najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
eijk
2013-01-05 13:54 91%

Elbląg w sieci. Testujemy strony www, które regularnie czytają elblążanie. Część 3 - elblag24.pl

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Za nami już nie tylko pierwsza i druga część felietonu, ale również Święta i przywitanie nowego roku. Atmosfera świąteczna zwykle wypacza obiektywizm, łagodząc zdrowe i uczciwe podejście, którym kierowałem się pisząc wcześniejsze analizy i opinie. Odczekałem i biorę się do pracy.

W kolejnym materiale, boję się już używać słowa felieton. Gdyż późniejsze komentarze, zamiast skupić się na meritum tematu, skupiają się na mojej nieznajomości podstawowych zagadnień dziennikarskich. Wielu czytelników drażniła długość materiału, która była jednym z elementów podważających charakter artykułu (felietonu). Na potrzebę cyklu artykułów „Elbląg w sieci”, chciałbym więc, wprowadzić nowe słowo do kanonu słownictwa polskiego – felieeeton.

oceń wątek 50 5 zgłoś do moderacji
2013-01-05 14:15 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zibi
a czego się można było spodziewać po e24 - gdybym ja pisał arta byłby hardcoore jak nic - autor chyba za delikatnie pojechał...
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
inventic
2013-01-05 14:40 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez geek
Myślę, że geeków zainteresuje ciekawostka iż autorem e24 jest postać dość znana wśród programistów PHP, niejaki 'Athlan'. 'Dziwne dziwności' ;-))
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-01-05 15:10 86%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez EBK
zapomnieliście opisać inną megaaferę - jak SBK i e24 zbierali pieniądze na lek dla chorego chłopca. Jak zebranych pieniędzy nigdy matka dziecka nie zobaczyła. Jak SBK pozywał wszystkich do sądu, gdy tylko się o te pieniądze upominali, no i jak przyjechała dziennikarka Polsatu a Kuchejda przy niej nie potrafił zalogować się na swoje konto bankowe aby pokazać całej Polsce, że pieniedzy nie ukradł - dziennikarka Polsatu prosiła go o pokazanie zabezpieczonych pieniędzy na koncie. Po tym blamażu SBK uciekł do Gdyni ale tam nie udało się zrobić podobnego byznesu więc niestety wrócił do Elbląga.
odpowiedz oceń post 19 3 zgłoś do moderacji
2013-01-05 16:17 83%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez bolo
Bardzo delikatnie opisany temat. Widać autor ma smak i węch więc obszedł tylko po obrzeżach szamba.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
yozz
2013-01-05 21:24 67%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez yozz
nic dodac nic ujac
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
NoName
2013-01-05 16:48 75%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Z nazwiskiem SBK kojarzą mi się same negatywne rzeczy, dużo słyszałem o jego działalności i życiu prywatnym. Nie chciał bym mieć z tym panem cokolwiek do czynienia.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-01-05 19:09 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez lejewiak
Krew, sperma i pieniądze - tutaj to tylko krew
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-01-05 19:22 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez kaktus
Panie, nie ośmieszaj się pan tą nazwą - feeelieton? Artykuł nie jest felietonem, więc na złość mamie odmrożę sobie uszy i nazwę go feeelietonem? Co za bzdura.
odpowiedz oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
2013-01-05 20:35 83%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Bogdan
Milordzie przecież to jest felieton! Sir Kaktusie! W słownik waść nie spojrzał, znajomych polonistów nie podpytał (a jest ci ich u nas dostatek!) i teraz krzyczy, że mu kaktus prędzej na głowie wyrośnie niźli to, co Pan Borkowski spłodził, felietonem nazwie :)
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-01-05 21:25 67%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez yyyY
czysta brudna prawda!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-01-05 22:55 40%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez aana
zapomnial autor tego feeeeeelietonu jak oszukał wielu ludzi z ktorymi tworzyl info.elblag, jak kradl prawa autorskie jak robil wiele nieprzyzwoitych rzeczy. Ale co tam panie Borkowski...
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-06 00:55 41%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
wszelkie łamanie prawa należy zgłaszać na policję, a nie swoje żale i kompleksy w komentarzach wylewać pod nic nie znaczącym nickiem. Więcej wiary w siebie i odwagi życzę.
oceń post 7 10 zgłoś do moderacji
Czech
2013-01-05 23:00 60%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
http://forum.gazeta.pl/forum/w,56,107967700,,SBK_z_E24_to_oszust_czy_czlowiek_z_sercem_na_reku_.html?v=2
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-01-06 00:20 55%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez aana
i czyste usuwanie komentarzy o "czystych" interesach autora tego artykułu. Burak i tyle.
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-06 00:58 20%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Nikt nic nie usuwa czosnku jeden. zarejestruj się to twoje komentarze będą widoczne od ręki.
oceń post 3 12 zgłoś do moderacji
2013-01-06 00:45 78%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Bogdan
Szefie! U nas też wypadałoby zapominać powoli o technologii flash :P
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
entrepreneur
2013-01-06 01:41 80%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez entrepreneur
Dziwi mnie tylko że, posłowie, prezydent naszej wioski czy inni "prominenci" znając przeszłość Pana SBK i e24 przyjmują zaproszenia na małą czarną.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-01-07 12:01 71%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez zibi
mała czarna nie jest zła i pewnie jest za darmo :) no nic ale później zdjęcie w złotych gumakach na e24 i pewnie drugiej małej czarnej nie będzie hehe
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-01-07 18:47 60%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez mm
"Felieton- budowa trójdzielna, lekki satyryczny styl. Felietonista korzysta z poetyckich figur stylistycznych oraz uzupełnia materiał rzeczywisty artystyczną fikcją" Żadnej z tych rzeczy tutaj nie widzę. Może i jest to "feeeelieton", ale na pewno nie felieton. Raczej jest to jakiś gatunek analizy, popartej stylem autora.

