najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Działacze i sympatycy PO oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej (+ zdjęcia)
2018-04-10 09:38 0%

Działacze i sympatycy PO oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej (+ zdjęcia)

rozpoczęty 11 miesięcy temu przez Marcin Mongiałło

10 kwietnia o godzinie 8.41 działacze i sympatycy elbląskich struktur Platfrmy Obywatelskiej oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, składając wieńce pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Komunalnym Agrykola w Elblągu. W tle słychać było „Ciszę”, zagraną na trąbce.

Wśród osób, które w „ciszy i skupieniu” upamiętniły ofiary katastrofy polskiego Tu-154 w ósmą rocznicę tragicznego dla Polski wydarzenia byli elbląscy radni PO, przedstawiciele biur poselskich tej partii oraz przedstawicielka grupy "Rozmawiajmy o demokracji". 

Oficjalne, miejskie obchody ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się mszą św. o godzinie 12.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola. Jednak działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej nie chcieli brać udziału w tych obchodach. Przed Krzyżem Katyńskim spotkali się już o godzinie 8.30. Złożyli kwiaty punktualnie o godz. 8.41, a więc dokładnie kiedy osiem lat temu rządowy Tupolew rozbił się pod smoleńskim lotniskiem.

Pamięć o tej – jednej z największych tragedii powojennej Polski pozostanie w naszej pamięci na zawsze. I każdego roku będziemy ją wspominali – szczególnie w rocznice tragedii.

 

Niestety, politycy Prawa i Sprawiedliwości uczynili z tego dramatu okazję do podzielenia Polaków, w stopniu niespotykanym nigdy w przeszłości. Oskarżyli jedną formację polityczną i polityków z imienia i nazwiska o dokonanie zbrodni zamachu na ówczesnego prezydenta Polski i świadome spowodowanie tej tragedii. To – niczym nie potwierdzone - oskarżenie jest jednym z przewodnich haseł usprawiedliwiających dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. 

– zakomunikował w swoim wczorajszym oświadczeniu poseł Jerzy Wcisła.

W katastrofie smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 zginęło 96 osób, a wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, wiele osobistości ze środowisk politycznych, wojskowych, kombatanckich, religijnych, z instytucji państwowych i społecznych. Zginęli także, o czym często się zapomina, żołnierze i pracownice 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego (36 SPLT) uczestniczący w locie PLF 101 w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Godnym podkreślenia jest fakt, że wśród ofiar były osoby reprezentujące różne opcje polityczne. 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-04-10 10:47 100%
1

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Eryk
Tak wygląda ŻENADA
odpowiedz oceń post 11 0 zgłoś do moderacji
2018-04-10 13:44 100%
2

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez viola
Ale CHMARA sympatykow .
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2018-04-11 08:13 100%
3

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Chris
Trzeba było popierać ludzi typu Komorowskiego na stanowiska. Teraz macie. Zawsze mówiłem, że PiS jest mądrzejszy jeśli chodzi o politykę kadrową.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2018-04-12 11:10 0%
4

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez gość
Platfusy!Idziemy po was!Dziś kolejny platfus udupiony za złodziejstwo!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2018-04-15 18:18 0%
5

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Albert Pierrepoint
Michał Missan koordynator Działu Ratownictwa Medycznego z Elbląga przekazał informację o likwidacji od 1 maja br. karetki typu S (z lekarzem) w Pasłęku. Od tego czasu dyżur pełniła będzie karetka P z dwójką ratowników medycznych. Karetka typu S dojeżdżała będzie w razie potrzeby z Elbląga lub Morąga. Likwidacja karetki S to efekt braku lekarzy chcących pracować w pogotowiu ratunkowym.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.