najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-06-06 06:21 52%

Debata z kandydatami. Pozarządowcy odpytali samorządowców (foto)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Miała być dyskusja o roli organizacji pozarządowych i mieście obywatelskim, a debata zorganizowana przez Radę Elbląskich Organizacji Pozarządowych przekształciła się w awanturę polityczną – niestety również za sprawą niektórych uczestników debaty.

Do udziału w debacie pn. „Co zrobić, aby Elbląg stał się miastem obywatelskim?” zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych uprawnionych do zgłaszania kandydatów w przedterminowych wyborach do Rady Miasta Elbląg oraz przedterminowych wyborach Prezydenta Miasta Elbląg. Spotkanie miało być okazją do poznania samych kandydatów, jak i programów poszczególnych komitetów.

Zaproszenie do debaty przyjęli przedstawiciele Elbląskiego Komitetu Oburzonych (nie startują w wyborach), Ruchu Palikota (obecny był i odpowiadał na pytania lider partii Janusz Palikot), Solidarnej Polski, Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, KWW Wolny Elbląg, KWW Partia Elblążan, Platformy Obywatelskiej. Pierwsza część debaty to pytania zadawane przez prowadzących spotkanie, a dotyczące przede wszystkim spraw ważnych dla organizacji pozarządowych. W drugiej części pytania zadawali uczestnicy spotkania, w większości przedstawiciele komitetów wyborczych. I tu niestety przeważyła już polityka – bo pytania głównie dotyczyły spraw programowych partii i komitetów startujących w wyborach.

Wkrótce materiał video z debaty.

oceń wątek 11 10 zgłoś do moderacji
2013-06-06 06:45 43%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
Panie Marcinie trzeba być obiektywnym i przedstawiać całą prawdę bo inaczej jakoś to nie gra. Po pierwsze to Pan zapraszał i prowadził debatę. Po drugie część kandydatów wybrała imprezę z wyżerką w bibliotece, a przysłała w zastępstwie mało kompetentne osoby. Pytanie dlaczego Gelertowa wraz z Nowakiem zamiast być na debacie objadali się w ogrodach polityki? Czy zawierają już sojusz? No i najważniejsze gdzie mają wyborców?
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-06-06 06:51 69%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski
Debatę jedynie prowadziłem, na zaproszenie Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Redakcja nie była jej organizatorem. Nie wiem do kogo było kierowane zaproszenie - do konkretnych kandydatów czy ogólnie do komitetów wyborczych. Nie chcę więc osądzać nikogo. Oprócz Gelert i Nowaka, na debacie zabrakło także Jerzego Wilka (nie stawił się nikt z komitetu PiS).
oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:01 8%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Marcinie rozumiem ale moim zdaniem debata bez pytań od debatujących do debatujących to frazes. Po drugie jednak pewne Fakty wypadało potwierdzić. A i gdzieś się zapodział mój wpis pod postem Kazika ,..... amba biega po redakcji ?
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
Kazimierz Falkiewicz
2013-06-06 06:57 20%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazimierz Falkiewicz
Dla PO I SLD, debaty przedwyborcze nie mają żadnego znaczenia, ponieważ już napisali własny scenariusz swojej komedii mydlanej. Janusz Nowak, który wcześniej zarzekał się że SLD nigdy nie zawierało umowy z PO, spotyka się ze swoją "główną przeciwniczką", po co?. Chyba nie powodu osobistego uroku E. Gelert.
odpowiedz oceń post 3 12 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:08 22%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez elblaski
Janusz Nowak po ponownym obraniu na przewodniczącego SLD natychmiast zerwał współpracę z PO nawiązaną przez swojego poprzednika p. Gintowt-Dziewałtowskiego. http://info.elblag.pl/28,30113,Janusz-Nowak-odpowiada-na-slowa-Rafala-Maszki-Koalicji-PO-SLD-w-kadencji-Rady-Miejskiej-2010-2013-nigdy-nie-bylo.html
oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:13 30%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Rozumiem zatem że ma romans z Panią Gelert ? Kolego elbląski naprawdę nie rozśmieszaj mnie tymi frazesami. Zerwał współpracę ale Referendum nie było potrzebne ? To po co zrywał tą współpracę - dla stołków czy dla zadań ?
oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:01 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Zatorzanie!
