najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-10-31 17:38 92%

Dyskoteka Oxiden. Niebezpieczne wyjście bezpieczeństwa

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Jeden z pracowników klubu Oxiden w Elblągu zaalarmował nas w sprawie nieprawidłowości w zabezpieczeniu drogi ewakuacji z lokalu. – W tej dyskotece nie ma czegoś takiego, jak wyjście ewakuacyjne. Jeśli dojdzie do pożaru to będzie tragedia – mówi. Na dowód przesłał nam zdjęcia.

Dyskoteka Oxiden nie ma szczęścia do informacji. A właściwie nie ma szczęścia do pozytywnych informacji. Jeszcze kilka miesięcy temu, jako Disco Imperiale – obiekt został zamknięty.

Reporterzy elblag.net dowiedzieli się, że przyczyną zamknięcia dyskoteki był brak uzyskania przez właściciela wymaganych zezwoleń, w tym m.in. na organizację imprez masowych w tym miejscu oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Sprawą zajął się już Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, który zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie.

- W lokalu przy ul. Grażyny doszło do samowoli budowlanej – mówił nam Leopold Ażgin, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Inwestor, przystępując do prac budowlanych, złożył do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego jedynie zgłoszenie o zamiarze przeprowadzenia robót budowlanych. W odpowiedzi dostał sprzeciw i informację, jakie kroki powinien podjąć w celu uzyskania niezbędnych decyzji. Niestety inwestor nie wystąpił do nas o pozwolenie na zmianę użytkowania obiektu.

Właściciel Disco Imperiale, po zakończeniu robót budowlanych, nie ubiegał się też o wydanie opinii o stanie obiektu pod względem wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

- Inwestor nie zgłaszał się do nas w celu wydania takiej opinii – potwierdza Przemysław Siagło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu. Co więcej właściciel dyskoteki zorganizował dwie duże imprezy, nie mając odpowiedniej, zezwalającej na to decyzji Prezydenta Miasta. W Urzędzie Miejskim zwołano sztab kryzysowy. Disco Imperiale znikło.

W tym samym lokalu kilka miesięcy temu pojawiła się …dyskoteka Oxiden. Już z nowymi właścicielami, ale ze starymi problemami.

- Jak mogło dojść do otwarcia takiego lokalu w tym obiekcie w sierpniu br., skoro nowi właściciele nie wykonali zaleceń organów kontrolujących. Kto właściwie pozwolił na otwarcie tego lokalu? – mówi nam jeden z pracowników dyskoteki Oxiden, który chce pozostać anonimowy. – Koronnym argumentem na to, aby ten lokal został znów zamknięty, jest stan wyjścia ewakuacji. Takie wyjście zapewniają …zwykłe drzwi. Do tego wyjście ewakuacji prowadzi na zaplecze budynku, gdzie są hałdy ziemi oraz pręty zbrojeniowe. Proszę sobie wyobrazić, że jeśli bawi się w jednym czasie nawet 400 osób, i gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, ci ludzie nie wydostaną się bezpiecznie z dyskoteki. Powtarzam, nowy właściciel nie usunął wszystkich nieprawidłowości. Ten lokal nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nie ma też drugiego wyjścia ewakuacyjnego.

W Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Olsztynie dowiedzieliśmy się, że… postępowanie w tej sprawie zostało już zakończone. Obiekt został dopuszczony do użytku. Protokoły zaś przekazane do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego.

W Urzędzie Wojewódzkim nie udało nam się jednak dziś ustalić, na jakim etapie znajduje się obecnie ta sprawa. Elbląska policja również nie prowadzi żadnych czynności związanych ze sprawą dyskoteki Oxiden.

- Wiem, że dziś teren klubu kontrolowali funkcjonariusze Straży Pożarnej. Rozpoczęto jakieś prace na zapleczu klubu. Może więc droga ewakuacji dla gości klubu zostanie jednak udrożniona – mówi pracownik Oxiden.

W ubiegłą sobotę znów doszło do bójki w dyskotece. Ochrona użyła gazu. Na szczęście goście nie rzucili się w panice do ucieczki. Nie mieliby bezpiecznej drogi ewakuacji.

oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
2013-11-01 15:23 84%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Monika
Co za różnica czy właściciele się pokłócili, może mieli trochę oleju w głowie i nie chcieli brać udziału w takim "zarządzaniu" lokalem albo nie chcieli mieć nieprzyjemności z policją, bo jak czytałam, było zdarzenie z puszczeniem gazu w poprzedni weekend tak? Ja też bym nie chciała odpowiadać za to jeżeli coś by się komuś przez to stało...
Tak czy inaczej, jeżeli ktoś na "nas " zarabia, powinien przede wszystkim zadbać o nasze bezpieczeństwo a nie brać pieniądze i wydawać je na własne kaprysy.
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2013-11-01 15:29 88%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzychu
Hej, byłem w zeszłym tygodniu w Oxi jak puścili ten gaz. Nikt nie wiedział kto to zrobił ale pewne jest że wszyscy uciekali z sali, pracownicy też uciekli zza baru na dwór. Widziałem kilka osób które na prawdę mocno oberwały. Jeden facet non stop siedział w karetce i wymiotował, inny nawet nie miał siły, uwiesił się na barierce przy wejściu koło ochrony i ryczał i dusił się na zmianę. Mówił, że nie widział kto to puścił ale na pewno to wyszło gdzieś od lewej strony baru przy kiblach, bo tam akurat tańczył.
odpowiedz oceń post 23 3 zgłoś do moderacji
2013-11-01 17:37 19%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez OBSERWATOR .....
WYWALIL EX GLINĘ WZIELI EX KLAWISZA KTÓRY ZARAZ ZROBIE HURTOWNIE ........ ARTYKÓŁW KUPIONYCH OD KACPRA KTÓRY GO ZASZCZYCIŁ OBECNOŚCIĄ W OXIDENIE .........
odpowiedz oceń post 18 75 zgłoś do moderacji
2013-11-01 23:32 79%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez oł men
wspólnik Greek się odwdzięczył hahaha
odpowiedz oceń post 15 4 zgłoś do moderacji
2013-11-02 00:35 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tedet
Greka i Jawora odstawili od spółki to się teraz zacznie nasyłanie kontroli
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 02:25 15%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez karaczan
elblaskie pseudoklubiki i dyskoteczki, elblascy pseudogangsterzy hahahaha smaic mi sie z was chce. jakie miasto takie dyskoteki, ze ro kultury i same wiesniaki tak jak to bylo za czasow kazamatow, gdzie takze w wieziennych lozach zbieralo sie barachlo, czesto ledwo skonczyli podstawowke, za elzamem lezalo zawsze pelno pobitych i nacpanych przychlastow. Teraz tez nic sie nie zmienilo oxygen -speluna. Ludzie nie puszczajcie to tej obory swoich dzieci!
odpowiedz oceń post 4 23 zgłoś do moderacji
2013-11-02 09:30 73%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Lukasz
Ludzie!!! Informacje typu "zagrożenie" dla klientów, brak odbioru budowlanego, kwestie łapówek i pomawianie o kontakty z grupami przestępczymi zostawcie policji. Jedyny lokal spełniający wszystkie wymagania pod wzgledem bezpieczeństwa w Elblągu, który okazał się strzałem w dziesiątkę dla sceny Elbląga. Ex Glina, czy Ex klawisz to bardzo barwne postacie tego miasta z tym jednym wyjątkiem ze ten drugi nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa czy jak ktoś "mądry" napisał(obserwator) hurtowymi zakupami u Kacpa. Elbląg jest specyficznym, zawistnym miastem w ktorym ludzie za pare zloty sprzedaja swoje "dupy". Na tego pana nic nie macie a takie tematy powinny isc przez organy ścigania. nie jednej osobie uratowal tylek.
odpowiedz oceń post 69 26 zgłoś do moderacji
2013-11-02 10:14 36%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez gah
Co Sobotę są dymy i poszkodowani, ale o tym się nie mówi.
odpowiedz oceń post 8 14 zgłoś do moderacji
2013-11-02 11:25 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez interes rodzinny haha
Nie no mnie to wku... jestem z Browarnej,w Oxi jestem co tydzien, nawet czasem dwa razy ;) to jak nie ma wyjscia?! czemu nie wydali troche kasy zeby je zrobic? wlasciciel z synami, (bo zawsze jest starszy koles i 2 mlodych to chyba jego synowie) imprezuje na kazdych baletach a potem zbiera kase od barmanow! to chyba kasa jest, ale widac nie na wyjscia tylko na swoje imprezy!! co to za rzadzenie? wlasciciele nachlani kazdej nocy to potem spia zamiast zajac sie tym co trzeba! przegiecie!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 13:23 79%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Marlena
Obserwator, to jest śmieszne co piszesz. Wierzyć i puszczać plotki jak stara baba, ach, szkoda trochę ;) Co do dyskoteki, od samego początku urzędnicy robili pod górkę, więc nie zdziwiłbym się jakby to była ich sprawka...
odpowiedz oceń post 58 15 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:53 22%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Magdalena
nie zdziwiłbym sie a zdziiłabym sie łukasz przestan sie ośmieszać i pisać o sobie dobre rzeczy ty jestes poprostu zwykła gnida.
oceń post 16 57 zgłoś do moderacji
2013-11-02 13:37 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez rahi
