najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Elbląg. Zagrożeni zwolnieniami zapraszają klientów na zakupy
2019-09-05 00:36 100%

Elbląg. Zagrożeni zwolnieniami zapraszają klientów na zakupy

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” protestuje przeciw zwalnianiu z pracy zatrudnionych w sklepie Media Expert w Elblągu, przy ul. Teatralnej. Związkowcy uważają, że to bezpardonowy atak na nowopowstałą organizację związkową. Pracownicy sklepu zapraszają klientów na zakupy. 

W lipcu tego roku informowaliśmy o powstaniu w sklepie Media Expert w Elblągu „Solidarności”, pierwszego zakładowego związku zawodowego wśród pracowników tej sieci handlowej.  

Pod  koniec sierpnia 6 pracowników Media Expert w Elblągu  zatrudnionych na czas określony dowiedziało się, że już nie pracuje. „Solidarność” otrzymała pismo z zapowiedzią zwolnienia osób z umowami na czas nieokreślony. 

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność w swoim stanowisku wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań pracodawcy wymierzonych w pracowników i jednocześnie związkowców. 

Wręczenie pracownikom wypowiedzeń umów o pracę z tego sklepu jednoznacznie odbieramy jako bezpardonowy atak na nowo powstałą Organizację Związkową. Nie znajdujemy żadnego uzasadnienia w w/w działaniach pracodawcy i traktujemy jako „Zbieg okoliczności”

- czytamy w stanowisku ZR NSZZ „Solidarność” w Elblągu.

Związkowcy oczekują natychmiastowego wycofania wypowiedzeń umów o pracę i

zaprzestania celowych negatywnych działań wymierzonych wobec pracowników i zarazem członków Związku

- mówi Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Elblągu. 

Pracownicy i Kazimierz Zając, kierownik sklepu opublikowali na Facebooku apel o pomoc do elblążan i klientów: 

Nie ma jeszcze ostatecznego stanowiska Zarządu firmy Terg s.a. "Mediaexpert" o terminie zamknięcia sklepu sklepu MEDIAEXPERT ul. Teatralna 5, rozmowy trwają, może nigdy nie zostanie zamknięty, ale prosimy o poparcie, wszystkich klientów i zapraszamy na zakupy do sklepu

Także na Facebooku, odpowiedział prezes Marek Grzebita. Zapewnia on, że decyzje w sprawie  zamknięcia nierentownych sklepów są podejmowane przez Zarząd TERG w sposób ostrożny i z uwzględnieniem wszystkich przynależnych praw i odszkodowań dla pracowników.

Tylko w tym roku nasza firma będzie zmuszona do zamknięcia ponad 20 sklepów. Tak również jest w tym przypadku. Sklep w Elblągu od kilku lat był nierentowny i wielokrotne próby poprawy rentowności nie przyniosły skutku

- ujawnia pan prezes.

Pracodawca rozumie, że jest to ciężki okres dla pracowników i załogi sklepu:

Stąd nasze zaangażowanie w spotkania z załogą. W tej sprawie prowadzimy też dialog z Zakładową Organizacją Związkową i prowadzimy  rozmowy z Przewodniczącym ZOZ Solidarność Panem Kazimierzem Zającem. 

- wyjaśnia Michał Mystkowski, rzecznik prasowy  Media Expert. 

Jak się dowiedzieliśmy rozmowy mają się rozpocząć 11 września.