Pukin i Rembelski po wystąpieniu Mariusza L polegli!!! Ale czego było się spodziewać po pukinie który jest aspołeczny i bojący sie publicznych wystąpień?
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:03 10%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dzięki jeśli uważasz że prawda kogoś pogrąża to super z ciebie gość. Kolega Pana Babojcia ?
oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:16 79%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca o poranku
Debata była potrzebna, tylko nie wiem co robił tam ten dziwak Lewandowski?Jakim prawem reprezentował "komitet odurzonych" który przecież nie startuje w wyborach? Jeszcze jedno nieobecność 5 kandydatów na Prezydenta na tej debacie pokazuje, jak bardzo niepoważnie traktują wyborców! To jest typowy przykład arogancji polityków myślą że jak sprowadzą posłów dostaną od nich kasę na wybory to już maja wygrane!!! Elblążanie nie głosujcie na szyldy partyjne!
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:07 13%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Takim prawem że wydelegował mnie tam Mirek jako pełnomocnik komitetu. Jeśli nie zrozumiałeś to wyjaśniam że sam Mirek kandyduje z list razem z Panem Pukinem bo komitet zdecydował nie robić własnej listy do czego miał prawo. O ile wiem nie ma uchwały o samorozwiązaniu się komitetu.... Ale może wiesz lepiej . To napisz ale jak już napiszesz to się podpisz swoim imieniem i nazwiskiem .
oceń post 2 14 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:54 8%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez z wieżowca widać lepiej
Panie Babojć, podpisz się pan choc raz pod swoimi złosliwościami pod adresem Edwarda Pukina. Do pięt nie dorasta pan Panu Pukinowi.
odpowiedz oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:27 8%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ale smród... wowka wstydzi się swojej ksywki ? super gość...
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:24 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Pi 3,14
Arogancji władzy ciąg dalszy ! Pani Gelert zamiast zadbać o swoich wyborców i przyjść na debatę wysłała 3-kę zastępczą, ubraną jak na zakupy w supermarkecie.
Sz.P. Gelert (PO) w tym samym czasie , przy obiedzie w plenerze "dzieliła już skórę na niedźwiedziu" z p. Nowakiem (SLD) - co zostało zaprezentowane na żywo w trakcie samej debaty. Pana Wilka też nie było na debacie przedwyborczej. Z partii była tylko E.Białkowska startująca na stanowisko Prezydenta Elbląga z ramienia Ruchu Palikota, którą wspierał Janusz Palikot. A gdzie była reszta przyszłych prezydentów z ramienia partii (PO i SLD już wiemy !). Tak partie traktują wyborców w Elblągu, już zapomniały dlaczego zostały odwołane, buta ! buta ! i jeszcze raz BUTA !!!
Mam nadzieję, że mieszkańcy Elbląga "uszanują" takie traktowanie przez partie (PO, SLD , PIS) oraz innych, którzy pokazali im środkowy palec, w czasie wyborów 23.06.2013."Wolny Elbląg" nie zawiódł, jak wtedy gdy zbierał podpisy aby odsunąć prezydenta Nowaczyka (PO) .
odpowiedz oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:35 71%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez kobi
droga redakcjo dajcie bana Lewandowskiemu niedobrze się robi jak się czyta tego gościa, nie wnosi nic do dyskusji a ujada tylko jak wściekły pies
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:35 8%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Mam lepszą propozycję - nie czytaj ....
