najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-03-01 06:11 100%

ELSIN otrzymał dotację z PFRON. O pomoc zabiegał prezydent Nowaczyk

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Spółdzielnia Niewidomych ELSIN otrzymała pierwszą transzę dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To ratunek dla zagrożonego zakładu. O pomoc zabiegał w styczniu br. Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

- W grudniu odwiedziłem zakład, rozmawiałem z prezesem Jerzym Wilkiem o sytuacji ELSINu. Miałem też możliwość bezpośrednich rozmów z pracownikami. Wiem, jak ważna jest dla nich praca i aktywność, dzięki której, mimo niepełnosprawności, odnajdują się w społeczeństwie. Dlatego interweniowałem w PFRONie. Cieszę się, że pierwsza transza już wpłynęła. To ratunek dla 120 osób – powiedział Grzegorz Nowaczyk, prezydent miasta.

W piśmie do PFRONu prezydent zwracał się z prośbą o niewstrzymywanie dofinansowań do wynagrodzeń osób zatrudnionych w ELSINie: „Spółdzielnia bardzo prężnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych, czego odzwierciedleniem było oddanie do użytku nowego Zakładu Pracy Chronionej, w którym zatrudnienie znajduje obecnie około 115 pracowników, w tym 100 osób niepełnosprawnych. Jestem przekonany, iż plany rozwoju Spółdzielni pozwolą jej jeszcze skuteczniej zaistnieć na naszym rynku. Bez regularnych dofinansowań PFRON i przy obecnym zatrudnieniu Spółdzielnia znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, co może skutkować jej likwidacją. Utrata pracy, w tym przypadku szczególnie osób niepełnosprawnych, będzie skutkować zwiększonymi nakładami finansowymi na pomoc społeczną i, co jest ważniejsze, częściowym wykluczeniem tych ludzi z grupy społecznie aktywnej. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie Spółdzielni ELSIN w postaci płynnego przekazywania dofinansowania. Wierzę, ze Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonych celów Spółdzielni i będzie wkładem w rozwój aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.”

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2013-03-01 06:57 30%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez oke
I co na to Pan Jerzy Wilk
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2013-03-01 07:14 43%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez quick
Wilk jak Brutus, wbije Nowaczykowi nóz w plecy
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-03-01 08:01 21%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ktoś ściemnia
Pan Nowaczyk chce sobie przypisac sukces Wilka
odpowiedz oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2013-03-01 09:28 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mruczek - kruczek
Trzeba podziękować Grupie Referendalnej - gdyby nie referendum to Nowaczyk mógłby sobie pogwizdać. Widmo porażki zmusiło szefa PERONU do uruchomienia środków by ratować zadki PeŁo. - po referendum a przed wyborami Warszawka rzuci dla Elblaga dużą kasę by odzyskać władzę - i to jest szansa miasta ale najpierw trzeba pogonić PeŁo e mieście.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-03-01 15:37 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Obywatelka
No i świetnie, brawo! Miejmy nadzieję, że przez te 1,5 miesiąca do czasu odwołania naszej władzy, coś jeszcze dobrego się zadzieje i ktoś dostanie z pomocą bosko-pefronowsko-prezydencką jakieś dofinansowanie. Może by tak postawić na spółdzielnie socjalne? Mamy w Polsce co chwilę wieści o spółdzielniach, które sobie radzą, są dofinansowywane, tworzą się nowe miejsca pracy... No tak, ale u nas wszyscy chętni do rozmów, a jak przychodzi ten dzień, to sala świeci pustkami i się okazuje, że o sprawach Elbląga rozmawiają 2 osoby. Czyli gospodarz ratusza ma w poważaniu swoich gości? Smutne, ale prawdziwe, czas na nowe rządy. A to żałosne EKO niech już zamilknie, bo się ośmieszają, robiąc za klakierów tonącego Titanica.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-03-01 17:32 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez 1234
"Pomagał Prezydent" to nadinterpretacja. Nie udało mu się przeszkodzić - to bliższe prawdy stwierdzenie :-)
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-03-01 17:48 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerd
Konferencja Tuska. - cudotwórca przemawia, chwaląc się osiągnięciami swego rządu:
- A tuż pod Mszczonowem Platforma Obywatelska doprowadziła do uruchomienia nowej, ekologicznej elektrowni, gdzie, zamiast węgla, pali się torfem - chwali się Tusk.
Głos z sali:
- Ale ja tam byłem, tam nie ma żadnej elektrowni!
Premier niezrażony peroruje dalej:
- A dzięki staraniom Platformy Obywatelskiej, niedaleko Jasła, wybudowaliśmy eksperymentalny odcinek autostrady czteropasmowej!
Tenże głos z sali:
- Ale tam kuzwa nie ma żadnej autostrady!
Nie wytrzymał w końcu Schetyna i wkurzony krzyczy:
- A ty, gościu, zamiast wozić się po Polsce, lepiej byś TVN24 pooglądał!
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.