najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-03-17 06:57 72%

Drastyczne zdjęcia przy kościele. Ludzie zaskoczeni

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Szok i niedowierzanie. Tak reagowali w niedzielę elblążanie, którzy spacerowali na ul. Robotniczej. Kilkanaście zdjęć martwych płodów, zestawione z martwymi dziećmi i hasła antyaborcyjne. Nie udało nam się wczoraj skontaktować w tej sprawie z parafią.


Takiego widoku nie spodziewali się mieszkańcy Elbląga, którzy wybrali się w niedzielę na spacer lub do kościoła. Płot świątyni został obwieszony plakatami prezentującymi martwe płody po aborcji, martwe dzieci z różnych zakątków świata. Dodajmy, że zdjęcia i sam przekaz są bardzo drastyczne. W tej sprawie dostaliśmy informację od naszej Czytelniczki.

- To już nie chodzi o to, czy jesteśmy za aborcją czy przeciw. Tu chodzi o dzieci, które idą do kościoła czy do szkoły. Są narażone na oglądanie martwych płodów po aborcji oraz martwych dzieci. Te zdjęcia są po prostu drastyczne i powodują szok u dzieci – pisze nasza Czytelniczka.

Hasło na plakacie głosi: „Pokazujemy aborcję aby ją powstrzymać”. Jednak tak drastyczna wystawa na murach kościoła budzi niesmak.

- Chodzę tu do kościoła w każdą niedzielę. Powiem szczerze, że jestem w szoku. Nie popieram aborcji, jednak naprawdę to co tu widzę budzi mój niesmak – mówi Henryk, starszy elblążanin, wychodzący z kościoła. - Myślę, że dzieci idące do szkoły nie powinny takich zdjęć oglądać. Oszczędźmy im tego.

W podobnym tonie wypowiadali się inni elblążanie, którzy byli przez nas pytani o plakaty. Niesmak, szok i troska o dzieci, które to zobaczą.

- Wyjątkowo perfidnym zabiegiem jest zestawienie zdjęcia martwego dziecka z Afryki z płodem po aborcji – mówi Krystyna. - Uważam, że aborcja to prywatna sprawa rodzin. Ludzie, którzy walczą z aborcją, lepiej by zainteresowali się dziećmi z rodzin ubogich, patologicznych z domów dziecka. Byłby z tego lepszy pożytek.

Za wystawę prawdopodobnie odpowiedzialna jest Fundacja Pro – Prawo do życia, której aktywiści protestowali przeciwko ustawie aborcyjnej przed Katedrą i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Do tej sprawy powrócimy.

 