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-06-06 10:07 80%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez kobi
chyba prościej będzie jak znikniesz, twój bełkot jest wszędzie, wszyscy się z ciebie śmieją opluwają a ty mówisz, że deszcz pada ogarnij się człowieku
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-06-06 18:26 0%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Komentarz niezgodny z regulaminem redakcji
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:38 79%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez zaxon
Byłem, widziałem, słyszałem, po 15 minutach wyszedłem. Szkoda czasu na ten bełkot, szczególnie Panów Falkiewicza, Kraśniańskiego Lewandowskiego i Panią Białkowską. Zero wiedzy i zero pomysłów na współpracę z organizacjami. W ogóle poziom prezentowany w dniu wczorajszym sięgnął dna. Tak właśnie wygląda nasza "elyta polytyczna". Jak któryś z nich dojdzie do władzy to trzeba będzie ten Elbląg totalnie rozkopać, zaorać, buraków nasiać. Choć część buractwa siedziała wczoraj na tych krzesłach. A ja nadal szukam informacji od Pana Kraśniańskiego, czy Lech Kraśniański rocznik 57 który współpracował z UBecją to właśnie ten Kraśniański ? Może mi ktoś odpowiedzieć ?
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:34 10%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi chłopcze odpowie na to IPN właśnie sprawdza te dane. Trochę cierpliwości. Że mnie nie rozumiesz - szkoda ale jakoś to przeżyję. Jak zaczniesz rozumieć zapraszam na dalsze korepetycje jak nie zaczniesz - trudno.
oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:50 70%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez xavery
Jak na cyrk i kabaret to nie było źle. Falkiewicz z Kraśniańskim wyprodukowali taki bełkot bez ładu i składu. Panowie się gubią w tak prostej sprawie jak organizacje pozarządowe. A gdzie im do tematów gospodarczych. A to, że referendum to Wasza zasługa to OK, racja. I na tym skończcie, bo pokrzykiwać i rzucać kamieniami potraficie, ale na porządne zarządzanie miastem potrzeba ludzi z doświadczeniem. A nie likwidatora spółki i pomocnika radcy prawnego z UG. No chyba że macie w zanadrzu kawalerię w postaci małolatów kandydujących do rady miasta.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:38 10%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ja mam wrażenie że to te organizacje się pogubiły - poszukaj danych do aktualizacji strategi województwa sam zobaczysz jak mieszkańcy widzą organizacje pozarządowe - moim zdaniem można je nazwać "nierządnymi". Elbląga nie trzeba rozkopywać a buraków w nim nie brakuje czego twoja wypowiedz dowodzi najlepiej.
oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:54 79%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Tomasz K.
Czy Pani Białkowska jest naprawdę aż tak słaba merytorycznie, że potrzebuje wsparcia Palikota ? Jeśli tak, to co ona robi wśród kandydatów na prezydenta miasta ? Czy po ewentualnej wygranej Palikot lub nie daj Boże któryś z jego chłopców ( Penkalski, albo Maszka lub może Kuchejda ) będą jej doradzać ? Jeśli tak, to proponuję Pani Białkowskiej żeby zrezygnowała i niech dalej zajmuje się trenowaniem młodzieży. Oszczędź sobie Kobieto WSTYDU !!!
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:05 50%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez świadomy wyborca
Oto co lubią i z czym się identyfikują kandydaci Wolnego Elbląga do Rady Miasta. Przykład: Kaja Szynkielewska http://i.imgur.com/z92hWnk.jpg Jeśli takich mamy mieć radnych pracujących dla naszej młodzieży to ładnie się zapowiada.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:08 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Dunikowski
do xavery , Taki xavery to fajna rzecz jak na klakiera. Co mu zlecą to klepie, w dodatku ma problem ze zrozumieniem słowa artykułowanego ale cóż tło też jest potrzebne. Taki bardziej szary odcień szarości jak polityka PO w tym mieście.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:14 0%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez twitti
kupa śmiechu po pis i sld ich kandydaci na prezydenta olali samożądowców i kto tu jest poważny a i jeszcze palikotowcy wspomagali się samym p. Januszem. Jeden wymyslił sobie ulgę w pdatkach do urzeędu skarbowego drugi obiecał aqwa park według mnie ocaleli tylko Jacej Tomczak i Lech Kraśnińaski
odpowiedz oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:15 33%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Andrzej P.
xavery = zaxon. Taki POLAM i wszystko jasne ! Zza winkla działania jak z dawnej epoki. Tendencją z daleka pachnie - obrona PO do upadłego ! PO już zaszkodziła Elblągowi w stopniu wystarczającym i elblążanie już nie dadzą sobie kitu wcisnąć, że Nowaczyk (PO) to było "gucio" a teraz Gelertowa (PO) to będzie cacy. Nawet na debatę nie przyszła bo po co się liczyć z wyborcami ! Wystarcza kasa (spoty w całym spektrum TV) i układy a do tego jeszcze można się z SLD (Nowak) ułożyć co było zademonstrowane podczas debaty na żywo !