Szkoda ze mamy takie lata ze zniesławienie człowieka w internecie jest takie proste. Na szczęście wiem o kim mówi kolega kilka postów niżej i mogę zagwarantowac., ze cos mu się we łbie poprzekrecalo. Mam nadzieje ze ty nikogo nie zaszczycisz swoja obecnością w oxidenie. Na szczęście ochrona jest tam w porządku. A skoro przyjeżdżają dzieciaki z wiochy na braniewskich blachach i robia a wioche to nie wina ochrony.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 14:25 74%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez imprezowicz
Witam
tak sie składa że łukasza o którym tutaj mowa widziałem w innych klubach na ochronie i muszę przyznać że jego zachowanie i podejście do tej pracy jest bardzo pozytywne zawsze można na niego liczyć sprawa zawsze jest rozwiązana a nie kończy sie bójką widać że poważnie podchodzi do tego co robi i wiem że jak ide do klubu i widze że jest na ochronie to czuje sie bezpiecznie bo wiem że czuwa nad naszym bezpieczeństwem normalny człowiek do którego zawsze można sie zgłosić .
odpowiedz oceń post 58 20 zgłoś do moderacji
2013-11-02 17:25 76%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez lukasz
ale wazelina- dzieki
oceń post 34 11 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:50 22%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez magdalena
wazelinia wazelina a to ze pracuje tam nielegalnie to co tak samo jego kobitka to tez jest ok .A tak wogole moze jest i ochroniazem bo tak kaze sie nazywac ale czy on przeszedł jakieś szkolenie no watpie
oceń post 17 59 zgłoś do moderacji
2013-11-02 15:35 72%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez KASIA
lukasz stal jeszcze w arenie na wysokiej pamiętam zawsze uśmiechnięty facet, nawet pogadac mozna było Tu tez go spotkalam na wejsciu nie raz i naprawdę wporządku widać ze zatrudniają dobrych ludzi wielki PLUS dla Oxidena i zycze panu powodzenia! Pozdrawiam KASIA!
odpowiedz oceń post 52 20 zgłoś do moderacji
2013-11-02 15:37 30%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Jolunia
imprezowicz ale .... list pochwalny a Ja słyszałam co innego .... czas pokaże ile i co jest wart ten ochroniarz, ale z tego co widziałam to są tam ludzie w czarnych garniturach i to Oni odpowiadają za bezpieczeństwo na imprezie.... po za tym coś jest na rzeczy z tym bezpieczeństwem na dyskotece mam nadzieję że to odpowiednie służby wyjaśnią ja byłam w Boliłudzie i było bardzo świetnie i ceny oki i atmosferka ..... a tu zadyma za zadymom ......
odpowiedz oceń post 19 44 zgłoś do moderacji
2013-11-02 15:43 74%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez budowlaniec połamaniec
Jestem budowlańcem z zawodu i jak czytam to wszystko to widzę że ktoś bardzo a bardzo zaniedbał robotę którą trzeba było zrobić te wejście na zdjęciu to paragraf narażenia życia i zdrowia, nie wiem czemu nikt z tym nic nie robi, ktoś tam pisze że jest bezpiecznie to chyba mu się coś w bezpieczeństwem pomieszało bo nawet nie wie co mówi, Ja bym zbadał papiery kto się pod tym podpisał bo jeśli to zrobił to tego n ie widział i mieli to zrobić i było by ok ale widać to olali.... aż się boję pytać o inne sprawy związane z dyskotekom czy wszystkie prace były tak ZAŁATWIANE jeśli tak to niech to ktoś wyjaśni i odpowiednie konsekwencje wyciągnie do włścicieli....
odpowiedz oceń post 20 7 zgłoś do moderacji
2013-11-02 16:29 73%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Lukasz
Wasze życie musi być strasznie nudne skoro wciąż interesujecie się moim. W przeciwieństwie do was nie muszę ukrywać się pod "zmyślonym" nickiem...osoby które powinny znają prawdę a reszta niech się karmi plotkami. Dzięki za pozytywne komentarze
odpowiedz oceń post 61 23 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:57 29%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Magdalena
a to że pobiłeś więznia i za to z roboty cie wylali też jest pozytywne
oceń post 22 55 zgłoś do moderacji
2013-11-02 17:49 0%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez barman
Na starówce kiedyś pan łukasz pomógł w pubie jak kacprowe chopaczki robili demolke to jakie to układy??? Chyba respekt. Pozdrawiam. Nie daj sie
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:04 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Justyna
Brawo za odwagę cywilną Panie Łukaszu .Zawsze znajdą się "odważni" którzy nie mają własnego życia i problemów .Miasto nieszczęśliwych ludzi którzy potrafią tylko narzekać.Głowa do góry.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:07 23%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Pablo
Błagam, bez przesady! Ochroną w Oxi zajmuje się cała firma już od dnia otwarcia. Ten kto personalnie wychwala jakiegoś Łukasza robi sobie chyba żarty?! Od razu widać, że ten koleś sam to napisał. Kto to w ogóle jest? Co to za artysta? Jeden z ochroniarzy z Gdańska czy co? Może którejś z Pań się spodobał ale to i tak dziecinada. Ochrona pracuje jako grupa, nie jako jednostka...
odpowiedz oceń post 19 63 zgłoś do moderacji
2013-11-02 18:13 55%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez imprezowicz
budowlaniec jak z Ciebie taki połamaniec to sie nie wypowiadaj bo sama nazwa mówi jak wyglada Twoje doświadczenie zawodowe ;) powodzenia w fachu
odpowiedz oceń post 24 20 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.