najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-06-21 11:06 65%

Donald Tusk o Elżbiecie Gelert - Ta kandydatka jest bez pudła

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

To jedna z najbardziej niespodziewanych i najbardziej strzeżonych wizyt politycznych w Elblągu. Premier Donald Tusk pojawił się w naszym mieście, aby wesprzeć w walce o prezydenturę posłankę Elżbietę Gelert. Wizyta premiera rządu w Elblągu była skrywana do ostatniej chwili. Jak ważny jest obecnie dobry wynik Platformy Obywatelskiej w tych wyborach w naszym mieście, świadczy fakt, że na kilka godzin przed ciszą wyborczą wesprzeć Elżbietę Gelert przyjeżdża premier Donald Tusk.

Pojawia się dzień po wizycie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wizyta zaczęła się od spotkania z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz zwiedzania placówki. Później premier spotkał się z dziennikarzami.

- Czuję się zobowiązany wobec elblążan, żeby dziś – na dzień przed wyborami wspierać Elżbietę Gelert. Kandydatka na prezydenta z pewnością nie popełniła błędów, które w trakcie referendum zarzucano prezydentowi Elbląga i jego ekipie. Wizytę w Elblągu rozpocząłem od rozmów ze współpracownikami Elżbiety Gelert. Lekarze, pielęgniarki, z którymi rozmawiałem mieli mieszane odczucia. Mają obawy, że po objęciu przez Gelert urzędu prezydenta opuści ich – mówił premier Tusk. – A to oznacza jedno, 1500 osób, mieszkańców tego miasta, ma jak najlepsze zdanie o kompetencjach i fachowości Elżbiety Gelert. Elżbieta Gelert prowadzi jeden z najlepszych szpitali w Polsce. Ma kompetencje żeby zdobywać środki na rozbudowę placówki – również europejskie.

Premier przyznał, że jest mu wstyd za to, że ekipa PO rządząca Elblągiem została odwołana w referendum. Zapowiedział, że o tej sytuacji będzie też rozmawiał dziś z elbląskimi działaczami Platformy.

- Dziś dajemy elblążanom to, co mamy w PO najlepszego. Czyli dajemy kandydata na prezydenta – Elżbietę Gelert – dodał premier. – Opinie pracowników szpitala najlepiej świadczą o Elżbiecie Gelert.

Elżbieta Gelert podkreślała, że dzisiejsza wizyta premiera to także okazja do zaprezentowania nowego bloku operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

- Zaprosiłam premiera Tuska do Szpitala Wojewódzkiego, ponieważ chciałam pochwalić się inwestycją, która kosztuje 57 milionów złotych. Dążę do tego, by pacjenci mieli lepszą obsługę a leczenie odbywało się w lepszych warunkach. Inwestycję, którą rozpoczęłam w 2011 roku jest już na etapie zakończenia. Na przełomie września i października inwestycja będzie oddana do użytkowania. Blok operacyjny, 15 łóżek myślę, że starczy to dla sprawnego funkcjonowania najważniejszego oddziału w szpitalu. Bez poślizgów i opóźnień – dodała Elżbieta Gelert.

Donald Tusk powiedział, że referendum w Elblągu to pokaz tego, jak dobrze funkcjonuje demokracja bezpośrednia w Polsce. Za taką opcją wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów optowała też Platforma Obywatelska.

- Prezydent został przez mieszkańców wybrany i także przez mieszkańców odwołani – mówił Donald Tusk. – Dla Platformy Elbląg jest bardzo ważny. Chcemy tu znów wygrać. Mamy bardzo dobrą kandydatkę na prezydenta miasta.

