najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-11-22 17:06 28%

Edward Pukin: Elbląscy politycy… przegrali sejmik wojewódzki

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

„Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić” – powiedział kiedyś Józef Piłsudski. Nie śmiem komentować niezaprzeczalnych wypowiedzi Naczelnika Państwa w II RP a tym bardziej, że – jak widać - niewiele zmieniło się w sferze polityki od tamtego czasu, ale – jak słychać – ciągle dla polityków nie jest ważny interes ogółu, gdyż ważniejsza jest dla nich prywata.

Podobno kropla drąży skałę, więc … drążę. Elblążanie! Zerknijcie do tekstu i zobaczcie, kogo wybraliśmy do najważniejszego organu samorządowego w województwie – z "naszego" okręgu, obejmującego m. Elbląg + powiaty elbląski, bartoszycki, braniewski i lidzbarski – a także, na które partie oddaliśmy głosy.

Jacek Protas PO - Lidzbark Warmiński, Jan Bobek PSL – Piórkowo, Sławomir Sadowski PiS – Pasłęk, Zbigniew Pietrzak PO - Ciemna Wola, Sławomir Jezierski PO – Elbląg, Małgorzata Kozioł PSL – Orneta, Adam Ołdakowski PiS – Bartoszyce. I, jakie są Wasze refleksje, kiedy przyglądacie się wynikom wyborów do sejmiku?

Czy jeden Elblążanin (?!) – jako przysłowiowa sierotka Marysia wśród 35 radnych sejmiku – będzie miał jakikolwiek wpływ na podział, nie tylko unijnych środków dla ponad stu dwudziestotysięcznego Elbląga, miasta będącego drugim centrum gospodarczym w województwie. Kto w to uwierzy?

W czasie kampanii wyborczej opublikowałem felieton – „Sejmik warmińsko-mazurski… w cieniu. A przecież jest, o co się bić”, – w którym starałem się zwrócić uwagę polityków na fundamentalną konieczność bycia elblążan w sejmiku.

I pisałem w nim m. innymi: (…) o, tyle (za sprawą metody d`Hondta), problemem stają się wybory radnych do sejmiku wojewódzkiego. A to, dlatego, że województwo podzielone jest na dużo większe terytorialnie okręgi wyborcze, które różnią się celami społecznymi i gospodarczymi.”

Dalej pisałem tak; - Przysłowiowego konia z rzędem należałoby dać temu radnemu, czy też tym radnym sejmiku wojewódzkiego, którzy zamieszkując poza Elblągiem – wybrani również głosami elblążan – będą zabiegali w Olsztynie, czyli tam, gdzie dzieli się nie tylko unijne pieniądze, o nasze… elbląskie sprawy.”

Ostatni akapit adresowałem poniekąd także do wyborców – „W przypadku wyborów do sejmiku wojewódzkiego, wnioski nasuwają się, więc same i… są wyjątkowo oczywiste. Elblążanie – o ich sprawy w województwie – muszą zadbać sami i dlatego powinni także w dniu wyborów zaakcentować wolę udziału elbląskich kandydatów w podziale unijnych dobrodziejstw. Zgodnie z regułą – nic o nas… bez nas.”

Kończąc niniejszy felieton – oceniający walkę polityków tylko o siebie, a nie o Elbląg, bez którego nie byłoby województwa warmińsko-mazurskiego – stwierdzam z żałością, że gdyby jednak znalazł się ktoś spoza Elbląga, kto wesprze ostatniego Mohikanina w walce o nasze sprawy w Olsztynie, to… nawet konia z rzędem dla niego nie mamy.

„Ten cytat (o politykach, zajawka felietonu) wytatuowałbym na czole wszystkim "naszym" politykom, dzięki temu, przy okazji spoglądania w lustro mogliby czytać, czytać i... Czytać” – napisał jeden z komentatorów opiniujący cytaty Marszałka. I ja się z autorem tej opinii zgadzam, adresując jednocześnie niniejszy felieton przede wszystkim do elbląskich polityków, by… każdy z nich, był mądry – nie tylko – po szkodzie.

