najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Agnieszka Światkowska
2012-06-28 14:31 100%

Elblążanki chętnie kupują w sieci

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Wystarczyło, że rzuciłam hasło na Facebooku i już po chwili napisały do mnie trzy znajome, że są fankami zakupów przez Internet. Bo przecież sklepy online i portale aukcyjne to już nie taka nowa moda. Coraz więcej osób wybiera tę formę zakupów. Szczególnie my - kobiety. Prawie każda przyznaje, że zakupy w sieci są wygodne, szybkie i co najważniejsze bez kolejek. A wiadomo nie od dziś, że kobiety są mistrzyniami w shoppingu.  Zresztą przeczytajcie same, jak i gdzie najczęściej kupują.
 

Czerpiemy przyjemność z robienia zakupów. Takie już jesteśmy i tyle. Natura zbieraczek, każe nam podążać za okazją, a takich przecież coraz więcej, szczególnie w sklepach online, które zazwyczaj mają bogatszą ofertę niż te w realu. Ceny z kolei są dużo bardziej kuszące. Jednak koszty wysyłki zmuszają w pewnym sensie do hurtowych zakupów. I koło się zamyka. Często więc jednorazowo zostawiamy w internetowych sklepach dużo więcej pieniędzy niż normalnie.
 

Bo liczy się okazja
Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi dziewczyn, które są stałymi bywalczyniami  popularnych portali aukcyjnych. Chcąc mieć coś niepowtarzalnego,  zamawiają swobodnie ubrania nawet z zagranicznych sklepów. - Często odwiedzam E-bay (angielski portal aukcyjny), na którym szukam ubrań, butów i kosmetyków. Tych ostatnich najrzadziej, ale zdarza się, że trafię na extra okazję – mówi 22- letnia Marzena. Przede wszystkim zwracam uwagę na to, czy ciuch, na który poluję jest w dobrym stanie, ile wynosi koszt przesyłki i jakim zainteresowaniem cieszy się licytacja – wyjaśnia Marzena.- Korzystam też z polskiego portalu szafa.pl, na którym, za niewielkie pieniądze, można wyłowić prawdziwe perełki - dodaje. [red: portal ten służy do sprzedaży i wymiany ubrań, biżuterii, butów, jak również służy informacją na temat nowinek w świecie mody.]

Kupujemy nie tylko ciuchy
Z kolei 32- letnia Hania  i 21 – letnia Nel dość często zaglądają na allegro.pl i tchibo.pl, po to by taniej zakupić rzeczy dla dzieci. - Ostatnio udało mi się kupić chlebak i foremki silikonowe na muffinki naprawdę dobrej jakości – zdradza Hania. Oczywiście zwracam uwagę na proponowaną cenę, bo nie ukrywam, że ma ona dla mnie spore znaczenie – dodaje. Zanim jednak zdecyduję się na kupno, staram się sprawdzić opinię na temat sklepu lub sprzedającego, jak również opinię, jaką cieszy się sprzedawana rzecz. - Na szczęście jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się kupić przysłowiowego kota w worku – przekonuje. Niestety Nel nie miała tyle szczęścia co Hania.  - Nie tak dawno kupiłam zegarek. Po otwarciu przesyłki zauważyłam, że był pęknięty przy wyświetlaczu - opowiada. Sprzedająca zaproponowała zwrot pieniędzy za unieważnienie komentarza negatywnego, a kiedy powiedziałam, że nie dam się przekupić, w komentarzu napisała o mnie oszczerstwa. Kiedyś kupiłam też sanki, na które czekałam ponad miesiąc. Kiedy dotarły, zima się prawie skończyła – mówi Nel.

Jesteśmy skrupulatne, sprytne, odważne i wytrwałe
- Trzeba szukać, nie kupować co w oczy wpadnie, tylko poszperać po sieci – przyznaje Marzena. Inaczej nie kupi się nic ciekawego. Podobne zdanie na ten temat ma również Nel.- Jeśli szukam czegoś konkretnego, to najczęściej to znajdę i kupię, ale jeśli nie jestem zdecydowana, to potrafię sporo czasu poświęcić na dokładne przyjrzenie się ofercie – przekonuje.

 Na szczęście natura obdarzyła nas kobiety wachlarzem niezbędnych cech, które pozwalają nam na bezbłędny wybór rozmiaru bielizny, sukienki i sweterków bez przymierzania. Trzeba przyznać, jesteśmy odważne. Zamawiamy  również buty i chętnie korzystamy z możliwości zwrotu towaru. Niekiedy zdarza się, że coś wpadnie nam w oko w sklepie za rogiem i wówczas mamy okazję to obejrzeć, przymierzyć, ale chcąc zaoszczędzić  grosza, szukamy tego w sieci.

Według Dziennika Gazety Prawnej w 2010 r. panie stanowiły już 60 proc. osób robiących zakupy w e-sklepach. Są lepszymi klientami niż mężczyźni, bo wydają jednorazowo średnio 120 zł, a panowie - 90. W dodatku są lojalnymi klientkami. W tym przypadku ( co nie jest normą) zwyczaje z rzeczywistości przenoszą się do Internetu. Kobiety lubią robić zakupy i nie ma dla nich większej różnicy, czy robią to w wirtualnej rzeczywistości, czy zwyczajnie buszują po sklepowych półkach w tzw. ,,realu". Inne są jednak pobudki z jakich kobiety decydują się robić zakupy w Sieci. Panie kierują się przede wszystkich chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Podczas, gdy Panom zależy najbardziej na oszczędności czasu.

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
Agata Mazurek
2012-07-03 16:38 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Eb237
W sklepach czasem ciężko o coś ciekawego, oryginalnego... Poza tym niektóre produkty są niedostępne na polskim i elbląskim rynku. Zakupy w sieci ratują sprawę :)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-07-03 16:45 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez kiciak
ja uwielbiam zakupki i nic tego nie może zmienić
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-07-03 21:26 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Dokładnie tak jak pisze Eb237. Sklepy internetowe ratują sprawę i dobrze, że ta sieć jest coraz lepiej utkana.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-07-03 22:12 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez facet
kobiety wszędzie chętnie kupują :)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-07-05 17:59 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez marti
Ja wolę taki sposób kupowania od tradycyjnego, większy wybór i można trafić na ciekawe okazje :)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
kociaaakk
2012-07-06 17:05 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez kociaaakk


Często korzystam z zakupów przez internet, bardzo często kupję buty, mój facet uważa to za szaleństwo "jak mozna kupic buty bez przymierzania?' a jednak można i na dodatek zawsze są dobre :) Ale wiadomo jak każda kobieta lubię pochodzić po sklepać i poszpera między wieszakami :)


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-08-23 11:37 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Kociasty


Tu informacja dla właścieili sklepów - ich sklepy tez moga być lepiej lub gorzej przystosowane do zakupów przez kobiety właśnie. Dlatego warto zadbać o dostosowanie sklepu do wymagań Klientek to wbrew pozorom nie jest ani kosztowne ani trudne. Więcej tu: http://www.sklepy-internetowe.pl/sklepy_internetowe/kobiety_kupuja_wiecej.php


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.