najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-04 13:13 89%

Dariusz Babojć: Kazimierz czarodziej z krainy „bezpartyjnego Wolnego Elbląga”

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Panie Kazimierzu, do momentu Pana publikacji "Kazimierz Falkiewicz (Wolny Elbląg) odpowiada EKO (opinia)" był Pan jedyną osobą reprezentującą tak zwany „bezpartyjny” Wolny Elbląg, do którego czułem sympatię i szacunek, może ze względu na Pana kuzyna i wspólnych znajomych. Jednak w momencie opublikowania tekstu pełnego bzdur, manipulacji i nieuczciwych skrótów myślowych mogę tylko zalecić troszeczkę więcej pokory…. - pisze Dariusz Babojć.

Od samego początku zastanawia mnie skąd w Grupie Referendalnej przekonanie, że tylko wy macie rację, a inni myślący inaczej nie? Gdzie w waszym zachowaniu są prawa obywatela zagwarantowane w Konstytucji RP i wolność podejmowania decyzji w demokratycznym państwie?

O ile pycha i obłuda oraz zakłamanie, może Panu dawać fałszywe prawo wypowiadania się w imieniu 24 tys. mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum to z całą pewnością nie ma Pan żadnego prawa, zwłaszcza moralnego, wypowiadania się w imieniu 76 tys. mieszkańców z prawem wyborczym, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału 14 kwietnia w tym samosądzie politycznym, zorganizowanym przez Ruch Palikota i PIS, wraz z tak zwanym „bezpartyjnym” Wolnym Elblągiem, wyłącznie patrząc na dobro partii, z których się wywodzicie, wykorzystując niezadowolenie społeczne, namiętnie podsycane przez Was.

Panie Kazimierzu zamiast współpracować, Pan chce poróżnić po raz kolejny mieszkańców miasta na lepszych i gorszych? Zamiast zajmować się EKO proponuję zadbać, żeby pod tekstami Wolnego Elbląga i nie tylko przestali udzielać się debile (patrz encyklopedia) oraz osoby niezrównoważone emocjonalnie, które swoim postępowaniem skutecznie zniechęcają Elblążan do waszej inicjatywy, w tym również mnie. Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że nikt z Pana otoczenia czyli tak zwanego „bezpartyjnego” Wolnego Elbląga oraz partii Ruch Palikota nie ma kompetencji do oceniania i zakazywania czegokolwiek Elbląskiemu Komitetowi Obywatelskiemu. Prawo do oceny naszej działalności mają wyłącznie Elblążanie, którzy wezmą udział w nadchodzących przyśpieszonych wyborach samorządowych!

Pomysł powstania EKO zrodził się na początku 2009 roku i zapoczątkowały to spotkania czterech osób: Teresy Bocheńskiej, Arkadiusza Jachimowicza, Leszka Lewarowskiego oraz Dariusza Babojć. W miarę upływu czasu dopraszaliśmy wartościowych, bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, którzy chcieli działać na rzecz naszego samorządu. Konsekwencją powiększającej się grupy osób odpowiedzialnych za nasze miasto było podpisanie Deklaracji Założycielskiej 11 listopada 2009 roku i powstanie ruchu społecznego Elbląski Komitet Obywatelski. Od samego początku nasze działanie oraz koszty utrzymania EKO obciążało tylko i wyłącznie członków ruchu EKO. Największe koszta poniosły jednak te cztery wcześniej wymienione osoby.

W 2010 roku Elbląski Komitet Obywatelski wziął udział w wyborach samorządowych, jako ruch społeczny bezpartyjny, i pomimo przekroczenia progu wyborczego nie uzyskał mandatu radnego - no cóż metoda d`Hondta preferuje partie polityczne. Po wyborach osoby związane z EKO postanowiły sformalizować ruch i powołać stowarzyszenie. Ja nie brałem w tym udziału ze względu na to, że miałem inne zdanie na ten temat niż reszta liderów EKO, i uważałem, że powstanie stowarzyszenia to nie tylko same plusy. Pomimo, że nie zostałem członkiem stowarzyszenia EKO, wciąż interesowałem się tą społeczną i bezpartyjną inicjatywą mieszkańców Elbląga. Byłem zapraszany na spotkania członków i zarządu stowarzyszenia, na których wielokrotnie wyrażałem swoją opinię na różne tematy, dotyczące stowarzyszenia, a zwłaszcza formy oraz regulaminu rozdawania „Asów”.