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2019-09-05 10:44 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Tancor
Jako osoba postronna rozumiem, że pracownicy wiedzieli o planowanym zamknięciu nierentownego sklepu, więc założyli związek zawodowy i teraz żalą się że pracodawca zwalnia związkowców i zamyka im sklep? Śmiech na sali.
odpowiedz oceń post 15 18 zgłoś do moderacji
2019-09-05 14:31 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Sherlocku jak na to wpadłeś?
No właśnie w tym problem, że nikt nie wiedział. I nagle sklep w sierpniu po tym jak założono związki zawodowe w media expert to poszło info ze zwijaja interes w tym miesju. Parę tyg. Po założeniu związków ktoś wpadł na ten pomysł w centrali. Spójrz na daty sobie.
oceń post 12 12 zgłoś do moderacji
2019-09-05 14:50 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez SsSylwia
Pracownicy nie wiedzieli , nie byli przez nikogo informowani, że sklep jest nierentowny i może zostać zamknięty. Część załogi dowiedziała się 23 sierpnia , gdy zostało im wręczone wypowiedzenie!
Na dzień dzisiejszy wszyscy już dostali "papier"
oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2019-09-05 15:05 43%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Kozik
Nikt Mnie nie informowal o tym zee sklep jest nie rentowny. Mam tylko informacja ze na okolo 20 sklepow w odziale jestesmy na 2 miejscu po Olsztynie pod wzgledem obrotów. Prawie dwa razy wiekszy utarg niz sklep przy Grunwaldzkiej
oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2019-09-05 16:43 38%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Birsuk
Serio? Kierownik nie wiedział, że jedzie na minusie? Tacy właśnie "specjaliści" chronią dupska w związkach. Zamkną media expert, to zyskają inni, może Elbląg jest za ciasny na tyle sklepów. Normalne prawa rynku.
oceń post 6 10 zgłoś do moderacji
2019-09-05 12:21 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jaam
Zaraz Ci z Mediamarkt będą zakładać związki bo tam też się zwolnienia szykują, sklep zostanie przeniesiony na Carefour i już tylu pracowników też im nie będzie potrzeba.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2019-09-06 09:28 50%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin
Do
~ Jaam: O czym Ty piszesz? MediaExpert nie ma w Ogrodach... w Ogrodach jest MEDIA MARKT oraz RTV EURO AGD.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-09-05 22:20 50%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez dojaam
O czym Ty pieprzysz czlowieku? Bajki piszesz
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-09-06 00:16 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaam
Zobaczysz, tak będzie. Sklep ma umowę z ogrodami podpisana na 5 lat, jednak opłaty za powierzchnię są zbyt wysokie. Dlatego wynajmą powierzchnię od Carrefour co im taniej wyjdzie również etaty się zmniejszą a z tym koszty zmaleją. Umowa z ogrodami wygasa w marcu a już jest podpisana umowa z Carrefour.
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2019-09-06 12:49 50%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez cxx v
Co ty człowieku piszesz za bzdury? Po pierwsze to od kiedy to Carrefour zajmuje się wynajmem powierzchni handlowych? A po drugie, czy widziałeś kiedykolwiek aby Media Markt funkcjonował w jakimś Carrefourze?
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-09-05 15:11 71%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaruzelski Adrian
Otyła Joanna ma rację
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2019-09-05 16:20 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Pawlak z Mazur
Nie ma to jak polski pracodawca jednak...
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2019-09-05 18:56 59%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Mambiznes
O czym ta dyskusja? Jak ktos uwaza ze firma nie powinna zamknąć sklepu to proszę bardzo otwórzcie swój sklep zatrudnijcie tam ludzi i dokladajcie z własnego portfela do ich życia, jest wolny rynek i każdy może otworzyć firmę więc może taki szef związków zamiast sie mądrzyc otworzy swoja działalność i prowadzi ją tak jak uważa ale pewnie na to i brak odwagi i kompetencji
odpowiedz oceń post 13 9 zgłoś do moderacji
2019-09-05 21:33 58%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez miłośnik RTV
Dlaczego właśnie teraz centrala postanowiła zamknąć ten sklep? Dziwne, że teraz dopiero pojawia się informacja o nierentowności. To jest dziwne, bo zauważyłem, że zawsze było tam bardzo dużo ludzi, dużo więcej niż w większości sklepów RTV.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2019-09-05 21:59 67%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Menadżer
Tez pracuje w handlu, od lat, w różnych branżach ale nigdy nie pracowałem w firmie ktora by pokazywala szaremu pracownikowi poziom rentowności placówki. Głównie pokazuje sie czynniki efektywnosci tzw. KPI które są mocno powiązane z zyskiem, ciekaw jestem jak ten sklep radził sobie w tych KPI
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2019-09-10 12:15 25%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Biznesmen
KPI na bank dostawali w takim korpo.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2019-09-06 07:50 50%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Klient
Ja zimnej beczki. Zamówiłem pralkę w tej sieci z opcją dostawy przez kuriera. Obydwoje z żoną pracujemy do godz 16. Niestety firma kurierską stwierdziła że ona nie może dostarczyć zamówienia po godz 16 bo oni też już o tej porze nie pracują. W rozmowie z konsultantką tej sieci, usłyszałem że oni nie mają wpływu na pracę kurierów. Zamówienie anulowano. Pytam więc, jak można mówić w tym momencie o rentowności sklepu czy całej sieci. Podejrzewam że nie tylko ja miałem taką sytuację. Brawo zarządzający siecią.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-09-06 20:38 33%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Greg
Robiłem kilka razy zakupy w ME, pierwsze były na Teatralnej i dwukrotnie odniosłem wrażenie, że mi łaskę robią, że sprzedadzą. Na grunwaldzkiej zupełnie inne podejście. Fakt, było to kilka lat temu i może teraz jest lepiej, ale niesmak pozostał.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2019-09-11 13:36 13%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez JFK
Opowiem Wam jak obsługują. Parę lat temu przed meczem LM mojego ukochanego klubu FCB postanowiłem kupić telewizor, sprawdziłem w necie dostępność i z gotówką pojechałem do Media Expert, sklep był czynny do godz. 20.. a ja wszedłem o 19.56 na co Pani że już zamknięte, więc powiedziałem ,że jest za 4 min 20.00 na co odpowiedziała ,że na jej zegarku jest już 20.00 ,.W w sklepie było włączonych z 20 odbiorników na których było widać która jest godzina, parsknąłem śmiechem i pogratulowałem głupoty i wyszedłem. Takiej prymitywnej obsługi nie spotkałem nigdy w życiu, ale jak widać można. Więc ,,drodzy" sprzedawcy, zakładanie związków nic nie pomoże , konkurencja jest tak wielka ,że przy takim podejściu klienci mają was w d...e!
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2019-09-12 20:44 78%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Zibi
Człowieku, ty nie przyszedłeś po bułki do spożywki, chyba, że dla ciebie TV to jak bułka. Szanuj czas innych, ja nie wchodzę do sklepu za 5 minut przed końcem pracy tego sklepu, dlaczego? Nie dorosłeś żeby zrozumieć. Życzę ci abyś dymał nadgodziny majăc rodzinę i spiesząc się żeby ogarnąć wszysko w pół godziny po zamknięciu wtedy zrozumiesz. Czas pól bawełny minął bezpowrotnie, ale zawsze znajdzie się jakiś prawilny rycerz z zakutym łbem.
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.