jedyną osobą reprezentującą tak zwany „bezpartyjny” Wolny Elbląg, do którego czułem sympatię i szacunek, może ze względu na Pana kuzyna i wspólnych znajomych. Jednak w momencie opublikowania tekstu pełnego bzdur, manipulacji i nieuczciwych skrótów myślowych mogę tylko zalecić troszeczkę więcej pokory…. - pisze Dariusz Babojć.

Od samego początku zastanawia mnie skąd w Grupie Referendalnej przekonanie, że tylko wy macie rację, a inni myślący inaczej nie? Gdzie w waszym zachowaniu są prawa obywatela zagwarantowane w Konstytucji RP i wolność podejmowania decyzji w demokratycznym państwie?

O ile pycha i obłuda oraz zakłamanie, może Panu dawać fałszywe prawo wypowiadania się w imieniu 24 tys. mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum to z całą pewnością nie ma Pan żadnego prawa, zwłaszcza moralnego, wypowiadania się w imieniu 76 tys. mieszkańców z prawem wyborczym, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału 14 kwietnia w tym samosądzie politycznym, zorganizowanym przez Ruch Palikota i PIS, wraz z tak zwanym „bezpartyjnym” Wolnym Elblągiem, wyłącznie patrząc na dobro partii, z których się wywodzicie, wykorzystując niezadowolenie społeczne, namiętnie podsycane przez Was.

Panie Kazimierzu zamiast współpracować, Pan chce poróżnić po raz kolejny mieszkańców miasta na lepszych i gorszych? Zamiast zajmować się EKO proponuję zadbać, żeby pod tekstami Wolnego Elbląga i nie tylko przestali udzielać się debile (patrz encyklopedia) oraz osoby niezrównoważone emocjonalnie, które swoim postępowaniem skutecznie zniechęcają Elblążan do waszej inicjatywy, w tym również mnie. Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że nikt z Pana otoczenia czyli tak zwanego „bezpartyjnego” Wolnego Elbląga oraz partii Ruch Palikota nie ma kompetencji do oceniania i zakazywania czegokolwiek Elbląskiemu Komitetowi Obywatelskiemu. Prawo do oceny naszej działalności mają wyłącznie Elblążanie, którzy wezmą udział w nadchodzących przyśpieszonych wyborach samorządowych!

Pomysł powstania EKO zrodził się na początku 2009 roku i zapoczątkowały to spotkania czterech osób: Teresy Bocheńskiej, Arkadiusza Jachimowicza, Leszka Lewarowskiego oraz Dariusza Babojć. W miarę upływu czasu dopraszaliśmy wartościowych, bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, którzy chcieli działać na rzecz naszego samorządu. Konsekwencją powiększającej się grupy osób odpowiedzialnych za nasze miasto było podpisanie Deklaracji Założycielskiej 11 listopada 2009 roku i powstanie ruchu społecznego Elbląski Komitet Obywatelski. Od samego początku nasze działanie oraz koszty utrzymania EKO obciążało tylko i wyłącznie członków ruchu EKO. Największe koszta poniosły jednak te cztery wcześniej wymienione osoby.

W 2010 roku Elbląski Komitet Obywatelski wziął udział w wyborach samorządowych, jako ruch społeczny bezpartyjny, i pomimo przekroczenia progu wyborczego nie uzyskał mandatu radnego - no cóż metoda d`Hondta preferuje partie polityczne. Po wyborach osoby związane z EKO postanowiły sformalizować ruch i powołać stowarzyszenie. Ja nie brałem w tym udziału ze względu na to, że miałem inne zdanie na ten temat niż reszta liderów EKO, i uważałem, że powstanie stowarzyszenia to nie tylko same plusy. Pomimo, że nie zostałem członkiem stowarzyszenia EKO, wciąż interesowałem się tą społeczną i bezpartyjną inicjatywą mieszkańców Elbląga. Byłem zapraszany na spotkania członków i zarządu stowarzyszenia, na których wielokrotnie wyrażałem swoją opinię na różne tematy, dotyczące stowarzyszenia, a zwłaszcza formy oraz regulaminu rozdawania „Asów”.

