najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
eijk
2012-12-05 15:40 57%

Elbląg w sieci. Testujemy strony www, które regularnie czytają elblążanie. Część 1 - portel.pl

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Z przeprowadzonych analiz wynika, iż dziennie ponad 40 tys. elblążan odwiedza strony elbląskich serwisów informacyjnych. Do tej pory nikt nie przeprowadził badań nad preferencjami elbląskich internautów, mimo że osoby te generują na przestrzeni miesiąca miliony odsłon.

Tak duże liczby pozwalają mi się pochylić nad tematem, do tej pory nie poruszanym w typowych elbląskich mediach – jak Elbląg wygląda w Internecie? Jak wyglądają strony, na które codziennie wchodzi większość z nas? Jakimi jesteśmy czytelnikami i skąd biorą się nasze podstawowe preferencje i upodobania? 

Tymi postawionymi pytaniami chciałbym rozpocząć cykl felietonów, opisujących miejsca w Internecie, którym poświęcamy kilka razy w tygodniu co najmniej 10 -15 minut.
oceń wątek 77 59 zgłoś do moderacji
2012-12-05 12:42 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zenek
tylko czekać aż się zacznie wojna na zwolenników i przeciwników :)
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
entrepreneur
2012-12-05 13:22 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez entrepreneur
autor potraktował sprawę merytorycznie, bez zbędnych zaczepek i wycieczek....
Moja ocena artykułu 85/100 :)
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:07 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mmm
ciekawe co napiszesz o swoim portalu ktorego nawet google nie widza??????????????
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:26 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez google :)
widziałeś kiedyś aby strona wypozycjonowała się w ciągu 5 dni na pierwszą stronę google ?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 17:03 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez almighty
Stosunek zaindeksowanych stron w google to 1:10 na rzecz Portela. Biorąc pod uwagę ogromną różnicę w stażu, można by się pokusić o stwierdzenie 'To już tylko kwestia czasu' -_-

PS. pokusiłem się o sprawdzenie. Zna, 9-ta podstrona wyników.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-18 21:28 33%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Red
na jaką frazę nie widzą??
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:28 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez www
Ilość ogłoszeń 11023, a nie 8000. Widać to na zrzucie ekranu. Z tego wynika, że autor artykułu zaniża statystyki artykułu....
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 16:01 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
nie chodzi o statystyki, tylko o symboliczną liczbę pokazującą przepaść między opisywanym serwisem a innymi portalami z ogłoszeniami. Codziennie ilość ogłoszeń będzie inna. Chociaż gdyby zlikwidować zdublowane ogłoszenia może byłoby mniej niż 8000 :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:34 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez mmm
istniejecie juz od ponad roku, ogloszenia macie z 2009.09 na stronie
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 15:59 33%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
To ogłoszenie zostało dodane w 2009 roku, ale w systemie BiuroWin, z którego korzystają niektóre Agencje Nieruchomości. A z którego to bazą jesteśmy połączeni. Nasz serwis funkcjonuje od 5 dni :)
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:42 44%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez WiemBoWiem
Panie Borkowski, wstydu oszczędź. Jak na człowieka, który przez lata zrzynał z portelu wszystko co się dało, a karierę w elbląg.net zaczął od kradzieży ogłoszeń z portelu (co zmusiło ich do wrzucania logo) powinieneś pan cicho siedzieć.
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2012-12-23 15:34 33%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Z portelu nic nie da sie zerżnąć, to zwykly portal internetowy - tylko ze średnio zaprojektowany, z bardzo mala iloscia funkcji dla użytkowników. Raczej portel zrzynał skądś bo przecież nie byl pierwszym portalem miejskim w internecie. Facet jak masz dawac debline komentarze, to se daruj, bo spamujesz tyklko. Cos merytorycznie napisz...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:43 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez blabla
Się nic nie zacznie bo blokują komenty
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 15:58 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
nie blokujemy - nawet jak jedna osoba doda kilka komentarzy pod kilkoma linkami - drogi: aaa, nnnn, blabla, WiemBoWiem. Zanim zaczniesz pluć dziegciem zobacz że w serwisie jest guzik - WPISY TEJ SAMEJ OSOBY
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:45 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez aaa
Panie B., wstydu oszczędź. Jak na człowieka, który przez lata zrzynał z portelu wszystko co się dało, a karierę w elbląg.net zaczął od kradzieży ogłoszeń z portelu (co zmusiło ich do wrzucania logo) powinieneś pan cicho siedzieć.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 15:56 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Gdyby było co zrzynać nie powstałby serwis elblag.net. A o słowach kradzieży bym się zastanowił. Każdą kradzież w myśl naszego prawa należy zgłaszać odpowiednim organom. Pomawiania już nie trzeba zgłaszać... więc nie dam się sprowokować...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 15:47 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez nnnn
Komentarz dodany - g. prawda. Blokują niewygodne.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 15:53 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
zarejestruj się drogi użytkowniku - to będziesz miał komentarz widoczny w tym samym momencie. Czytaj co jest napisane po dodaniu komentarza...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:19 0%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez WebMajster
Po dodaniu komentarza, to jest napisane "komentarz dodany" mądralo. 0/10
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 16:38 0%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
a pod tym opisem o dodaniu wyskakuje treść "Nie posiadasz statusu zaufanego komentatora. Twój komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez administratora."
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:59 0%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez czytek34
Wyskakuje, albo nie wyskakuje. Mnie nie wyskoczył. Popracujcie jeszcze nad tym serwisem, a potem weźcie się za recenzowanie innych.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:16 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez WebMajster
Człowieku, co ty z tymi wyskakującymi okienkami w ogłoszeniach bredzisz?! Sprawdź zanim coś nasmarujesz. Cała reszta tej twojej analizy też jest tyle warta?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:27 0%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez biki
jak chcesz zobaczyć zdjęcia wyskakuje div, jeszcze nie dawno były okienka
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 16:37 0%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
ok moja wina - zaktualizowałem to.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:58 0%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez almighty
Dla zwykłego Kowalskiego Panie 'WebMajster', jest to okienko. Nie ma tu znaczenia czy z technicznego punktu widzenia jest to pozycjonowany DIV, czy natywne okno przeglądarki. Serwisy nie są tworzone dla WebMajstrów, a dla Kowalskich właśnie. Proszę to przemyśleć ;-)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 20:10 50%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez WebMajster
almajty, nie rób z redaktora barana. Skoro rozpisywał się o tych okienkach na pół strony, to widocznie ma to znaczenia dla Janka Kowalskiego. Niektóre przeglądarki lubią zablokować wyskakujące okienka i Kowalski nie widzi obrazków, comprende chłopczyku?
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:37 50%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez cloe
he, he, he, fajny artykuł, w ogóle fajny portal gratuluje pomysłu i odwagi czekam na więcej. Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:39 50%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez raphaello
Ciekawe co będzie się działo, jak napiszecie o info.elblag ;). (***** Nazwisko do wiadomości redakcji) będzie siedział całą noc i pisał komentarze ;) ;)
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:50 0%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez czytelnik
Szukam głębszego sensu takiej formy badania, być może jest i racją fakt, że nikt tego publicznie nie zgłębił, jednak jestem więcej niż pewien - biorąc pod uwagę założenia badania ze strony pierwszej - że będzie ono dotyczyć portali informacyjnych.
Po przeanalizowaniu artykułu stwierdzam, że niektórzy czytelnicy mogą odczuć pewną atmosferę zawiści.

