najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-06-24 20:46 56%

Donald Tusk: Ten wynik Platformy to wielkie zobowiązanie

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Niespodziewanie w Elblągu pojawił się dziś premier Donald Tusk. Jak mówił, dziś w Sejmie spontanicznie postanowili z Elżbietą Gelert przyjechać do naszego miasta, aby podziękować elblążanom za poparcie udzielone Platformie Obywatelskiej.

Tusk pojawił się w otoczeniu kandydatki na prezydenta miasta Elżbiety Gelert oraz nowych radnych miejskich PO oraz działaczy tej partii w Elblągu.

- Ten wynik wyborczy w Elblągu to dla nas wielkie zobowiązanie. Chciałem także podziękować elblążanom za głosy poparcia dla Elżbiety Gelert oraz kandydatów na radnych PO – mówił premier Donald Tusk. – Myślę, że w Elblągu Platforma ma coś do odpracowania.

Donald Tusk zaznaczył, że wysoka frekwencja w przedterminowych wyborach oznacza, że elblążanom zależy na ich mieście, a Elbląg jest naprawdę miastem obywatelskim. Dodał, że do godziny piątej rano z uwagą śledził wyniki wyborów w mieście.

- Dziś spotkałem się w Sejmie z poseł Elżbietą Gelert i spontanicznie postanowiliśmy przyjechać do Elbląga, aby podziękować elblążanom – dodał Donald Tusk. – Ten wynik Platformy pokazuje, że elblążanie nie ufają już politykom, którzy składają puste wyborcze obietnice.

Tusk zaapelował do elblążan, aby przed drugą turą wyborów prezydenckich pytali Wilka i Gelert o ich doświadczenie w samorządzie, o zarządzanie przedsiębiorstwami i ich skutki, ilu ludziom pomogli. Premier zapowiedział również, że to nie jest jego ostatnia wizyta w Elblągu. Ma się ponownie pojawić w przyszłym tygodniu.

- Dziennikarze pytali mnie w piątek czy przyjeżdżając do Elbląga bardziej zaszkodzę niż pomogę Elżbiecie Gelert w tych wyborach. Jak widać nie zaszkodziłem. Jednak Elżbieta Gelert jest tak wspaniałą i doświadczoną osobą, że ja tylko mogę ją wspierać. Ona sama daje sobie świetnie radę – mówił premier Tusk.

Komplementował też kandydatkę PO w wyborach prezydenckich, podkreślając, że jest ciepłą i dobrą osobą.

- Mam stuprocentowe przekonanie, że Elżbieta Gelert jest osobą szlachetną, troszczącą się o Elbląg i elblążan. Wrażliwą na innych ludzi – mówił Tusk.

Premier jeszcze raz odniósł się do kwietniowego referendum w Elblągu, podkreślając, że było skierowane przeciwko prezydentowi i jego zapleczu. Zapowiedział, że Platforma z tej lekcji wyniosła nauczkę. Donald Tusk zaznaczył, że ta sytuacja nadal jest przedmiotem badań wewnątrzpartyjnych, aby na przyszłość nie powtórzyła się sytuacja w innych samorządach, gdzie władzę sprawuje Platforma Obywatelska.

Pytany o możliwe koalicje, np. z SLD w elbląskim samorządzie, Tusk wskazał, że decyzja będzie należała do lokalnych struktur Platformy i Elżbiety Gelert. Elżbieta Gelert również dziękowała za oddane głosy i wyraziła szacunek dla woli wyborców – elblążan.

Donald Tusk zwracał też uwagę na samą kampanię wyborczą, podkreślając, że powinna być ona pozytywna i merytoryczna.

- Ja mam dużo szacunku do naszych rywali politycznych, do Pana Wilka oraz Prawa i Sprawiedliwości – mówił Tusk. – Elblążanie kochają swoje miasto i nie zasługują na język pogardy i nienawiści w kampanii. Mam przekonanie, że jeśli dziś potrzebujecie prezydenta, bez arogancji i agresji, to taką kandydatką jest właśnie Elżbieta Gelert.

Dlaczego warto głosować na Platformę Obywatelską? Donald Tusk odpowiedział bez zastanowienia: - Bo Platforma potrafi poprawiać swoje błędy i ich nie powtarza.

oceń wątek 10 8 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:13 78%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rosaria
Szkoda, że na co dzień nie ma w Elblągu takiej europejskości. Ale dobre i to, przynajmniej nie było prostackiego happeningu, lecz dialog.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:16 9%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez zibi
PO jest spontaniczna czy wyrafinowana ? mhm ? wolę brak odpowiedzi na to pytanie niż 1000 pytań o to jaki jest PIS - wszystko tylko nie PIS i dlatego wygra PO ...
odpowiedz oceń post 1 10 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:34 67%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
wg ciebie PO jest najlepsze. Skoro tak, to po co było to referendum ? na pokaz ??
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:39 14%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez erfg
Ichigo- po co było referendum? NOrmalni ludzie do dziś nie wiedzą,po co.A po co pytasz-to była hucpa paru kolegów,co im się coś wydawało.Że namieszają ludziom w głowach.namieszali kilku,ale reszta nie dała się omamić i głosowała wg własnego rozumu.I bardzo dobrze!
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-06-24 23:05 70%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
To teraz jak już zaszliśmy tak daleko to nie pozwólmy PO na powrót do władzy.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:35 73%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez niekłam
Premier jeszcze raz odniósł się do kwietniowego referendum w Elblągu, podkreślając, że było skierowane przeciwko prezydentowi i jego zapleczu. Zapowiedział, że Platforma z tej lekcji wyniosła nauczkę.ZA TOBĄ PREMIERKU STAŁA GRAŻYNA KLUGE _ODWOŁANA WICEPREZYDENT
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:50 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez buberka
Ciekawa jestem,co zostanie po wizytach Tuska w Elblągu. Słowa? To trochę mało. Facet jak nigdy wcześniej ma obecnie najlepszą okazję by jakoś wyjść z twarzą i oprócz obietnic, zrobić coś dobrego dla miasta.
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2013-06-24 22:14 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez barometr
Kto wygra drugą turę? http://votepush.com/p/0ErJmzuk7--0
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 22:29 70%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Mara
Pani Gelert nie ma innej sukieneczki? Może premier odda jakąś swojej żony dla biednej koleżanki z Elbląga?
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 23:55 81%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Przykro mi ,ale ja na wybory nie idę , jak patrze na te gęby które wróciły do koryta ,te z pierwszego planu ,to rzygać mi się chce . Głupi narodzie elbląski kogo wy wybraliście ,wstyd i hańba
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2013-06-25 11:26 33%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Niestety muszę się z tobą zgodzić, ale jeszcze nic straconego. A na wybory warto iść bo jeśli nie my zadecydujemy to kto ? PO i PiS ?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 08:42 60%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez zyzxyz
A ja pójdę i zagłosuje nie za PiS ale przeciw PO. Żebyśmy wyszli jako elblążanie z twarzą z tego całego referendum. To choć prezydent niech będzie nie z PO. W pierwszej turze głosowałem na innego kandydata teraz zagłosuję na Wilka.
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-25 10:56 0%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
no niestety z doopy ten dylemat no nie?:P
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 08:52 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez REAL
JEST DRUGA TURKA GŁOSUJĘ NA JURKA !!!
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-06-25 10:23 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez mz
to maja gest, przyjechali poco kase wydaja straszna na to!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 22:18 0%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez M.J
Cała Polska przygląda się , kogo wybiorą Elblążanie ,
Trzymam kciuki za PIS bo to jest nadzieja na lepsze jutro.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.