oceń wątek 18 7 zgłoś do moderacji
2014-03-17 07:18 87%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez laponeczka
Sprawa dla prokuratury...Stare baby i nawiedzone małolaty robia pikiety antyaborcyjne to dlaczego nie pójdą pod MOPS pomóc matkom które urodziły pod presją a teraz nie mają za co wykarmić tych dzieci? A kościól to już nie jest kościół to SEKTA!
odpowiedz oceń post 20 3 zgłoś do moderacji
2014-03-21 18:05 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ewa
Bardzo dobrze napisane osoba jako laponeczka pozdrawiam.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 07:23 91%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez to ja
Niestety coraz częściej ludzie rezygnują z chodzenia do kościoła. Właśnie z takich powodów. Brak wiedzy przez księży, ojców jak pewne przekazy wpływają na rozwój dziecka.
odpowiedz oceń post 20 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 07:35 90%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez parafianin
Nie można tu zapomnieć o Proboszczu tej parafii,który wyraził zgodę na tę formę edukacji dzieci i młodzieży.Dla Proboszcza to nie pierwszyzna.Czy na takich nie ma sposobu? A co na to prawo?
odpowiedz oceń post 19 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 08:14 93%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez urnochód
Szkoda, że tam nie powieszono fotografii braciszków, którzy popełniali przestępstwa seksualne.....?
odpowiedz oceń post 28 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 08:16 90%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ahmed
Tym powinna zająć się policja. Nie wiem czy to nie jest złamanie prawa.
odpowiedz oceń post 19 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 08:53 85%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez PAMIETAMY
Należy pamiętać o zaangażowaniu jednego z radnych PIS pod katedrą ,kiedy te obrazki połączona z Panią POSEŁ - szkoda ,że sprawa nie została zgłoszona do prokuratury.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 09:30 85%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Antek
Kościół pomaga dzieciom molestowanym przez księży? Pewnie nie, tylko krzyczeć i wymądrzać się potrafią. Niech czarni z tą fundacją zagwarantują pomoc (głównie finansową) dzieciom, które urodzą się chore.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2014-03-17 09:58 21%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
Niejednokrotnie można zobaczyć w internecie drastyczne sceny spotów np. dotyczących wypadków na drodze (po pijaku, nie zachowywanie odpowiedniej prędkości itd). W krajach zachodnich takie spoty są wyświetlane normalnie w telewizji. Według badań pokazywanie tych rzeczy w taki sposób realnie oddziałuje na widza, który koniec końców zdejmuje jednak nogę z gazu. Moim zdaniem to dobry pomysł z wieszaniem tych plakatów. W końcu przecież tak właśnie wyglądają aborcje, to nie są obrazki wykonane w Photoshopie. Aborcja nie jest przyjemna, aborcja jest drastyczna. I takież są plakaty. Być może dzięki nim uratuje się choćby jedno nienarodzone życie?
odpowiedz oceń post 7 26 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:19 75%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez zbulwersowany
Człowieku zastanów się zanim coś napiszesz??
A co powiesz kobiecie, która patrzy na takie beznadziejne plakaty, a niedawno straciła dziecko i musiała usunąć martwy płód w ten sposób?? No co jej powiesz?? Wiesz jak taka kobieta się czuje??
Nie życzę ci takiej sytuacji, żeby twoja kobieta straciła dziecko, i musielibyście patrzeć na te plakaty.
Co powiesz swojemu małemu dziecku kiedy się zapyta: Tato co to?? albo kiedy będzie się w nocy budzić kiedy te beznadziejne plakaty będą mu się śnić??
NO?? ODPOWIEDZ!!!
Takie plakaty owszem niech będą ale na terenach zamkniętych i wystawach temu poświęconych.
oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:23 68%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez monka
Ma Pan dzieci? Nie, to jak będzie Pan miał 3,4 - letnie dziecko to proszę mu włączyć spot z takimi zdjęciami. A jak Pan ma to proszę je wziąć na spacer.
oceń post 15 7 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:42 80%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
również jestem za kampaniami przeciwko piratom drogowym ale to co ma tutaj miejsce nie jest niczym innym jak narażniem niewinnych dzieci i osób wrażliwych na widok którego nie chcą oglądać - przecież dzieci w wieku szkolnym problem aborcji nie dotyczy
oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:06 67%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez owca
Panie Ryś to zrób pan zdjęcie jak kopulujesz pan z krową i powieś je w centralnych punktach Elbląga. Zoofilia jest drastyczna. Być może dzięki pańskim zdjęciom choćby jeden zoofil zrezygnuje z kopulacji z niewinnymi zwierzętami.
oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2014-03-17 12:40 25%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
@zbulwersowany: Nie mam dzieci, bardzo ciężko wypowiadać mi się w tych kwestiach, popraw mnie, jeżeli nie mam racji. Ale jeżeli - tylko sobie wyobrażam - dziecko by mnie zapytało "Tato, co to?" to jednak w jakiś sposób starałbym się wytłumaczyć, że to zachowanie złych ludzi, którzy nie pozwalają rodzić się małym dzieciom. Choć, jak już mówiłem, dzieci nie mam i nie wiem jak w takiej sytuacji bym się zachował. Co do krowy - chyba jednak zarzucę ten pomysł, aczkolwiek podziwiam inwencję twórczą w wymyślaniu komentarzy.
oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:45 62%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez zbulwersowany
Bartłomiej Ryś, właśnie nie masz dzieci i nie wiesz co wtedy czują rodzice jak dzieciom się śnią takie zdjęcia, na 99% pewny jestem że nie chciałbyś jednak żeby takie zdjęcia oglądało twoje dziecko.