Jako baczny obserwator życia społeczno-polityczno, gospodarczego Elbląga, widząc jak wiele społecznych spraw jest jeszcze do zrobienia, lobbując w międzyczasie sprawy Elbląga oraz osiedla Zatorze, postanowiłem poszukać sprzymierzeńców wśród członków EKO i symbolicznie 11 listopada 2012 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia. Dnia 25 stycznia br. obradowało nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, którzy wybrali nowego prezesa stowarzyszenia.

W tym miejscu po raz ostatni wyjaśniam, że Elbląski Komitet Obywatelski nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego od Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody itd. Funkcjonuje tylko i wyłącznie ze składek członków. Jeśli ktoś twierdzi inaczej oznacza to, że jest kłamcą! Miejscem spotkań Stowarzyszenia jest lokal, w którym spotyka się również „Wolny Elbląg”, a nieruchomość jest własnością Centrum Organizacji Pozarządowych. Elbląski Komitet Obywatelski jest autentycznym stowarzyszeniem odpowiedzialnych mieszkańców Elbląga, którzy są bezpartyjni.

Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, że EKO jest przybudówka jakiejkolwiek partii, jeśli ktoś mówi inaczej to świadczy, że jest kłamcą! Żądam również zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji, ze EKO korzysta z innych środków finansowych niż składki jego członków!

Co do definicji prostytucji politycznej. Obrazowo można to wyjaśnić na przykładzie członków PIS-u oraz Ruchu Palikota, wspólnie tworzących egzotyczną koalicję dla pozbycia się konkurenta politycznego, gotowych sprzeniewierzyć się ideałom w celu osłabienia wspólnego konkurenta politycznego. Prawdziwym chichotem historii może być „teledysk”, emitowany w telewizji katolickiej, gdzie statyści z PIS-u wyreżyserowali i wzięli udział w filmie propagandowym, opłaconym przez partię Ruch Palikota, jak domniemam wszystko w myśl szacunku dla wartości chrześcijańskich i dla dobra mieszkańców Elbląga.

Na sam koniec Panie Kazimierzu mam pytanie, czy przez cały okres kampanii wyborczej ma Pan zamiar postępować w myśl słów Josefa Goebbelsa: „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”? To kiepski program wyborczy.