Edward Pukin

oceń wątek 8 21 zgłoś do moderacji
2014-11-22 18:11 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez as
Panie Pukin i spółka od roku mieszaliście, miszaliscie i ... namieszaliscie.
odpowiedz oceń post 25 10 zgłoś do moderacji
2014-11-22 18:20 45%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez franc
Pan były starosta miękko wylądował tylko że on ogarniał starostwo powiatowe a nie Elbląg , a to różnica tak powstaje towarzystwo wzajemnej adoracji .....
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2014-11-22 18:49 74%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez rumbelnikiel
Puknij się w czoło to będzie wesoło
odpowiedz oceń post 25 9 zgłoś do moderacji
2014-11-22 20:52 42%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez k345
bo w Elblągu nie ma elbląskich patryjotów , tylko sprzedajne k.... . A lemingi elbląskie głosują na Protasa, paranoja
odpowiedz oceń post 8 11 zgłoś do moderacji
2014-11-22 21:17 62%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez brednie
Człłowieku jesteś nudny jak flaki z olejem .Jaj zwykle bredzisz - jesteś niewybieralny - i co tak do setki będziesz próbował .Skończ wstydu oszczedz
odpowiedz oceń post 18 11 zgłoś do moderacji
2014-11-22 22:49 56%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wniosek
Dlatego teraz musimy głosować tylko na pana Wróblewskiego.
odpowiedz oceń post 14 11 zgłoś do moderacji
2014-11-23 11:42 33%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez k632
to głosuj, takie masz prawo
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2014-11-23 05:23 55%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Jak Witold Wróblewski zostanie Prezydentem Miasta to kogo było wybierać? Chyba nie kurdupla!
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2014-11-23 09:00 83%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez EBramis
I tak to już jest w Elblągu wszyscy narzekają ale o swoje nie walczą zgodnie z zasada ja nie jestem przy korycie to i nie dam być sąsiadowi!!!!
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2014-11-23 09:17 76%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez ...ale w kołojest wesoło...ooooo
Co to za idiotyczny tekst i jego budowa? Człowieku masz pretensje, że elblążanie nie wybrali awanturnika który nie budzi zaufania? Zastanów się dlaczego woleli wybrać kogoś innego niż takiego jak on? Redakcja musi być zdesperowana, że puszcza takie gnioty? Może Pukin powinien dać oświadczenie czy jest już członkiem PIS?
odpowiedz oceń post 19 6 zgłoś do moderacji
2014-11-23 11:45 21%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez aktywna wyborczyni
Bardzo ciekawe spostrzeżenia Pana Pukina i nie widzę tu bredni. Kabaretowy prześmiewca Piasecki jest smutny, ale ludzie się śmieją, Pukin może jest nudny dla niektórych, ale rzetelnie przedstawia własny punkt widzenia. Ma rację.
odpowiedz oceń post 6 22 zgłoś do moderacji
2014-11-23 14:16 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Panie Edwardzie. Jak Pan ma dane to niech Pan poda ilość głosów ogółem na każdego z wybranych radnych do sejmiku oraz ilość głosów jakie otrzymał w Elblągu każdy z wybranych radnych
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2014-11-23 20:33 31%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Edward Pukin
Sam się dziwię, że mając 68 lat jestem wyjątkowo aktywny. Piszę książki (recenzowane pozytywnie przez krytyków), publikuję także różne teksty (nudne - ktoś niżej tak, to ocenił), gram w tenisa (raz na wozie, raz pod wozem, jak to w sporcie), udzielam się w kilku organizacjach społecznych (raz mnie wybiorą do zarządu, raz nie) spotykam się ze znajomymi ( nieraz się spieramy o byle co, innym razem dyskutujemy poważnie) pomagam żonie (raz gorzej, raz lepiej) i od czasu do czasu (okresy wyborcze) ktoś mi proponuje kandydowanie, więc też, nie chowam głowy w piasek. Publiczna aktywność - np. publikowanie, kandydowanie pod własnym nazwiskiem ( kandydowałem z listy PiS-u, jako osoba bezpartyjna ), wymaga nie tylko odwagi, ale także bycia gotowym na krytykę oponentów lub walkę na argumenty z różnej maści "politykierami" . nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby różni politykierzy (komputerowi opisywacze) - mając inne, własne zdanie - zechcieli je wyrazić chociażby w kilku zdaniach. Pewnie byłaby podstawa do rzeczowej polemiki. A tak nie jest, co widać w niektórych wpisach "komentatorów". Wychodzi na to, że nie umieją czytać ze zrozumieniem, albo też rozpędzają swoje myśli tak szybko, że później nie mogą ich dogonić i piszą, by coś sklecić, a najczyściej by tylko bezmyślnie dokopać autorowi. Tchórzliwe stworzenia,zresztą często te same choć o różnych nickach.Pozdrawiam uczciwych autorów komentarzy.
odpowiedz oceń post 8 18 zgłoś do moderacji
2014-11-24 08:52 80%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez wnuki bawić
Nie przepadam za panem , wiecznie niezadowolony ,rozżalony ,sukcesy wyborcze zerowe - da pan sobie spokój wnuki bawić i na spacery chodzić
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.