A może odpowiedz jeszcze na drugie zadane pytanie. co powiesz kobiecie, która patrzy na takie beznadziejne plakaty, a niedawno straciła dziecko i musiała usunąć martwy płód w ten sposób?? No co jej powiesz?? Wiesz jak taka kobieta się czuje??
Tutaj nie musisz być w takiej sytuacji. Co byś powiedział takiej kobiecie i ojcu nienarodzonego dziecka??
oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2014-03-17 14:27 50%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
Trudno mi odpowiedzieć. Po prostu się zgadzam, że widok jest na pewno dla nich więcej, niż szokujący. Masz rację w tym, co mówisz.
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 15:58 63%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez owca
Wymyślam śmieszne komentarze bo patrząc, słuchając i czytając ludzi w dzisiejszych czasach nie wiem czy się śmiać, czy płakać, czy modlić się za to aby Bóg, w którego wierzą (religii na świecie jest trochę) przywrócił im rozum bo co prawda od głupoty się nie umiera i nie grozi to zagładzie ludzkości nie mniej jednak działania durni przeszkadzają w życiu normalnym ludziom a takich jest jeszcze dużo na tym padole !
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:15 24%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
o0 co ta cała afera? takie rzeczy pokazywano nam takze podczas nauk do sakramentu biezmowania.Mialo to na celu uswiadomienie mlodym ludziom czym jest sex, z czym sie to wiaze i czym jest odpowiedzialnosc za drugiego czlowieka. takie rzeczy pokazywano nam jak mielismy po 16 lat wlasnie na plebani. Wiec skad nagle ten lament? czyzby genderowcom i innym stworom sie to nie podobalo?
odpowiedz oceń post 5 16 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:50 69%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez zbulwersowany
A może o to, że jak jesteś dorosły to możesz sobie oglądać, chodzisz na plebanie ok, oglądaj sobie, jesteś na terenie zamkniętym. A ja sobie nie życzę, żeby moje dziecko albo ja sam nie chcę oglądać takich zdjęć mimo woli.
oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2014-03-17 11:45 82%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez parafianin
Taka forma przekazu jest moim zdaniem niedopuszczalna.
Będziesz chłopie miał dzieci to zrozumiesz.
oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 11:54 25%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
do zbulwersowany: wez sie uspokoj francuski piesku. Gorsze rzeczy pokazuja w telewizji i internecie i co wtedy zamykasz oczy?
oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:23 79%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez zbulwersowany
Tak baranie. nie oglądam.
Odpowiedz: Co powiesz kobiecie, która patrzy na takie beznadziejne plakaty, a niedawno straciła dziecko i musiała usunąć martwy płód w ten sposób?? No co jej powiesz?? Wiesz jak taka kobieta się czuje?? Nie życzę ci takiej sytuacji, żeby twoja kobieta straciła dziecko, i musielibyście patrzeć na te plakaty. Co powiesz swojemu małemu dziecku kiedy się zapyta: Tato co to?? albo kiedy będzie się w nocy budzić kiedy te beznadziejne plakaty będą mu się śnić?? NO?? ODPOWIEDZ!!! Takie plakaty owszem niech będą ale na terenach zamkniętych i wystawach temu poświęconych.
oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:07 80%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez owca
A gdyby obok jakaś organizacja powiesiła zdjęcia z gołą babą, która ma krosty na narządach płciowych ku przestrodze aby przed ślubem nie kopulować albo faceta z opuchniętym przyrodzeniem ku przestrodze aby za często się nie masturbować to też stwierdziłbyś "o co ta cała afera?" " Gorsze rzeczy pokazuja w telewizji i internecie i co wtedy zamykasz oczy?" :-D
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:21 43%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Pan, Panie redaktorze je powiesił ???
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:45 86%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
tak właśnie działa instytucja zwana kościołem i partia z nim związana, nie patrzą na konsekwencje swoich czynów ( mówię tu o dzieciach i tych którzy nie mają ochoty tego oglądać ) tylko dążą do zaspokojenia swoich chorych ambicji i aby dopiąć swego
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 10:52 19%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Plymouth Fury 1957
Dzieci nie sa na nic narazone,niejednokrotnie te biedne dzieci w internecie ogladaja o wiele drastyczniejsze obrazy,filmy itd.Dla takiego 12,14 latka film typu Pila to smiech na sali on sobie jeszcze chipsy przy tym je i popija cola.Dzis sa zupelnie inne czasy w internecie mozna mimo zakazow nakazow znalezc wszystko.A nawet jak rodzice pilnuja co dziecko oglada blokuja niektore strony to dziecko pojdzie do kolegi i sobie zobaczy.Ale np zamieszczanie drastycznych zdjec po wypadkach drogowych na drogach moze faktycznie sprawiloby ze wielu zdejmie noge z gazu,chyba ze chce za chwile tak samo wygladac
odpowiedz oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
2014-03-17 11:05 75%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
mylisz się. Równie dobrze można powiedzieć niech zabijają ludzi mordercy, gwałcą zboczeńcy itp bo armia radziecka i hitler też tak robili i robili to drastyczniej.
a ja sobie nie życzę takiego ścierwa oglądać na spacerze albo żeby moje dziecko patrzyło na takie zdjęcia.
oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 11:43 83%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez parafianin
Co Ty czlowieku mówisz ?!
Szkoda że tego po wczorajszej mszy nie widziałem bo sam bym to zdjął. Taka forma "wystawy" nie powinna się pojawić w takim miejscu i takiej formie.
Jestem ciekaw czy w mojej parafii zgodę na taka prezentację wydal proboszcz.
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:24 67%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez owca

