najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Elbląg. Czy jest sposób na parkujących w miejscach niedozwolonych?
2019-03-05 13:20 100%

Elbląg. Czy jest sposób na parkujących w miejscach niedozwolonych?

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Radny Marek Kamm w interpelacji do prezydenta Elbląga proponuje ustawienie słupków drogowych na chodnikach w miejscach nieprzeznaczonych do postoju, parkowania i ruchu samochodów. 

Radny Marek Kamm uważa, że częstą praktyką kierowców samochodów jest parkowanie w miejscach nieprzeznaczonych do tego, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia poruszenie się pieszych, osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami i rowerzystów. 

Dotyczy to przede wszystkim miejsc, gdzie obowiązują zarówno zakazy zatrzymywania i postoju wynikające z ustawionych znaków drogowych, jak również z przepisami  Prawa o ruchu drogowym np. w odległościach mniejszych niż 10 metrów od skrzyżowań, chodnikach bez zachowania 1,5 metrowej szerokości, ścieżkach rowerowych czy przejściach dla pieszych

- wyjaśnia radny Kamm w interpelacji przesłanej prezydentowi Elbląga.
Podkreśla on, że poprzez takie zachowania niszczone są chodniki, ale przede wszystkim stwarza się ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. ograniczając widoczność, szczególnie dzieciom. 

Marek Kamm proponuje rozwiązanie problemu poprzez montowanie słupków drogowych. Przewiduje konsultacje z mieszkańcami co lokalizacji. Zatem wdrożenie pomysłu będzie możliwe po 1 stycznia 2020 roku. 

Gdy tylko zostanie przesłana odpowiedź prezydenta Elbląga zamieścimy ją. 
 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-03-05 13:44 40%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Try
150 jeden słupek i psuje wygląd miasta, zapłaci madrala z własnej kieszeni?
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2019-03-05 14:31 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Gall anonim
Jak radny Kamm jest taki ciekawy odpowiedzi , to szybka i krótka odpowiedź! : Jeżeli tak bardzo przeszkadzają tobie auta parkujace tam gdzie nie można to proszę wybudować parkingi ,więcej parkingów + szersze ulice , a zapewniam , że żaden z kierowców nie złamie przepisów. Bardzo glupio-mądry radny. Jego pytanie sformułowane w takim systemie : dlaczego ten deszcz taki mokry ?
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2019-03-05 16:08 75%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez marcco
Właśnie od doby na trawniku przy ul. Legionów 65 parkuje pic,up Mitsubishi L 200
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2019-03-05 17:05 75%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Pick
A gdzie jest Straż Miejska lub Policja ?
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2019-03-07 19:54 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez kazek
...oto jest pytanie, zero prewencji, spróbuj zgłosić parkowanie na znaku zakazu lub trawniku - czeka cię wezwanie na komisariat w charakterze świadka, taki klimat tu mamy, dobra zmiana...
oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2019-03-05 17:26 63%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez W samo sedno
Tak. Zlikwidować parkomaty i drakońskie ceny za postój. To wszystko jest jednak celowe, bo dorobią się i na parkomatach, jak i mandatach. Przecież kierowcy za mało płacą za wszystko...
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2019-03-05 18:47 75%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez poiuy
A nie lepiej zastosować to co najbardziej działa czyli nieuchronność kary? Niech straż miejska bierze 2-3 samochody i jedzie ulica po ulicy i każdemu 50 zł mandatu. Jak taki bezmózg dostanie taki mandat 2-3 razy i zobaczy, że będzie go dostawał za każdym razem jak źle zaparkuje to gwarantuję, że problem praktycznie zniknie i nie trzeba będzie montować słupków.
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2019-03-06 10:17 80%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez MakaPaka
Niestety, elbląska Straż Miejska nie ma czym jezdzić , zepsóli swój jeden lumpowóz , jaki mieli.
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2019-03-07 10:14 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna 4
wszystko wina kierowców??a może brak miejsc parkingowych???chyba to drugie jest trafniejsze!
Gdyby projektanci i ci co zatwierdzają te koncepcje wyszli na ulicę do ludzi i sprawdzili w terenie jak można wykonać udogodnienia -nie utrudnienia jak się to robi-to żyło by się nam lepiej i normalnie.A nie jak teraz, że dojeżdżając do skrzyżowania mam zwężony odcinek drogi, utrudniający tak wjazd, jak i manewr skrętu!!Dużo jeszcze trzeba będzie czasu by naprawdę nauczyli się projektanci by projekty były przyjazne dla ludzi,a zatwierdzający i płacący za inwestycje byli odpowiedzialnymi i znającymi fach, nie polityczni liderzy i filantropi!!!
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2019-03-07 19:51 67%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez kazek
Tolerancja bezprawia w zakresie parkowania jest w Elblągu patologiczna. Służby (policja, cos takiego jak Straz Miejska) tolerują wykroczenia zagrażające porządkowi publicznemu. Zero prewencyjnych kontroli. Jak zgłosisz parkowanie na znakach zakazu, chodnikach, trawnikach grozi ci ciaganie po komisariatach w charakterze świadka. Tak wyglada dobra zmiana w policji. Zalecane jest szkolenie policjantów w Norwegii. Tam policjanci zaopatrzeni sa w 10 metrowa miarę. NIkt nawet nie próbuje zaparkować na skrzyzowaniu. Taki klimat mieliśmy i dalej mamy...
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.