najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-10-31 17:38 92%

Dyskoteka Oxiden. Niebezpieczne wyjście bezpieczeństwa

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Jeden z pracowników klubu Oxiden w Elblągu zaalarmował nas w sprawie nieprawidłowości w zabezpieczeniu drogi ewakuacji z lokalu. – W tej dyskotece nie ma czegoś takiego, jak wyjście ewakuacyjne. Jeśli dojdzie do pożaru to będzie tragedia – mówi. Na dowód przesłał nam zdjęcia.

Dyskoteka Oxiden nie ma szczęścia do informacji. A właściwie nie ma szczęścia do pozytywnych informacji. Jeszcze kilka miesięcy temu, jako Disco Imperiale – obiekt został zamknięty.

Reporterzy elblag.net dowiedzieli się, że przyczyną zamknięcia dyskoteki był brak uzyskania przez właściciela wymaganych zezwoleń, w tym m.in. na organizację imprez masowych w tym miejscu oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Sprawą zajął się już Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, który zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie.

- W lokalu przy ul. Grażyny doszło do samowoli budowlanej – mówił nam Leopold Ażgin, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Inwestor, przystępując do prac budowlanych, złożył do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego jedynie zgłoszenie o zamiarze przeprowadzenia robót budowlanych. W odpowiedzi dostał sprzeciw i informację, jakie kroki powinien podjąć w celu uzyskania niezbędnych decyzji. Niestety inwestor nie wystąpił do nas o pozwolenie na zmianę użytkowania obiektu.

Właściciel Disco Imperiale, po zakończeniu robót budowlanych, nie ubiegał się też o wydanie opinii o stanie obiektu pod względem wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

- Inwestor nie zgłaszał się do nas w celu wydania takiej opinii – potwierdza Przemysław Siagło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu. Co więcej właściciel dyskoteki zorganizował dwie duże imprezy, nie mając odpowiedniej, zezwalającej na to decyzji Prezydenta Miasta. W Urzędzie Miejskim zwołano sztab kryzysowy. Disco Imperiale znikło.

W tym samym lokalu kilka miesięcy temu pojawiła się …dyskoteka Oxiden. Już z nowymi właścicielami, ale ze starymi problemami.

- Jak mogło dojść do otwarcia takiego lokalu w tym obiekcie w sierpniu br., skoro nowi właściciele nie wykonali zaleceń organów kontrolujących. Kto właściwie pozwolił na otwarcie tego lokalu? – mówi nam jeden z pracowników dyskoteki Oxiden, który chce pozostać anonimowy. – Koronnym argumentem na to, aby ten lokal został znów zamknięty, jest stan wyjścia ewakuacji. Takie wyjście zapewniają …zwykłe drzwi. Do tego wyjście ewakuacji prowadzi na zaplecze budynku, gdzie są hałdy ziemi oraz pręty zbrojeniowe. Proszę sobie wyobrazić, że jeśli bawi się w jednym czasie nawet 400 osób, i gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, ci ludzie nie wydostaną się bezpiecznie z dyskoteki. Powtarzam, nowy właściciel nie usunął wszystkich nieprawidłowości. Ten lokal nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nie ma też drugiego wyjścia ewakuacyjnego.

W Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Olsztynie dowiedzieliśmy się, że… postępowanie w tej sprawie zostało już zakończone. Obiekt został dopuszczony do użytku. Protokoły zaś przekazane do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego.

W Urzędzie Wojewódzkim nie udało nam się jednak dziś ustalić, na jakim etapie znajduje się obecnie ta sprawa. Elbląska policja również nie prowadzi żadnych czynności związanych ze sprawą dyskoteki Oxiden.

- Wiem, że dziś teren klubu kontrolowali funkcjonariusze Straży Pożarnej. Rozpoczęto jakieś prace na zapleczu klubu. Może więc droga ewakuacji dla gości klubu zostanie jednak udrożniona – mówi pracownik Oxiden.