Jako baczny obserwator życia społeczno-polityczno, gospodarczego Elbląga, widząc jak wiele społecznych spraw jest jeszcze do zrobienia, lobbując w międzyczasie sprawy Elbląga oraz osiedla Zatorze, postanowiłem poszukać sprzymierzeńców wśród członków EKO i symbolicznie 11 listopada 2012 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia. Dnia 25 stycznia br. obradowało nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, którzy wybrali nowego prezesa stowarzyszenia.

W tym miejscu po raz ostatni wyjaśniam, że Elbląski Komitet Obywatelski nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego od Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody itd. Funkcjonuje tylko i wyłącznie ze składek członków. Jeśli ktoś twierdzi inaczej oznacza to, że jest kłamcą! Miejscem spotkań Stowarzyszenia jest lokal, w którym spotyka się również „Wolny Elbląg”, a nieruchomość jest własnością Centrum Organizacji Pozarządowych. Elbląski Komitet Obywatelski jest autentycznym stowarzyszeniem odpowiedzialnych mieszkańców Elbląga, którzy są bezpartyjni.

Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, że EKO jest przybudówka jakiejkolwiek partii, jeśli ktoś mówi inaczej to świadczy, że jest kłamcą! Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, ze EKO korzysta z innych środków finansowych niż składki jego członków!

Co do definicji prostytucji politycznej. Obrazowo można to wyjaśnić na przykładzie członków PIS-u oraz Ruchu Palikota, wspólnie tworzących egzotyczną koalicję dla pozbycia się konkurenta politycznego, gotowych sprzeniewierzyć się ideałom w celu osłabienia wspólnego konkurenta politycznego. Prawdziwym chichotem historii może być „teledysk”, emitowany w telewizji katolickiej, gdzie statyści z PIS-u wyreżyserowali i wzięli udział w filmie propagandowym, opłaconym przez partię Ruch Palikota, jak domniemam wszystko w myśl szacunku dla wartości chrześcijańskich i dla dobra mieszkańców Elbląga.

Na sam koniec Panie Kazimierzu mam pytanie, czy przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy.