Bardzo chwalę sobie rozwiązania tu zawarte, w wielu punktach przełomowe, jednak czy ten cykl felietonów - a bynajmniej w takiej formie, to dobry pomysł na artykuł ogólny?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 21:35 50%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
Niech sobie porównanie będzie. Laik z pewnością dowie się czegoś nowego na temat historii przedstawionego ( i w przyszłości przedstawionych ) portali internetowych....

Ale jak dla mnie, wszystkie szczegóły techniczne, ilość wejść, unikalnych odwiedzin itp. itd. - leży mi to kalafiorem.
Dla mnie liczą się artykuły ( ich wartość ) oraz zdjęcia ( reportaże - i tu mam 3 faworytów - Anie i Witka z portelu i Rafała z z elbląg.net )
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 16:56 33%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez czytek34
Taki zły ten portel, a ma taką oglądalnośc i do tego jeszcze ludzie chcą tam płacić za ogłoszenia. Oj żal komuś d... ściska.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:21 33%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
W artykule wielokrotnie portel jest opisywany pozytywnie. Żal nikomu nic nie ściska. Drugim serwisem z dużą ilością ogłoszeń jesteśmy my. Daleko nam do portelu ale nawet nie zamierzamy ich gonić. Daliśmy użytkownikom narzędzia to wielu rzeczy. Będą z nich korzystali to dobrze...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 17:02 38%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz
artykuł ciekawy, bardzo treściwy i objętościowo pełny.. nie ma co teraz dopiero wyjdzie prawda na jaw za kilka tygodni, mcy kto przejmie ster rządów mediami w Elblagu.. Elblag.net ma na to spore szanse
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2012-12-05 18:39 25%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez emigrant
cenzurka jak w info.... ? to pan ją tam wprowadził ?
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:19 0%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
jaka cenzura, ogłoszenia niezarejestrowanych userów pokazują się z opóźnieniem - moderacja - wystarczy się zarejestrować i zalogować...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 18:44 56%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez multioszusci@net
latem dalam ogloszenie na portel a bezprawnie je skopiowali ze zdjeciami i zamiescili u siebie na moto.elblag.net jest to zwykla kradziez a klamstwem jest ze strona liczy 5 dni
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:19 25%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
równie dobrze mógłbym teraz napisać, że widziałem Cię wczoraj jak kradłeś paliwo z CPNu ? strona elblag.net liczy 5 dni. Moto zostało uruchomione w czerwcu.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2012-12-20 16:54 50%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Redowy
Po co pisać bzdury, nie lepiej zapoznać się z istniejącym prawem?
Jak widać nie było złamania prawa - bo piszesz tutaj zamiast iść na policję.
Pewnie to nie pisze osoba której było ogłoszenie tylko ktoś z portelu , bo dla każdego normalnego użytkownika zawsze lepiej jest jak jego ogłoszenie pokazuje sie w kilku miejscach w internecie (a jeśli nie musi robić tego sam, to powinien całować po rekach tego , kto to robi za niego za darmo)
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 18:58 13%
39