W ubiegłą sobotę znów doszło do bójki w dyskotece. Ochrona użyła gazu. Na szczęście goście nie rzucili się w panice do ucieczki. Nie mieliby bezpiecznej drogi ewakuacji.

oceń wątek 11 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 18:16 96%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez :)..
hehehehe ile musieli dać w łapę?
odpowiedz oceń post 26 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 18:31 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Renata
A ja się pytam kto personalnie podpisał ten odbiór? Skoro inspekcja budowlana poprzednim razem zamknęła obiekt, to chyba odpowiednia komisja była potem na odbiorze budynku? Kto był, kto podpisał odbiór? Takiej sprawy chyba nie załatwili po cichu? Mój syn był tam kilka razy i opowiadał, że jest bardzo ładnie i że to najlepsza dyskoteka w mieście. Szkoda, że właściciel zadbał o wystrój a nie bezpieczeństwo naszych dzieci ! ! !!!! !
odpowiedz oceń post 24 0 zgłoś do moderacji
2013-10-31 18:43 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Pablo
Noooooooooooooo, w zeszłą sobotę na sali kolo, który stał przy kiblach strzelił gazem na salę. Ale się działo, nawet kelnerki i barmani uciekali na dwór!
A i to nie żadna plota, bo nawet pełno policji przyjechało, karetka stała z godzinę na dworze i ogarniała najbardziej zagazowanych! Kurde, tego jeszcze nie widziałem, dorośli kolesie a płakali jak dzieci. No ale się nie dziwię.
odpowiedz oceń post 25 0 zgłoś do moderacji
2013-10-31 18:52 95%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Pablo
I kurde dobrze że to było późno, bo nad ranem i było na sali tylko z 400 może trochę więcej ludzi. Jak by ktoś prysnął tak o 24, jak jest z tysiąc osób to sam nie wiem gdzie bym spierdzielał ?!!!!! Wszyscy byśmy tam żyg... li razem
odpowiedz oceń post 20 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 18:57 93%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez MAGDALENA
Popierwsze inspekcja budowlana poprzednim razem nie zamkneła dyskoteki to właściciele sami zamkneli po zorientowaniu sie że ich architekt nie dokonał do końca odpowiednich kroków. Pytacie sie czy zostały przeprowadzone jakieś prace po zamknięciu imperiale ,powiem jedno nie zostały. Pytanie ? kto wydał zezwolenie na przwbudowe w tak krótkim terminie skoro imperiale musiało na nie czekać 6 miesięcy i tak im nie dali .A druga rzeczą jest to ze ponadt 500 osób to jest impreza masowa , wiec sie pytam gdzie jest policja ,straż pożarna, pogotowie i przedewszystkim zarządzanie kryzysowe, które tak bardzo sie interesowło imperiale a teraz jest ponad 1500 ludzi minimo.( gdzie wy jesteście) Droga redakcjo powinniście być na dzisiejszem koncercie i zrobić relację z tego co się tam dzieje. Bilety już zostały sprzedane a jest ich ponad 1000 wiec wnioski same sie powinny nasunąć . I jeszcze ostatnia rzecz na zdięciach z dyskoteki pojawiają sie osoby nie pełnoletnie brawo dla właścicieli i ochroniarz
odpowiedz oceń post 25 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 07:13 79%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez ...
Konkurencja ratuje się jak tylko może :-)
oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-10-31 19:10 23%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Jolanta
A co powiecie na wpószczanie niepełnoletnich i podawanie im alkocholu , na zdięciach są moi wychowankowie z gimnazium i pierwszej kl .lo . Oprócz tego dowiedziałam się że parę osób z ochrony nie jest tam zatrudniona legalnie . Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 5 17 zgłoś do moderacji
2013-11-01 09:45 100%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez czepiam się?
BRAWO! Z treści wynika że pisała to nauczycielka. "WPÓSZCZANIE"! Wspaniały poziom edukacji mamy w tym kraju...
oceń post 13 0 zgłoś do moderacji
2013-11-01 16:16 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez jartek
No i ten alkoCHol... jeśli jesteś faktycznie nauczycielką to nóż się w kieszeni otwiera...
oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2013-11-01 16:36 100%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Dupa Jasio
Jolanta a kto Ciebie wychowuje ? wpÓszczanie, alkoCHol ??? Takie błędy ortograficzne są tak rażące, że ślepiec je zauważa ! Widać z Ciebie taka nauczycielka jaz koziej dupy trąba !!! :-D
oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2013-10-31 19:39 95%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez cenzorek
Jak tak czytam i czytam to co ten Pan ze Straży sprawdzał???? bo nie rozumie! jak widzę zdjęcia ( mam nadzieje że nie stare) to śmierdzi mi tu korupcją..... bo jak inaczej to wytłumaczyć tak postronnie pytam..... a i jak to ignorować gdy były pracownik o tym mówi czyli coś jest na rzeczy ale znając historię lokalu to już jest zamiecione pod dywan jak to w takim interesie ..... strażak stał przy barze a nie przy tych drzwiach... a może nawet go nie było na miejscu bo jak ma olej w głowie to ..........
odpowiedz oceń post 21 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 19:51 22%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
zamknijcie ta bude!! w okolicznych klatkach i ciemnych krzakach dymaja sie klubowicze z tej tancbudy. faceci dymaja licealistki, faceci facetow. jednym slowoem swolocz, kto normalny tam chodzi?
odpowiedz oceń post 5 18 zgłoś do moderacji
2013-10-31 20:23 94%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Renata
Panie yataman, nie można tak od razu przesadzać, no bo to tylko świadczy o nas, mieszkańcach Elbląga. Co może na to poradzić nawet właściciel? Tak trzeba by było zamknąć wszystkie lokale. Tak samo ktoś może wyjść np. z pabu na Starym Mieście i "iść w krzaki", no przepraszam bardzo ale nikt na to nic nie poradzi. A poza tym to są wyjątki, setki osób grzecznie wraca do domu po zabawie. Nie bronię tu nikogo ale nie można tak uogólniać.
odpowiedz oceń post 29 2 zgłoś do moderacji
2013-10-31 20:26 94%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Pablo
Haha a dzisiaj zespół BOYS daje koncert, no na bank 1000 osób przyjdzie albo i więcej! Do tego jutro wolne to Elbląg się bawi ! W razie co znajdziecie mnie blisko wyjścia :) Pozdro.
odpowiedz oceń post 17 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 20:36 67%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez malwin
ludzie! nie widzicie prostej zależności. konkurencja usilnie chce wykończyć Oxiden. Od czasu, gdy się pojawił Epcia i Bolly świeca pustkami...i niech mi szanowni spece internetowi od prawa budowlanego powiedzą, że Epoca ze swoimi wszędobylskimi schodami jest bezpieczniejsza...dziw mnie tylko bierze, że NET bierze w tym udział i daje się tak łatwo manipulować. Nie nie jestem pracownikiem tego klubu ani w żaden sposób powiązany. Myślę racjonalnie i byłem nam kilka razy i było naprawdę spoko
odpowiedz oceń post 18 9 zgłoś do moderacji
2013-10-31 20:57 94%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez PRYKI STYKI
jak to jedyne wyjście z lokaLU TO I TAK NIE JEST PRAWIDŁOWE ....
odpowiedz oceń post 15 1 zgłoś do moderacji
2013-10-31 22:52 63%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Elbinger
zgadzam sie z malwin ,,te smieszne klubiki bolliwood i epoca nedze maja ,wiec szukaja wszelkich sposobow aby zniechecic ludzi.. kiedys bylem czestym bywalcem Bowlinga ,ale odpuscilem sobie ,obsluga przed wejsciem kasujaca za wjazd masakra ,,obcinaja ludzi i sa ogolnie gburami.. ale kelnereczki okay :) ,odnosnie wystroju -to dramat ,kible tez katastrofa-syf..,epoca podobnie dramat jesli chodzi o toalety ,,ogolny brud i syf .. w oxiden bylem dwa razy ,czysto ,ladnie ,troszke bramani sie opierdzielaja ,,ale jest to NAJLEPSZY LOKAL w Elblagu i oby ten poziom utrzymali .
odpowiedz oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
2013-11-01 23:28 13%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez deze
w wymienionych lokalach przynajmniej nie dostajesz od ochrony albo gazem na dzień dobry
oceń post 2 13 zgłoś do moderacji