~ Plymouth Fury 1957 jabłko daleko nie spada od jabłoni. Jak sobie tak wychowałeś dzieci to nawet gdybyś w domu komputery miał pozamykane w sejfie to dzieci i tak znajdą sposób aby wejść w internet i takie rzeczy, o których piszesz sobie oglądać ale nie wszyscy tak wychowują dzieci i nie wszystkie 12 i 14 latki są tak ograniczone. Dobrze wychowane dzieci mają samokontrolę dobrze wiedzą co jest dobre a co złe. Nie trzeba wprowadzać im żadnych nakazów ani zakazów. Jak rodzice mają trochę łoleju w ceberku to i dzieci też takowy posiadają !!! Mądre i grzeczne dziecko jest wrażliwe i takie obrazki nic dobrego takiemu dziecku nie przynoszą a wręcz przeciwnie wypaczają jego pogląd na zachowanie ludzi dorosłych, którzy powinni być dla niego wzorcem dobroci!!!!
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:57 40%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez 5Tereska
~ parafianin- gdybyś wiedział co to słowo znaczy nie wypowiadałbyś się tutaj, albo zmieniłbyś nick. Radzę zajrzeć do słownika
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:02 88%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez kasaki
Te zdjęcia mogą przedstawiać płody po poronieniu. Ani w Polsce, ani w Europie nie przeprowadza się aborcji tak zaawansowanej ciąży. Na tym właśnie polega perfidna manipulacja, jak widać w komentarzach, nawet pan "redaktór" uwierzył w te bzdury. Ktoś, kogo rajcuje wieszanie tak drastycznych plakatów lub oglądanie ich, ma ewidentny problem.
odpowiedz oceń post 15 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:07 71%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Mój rodzinny Elbląg
Zapraszamy do dyskusji również na facebooka: https://www.facebook.com/pages/M%C3%B3j-rodzinny-Elbl%C4%85g/284556425010506?ref=hl
Kto z was odważy się już nieanonimowo pochwalić wywieszanie takich plakatów?? pewnie niewielu lub nawet żaden z was.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:26 68%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozproszony kierowca
Na dodatek te plakaty rozpraszają kierowców:)
odpowiedz oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2014-03-17 14:21 13%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
Jakoś banery reklamowe czy wielkie ekrany led nie rozpraszają
oceń post 2 13 zgłoś do moderacji
2014-03-17 14:41 79%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez elblaski_kierowca
Na ekranach pokazywane są normalne reklamy a nie szokujące zdjęcia.
oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2014-03-17 12:48 18%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
A ja popieram wywieszenie tych plakatów. Czemu?trzeba ludziom uświadomić, że dzieci to skarb każdego narodu, nie rzeliczalny na żadne pieniądze! Nie można udawać, że wszystko jest cacy i problemu nie ma, bo jest. Tylko prawda zawsze była nie wygodna i jest nadal.
odpowiedz oceń post 6 28 zgłoś do moderacji
2014-03-17 19:22 80%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez eh
To może ty wreszcie zadbasz by mieć dzieci - swoje dzieci ale jakby miały mieć taki rozum jak ty to może niech zostanie tak jak jest - Alozjnięty - najlepsza baba to własna graba
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 20:18 80%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Tata Alojzego
Alojzy - ile masz dzieci? No pochwal się, ile dzieci wychowałeś?
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 21:18 75%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez i byłoby po
Jakbym wiedziała ze w moim łonie jest taki Alojzy to zaraz bym usunęła.
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 14:43 85%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez elblązanka
jestem elblążanką i jestem zbulwersowana, to jaki szok wywołało u moich małych dzieci nie da się opisać,ktoś zapomniał że oprócz dorosłych do kościoła chodza też małe dzieci....
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 15:25 85%
41

odpowiedziano ponad rok temu przez zdrowomyśliciel
Tylko KOŚCIÓŁ KATOLICKI może być tak paskudny, ze posuwa się do takich drastycznych zachowań i wywieszaniu na płocie takich plakatów. Nienawidzę jego i jego tzw. kapłanów. Sekta jaką jest właśnie ten kościół doprowadza jedynie do nienawiści człowieka do człowieka. Kościół zapomniał do czego został powołany. Jedyny prawdziwy kościół to Kościół w Wilkowyjach.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-03-17 15:43 50%
42

odpowiedziano ponad rok temu przez Barney
True story.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:39 50%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez owca
true, embarrassing story :(
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:39 57%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez owca
true, embarrassing story :(
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-03-17 16:35 83%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez owca
I kler się dziwi, że co prawda w Polsce jest ponad 90% katolików ale praktykujących tylko mały odsetek, że normalni ludzie zamiast do kościoła wolą iść w niedzielę na spacer bądź na zakupy ? Wieszajcie dalej takie fotki to nawet moherowe berety odwrócą się od wiary i latem zamiast w niedzielę pójść do kościoła pojadą opalać się na plażę nudystów ! :-D
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.