najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-27 06:55 83%

Elżbieta Gelert kontra Jerzy Wilk. Głosuj w naszej sondzie

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

7 lipca br. wybierzemy prezydenta miasta Elbląga. Na polu bitwy pozostało dwóch kandydatów – Elżbieta Gelert (PO) oraz Jerzy Wilk (PiS). Kogo chcielibyście widzieć na prezydenckim fotelu? Zapraszamy do naszej sondy internetowej.

Elżbieta Gelert (PO) to znana w Elblągu dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, poseł na Sejm RP, wcześniej zasiadała w ławach Rady Miasta Elbląga. Była również senatorem RP. Obecnie, po referendum w Elblągu, stoi na czele elbląskiej Platformy Obywatelskiej.

Jerzy Wilk (PiS) – wieloletni prezes Spółdzielni Elsin, a obecnie jej likwidator. Jeden z najdłuższych stażem radnych miejskich. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga w poprzedniej kadencji.

Kto według Was powinien zostać prezydentem miasta Elbląga? Można już oddawać głosy w naszej sondzie internetowej.

oceń wątek 48 10 zgłoś do moderacji
2013-06-27 07:04 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez elblągi
Ooooby nikt!!
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-06-27 07:33 40%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Poranny
Proszę o dodanie pozycji: Żadne z powyższych. Stawiam przy tym X!
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
2013-06-27 08:00 73%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zx
co portal, to wyniki inne.- krańcowo. Na tym wygrywa Gelert, a na innych Wilk.Gdzie prawda?
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-06-27 08:39 52%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez sd
Powiem tak, PiSu nie lubie, ale Gelert sie nie nadaje na prezydenta. Wiec glosuje na osobe, a nie na partie, czyli na Wilka. Wilk jest mniejszym zlem.
odpowiedz oceń post 15 14 zgłoś do moderacji
2013-06-27 08:47 35%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez asa
Buehehe, teraz to zescie pocisneli. Zaglosowalem na Wilka, a liczba oddanych glosow sie nie zmienila. Platformersi, pffffffff. Na was tez przyjdzie pora.
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-06-27 09:06 62%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez gaga
Mam propozycję żeby obydwoje zrezygnowali
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-06-27 09:32 40%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Paranoja, ja chyba nie zagłosuję. PO wywalony w referendum i co, zagłosować na PO by Tusk i jego ekipa poczuli się bezpiecznie ? i dalej grabili nasz naród ?
odpowiedz oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
2013-06-27 09:42 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ElaC
Potrzebna jest jeszcze jedna pozycja: to nie są moi kandydaci lub nie będę głosować, żadna z tych osób - coś w tym rodzaju, wtedy wyniki były by bardziej wiarygodne.
Ja właśnie tę pozycję bym zaznaczyła.
Nie wiem czy wszyscy mają świadomość jaki świetny nowy POMYSŁ NA POLSKĘ ma Platforma Obywatelska, przerażona falą referendalną bardziej, niż powodziową. Prezydent B. Komorowski otrzymał misję - powstrzymania ofensywy oddolnej demokracji przez ograniczenie praw społeczeństwa, w imię zasady „władzy raz zdobytej nie oddamy!” Dotychczas wystarczyło, że w referendum weźmie udział 60 proc. wyborców, którzy brali udział w wyborze odwoływanego prezydenta, burmistrza wójta czy rady. Komorowski chce podnieść ten próg do 100 proc., co zwłaszcza w dużych miastach praktycznie zablokuje możliwość odwoływania samorządowców.