Pełen dobrej nadziei
Dariusz Babojć vel Wowka

oceń wątek 157 19 zgłoś do moderacji
2013-05-05 10:09 58%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Pan 50+
Panie Babojć ja gratuluje Panu odwagi że nie ukrywa Pan od kogo Pan zaporzyczył tą wypowiedź co wprawiło mnie w osłupienie.Czy wspomniany Josef to Pański autorytet???.Przytoczył Pan słowa Josefa Goebbelsa nazisty hitlerowskiego zbrodniarza człowieka współodpowiedzialnego za zabicie milionów istnień ludzkich zniszczenie Polski a co za tym idzie również naszego Elblaga.Jestem zszokowany i przerażony ale wierzę w mądrosć elblążan którzy nie dzdzą się nabrać.Niech Pan zjada dalej swoja czekoladę a Elbląg zostawi w spokoju!!!
odpowiedz oceń post 18 13 zgłoś do moderacji
2013-05-05 10:38 42%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawy
Panie od kiedy Elbląg byl polski? co ty chłopie wypisujesz. Gebbels scharakteryzował to co robi Falkiewicz. gdzie tu powoływanie się?
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-05-05 10:52 56%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Kapitan Bomba
Lewandowski a kim Ty jesteś, aby ktokolwiek miał cokolwiek z Twoich wypocin publikować ?! Coś ty w życiu osiągnął oszołomie aby zabierać mój i nie tylko mój cenny czas? Kim ty dla nas jesteś? Człowiekiem we flanelowej koszuli któremu w życiu nie poszło i wylewasz swe frustracje? Powinieneś mieć zakaz publikowania nawet komentarzy pod tekstami bo siejesz populizm. Jeszcze się pluje, że redakcja nie zamieszcza jego wypocin. Przestane tu zaglądać jeśli to się kiedykolwiek stanie.
odpowiedz oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
2013-05-05 12:32 29%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Poszukaj w archiwach to znajdziesz...
Po drugie dobra rada -nie czytaj zawsze będzie ci lżej żyć...
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2013-05-05 11:18 40%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez memory
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-05 11:38 83%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Zdumiony
Czy prawda jest, ze ten co stoi po prawej stronie-
Krzysztof Sierżantowicz były członek Ruchu Palikota dzisiaj jest członkiem SLD?
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-05-05 12:09 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław Floryński (Alojzy)
A po co nam w Elblagu prezydent i ta cała rada miasta?Zobaczcie, miasto jakoś funkcjonyje, urzędasy sie nie wtrącają do biznesu lokalnego, UM nie płaci "diet" radnym i prezydentowi bo ich po prostu nie ma. Może być jak teraz. Ciekaw jetem, czy pan Pater poda publicznie info w poniedziałek,ile jest w kasie miasta kasy. I czy zostanie zlikwitowana "códowna złota karta VIP_ kredytowa?I czy kasę z tej karty zwróci...Nowaczyk ?
odpowiedz oceń post 7 14 zgłoś do moderacji
2013-05-05 13:22 64%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez diugjc
Tak, Alojzie,gratuluję świadomości spoęłcznej.Leć pan lepiej na swojego browara.
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2013-05-05 13:22 63%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez diugjc
Tak, Alojzie,gratuluję świadomości spoęłcznej.Leć pan lepiej na swojego browara.
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-05-05 12:41 45%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez {NTERWENCJA
Zanim Nowczyka pozbawiliśmy władzy w Elblągu, zdążył jeszcze on zniszczyć wiele rodzin:http://uwaga.tvn.pl/8222,news,1,prezydent_pozbawil_je_mieszkania,reportaz.html
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-05-05 13:26 42%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez NIGDY EKO!!!
NIE DLA EKO!!!
PRECZ Z EKO!!!!
odpowiedz oceń post 10 14 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:45 38%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Znalazł sie, jedyny prawdomowny vel Wowka!
odpowiedz oceń post 9 15 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:45 52%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
A ja mówię górą EKO pamiętajcie EKOwicze, że elblążanie są z wami i nie słuchajcie tych malkontentów, bo szkoda waszego i naszego czasu czas przejąć stery w tym mieście trzeba nam mądrych i odważnych ludzi takich jak ci, co są w EKO
odpowiedz oceń post 12 11 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:48 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez ZAWSZE EKO
EKO do boju, EKO do boju pognajcie kota tym wszystkim partyjniakom
odpowiedz oceń post 13 13 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:52 50%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez STAWIAM NA EKO
Kiedyś się mówiło "stawiam na Tolka Banana" a ja wam mówię, że teraz elblążanie mówią STAWIAMY NA LUDZI Z EKO
odpowiedz oceń post 13 13 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:53 48%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Dariusz Babojć
Szanowni anonimowi ( to tylko złudzenie )adwersarze publicznej dyskusji na mój oraz EKO temat. Zachęcam do podpisywania się z imienia i nazwiska pod postami pełnymi pomówień nieprawdy lub insynuacji ułatwi to życie nam wszystkim i nie będzie stawiało wydawcy oraz redakcji w niezręcznej sytuacji. Potrafię dbać o swoje interesy mam doświadczenie oraz stać mnie na adwokatów. Zachęcam również do wykazania się bohaterstwem i odwagą cywilna i powiedzenia mi prosto w oczy tych domniemanych sensacyjnych informacji, które razem zweryfikujemy Telefon oraz adres na stronie EKO Nieskromnie może zabrzmi ale przez ostatnie 6 lat zrobiłem więcej sam jeden dla samorządu niż niejeden urzędnik lub były radny, a wszystko jako jeden z mieszkańców Elbląga. .