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:16 75%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez xavery
do Dunikowski.... nie jestem niczyim klakierem, brzydzę się polityką, ale również brzydzę się trzodą jaką zrobili Falkiewicz z przydupasami swoimi. Sami nic nie mają do zaproponowania a innych szkalują. Mam generalnie w d... kto będzie rządził miastem, ale jeśli Kraśniański, Falkiewicz i ich przydupasy to miasto możemy już tylko zaorać. A piszę to co widzę i słyszę.
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:40 18%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Twoje preferencje seksualne mnie brzydzą więc już nie zamieram brać udziału w dyskusji z kimś takim .
oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 13:12 30%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Lepiej znowu dopuścić PO do koryta?
oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:35 54%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez tez obecna
Jeden wielki belkot, pyskuwka i nic konkretnego.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 10:36 50%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez obecna
To cale spotkanie nie mialo nic wspolnego z debata.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 11:21 88%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Rysiek
Poziom wiedzy kandydatów jest bardzo niski, mało konkretów, wizji rozwoju miasta. W temacie debaty zupełnie większość z nich poległa. Lewandowski, Kraśniański, Szwed, Falkiewicz - brak podstawowej wiedzy, mylenie faktów, domaganie się jawności konkursów dla organizacji w sytuacji jak każda lista z wykazem przyznanych dotacji umieszczana jest na BIP. Ich strategia jest z czasów szlachty polskiej - najpierw pospolite ruszenie, a potem jakoś to będzie. Usłyszałem 2-3 sensowne wypowiedzi ze strony Kowszyńskiego i Balbuzy
odpowiedz oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2013-06-06 14:10 25%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Rysiu jakie fakty nie są ci znane ? Chętni podpowiem . Organizacje pozarządowe nie prowadzą BIP-ów to raz wykaz dotacji a ich przeznaczenie i rozliczenie to dwa a konta bankowe to trzy. Po polu minowym nie chodzi się na zymut ale z wykrywaczem min. Co do wypowiedzi szkoda że słabo słyszysz - polecam dr,Denisiuka ekspert co nie miara pewnie pomoże.
oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 12:13 67%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez LECH
Z tych wszystkich TUZÓW moim zdaniem najlepiej wypadł Pan Balbuza merytoryczny gość, Pan Kowszyński prawie spał i ledwie gadał, Palikot gadał od rzeczy o swojej wsi a nie o Elblągu, Szwed całkowicie odpłynął w swym garniaku opowiadając o milionach, jakie ma, ale nie da, jedynie jeszcze młody z PO starał się coś powiedzieć, ale i tu słabo mu poszło o Mistrzu Lewandowskim nawet nie ma co mówić, bo chłop jest ciągle na prochach i cały czas majaczył.
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 13:54 9%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Lechu słyszysz tak dobrze jak Dr Glock widzi Wypowiedzi Pana Kowszyńskiego były pod wzglem artykulacji wzorowe. Ten człowiek to urodzony mówca i w przeciwieństwie do Pana Balbuzy czuje to co mówi - to mowi jego ciało . Pan Balbuza to przy nim to manekin z pozytywką i przyklejonym uśmiechem. Tak to widac z bliska
oceń post 1 10 zgłoś do moderacji
2013-06-06 12:27 75%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez Zarobiony
jednego nie rozumiem - jak to komitet oburzonych bez kandydatów mógł tu debatować jako hmm kandydaci? to są jakieś jaja? jak to wyglądało w ogóle bo nie mogłem być. wpadł Lewy i nakrzyczał?
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 13:56 20%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Wyjaśniam - bo jest zarejestrowany i jego Pełnomocnik kandyduje do Rady Miasta. Zorientuj się ....sama kasa to za mało
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.