Pełen dobrej nadziei
Dariusz Babojć vel Wowka

oceń wątek 157 19 zgłoś do moderacji
2013-05-05 17:39 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie dla kłamstwa i obłudy
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:28 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Lili
Jeśli pójdę na wybory to tylko po to, żeby ci co już rządzili nigdy więcej do władzy nie doszli. Wolny Elblag, to Ruch Palikota BIS farbowane lisy, które kilkanaście dni temu uciekli od Palikota żeby zalożyć "bezpartyjny" blok. Reszta nie po to została odwołana w referendum, aby wybierać ich ponownie. Ujmując rzecz krótko EKO nie zaszkodziło mi na tyle, żeby ich nie sprawdzić, tym bardziej, że bedzie to roczny sprawdziana, a więc krótki. Reszta już pokazała na co ich stac!
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:54 82%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez howq
TYlko nie tak zwany "Wolny"Elbląg. To jest "wolność"od myślenia .A takich nie potrzebujemy.Howq.
oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2013-05-06 06:06 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Droga Lili pokarz może jaki element programu łączy Wolny Elbląg z Ruchem Palikota - chętnie poczytam i sprawdzę . "Ucieczka " od Palikota to prawo każdego człowieka ma prawo wstąpić i wystąpić z każdej partii kiedy chce. Powody wystąpienia są chyba jasne - moim zdaniem przynajmniej i gdyby była Pani na Kongresie w Hotelu Elbląg to by Pani to rozumiała. Czasem warto się gdzieś wybrać .
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:37 83%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Krnąbrny
Lewandowski ty analfabeto (wierzę - wiara, a nie wieżę) za swoje byki nie powinieneś mieć prawa w ogóle mieć prawa wypowiadania sie publicznie, bo demoralizujesz ortograficznie prawdziwych Polaków. Do szkoły najpierw, a później do koryta!
odpowiedz oceń post 20 4 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:53 81%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez :)))popieram
:))))Super, podoba mi się Pana zdanie:)))Demoralizacja ortograficzna.Tak jest! NIE dla ortograficznych,gramatycznych, stylistycznych i myślowych analfabetów!
oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2013-05-06 06:11 8%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ma Pan rację - postaram się poprawić. Już zainstalowałem słownik. Ale co wo swobody wypowiedzi to niestety nie ma Pan racji - prawo głosu ma każdy i analfabeta i wariat i desperat . O to zamierzam walczyć i troszkę taki cel ma ta moja "demoralizacja"ortograficzna. I na koniec - brak dbałości o formę nie zawsze dyskredytuje treść . Czasami jest to forma wyrazu i buntu wobec formalizacji języka który w Pana wypadku jest forma dyskryminacji osób powiedzmy niezbyt ładnie piszących.
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:52 57%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wódz
Panie Dariuszu! Proszę działać,nie przejmować się ćwierćmózgowcami. Elblążanie Pana znają,wiedzą,że robi Pan wiele dobrego(i już Pan zrobił).Jesteśmy z Panem.Tak trzymać!
odpowiedz oceń post 17 13 zgłoś do moderacji
2013-05-05 19:59 30%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Teraz PIS
Nie Darka nie poprzemy.Nie ma szan na to .Teraz PIS rok to nie dużo a poza tym zawsze możemy ich odwołać.
odpowiedz oceń post 10 23 zgłoś do moderacji
2013-05-06 16:22 63%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez antypis
Nigdy.NO,chyba,że ci,co przeżyli z katastrofy...dajcie ich,to poprzemy PIS.Inaczej- zero szans,kochani!
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-05-07 20:39 33%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez ny
Tak,poprzemy Darka.Ma największe szanse. Jest inteligentny,wie co mówi i co robi.Tak!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-06 00:29 40%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez mk
Jedna uwaga do autora, niezwiązana z głównym tematem tego artykułu. Ma Pan ładne i oryginalne nazwisko, którego nie potrafi Pan używać.
Jak można pisać o samym sobie "Dariusza Babojć"??? Toż to kompletna wiocha...
Polskie nazwiska, w tym Pańskie, TRZEBA odmieniać! (nazwiska zakończone na spółgłoskę miękką "ć" odmienia się tak, jak rzeczowniki pospolite np Łoś).

Pozdrawiam Pana Dariusza Babojcia vel Wowkę
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-05-06 22:45 31%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez zombi
Powiem tylko tyle. Do Poradni Zdrowia Psychicznego nie trzeba skierowania, można wejść z ulicy
odpowiedz oceń post 5 11 zgłoś do moderacji
2013-05-07 17:41 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Droga Redakcji czy mogę prosić o informację na jakiej podstawie zablokowano mój post z godzin południowych w sprawie politycznej stronniczości Redakcji ?
odpowiedz oceń post 0 13 zgłoś do moderacji
2013-05-07 20:40 78%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez brawo
Pan Mariusz znów nie zrozumiał.Błędy ortograficzne pewnie,stylistyczne i to samo co zwykle. Wszyscy wiedzą. Brawo,Redakcjo-wreszcie prawdziwie profesjonalny portal.
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-05-07 21:02 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A może jakiś cytat z tymi błędami ? Zapomniałeś o niepoprawności PO-litycznej,.... Tego się poprawić nie da więc ani riposty ani postu bo nie ma jak zamiatanie pod dywan. Ale jednak ja poproszę o te błędy... ..............
oceń post 0 12 zgłoś do moderacji
2013-05-08 08:46 89%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez @@@
To jakiś dramat z tym człowiekiem o imieniu Mariusz pseudonim sekupa!
odpowiedz oceń post 16 2 zgłoś do moderacji
2013-05-08 09:25 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dzięki za troskę i pozdrawiam .
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-05-09 21:05 33%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez hoig
NO...to dramat,wielki dramat tego gościa....
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.