odpowiedz oceń post 14 15 zgłoś do moderacji
2013-05-05 14:57 50%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Wowka
Panie Kazimierzu! Panu podoba się fotografia i chce Pan wrócić do dyskusji na temat szkoły w Piaskach może jest to rozwiązanie. Ja natomiast poświęciłem kilka lat życia żeby rozwiązać problemy tej szkoły. Poświęciłem pieniądze i czas w sumie na dwie rozprawy sadowe jedna z finałem w Elblągu druga w Sądzie Najwyższym. A wszystko kosztem życia rodzinnego i zawodowego. Chętnie podzielę się konkluzją..
odpowiedz oceń post 14 14 zgłoś do moderacji
2013-05-05 15:15 53%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez PRECZ Z EKO!!!!
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-05-05 15:29 64%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ANTY EKO
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2013-05-05 15:31 10%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Droga Redakcjo odpowiedzi nie wydrukowaliście styl ortografia i interpunkcja sprawdzone i poprawione więc co tym razem sprawia że nie publikujecie ?
......................................................................................................................................
odpowiedz oceń post 2 18 zgłoś do moderacji
2013-05-05 16:58 62%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez j
Poziom inteligencji piszącego.
oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-05-05 17:00 57%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Habababa
A moze nauczysz sie pisac w miare po polsku? Znaki interpunkcyjne sa b.wazne.
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:50 63%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez ewa
Hahaha!Brawo, Redakcjo!Wreszcie normalny,merytoryczny portal. Zaczynam wierzyć w to,że w naszym mieście są dziennikarze.Gratuluję.
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-05-05 15:39 37%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez ekoludek
Panie Babojć kłamie Pan w tym artykule!!! GR Wolny Elbląg wynajmuje na miejsce swoich spotkań lokal od Gminy Miasto Elbląg przy ulicy Czerwonego Krzyża 2 i płaci za to normalny czynsz. Jeżeli Pan tego nie słyszał to znaczy, że w okresie referendum był pan myślami gdzieś daleko, daleko nie w Elblągu. Wy na miejsce swoich spotkań wykorzystujecie bezpłatnie majątek Gminy Miasta Elbląg przy ulicy Zw. Jaszczurczego, bo do Gminy Miasta Elbląg należy ten budynek, wbrew Pana kłamstwom. Nie jest to Pana pierwsze kłamstwo i wprowadzanie mieszkańców Elbląga w błąd. Jeżeli bezpłatnie korzystacie z majątku Gminy Elbląg to trzeba się przyznać i wyjawić dlaczego tak zaciekle broniliście odwołanych przez nas mieszkańców włodarzy Elbląga. Prawda Was wyzwoli !!!
odpowiedz oceń post 11 19 zgłoś do moderacji
2013-05-05 15:47 37%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez NIE DLA EKO!!!!
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 7 12 zgłoś do moderacji
2013-05-05 16:01 37%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty EKO.
Szanowna Redakcjo proszę o upublicznienie regulaminu wraz z podstawą że nie można dodac komentarza z dopiskiem EKO juz podziękujemy itp.
Dwa moje komentarze zostały opatrzone informacją Komentarz nie zgodny z regulaminem.Proszę o uzasadnienie.W komentarzach tych nie było słow wulgarnych ani obraźliwych w stosunku do kogokolwiek.
odpowiedz oceń post 11 19 zgłoś do moderacji
2013-05-05 16:17 47%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Komentarze nie merytoryczne, nic nie wnoszące do dyskusji, nie będą zamieszczane. Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
oceń post 9 10 zgłoś do moderacji
2013-05-05 16:19 63%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez TAK DLA EKO
Hejterzy w akcji; ML - idź na spacer... Prawda niektórych boli, brawo Darek
odpowiedz oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
2013-05-06 06:01 0%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A która prawda tyż prawda czy g...o prawda ?
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.