najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich
2020-02-18 09:01 100%

Drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Dziś (18.02) drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich. Na tory nie wyjechał żaden tramwaj.  Pracownicy żądają 500 zł podwyżki.  

Spór zbiorowy w Tramwajach Elbląskich nie zakończył się podpisaniem porozumienia z pracodawcą. 7 lutego odbyło się referendum strajkowe, w którym pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. Nie doszło do porozumienia i 17 lutego od północy rozpoczął się strajk. Także dziś (18.02) żaden tramwaj nie wyjedzie z zajezdni. 

Pracownicy żądają  500 złotych podwyżki i wycofania się z porozumienia o dużej liczbie nadgodzin. 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga zapewnia, że władzom miasta zależy na jak najszybszym rozwiązaniu sporu, który, jak przyznaje, bezpośrednio uderza w mieszkańców.

Od piątku (14.02) w sposób ciągły działa sztab kryzysowy, którego zadaniem było zorganizowanie komunikacji zastępczej na czas strajku, a także analiza możliwości finansowych żądań związkowców

- czytamy w komunikacie prezydenta Elbląga, który polecił również powołanie zespołu, który wnikliwie przeanalizuje koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Według dyrektora Zarządu Komunikacji Miejskiej komunikacja zastępcza działa sprawnie i nie ma zastrzeżeń ze strony mieszkańców. 

Natomiast pracownicy Tramwajów Elbląskich w wydanym oświadczeniu proszą mieszkańców Elbląga o wyrozumiałość.  Wyjaśniają, że wobec braku dialogu społecznego strajkują w obronie swoich praw pracowniczych, godnej pracy i płacy.

Przez ostatnie 2,5 roku z pracy w spółce odeszło ponad 30 pracowników, w większości motorniczych i pracowników zaplecza technicznego. (…) Braki kadrowe nie były uzupełniane, bo kto zgodzi się na pracę za 2000 zł, a takie pensje dostają za nominalny czas pracy młodsi stażem motorniczowie czy elektromonterzy, starsi – w granicach 2500 zł (netto), skutkiem czego wypracowywaliśmy nadmierne ilości nadgodzin, powodujących zmęczenie i stres

- wyjaśniają w oświadczeniu strajkujący. 
 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2020-02-18 09:20 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Czytelnik
Drodzy Państwo trwajcie w swoich postanowieniach. Nie poddawajcie się w żądaniach. Urzędnicy-teoretycy widzą to z perspektywy stołka na którym wiedzą.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2020-02-18 10:00 30%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Tomsi
Niech podziękują prezydentowi Wilkowi za obniżkę cen biletów po Nowaczyku, teraz właśnie są tego efekty
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2020-02-18 14:04 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Ty myslisz ze ta delikatna obnizka powoduje te problemy? Alez naiwny.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2020-02-18 19:01 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaaa
Jaka delikatna obniżka było 3zł jest 2.30zł w aplikacji 15% przez 10lat gdzie wszystko prawie podwoiło ceny.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2020-02-18 19:32 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez BrawoWy
Motorniczowie pracują za 17brutto/h i walą przymusowe 240 godzin za najniższá krajową ,niech walczą bo normalnie wstyd . 3mam kciuki
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2020-02-19 05:11 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Komunikacja zastepcza prosze poraszka nikt o tym nie pisze za tramwaj nr 5 nic nie jezdzi a rozklady byly chyba na kolanie pisane przystanki też porażka przez obrońców pokoju nic nie jeździ dzieci do szkoły na saperów tez maja problem aby sie dostac
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.