najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-04-30 14:30 88%

EKO wystartuje w wyborach samorządowych. Będzie duży, bezpartyjny blok

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

- Elbląski Komitet Obywatelski przyjął wyniki referendum z 14 kwietnia br. z należnym szacunkiem. Referendum lokalne to jedna z możliwości demokracji bezpośredniej. Elblążanie suwerennie podjęli decyzję o odwołaniu władz samorządowych. Tą decyzję traktujemy jako czerwoną kartkę dla wszystkich partii politycznych - pisze Dariusz Babojć, szef Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.

W mieszkańcach Elbląga tkwi olbrzymi potencjał. Są świadomi swoich praw i mają pomysły na rozwój miasta. Komitet chce wraz z nimi działać na rzecz dobra wspólnego Elbląga. Siłą ruchów obywatelskich jest różnorodność przekonań ich członków.

Deklarujemy partnerską współpracę ze wszystkimi osobami i podmiotami wyrażającymi chęć służby na rzecz dobra wspólnego naszego miasta. Kierując się poczuciem odpowiedzialności za losy miasta Elbląski Komitet Obywatelski podjął decyzję o udziale w najbliższych wyborach samorządowych. Zostanie powołany antypartyjny, pozarządowy, obywatelski blok wyborczy, który wystawi kandydata w wyborach prezydenckich oraz kandydatów na funkcje radnych.

Uważamy, że Rada Miejska to nie przechowalnia partyjnych aktywistów i dokładanie im do pensji. Najbliższy okres wymaga od nas wszystkich wielkiej mądrości i odpowiedzialności za losy Elbląga. Zapraszamy wszystkie chętne osoby bezpartyjne do współtworzenia Komitetu Wyborczego.

Polecamy treść Deklaracji Założycielskiej: http://elblag-eko.org/?id=podstrony_&pid=1.