O Elżbiecie Gelert premier mówił: - To świetny manager, znakomity fachowiec. Wiem, jak dziś ciężko po referendum startować w Elblągu z list PO i odbudować zaufanie mieszkańców do Platformy. Elżbieta Gelert to jednak odważna kobieta i nie obawia się trudnych wyzwań.
 

oceń wątek 15 8 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:18 29%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Elżbieta Gelert to najlepszy kandydat-Poparcie premiera jest bardzo ważne ale nie zmienia to faktu,że Ela jest wspaniałą osoba,wrażliwa ,doskonałym fachowcem-wspaniałym człowiekiem.Znam Elżbietę od ponad dwudziestu lat i nie zawiodłam sie na niej,Powodzenia Elu
odpowiedz oceń post 5 12 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-21 12:55 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
milo ze tak ja cenisz, niestety jest z PO i wspierana jest przez tą larwę Protasa.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:34 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Igrek
II tura jest pewna czyli Gelert-Wilk, sposób w jaki Nowak przegrał kampanię woła o pomstę do nieba,
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:39 75%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mireks.
Elzbieta Gelert to zasłona dymna. Łatwo się zarządza jeśli ma się zastrzyki finansowe. Ciekawe czy udałoby sie jej jeśli by została dyrektorem szpitala miejskiego. Żenada !!!!
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-06-21 21:51 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez komtur elbląski
jak wyciągnie szpital miejski z zapaści, to może...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:41 62%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
"Donald Tusk o Gelert - Ta kandydatka jest bez pudła" jedyna w PO, której nie grozi odsiadka po oderwaniu od koryta? :-)
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-06-21 13:34 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
Szanowna Mario! Jako amator sportu wyraz "pudło" to dla premiera synonim wysokiej lokaty w zawodach. Trzeba, szanowna Mario, szlifować polszczyznę, także poprzez lekturę słowników, także słownika wyrazów bliskoznacznych.
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 14:22 60%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
@Rozmaryn - mnie się wydawało, że ten pan jest amatorem wszelkiego rodzaju afer z synem Bąkiem w roli głównej, stąd skojarzenie z "tym pudłem". Ale może chodzi również o stare pudła np. na których grywał Jimi Hendrix... hmhmhmhm, chyba jednak o moją pierwotną interpretację pudła chodzi Szanowny Rozmarynie (uwielbiam tę przyprawę!)
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:53 43%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez oxx
Ma-szka, do cholery, zawsze przynosisz nam W S T Y D !
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 11:56 56%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Arnold Boczek z pod Embląga
A ja myślałem że pani Elżbieta Gelert ma pudło - Tusk może nie wiedzieć, trzeba zapytać pana Gelerta.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 12:02 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez nicki
wlasnie skonczyl wizyte w Alstom
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-06-21 12:10 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez gxx
POWIEM tak KACZOR tylko obiecuje , a nic nie da niestety zawsze tak było .JESTEM CIEKAWA JAK ON CHCE ZROBIĆ TAM PORT ZA CZYJĄ KASĘ . A PO DRUGIE JEST PYTANIE KTO MA KASĘ I DAJE NA INWESTYCJE SAMORZĄDOWE .
odpowiedz oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2013-06-21 13:00 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez ursus
WIdać POwcy w ostrym natarciu! a juz w poniedzialek odczuja to samo co odczuli 15 kwietnia rano hahaha Nie dla psa kielbasa POwcy! A gelert skoro jest takim dobrym dyrektorem szpitala to niech sobie siedzi w tym szpitalu, gdzie na wizyte do ortopedy czekam 2 miesiace i mam na sierpien na 6 rano!!! Paranoja!!A łotr tusk juz wiecej sie tu nie pokaze po tym jak elblascy POwcy dostana w niedziele kopa. ludzie bez honoru ,pchajacy sie do wladzy . Po co oni sie pchaja skoro zostali w kwietniu odwolani? czy POwcy to debile? mysle ze tak!
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 21:53 33%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez komtur elbląski
jak zrobi porzadek z parkowaniem przy szpitalu, to może....
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
inventic
2013-06-23 21:13 0%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez eheh
Nie, nie jest, Zagwarantuj anonimowość pracownikom szpitala i zapytaj któregoś ;-)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 13:18 0%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez do ursusa
