najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2017-12-06 00:08 0%

Elbląg. Pod młotek pójdzie działka z pomnikiem. Przeniesie go nowy właściciel

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

O zgodzie radnych na sprzedaż terenu u zbiegu ulic Robotniczej, Stoczniowej i Bożego Ciała pisaliśmy 5 lipca tego roku. Powodem miał być inwestor skłonny do nabycia nieruchomości. Dziś (5.12) ukazało się ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości. Może na niej powstać nawet wysoki budynek z mieszkaniami i usługami.  

Szacunkowa wartość terenu wynosi ponad milion zł. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Część nieruchomości jest aktualnie wykorzystywana na miejsca postojowe, a reszta terenu porośnięta trawą i drzewami – nieużytkowana. Znajduje się tam  pomnik, w formie kamienia pamiątkowego, poświęcony Ofiarom Sprawy Elbląskiej. Nabywca będzie musiał go przenieść na pobliski teren miasteczka rowerowego. Znajdzie się on dokładnie naprzeciw środka hali turbinowej, w której doszło do pożaru dwie godziny po północy 17 lipca 1949 roku.

To nie jedyne zastrzeżenie. Oto następne:

Miasto zastrzega sobie prawo odkupu nieruchomości będącej przedmiotem przetargu za cenę równą cenie nabycia nieruchomości przez Nabywcę, w przypadku nie podjęcia przez Nabywcę działań inwestycyjnych.

W przypadku niedotrzymania terminu rozpoczęcia zabudowy do dnia 31 grudnia 2022 nabywca zobowiąże się do zapłaty na rzecz Gminy Miasto Elbląg kar umownych w wysokości po 140 tys. zł  za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2023 roku. To samo dotyczy nie zakończenia budowy do 31 grudnia 2024 roku. 

Zgodnie z prawem może tam powstać hotel, restauracja, sklep, dopuszcza się nawet wysoki budynek z mieszkaniami i usługami. 

O zainteresowaniu kupnem terenu z pomnikiem dowiemy się 5 lutego przyszłego roku, 

Sprawa Elbląska. Przypomnijmy, że bezpieka bezpodstawnie aresztowała pod zarzutem podpalenia  hali turbinowej ponad dwieście osób, kilkadziesiąt z nich otrzymało wyroki wieloletniego więzienia, a pięć kary śmierci, na całe szczęście niewykonane. Pożar wybuchł dwie godziny po północy 17 lipca 1949 roku. (Źródło: „Pożar i szpiedzy” Grażyny Wosińskiej Warszawa 2013 r.)

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-12-05 21:06 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kkkk
skoro to ma być kontynuacja starego miasta niech to będzie skromna kamienica a nie wieżowiec
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2017-12-11 17:45 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Marek elblaski
Ale historyczne Stare miasto jest do bramy targowej.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-12-05 21:09 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kamil
teren niezagospodarowany mówicie a codziennie stoi tu z 100 samochodów z Alstomu teraz będą stawać wszedzie zróbcie tym ludziom parkingi na terenie zakładów szanowni pracodawcy wstyd taki zakład a miejsc postojowych nie potrafią ogarnąć
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2017-12-06 10:11 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Wsyzstko sie zgadza, ale to chyba trzeba bedzie we Francji ten parking zrobic, bo od 2 lat jest tu General Electric, nie Alstom.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-12-06 13:56 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez kamil
a co to za różnica drogi kolego jak się nazywa firma? mają miliony na koncie a żeby pracownikom parking zrobić nie stać ?wstyd i hańba małe firmy mają parkingi i własny teren postaw się na miejscu mieszkańców w okolicy
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-12-06 12:44 60%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez oburzona
Już dawno należało się zająć pomnikiem ku czci Ofiar "Sprawy Elbląskiej". Niegodne jest jego obecne posadowienie na terenie dzikiego parkingu w otoczeniu chaszczy. Przecież to miejsce związane z historią Elbląga i Elblążan. Wstyd dla włodarzy miasta.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-12-06 14:00 67%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez pamiętam
trawa i drzewa to dla Pani oburzonej dziki teren ? chyba lepsze rośliny i natura niż kolejne banki biedronki i cuda a teren wokół pomnika zawsze jest zadbany są drzewka posadzone i sprzątają regularnie
oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-12-29 08:42 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
To ta walka PiSu z komunizmem? - dlatego likwidują pomnik, a tam wybudują pomnik Kaczyńskich?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.