Dariusz Babojć
Elbląski Komitet Obywatelski

oceń wątek 115 16 zgłoś do moderacji
2013-04-30 14:49 43%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Aż chce się zanucisz piosenkę Scorpions - The wind of change czytając ten artykuł. Może jednak niedługo to władze będą działać na ogół społeczeństwa a nie społeczeństwo dawać władzom. Czekamy na dalsze pozytywne wiadomości :)
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:42 38%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zamierzasz nas przekonać że kłamca to nie kłamca a konfident to nie konfident ? Daj se na luz kolego bo z napięcia puszczasz bąki
oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:00 57%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Sorry
Pomażyć dobra rzecz obudzili sie ze snu zimowego i tak bez szans są.
odpowiedz oceń post 13 10 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:11 31%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Skąd ten pesymizm ? wcześniej raczej nie było szans na utworzenie Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, teraz jak już wiadomo, co my mieszkańcy możemy zdziałać i raczej wyjdzie nam to na plusie. Trzeba wierzyć bo inaczej do niczego się nie dojdzie i ni się nie zmieni
oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:06 45%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mafia
Tak trzymać. Popieram, a jak znam Darka to uczciwie będzie i sprawiedliwie :)
odpowiedz oceń post 10 12 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:15 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez p.
Mamy już bezpartyjny Wolny Elbląg i Wam już dziękujemy. Czy to nie od Was jakiś doktorek wzywał do bojkotu referendum? Wy (EKO) już startowaliście lata temu i Elblążanie jednak mandatu zaufania Wam nie dali, więc po co kolejny raz się kompromitować?
odpowiedz oceń post 7 14 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:40 43%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Teraz cena urosła ... Po da co tylko EKO zechce żeby było komu bronić ich układów a ex -radnymi ... Asy w rękawie EKO to szulerka dla naiwnych,,,
oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:25 41%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez aloes
Buahaha, najpierw byli przeciw referendum, a teraz stołki im sie marzą! Obłuda? Hipokryzja? WTF?
odpowiedz oceń post 9 13 zgłoś do moderacji
2013-04-30 15:34 77%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez so
czas na zmiany, trzeba w końcu posprzątać po partiach
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:38 38%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Racja ale zamierzasz powierzyć sprzątanie tym co brudzili i brali z kasy Urzędu spore sumki ? To ja proponuje reset danych ...
oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
NoName
2013-04-30 16:00 45%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Niby bezpartyjni, a w drugiej turze wyborów prezydenckich zachęcali do głosowania na Grzecha Nowaczyka z PO
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:37 44%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
I twierdzili że referendum to farsa ... pajacyki na sznureczkach
oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2013-04-30 16:14 38%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Barak Oba Ma
Będziecie startować jako PO, przybudówka PO czy jako zwolennicy PO?
odpowiedz oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:36 42%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pewnie na umowę - zlecenie ale płatne z góry... bo po wyborach nie będzie komu płacić...
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-04-30 16:18 70%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez eg bez partii
Przynajmniej żeby być w EKO nie możesz być członkiem partii, za to w Wolnym Elblągu… a przepraszam w Ruchu Palikota musisz…
odpowiedz oceń post 16 7 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:35 25%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dobre ... tyle że dla ... Jeszcze coś równie wielkiego ?
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:04 26%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
To co jednak Babojć się zreflektował i chce troszkę wyroby czekoladopodobnego uchapać dla swoich przydupasków ? Kłamca i oszust zaczyna kampanię wyborczą .... A gdzie był pół roku temu ? Będzie ciekawie jak się ci oportuniści pokarzą z program na który parę miesięcy temu pluli... Poczekajcie sobie kolejne dwa lata śmierdzące sprzedawczyki ...
odpowiedz oceń post 7 20 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:11 18%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Członkiem nie ale przydupasem owszem i sprzedawczykiem tez .... Sprzedaj mieszkańców za miskę ryżu od Protasa i jesteś bohaterwem Komitetu Oportunistów... Żenujące...
odpowiedz oceń post 4 18 zgłoś do moderacji
2013-04-30 23:24 0%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Lajkujcie mój post
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:13 69%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez na ulicy mówią
O widać uaktywnili się bezpartyjni członkowi Wolnego Elbląga, a członkowie partii ruch Palikota? Brawo EKO co niektórzy jeszcze nie rozumie i nie wiedza co to jest przekroczenie progu wyborczego i być wiernym własnym ideałom!
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:29 16%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dla EKO Ideał to ciepłe posadki dla swoich - pokazali co potrafią i Jachimowicz i Babojć . Polityczna prostytucja na całej linii i znów wydaje im się że nikt nic nie powie ? Kłamstwo zawsze jest kłamstwem a oszustwo oszustwem i moja w tym głowa żeby im dokładnie rzucić w twarz i ich kłamstwa i ich zdradę interesu mieszkańców miasta. Sumienia na godziny a kurki na wietrze tam się obracają gdzie kasa leci ...
oceń post 3 16 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:35 68%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez kermit
Mariusz nie podniecaj się tak. Weź swoje tabletki, oddychaj, ciesz się ładną pogodą ;)
oceń post 15 7 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:40 55%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez figo
