najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Elbląska kasjerka: „Zwolennikami pracy w niedziele są ci, którzy tego dnia leżą do góry brzuchem”
2017-10-09 09:37 100%

Elbląska kasjerka: „Zwolennikami pracy w niedziele są ci, którzy tego dnia leżą do góry brzuchem”

rozpoczęty ponad rok temu przez Witold Chrzanowski

Czy od 1 stycznia 2018 roku pracownicy handlu będą mieli dwie wolne niedziele w miesiącu? To kompromisowa propozycja rządu, który wybrał salomonowe wyjście pomiędzy dwoma skrajnościami – utrzymaniem obecnego status quo – co postuluje opozycja liberalna i pracodawcy, a z drugiej strony - wprowadzeniem wszystkich wolnych niedziel w handlu – o co od dawna walczą związkowcy.

Propozycja przedstawiona publicznie przez wicepremiera Morawieckiego nie zadowala do końca nikogo, ale zdecydowanie odrzuca ją tylko jedna strona, ta która w latach 2007-2015 rządziła naszym krajem. Zwolennicy utrzymania wszystkich pracujących niedziel w handlu utrzymują, że bronią nie tylko wolnego rynku (czytaj: bardzo często „widzi mi się” pracodawców), ale też zagrożonych miejsc pracy, które – tłumaczą – byłyby z pewnością zredukowane w przypadku wprowadzenia nawet co drugiej wolnej niedzieli.

Z takim stanowiskiem nie zgadzają się praktycy, a raczej praktyczki – kobiety zatrudnione w sieciach handlowych.

Nie będzie redukcji, bo już dzisiaj brakuje pracowników. Stąd te wydłużające się kolejki przy kasach – tłumaczy kasjerka z jednej z sieci marketów w Elblągu. - Ludzie odchodzą, bo sytuacja na rynku pracy powoli się poprawia i mogą znaleźć sobie zatrudnienie w firmach, w których nie trzeba pracować w niedziele, kosztem życia rodzinnego – dodaje kobieta.

Kasjerka radzi wszystkim, którzy są za utrzymaniem pracujących niedziel w handlu, by sami zaczęli w ten dzień pracować.

Wiele osób tygodniu nie ma czasu, by na przykład załatwić sprawy urzędowe. Takie osoby z radością przyjęłyby pewnie wprowadzenie pracujących niedziel w Urzędzie Miejskim – stwierdza nasza rozmówczyni.

Bo jest najczęściej tak, że zwolennikami pracy w niedziele są ci, którzy tego dnia leżą do góry brzuchem – zauważa ze smutkiem.

A co Państwo o tym sądzą?

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-09 10:21 63%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez yyy
Zmartwię kasjerkę, pracuję w niedziele. Jestem za handlem w niedziele.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2017-10-09 12:38 45%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez gru
a ja także i w święta
oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2017-10-09 11:56 53%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Niedziela ma być wolna od pracy! Jestem za.
Tych leni, zapraszam y do pracy w niedzielę na kasę. Zmienia zdanie szybko. Albo ci Elblążaki ci to po Ogrodach łażą bez celu i pretensje mają do ochrony,że..darmowe wifi nie działa.
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2017-10-21 15:20 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez j23
to może będziesz chodzić z buta ......., lub nie przyjedzie pogotowie , bo dzień wolny......
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-10-09 13:19 13%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Pick
Czy ta kasjerka przeprowadziła ankietę,żeby mieć podstawy aby tak twierdzić ?
Ja wiem jedno , skoro "ONI" (wszyscy wiedzą kto to "ONI") chcą i narzucają nam różne nakazy i zakazy(często trafiające w naszą wolność, zdrowie i szczęście) to weźmy się za "NICH" i też utrudniajmy "IM" życie maksymalnie !
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2017-10-09 13:26 31%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Plif
Jest Kodeks Pracy i wszystko zależy jak dogadają się z pracodawcą.O co ten szum.Ci co tak walczą o zamknięcie sklepów w niedziele niech mają na uwadze że stracą na wypłacie
odpowiedz oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2017-10-09 14:28 58%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Sibl
Kto nie musiał pracować w niedziele, ten nie wie co to znaczy.
Jak zwykle zaraz pojawią się błyskotliwe komentarze, że jak się komuś nie podoba, to niech zmieni pracę.
Dzień wolny za pracującą niedzielę nie rekompensuje pracownikowi tego, że nie mógł odpocząć tak jak inni.
Wolna niedziela jest potrzebna- to byłby dowód na to, że Polska nie jest zacofanym krajem.
Pracownik to człowiek, a nie niewolnik, robot, maszyna.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2017-10-09 15:30 69%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ooo
to jest prawda,że ludzie nie pracujący w niedzielę są za pracującymi niedzielami.Ale szybko zmieniliby zdanie jakby pracowali -bo punkt myślenia zależy od punktu siedzenia
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2017-10-10 07:53 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez tawecbggh
pamietaj aby dzien swiety swiecic i daj ten dzien swiecic innym :P
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2017-10-10 18:58 40%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Kamila
W tej chwili pracuję w niedziele i święta za najniższą krajową. Bo studiuję i potrzebuje elastycznego grafiku pracy. A taki oferują tylko pracodawcy, którzy mają pracę właśnie w niedzielę i święta.

Uważam, że nie powinno być pozwolenia na pracę w niedzielę i święta, jeśli nie jest się właścicielem interesu. Gdyby ta ustawa weszła rok temu, zarabiałabym o prawie połowę mniej, ale nie musiałabym harować. Bo w niedzielę nie jest normalna praca, tylko nieustanne oblężenie - czy to w sklepie czy lokalu usługowym.Jeśli ktoś pisze, że odpowiada mu praca w niedzielę i że sam pracuje w tym dniu (w co wątpię), to jego święte prawo. Ale nie spotkałam do tej pory osoby, która pracowałaby w niedziele lub niedziele i święta i była z tego powodu zadowolona.
No chyba, że ten ktoś dostaje dużo pieniążków za taki dzień - jak za 3 dni pracujące. To wtedy może i bym zmieniła pogląd. Ja jednak i wszystkie znane mi osoby pracujące w ten dzień dostają normalna dniówkę.
Oby spryciarze nie "obeszli" tego.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-10-11 05:30 17%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez anty lewak!
I co ta gimbazja zrobi ze sobą w niedzielę?Będą się ciąć,dzień bez Carrefoura to dzień stracony!
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2017-10-20 12:48 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Obojętny
Dziwią mnie te wszystkie komentarze - przecież i tak nie macie nic do powiedzenia w tej sprawie. Wszystkie decyzje podejmuje się teraz centralnie, więc należy je przyjąć bez gadania. Po co zużywać klawiaturę? Żeby się trochę pokłócić wirtualnie?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.