skąd ta pewność? A jeśli twa prognoza się nie sprawdzi wystawisz własny tyłek? Z pewnością nie, boś odważny jedynie tam, gdzie uważasz się za anonimowego. Może porządny kopniak zastąpi z powodzeniem ortopedę.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 13:45 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez tomek
PROKURATURA WOJSKOWA... dop. redakcji - komentarz kompletnie nie związany z tematem, dążący do wyjaśnienia całkowicie innych kwestii
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 14:06 57%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
Mam nadzieję , że Premier przyjechał do waszego Elbląga i dal " pocałunek śmierci" politycznej ekipie POkrak.
PO dstała po 4 literach w Rybniku, mam nadzieję , że również Wy przejrzeliście na oczy i pogoniliście POkraki od stolków.
Kolejne miasto co chce pogonić POKraki to Warszawa i trzymam kciuki za to !
Nie dajcie sie kolejny raz zbałamucić głdkim słówkom Pinokia!
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-06-21 14:28 43%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ursus
W niedziele zapowiada sie kolejny łomot dla PO!!! czemu dziennikarze nie zapytali sie tuSSka co sadzi o ponownym kandydowaniu POplecznikow odwolanych 14 kwietnia? Mowie o tych POplecnzikach bez honoru czyli kluge,wcisla,turlej,kosecka,nieczuja ostrowski , elblaska grodzka
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-06-21 21:55 50%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez komtur elbląski
ja przeboleje tych z PO poza Kosecką! tylko nie ona, błagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 15:32 25%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez EKOman
Elblążanie nie dajcie się ciągle oszukiwać i manipulować partiom politycznym! Ci partyjniacy z Warszawy i ich kandydaci z Elbląga, składają wam obietnice bez pokrycia, a po wyborach jak zwykle zapomną o nas i o Elblągu! Wybierzmy na Prezydenta człowieka wykształconego z kwalifikacjami, który nas wyborców szanuje i nie oszukuje, któremu zależy na rozwoju Elbląga i ma pomysły jak tego dokonać! Ja, moja cała rodzina i znajomi głosujemy na pana Cezarego Balbuzę, bo to najlepszy i bezpartyjny kandydat!
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-06-21 17:25 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez MARIUSZ Ż
ELBLĄG WOLNY OD PARTII POLITYCZNYCH
AMEN!!!
NIE BĄDŻ OBOJĘTNY IDŻ NA WYBORY!!
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2013-06-21 18:13 67%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez rrrrrr
Donald Tusk i Elżbieta Gelert wracając z Modrzewiny odwiedzili Szkołę Podstawową nr 6 w Elblągu. Moja córka po powrocie ze szkoły namawiała mnie na głosowanie na panią Gelert. Wstyd. PO prowadzi agitację w szkołach.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-06-21 21:56 67%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez komtur elbląski
to jest ewidentnie zakazane przez prawo! dlaczego o tym cicho?
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-06-21 20:27 33%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez 1kta
ludzie w kółko chcecie się dawać mamić co róż tylko pis - po - po pis, i zawsze jest to sama, trzeba dać szansę partią, które nie będą na siłę chciały sobie dogryźć, tylko które skupią się konkretnie na naszym regionie i o niego będą dbać, bo z tego regionu pochodzą i powstały na potrzeby tego miasta.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
inventic
2013-06-23 21:19 0%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez akuku
Jedni tego właśnie chcą, żeby móc ponarzekać, a inni mają to kompletnie w nosie. Dziś oddając głos na słusznych bezpartyjnych kandydatów, miałem okazje zobaczyć kompletnie pustą listę z większości okolicznych ulic (to było w okolicach południa). Część rodziny która poszła głosować wieczorem, zobaczyła równie puste rubryczki. Elblążanom już najwyraźniej to wszystko dynda i powiewa, a gdy znowu PiS lub PO dostaną się do władzy, m.in. te osoby będą miały najwięcej do powiedzenia. To jest po prostu smutne. PS. jestem pełen podziwu dla optymizmu osób głosujących ZNOWU na PO, powinniście otworzyć jakieś szkoły 'pozytywnego myślenia' i zarabiać na tym miliony ;-)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
inventic
2013-06-23 21:16 33%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez akuku
Najbardziej mi się spodobało uciszenie jednego z biznesmenów przez Donalda Tuska, gdy ten miał czelność zwrócić się do niego opisując problemy Elbląskich przedsiębiorców (no jak śmiał?). Odpowiedzią premiera było "przyszedł Pan tu załatwiać swoje sprawy? czy uprawiać politykę?"
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-23 22:16 33%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Premier znany jest z tego, że jest chamem, więc nie dziwi...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.