2013-10-31 23:05 93%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Wstyd
Epoca czy Bolly to pikuś, lokale były kolejno przejmowane przez nowe osoby, ludzie prowadzą co było. Ale sorry jak to się ma do budynku po takich "przejściach". Teraz nowy właściciel po pierwsze powinien naprawić błędy przez które zamknięto Imperiale, czy nie? No na zdrowy rozum każdy by od tego zaczął zanim wziąłby się za wystrój o urządzanie wszystkiego. Właściciel widocznie idzie na zarobek, gdzieś ma bezpieczeństwo ludzi (którzy zresztą zostawiają mu kasę!) a dyskoteka jest już chyba otwarta od lata ... Wstyd, za taki brak szacunku powinien odpowiedzieć!
odpowiedz oceń post 26 2 zgłoś do moderacji
2013-10-31 23:34 65%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Magdalena
to wy jeszcze dalej nie zrozumieliście ze dysco imperiale nie zrobiło specjalnie zadnych będów to urzd miasta i wcześniejsza władza trzymała na tym rekę .A obecni włściciele sie teraz tylko ślizgaja cała robote zrobili włosi i co z tego maja jedno wielki gówno
oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
2013-11-01 09:28 25%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez IDIOCI
A W KTOREJ DYSKOTECE W ELBLAGU JEST WIEKSZE WYJSCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????MOZE W EPOCE ...NA TYM ZDJECIU WIDAC ,ZE JEST NAJSZERSZE ZE WSZYSTKICH.A TAK NA MARGINESIE NARZEKACIE ,ZE NIC SIE W TYM MIESCIE NIE DZIEJE A SAMI ROBICIE WSZYSTKIM POD GORKE
odpowiedz oceń post 6 18 zgłoś do moderacji
2013-11-01 10:11 95%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ,,,,,:).....
do gościa "idioci" jak byś się znał to możesz się wypowiadać na temat te wejście jest jedno a i tak jest za małe po podzielone na wejście i wyjście więc jak to się ma do przepisów nikt się nie czepia ale nich zrobią raz a porządnie i po problemie czy to za dużo???? cały hałas o to o czym wiadomo od początku następni co nie tylko kasę zarabiają a ludzi w d... maja ... bawi się tam cała śmietanka miasta, więc nikt im krzywdy nie zrobi, pełno tam policji i nie tylko więc kontrole nie maja tam sensu popatrzeć wystarczy na fotki Facebooka i wszystko jasne, będzie dalej jak jest ...... tylko robią z ludzi baranów....
odpowiedz oceń post 18 1 zgłoś do moderacji
2013-11-01 10:41 90%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Monika
Czy to ważne kto się tam bawi, czy konkurencja robi pod górę?
Najważniejsze jest bezpieczeństwo a tam wcale nie jest bezpiecznie. W innych dyskotekach też nie, ale nikt z tym nic nie robi! Widzieliście jak w zeszłym roku gdzieś chyba w Brazylii w dyskotece, w której nie było wyjść ewakuacyjnych, spaliło się wielu ludzi? Nie widzieliście? To poszukajcie w internecie. Ciekawe czy byście byli tacy mądrzy gdyby was spotkało coś takiego? Gdybyście bawili się w takim budynku a ktoś by puścił gaz czy wybuchł by pożar! Ciekawe czy wtedy nie mieli byście mieli nic przeciwko brakowi wyjść?!
odpowiedz oceń post 19 2 zgłoś do moderacji
2013-11-01 10:46 82%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Monika
Dla zainteresowanych macie link do artykułu o tamtym pożarze
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/770549,Tragiczny-pozar-w-dyskotece-Brazylia-w-zalobie
233 osoby zginęły, były w wieku od 16- 20 lat.... tragedia! 130 osób rannych a wszystko dlatego że drzwi ewakuacyjne były zamknięte! Pomyślcie trochę, tu by było to samo! Wtedy byście płakali, że wasi bliscy tam byli...
odpowiedz oceń post 18 4 zgłoś do moderacji
2013-11-01 10:59 67%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez bebe
pół miasta huczy, że się wspólnicy w Oxiden pokłócili i dwóm podziękowano za współpracę - to raczej trzeba ocenić, że to jeden z nich dał ten "przeciek" do portalu i pewnie jest to wiadomość sprawdzona.
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2013-11-01 11:59 75%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez DASA
zamknąć ten lokal i tyle ;)
odpowiedz oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.