odpowiedziano ponad rok temu przez as
... a już myślałem ,że to coś nowego! Niestety szata graficzna identyczna jak konkurencja, zawiodłem się.Temat portelu rozwleczony, rozmyty. Skonczyłem na 5 stronie. To właśnie Portelu sukces,że artykuły krótkie i tresciwe, bo jako przedsiębiorca nie marnuję czasu na czytaniu długich felietonów.Oczywiście jest ogromna jeszcze nisza na nowe gazety internetowe, ale trzeba ją poczuć , poznać, drążyć. Wątpię, czy ten nowy portal czuje tą szansę, gdy tak sie rozpisuje o konkurencji. To ja jako internauta najlepiej znam plusy i minusy obecnych portali elblaskich a weryfikuję je oglądaniem , lub nie. Serwis elblag. net jeszcze troche się muli.
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:17 0%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Tytuł wstępu artykułu wyjaśnia - lecimy po kolei strony, serwisy i portale, które mają wysoką pozycję w google. Wszyscy, którzy doszukują się że chciałem coś portelowi zarzucić lub zrobić populistyczny artykuł są w błędzie. To jak elblag.net został odebrany będzie można poddać ocenie za pół roku. Jak ktoś będzie chciał opiniować nasz serwis z chęcią poczytam. Grafika identyczna jak konkurencja ? tu niestety się nie zgodzę! która konkretnie ?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-06 10:12 63%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez a.key
eijk - "z którą konkretnie" - z tą z której kod został ukradziony ! Dobrze wiesz z którą !
oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-09 01:19 50%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
do a.key - jak można ukraść swój kod - całe info pracowało od początku na kodzie mojego cms'a, który później był modyfikowany. CAŁY SERWIS ELBLAG.NET PRACUJE NA NOWYM SILNIKU I NOWYM KODZIE CMS - NIE MA 0,01% WZIĘTEGO Z INFO - nie spodziewałem się po Tobie tak bzdurnego i niepotwierdzonego komentarza!!!
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2012-12-05 21:23 25%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
"...Sam serwis, po tylu latach rutyny, przegląda się szybko... i zarazem długo. Brakuje większości rozwiązań, które znamy z innych portali internetowych. "

IMO bardzo dobrze, że tak jest. osoby "wychowane" na portel'u bardzo szybko odnajdują to co chcą znaleźć. Dla mnie np. nagłówek ( menu ) elblag.net jest zbyt rozbudowane.....
...ale nie mówię, że to źle. Wpadając tu częściej ( czego sobie i innym życzę ) zapewne będę krążył tak jak po portelu - z zamkniętymi oczami.

jest taka zasada - każdy naczelny ( właściciel ) lubi to co sam zbudował. Tak pewnie jest w przypadku Pana Gęsickiego, jak i w przypadku Twoim - drogi Autorze :)

Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:13 0%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
elblag.net będzie rozbudowywany i zmieniany jeszcze przez ponad 6 miesięcy. Widzimy co już jest do zmiany. I to będziemy zmieniać...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-05 21:28 50%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez screw_all_haters
hates gonna hate... portel ssie i wie to kazdy normalny (ponizej 30 ofc, bo reszta zmanipulowana jak moher...) uzytkownik neta, wyglada jak niedogotowany rosołek babuni a to pierdu pierdu w komentarzach to konkurencja juz moze sobie odpuscic bo to z kilometra wali swiezbem na dupie co niektorych starych prykow, ludzie (ci od komentow nizej) bladego pojecia nie macie jak funkcjonuje net a wypowiadacie sie jak gwiazdy ktore piersze swiatlowody kladly, morda w piach i nie kielkowac, eg.net nie jest moze taki mega ze jak wezuwiusz rozwala pompeje - ale portel przy nim wypada jak milejewo przy new your city - w ogole ja sie sie dziwie czemu redakcja nie moderuje wpisow takich hien... to przez nie, przez szczeganie takich padalcow, elblag jest takim dziadostwem jakim jest, starym, nienowoczesnym miastem w rekach starych piernikow z przedwojennych bombonierek, popierwam postep i mam gdzies to ze ten portal nie jest idealny, jest milion razy lepszy niz pierdyliard portali miejskich w polsce..
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2012-12-05 21:55 20%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez nick
no i wypowiedział ie programista elblag.net :D
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
eijk
2012-12-05 23:11 33%
47
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
z całym szacunkiem do Tomka (programista serwisu) ale nie używa on tak kwiecistej i ekspresyjnej formy wymowy :)
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.