A co do e24, ta "gazeta" mówi sama za siebie, taki nasz elbląski "fakt" :)
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-01-07 22:42 50%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez PRowiec
Dobry opis...swoja droga koncepcja pisania o konkurencji dosc kontrowersyjna nawet jesli z miare rzeczowa...
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-08 00:12 50%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Trzeba wziąć pod uwagę, iż opisy konkurencji właśnie się skończyły i będziemy pisać o normalnych stronach, przed nami UM, UG, itd. Poza tym tam gdzie można było pisałem pozytywnie, a tam gdzie nie - negatywnie. Generalnie nikt nie pisze o konkurencji nie z racji etyki dziennikarskiej, tylko z racji niechęci do jej darmowego reklamowania. Przykładowo 7 dni po artykule portel zmienił mapę - może zbieg okoliczności - może uderzenie się w pierś - nie ważne. Zmiana na lepsze dla wszystkich użytkowników nastąpiła - a taki był też zamiar artykułów. Nie po to by się obrażać, tylko wyciągnąć wnioski, jak może coś poprawić...
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-01-09 12:39 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez po
Pan Borkowski i Wiśniewscy-twórcy elblag.net kopiowali ogłoszenia z innych portali elbląskich do swojej bazy ogłoszeń-żenada-czemu o tym nie napisałeś-panie Borkowski???????????????????????????????
odpowiedz oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-09 14:43 60%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
po pierwsze co to ma wspólnego z tym artykułem ? nic!
po drugie właściciele ogłoszeń wyrazili na to zgodę! Po trzecie żenada jest wtedy kiedy się człowiek podpisuje ~po i nie wiadomo, czy jest starszą Panią w czapce, czy chłopkiem - roztropkiem. Właścicielami ogłoszeń są ich autorzy a nie narzędzia za pomocą, których je dodano. Sugeruję łyknąć dużą dawkę pawulonu na rozluźnienie mięśni pośladków :) Skończyły się czasy wyłączności na wszystko (boli nie...)
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-01-10 08:36 33%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Bogdan
*facepalm*
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-09 14:29 0%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez po
nie ma mojego komentarza panie borkowski
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-09 14:45 33%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Jeśli jakiś komentarz jest kierowany do danej osoby to ona decyduje o jego akceptacji. A ja nie sprawdzam komentarzy co 5 minut, bo w przeciwieństwie do niektórych, czy ~przed czy ~po mam co robić...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-09 19:29 45%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Przemek.P
Poziom komentarzy, zważywszy na to, że w polemikę wdaje się właściciel, wydawca serwisu - żenujący. Materiałowi do rzetelnego, obiektywnego felietonu również bardzo daleko. A szkoda, sądziłem, że powstaje nowe, elbląskie medium z potencjałem, a to zwykła pyskówka gówniarska na poziomie gazetki gimnazjalnej.
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-09 23:45 33%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Poziom jest taki jaki generują użytkownicy. Mało w Polsce jest mediów internetowym pozbawionych w komentarzach chamstwa, obłudy, cynizmu czy antysemityzmu. W wielu mediach ciężko o komentarz osób odpowiedzialnych za jego prowadzenie. elblag.net funkcjonuje jednak lokalnie w dość zamkniętej i niewielkiej społeczności. Jednym odpowiadanie na komentarze przez redakcję się podoba innym nie. Ciężko wszystkim dogodzić. Jako autor artykułu, który każdy ma prawo odebrać jak mu się podoba - zapraszam do stworzenia czegoś lepszego i bardziej odpowiedniego. Z chęcią to opublikujemy. Jako autor artykułu wydaje mi się, że mam prawo na zaczepki znanych mi osób reagować z ironią i nutką poziomu z piaskownicy.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-10 08:29 40%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Bogdan
Twój poziom komentarza, Milordzie, jest na tyle wysoki abym mógł uznać Cię, bez wahania, za konesera i znawce dobrej prasy ;-)