Brawo!Jestem za.Przynajmniej normalni,inteligentni i wykształceni ludzie.Bez kryminalnych wyroków i nie skażeni lizaniem Palikota.Tak rzymać!A pan Sepupu to...wiadomo co.Niech nie pisze, albo pisze więcej,bo ostatnio kabaret podupadł....
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:42 47%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez izinko
EKO=odpowiedzialność, trzymajcie się!
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2013-04-30 17:56 58%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Wowka
Słuchaj no Mariuszu Lewandowski. Proszę precyzyjnie wyjaśnić kogo oszukałem, sprzedałem itd Powolutku zaczynam tracić szacunek i cierpliwość do ciebie jako jednego z mieszkańców Elbląga. Jeśli demokracja to wolny wybór to zastanawia mnie skąd ta pewność, że to ja podjąłem złą decyzję nie ty? Po za tym to moja decyzja i moja wolność więc po co te obelżywe wpisy niesprawiedliwe i pełne jadu? Człowieku co ty za własne pieniądze zrobiłeś dla samorządu? Przestań mieszać w to Protasa bo co ja mam z nim wspólnego? Co mam wspólnego z PO? Wbij sobie do głowy, że EKO nigdy nie dostało żadnych środków finansowych od UM-mamy to nawet zapisane w statucie. Tak wiec PUDŁO!
odpowiedz oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:25 19%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No proszę to nie Jachimowicz dostaje od Protasa środki na Bóg wie co i nie dlatego zniechęcaliście mieszkańców do udziału w referendum ? Byliście zaproszeni na spotkania 19-26 lutego i 5 marca ? A na konferencji zniechęcającej do referendum to krasnoludki stwierdziły ze brak jest programu na po referendum ? A w trakcie tej konferencji nie byłam na końcu korytarza na tym samym piętrze , i nie można było spytać o program i propozycje ? A barometr to trole to nie EKO ? Bez żartów proszę Jachimowicz od lat żyje jak etatowy społecznik ale żeby bronić ludzi w ZBK nie miał czasu ani ochoty ? A wy co zrobiliście dla tych tysięcy elblążan krojonych na każdym kroku przez Nowaczyka ? No proszę o odpowiedzi,,,,
oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:32 50%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Wowka. Tęskno do korytka , które opróżnił ktoś inny.
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:41 27%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No i ten wyrób czekoladopodobny ,,, Mam niezbyt miłe skojarzenia kolorystyczno-gastonomiczne... Na Organizacje Pozarządowe na 2013 przeznaczono 8 000 000 zł - mam sprawdzić w ilu z nich działają członkowie EKO lub ich rodziny ? A do akcji zbierania podpisów było nas 10 osób ... To miara politycznej prostytucji środowiska do kasy pierwsi do czyny ostatni i jeszcze zamierzają podjadać ze stołu na który wczoraj pluli...
oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:40 53%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Wowka
Nie nie tęskno. I jak wcześniej mówiłem i pisałem nie będę kandydował ale kiedy Elbląg jest zagrożony populizmem należy dać alternatywę mieszkańcom bezpartyjnym przedstawicielom stowarzyszeń i ruchów społecznych aby mogli stworzyć swój komitet. Dwa lata temu uzyskaliśmy 6.15 to dodaje optymizmu.Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:49 53%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez kaligula
Panie Lewandowski, poziom Pana agresji po prostu odpycha ludzi od Wolnego Elbląga. Mam wrażenie, że mentalnie i intelektualnie bliżej Panu do poziomu dyskusji na łamach elblag24 niż elblag.net .Proponuję aby Pan prowadził debatę bez obrażania wszystkich naokoło, bo naprawdę czytanie Pana insynuacji i podejrzeń kieruje mnie do wniosku, że chyba ma Pan jakieś problemy. Apeluję do redakcji od jednak większą uwagę na to, co w komentarzach wypisuje ten człowiek.
oceń post 10 9 zgłoś do moderacji
2013-04-30 18:49 50%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez Wowka
Mariuszu Lewandowski nie odpisuj pytaniami na pytania! Proszę mnie nie mylić z innymi osobami! Ja wstąpiłem do EKO i jestem prezesem od 16 stycznia 2013roku. Wyznawałem i wyznaję model "pracy u postaw" nie jestem zwolennikiem metod "rewolucyjnych" Ja szanuje wasz wybór wy szanujcie nasz po co to obrażanie i insynuacje. To wybory samorządowe udowodnia kto miał rację i ile osób go poprze. Przekonujmy się na argumenty wizje. Dlaczego nie byłem nie mam zamiar się tłumaczyć pamiętaj tylko, ze ja mam swoje życie i jestem odpowiedzialny za wiele istnień może po prostu obowiązki mi nie pozwoliły? Niech każdy robi swoje z klasa i zgodnie z własnym sumieniem.
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2013-04-30 19:27 25%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Znów kłamstwo - praca u podstaw mogla się zacząć w lutym z wami ale woleliście się sprzedać Nowaczykowi ... Teraz udajecie demokratów i obywateli ? W ciepłej salce ESWIP przy kawce i ciasteczkach z jakiegoś unijnego projektu. Ulice to nie dla was biedacy na granicy niedożywienia nie dla was walka o tych ludzi to populizm.... ............to wasza forma polityki po nowemu . Było nie kupczyć swoim sumieniem - dziś jesteście truposzami i chcecie łaskawie rządzić z miastem w stylu waszych 7 asów ? Wara wam z waszymi ............ ja wam tej zdrady nie odpuszczę i koniec. ......................... Było się nie sprzedawać teza wasze truchło nie ma żadnej wartości ... ale może Po coś wam da bo samo wpadło w jeszcze większe bagno ... Ja popatrzę na tą waszą małą Targowicę na targowisku bo te tergo nic wam nie dadzą...
oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2013-04-30 19:18 48%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Wowka. Elbląg zagrożony populizmem - chyba Twoim. Rzeknij jakie samorządowe doświadczenia mają członkowie EKO . Samo chciejstwo to za mało do kierowania Elblągiem - szczególnie po rządach tańcorów. również pozdrawiam.
odpowiedz oceń post 11 12 zgłoś do moderacji
2013-04-30 19:25 33%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez Politolożka
Ten.........to przyboczny ........... - nie doczekał się stołka to teraz zmienił nogę - to piata kolumna platformy.
odpowiedz oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.