najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Elbląg. Po 4 latach jest wyrok za katastrofę ekologiczną rzeki Wąskiej i jeziora Druzno
2019-10-21 11:55 0%

Elbląg. Po 4 latach jest wyrok za katastrofę ekologiczną rzeki Wąskiej i jeziora Druzno

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Ponad 5 lat temu z jeziora Druzno wyłowiono około 1700 kilogramów śniętych ryb. Dziś (21.10) po czterech latach procesu elbląski sąd uznał winnymi: prezesa i  dyrektora generalnego firmy produkującej w Pasłęku sery, Jarosława M., kierownika ds. skupu i techniki Janusza T. oraz kierownika ds. energetycznych i ochrony środowiska Zbigniewa A. Skazał każdego z nich na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. 

Wszystko zaczęło się w maju 2014 roku. Wtedy do Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu dotarły informacje o śniętych rybach w jeziorze Druzno.  Wyłowiono około 1700 kilogramów ryb, w tym wiele przepięknych okazów, liny do 4 kilogramów, szczupaki od 12 do 13 kilogramów i długości około 110 centymetrów. 

O tę katastrofę ekologiczną Prokuratura Rejonowa w Elblągu oskarżyła 3 osoby: prezesa i zarazem dyrektora generalnego firmy produkującej w Pasłęku sery Jarosława M., kierownika ds. skupu i techniki Janusza T. oraz kierownika ds. energetycznych i ochrony środowiska Zbigniewa A. Do elbląskiego sądu akt oskarżenia skierowano 30 czerwca 2015 roku. 

Proces rozpoczął się cztery lata temu. Toczył się za drzwiami zamkniętymi. Po czterech latach sędzia Katarzyna Styś ogłosiła dziś (21.10) wyrok.  Jarosława M., Janusza T. oraz Zbigniewa A. uznała winnymi za spowodowanie katastrofy ekologicznej rzeki Wąskiej i jeziora Druzno. W efekcie wyłowiono 1700 kilogramów śniętych ryb o wartości ponad 17 tys. zł. Ponadto środowisko naturalne zostało zatrute. 
Każdy z oskarżonych został skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok. Koszty procesu poniesie skarb państwa.  
Uzasadnienie wyroku zostało utajnione, ponieważ proces toczył się od początku za zamkniętymi drzwiami.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2019-10-21 12:22 86%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Koliński
Skandal i granda! Kapitalistyczni bandyci zniszczyli przyrodę, zatruli środowisko, spowodowali bardzo konkretne straty dla wszystkich i w zasadzie wychodzą za swoje przestępstwo wolni, bo co to jest za wyrok "rok w zawieszeniu"?! Nie została na nich nałożona nawet kara finansowa, ani obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Nóż się w kieszeni otwiera na takie wyroki sądów i przychodzi mściwa chęć poparcia jednak polityki PiS-ministra Ziobro w kwestii rozprawy z nieudolnym i za nic mającym zasady sprawiedliwości i współżycia społecznego sądownictwem w Polsce.
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2019-10-21 12:36 89%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez arek
Żenada ten sąd,koszta i zarybienie tcyh samych gatunków powinni ponięśc Ci debile i ukraca dodatkowo
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2019-10-21 12:53 90%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez polak
skandal powinni zapłacić kilkanaście milionów kary na zarybienie-do dupy te polskie sądy wszystkich zwolnić i niech ludzie ich wybierają,pogonić komuchów ,ubeków i ich dzieci z sądów!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
2019-10-21 13:46 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ekolog
Powinni być ukarani przykładnie aby wybić takim im podobnym z głowy łamanie prawa, niszczenie środowiska. Przepadek mienia, odsiadka min. trzy lata, zawieszenie zezwolenia na prowadzenie działalności na przynajmniej pięć lat oraz nagłośnienie sprawy tak aby innych nauczyć myślenia i szanowania prawa i przyrody.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2019-10-27 10:22 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez żenada
Żenada. Tym panom nic a nic się nie stało. Nic a nic nie poczuli. Jest przyzwolenie na dalsze tego typu działania. A niedawno sąd skazał wyrokiem jakiegoś staruszka za zjedzenie w sklepie cukierka ze śliwką. Biedne ryby. Kolejny popis wymiaru niesprawiedliwości.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
tadek
2019-11-06 14:59 0%
6

prawo

odpowiedziano ponad rok temu przez tadek

Jak to w życiu bywa, są równi i równiejsi wobec prawa


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.