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-01-10 09:23 0%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez po=starsza pani bez czapki
ja jako autorka ogloszenia na innym portelu nie wyrazilam zgody na jego emisje u was a interweniujac w tej sprawie pan wisniewski odpowiedzial ze i tak mu nic nie zrobie, skopiowal i to jego sprawa, kosztem innych ludzi nigdy nie dojdziecie do czegos, a te felietony sa beznadziejne, napisz o kradziezy pomyslow od portelu-albo po prostu panie borkowski wymysl cos w koncu samodzielnie
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-10 11:05 25%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Trudno powiedzieć czy ogłoszenie zostało przekopiowane z portelu czy z indeksu google. Trudno powiedzieć czy był to temat zrobiony przez nas czy nie. To nic nie wnosi do dyskusji na temat opisywanego wyżej innego serwisu. Jakieś pomysły zostały ukradzione od portelu? a skąd ukradł je kiedyś portel? z wp, z yahoo, z onetu? nie ważne. Portel teraz nie ma blogów, kamer, osobnego serwisu do firm i ogłoszeń, nie ma porządnej mapy i innowacyjnego serwisu. Nie ma osobnej strony do zarządzania kontem, nie ma praktycznie nic. Nie wiem, więc skąd rozmowa o kradzieży, skoro portel nie ma wyłączności na wdrażanie technologii internetowych. Pisząc o portelu napisałem, że chwała mu za to że powstał pierwszy. Wymyśliłem bardzo wiele rzeczy samodzielnie. A to co portel wymyślił 10 lat temu funkcjonuje bez większych zmian. Z komentarza wynika, że wszyscy, którzy otworzyli serwisy internetowe w Elblągu w jakiś sposób zubożyli emocjonalnie portel.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-01-10 11:08 17%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez syliwa27
~starsza pani bez czapki to pewnie szefowa portfelu. Serwisu do nabijania kasy, jadącego na układach. Beznajdziejnie wyglądającego i lansującego się na innowację technologiczną. Ubywa Wam czytelników i będzie ubywało dalej? Nawet ogłoszeń macie coraz mniej. A już tylko serwisem ogłoszeniowym jesteście. A zapomniałam o kółku fotograficznym wzajemnej adoracji. Żenada.
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-01-10 16:51 40%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Wisniewski
Pan wisniewski mial racje nic pani nie zrobila. Dlaczego, bo dzialanie pana wisniewskiego bylo zgodne z prawem. Jesli ma pani zal do prawa , ze takie jest- zalecam dobrego specjaliste. Co do portelu, to chyb trzeba byc niedodozwinietym, by myslec ze z portelu mozna ukrasc jakis pomysl. Przeciez to zwykla, slaba gazeta, z ogloszeniami i w dodatku zarzadzanie tymi ogloszeniami to powazne nieporozumienie, by nie rzec zenada. Portel nic nie wymyslil. Uruchomil po prostu gazete internetowa, ktorych w tamtym czasie w polsce nie brakowalo - wiecmozna z godnie z prawda rzec, ze ukradl pomysl od innych. Fakty te wyczerpuja temat, prosze sie nie trudzic z odpowiedzia, bo tak jak powyzsza pani/ pana wypowiedz bedzie nizbyt lotna i nie oparta na faktach
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-01-10 17:24 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez fan portel.pl
eijk człowieku opanuj się z tym najeżdżaniem na portel :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-10 11:09 20%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez nie życzę powodzenia
panie borkowski pawulon sie przyda rzeczywiscie w tej dyskusji a, ale wlasnie tobie bedzie niezbedny-ciebie dupa boli, ze im wyszlo a tobie ani w info ani teraz nie wychodzi, co-boli dupa, oj boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-10 11:29 50%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Mhm... poziom robi się tak żenujący jak człowiek, który go napisał. Info jest obecnie drugą siłą elbląskich mediów. Czy to można traktować w kategorii porażki. A czy teram mi wyszło, czy nie - czas pokaże. Główny serwis elblag.net powstał 1 grudnia. A już zanotował 140 tys. odsłon jednego dnia. To też chyba nie jest porażka. Styl komentarzu robi się chamski i bezpośredni. Proszę mieć troszkę odwagi i nazywać się po imieniu i nazwisku. Jakby co proszę podać chociaż pesel - do recepty na pawulon jest on niezbędny :). A ja tam życzę powodzenia...
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.