odpowiedz oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2013-06-27 10:03 35%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Figo34
Prawda jest taka że jak wygra Gelert to zostanie politycznym zakładnikiem Nowaka i Wróblewskiego bo bez głosów SLD i PSL rządzenie w radzie nie będzie możliwe. Za za takim układem politycznym idą układy w urzędzie miasta w zamian za poparcie w radzie obaj koalicjanci po będą chcieli stanowiska dla swoich ludzi a co za tym idzie rozrost biurokracji i administracji UM a także wzrost i tak dużego deficytu finansów miasta. Więc moje kochane lemingi głosujące na PO zabulicie słono za czynszusie bo ktoś musi finansować stanowiska....no ale wy kochacie PO Tuska więc możecie te ewentualne wzrosty potraktować jako czyn społeczny lub składkę partyjną. Zobaczymy czy waszą wyborczą świadomość wytrzymają wasze portfele. Pozdrawiam Kochane Świadome POlitycznie Lemingi.
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-06-27 11:05 71%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez gaga
Figo34 a jaką nam przyszłość wróżysz jak Wilk zostanie prezydentem ,może upadłość Urzędu Miejskiego hehe . no to by było może i niezłe wyjście
oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2013-06-27 11:06 23%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ani pis ani po tylko gówno
Widać elblag.net pragnie tej samej władzy to po co referendum tylko kasę nasza wydaja w um.
odpowiedz oceń post 3 10 zgłoś do moderacji
2013-06-27 13:07 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
"Była również senatorem RP" tak dobrze zna się na zarządzaniu?, a nikt nie wspomina o kosztach jakie ponieśli podatny w związku z chęcią bycia radną i prezydentem (kiedy była senatorem). No ale cóż kilkadziesiąt tysięcy "w tą, czy w tamtą" nie stanowi dla dobrego menadżera. Nie jestem za PIS, ale zmuszono mnie do głosowania na Wilka, bo jestem przeciw PO
odpowiedz oceń post 11 11 zgłoś do moderacji
2013-06-27 13:27 52%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez TERAZ PIS!!!
Nasza Rodzina oraz organizacja społeczna popiera pana Jerzego Wilka.

DOSC JUŻ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW I GRABIENIA POLAKÓW!!!

TYLKO PIS!!!!
odpowiedz oceń post 15 14 zgłoś do moderacji
2013-06-27 13:33 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez R.M.
Ludzie zdajcie sobie sprawę, że nie należy głosować na partie tylko na ludzi. Gdyby P. Pruszak był kandydatem PIS to bym oddał na niego swój głos chociaż chodzę innymi drogami niż ta partia. Po PiS czy SLD nieważne liczy się człowiek. P. Nowaczyk był zły, to może P. Gelert będzie lepsza. Chociaż przyznać trzeba, że najlepszy kandydat to osoba bezpartyjna. Komentarze typu teraz niech rządzi PiS są z kosmosu, ponieważ ludzie nie znają P. Wilka Jego poczynań w ELSInie czy w Urzędzie Miasta ale zagłosują bo jest z PiS.
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-06-27 14:34 35%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Skuteczność w rozwiązywaniu problemów, skuteczność w zarządzaniu, skuteczność w pozyskiwaniu pieniędzy z UE, to tylko niektóre cechy menedżera jakie posiada pani Gelert. I nad czym się tu zastanawiać, wybór jest prosty - pani Gelert.
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-06-27 17:05 53%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez kolega
jak wygra Pani szanowna Gelert to miasto zbankrutuję abo gdańsk weżmie albo i olsztyn bo pani Gelert strasznie zadłużyła szpital wojewódzki........
odpowiedz oceń post 10 9 zgłoś do moderacji
2013-06-27 17:17 50%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Polak
Śmieszy mnie to " nie głosuję na partie tylko na człowieka" . Przecież to nie możliwe żeby człowiek z platformy , nie powielał swojego pana tuska.
Polacy są wykorzystywani pracują więcej ,i to jeszcze na umowy śmieciowe, a mniej zarabiają .Pracodawcy wykorzystują to że na rynku nie mam pracy , i taki pracownik jest zerem.
A to za sprawa nieudolnego rządu , który nic nie zrobił dla Polaków , wręcz odwrotnie , bo cofnąć się 7 lat wstecz było dużo lepiej.
Trzeba powiedzieć Stop , bo niedługo będziemy robić za bochenek chleba, albo zdechniemy z głodu ., i to od nas samych zależy nasz los.
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-06-27 19:31 50%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez KREML
co to żart? GELERTOWA 66PROC? MOSKIEWSKA MANIPULACJA
odpowiedz oceń post 9 9 zgłoś do moderacji
2013-06-27 20:27 60%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Przypominam szanownym Wyborcom, że Pani Gelert, to "państwo Tuska" - Raport NIK pogrąża PO-PSL. Państwo Tuska zmarnowało 19 mld zł!
Kontrolerzy NIK nie wykryli nigdy wcześniej tak ogromnych strat. 18,7 mld zł - to cena za błędy w instytucjach państwowych w 2012 r.
Tak duże pieniądze zmarnowano na różnego rodzaju błędy w księgach rachunkowych, które miały wpływ na roczne sprawozdania finansowe. 1,7 mld zł to pieniądze wydane niezgodnie z prawem. Pozostałe środki zostały zmarnowane przez niegospodarność, m.in. niepotrzebne zakupy i zawyżone ceny.
Jednym z najgorszych sektorów działalności państwa jest ochrona zdrowia....
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2013-06-27 23:38 36%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten sondaż. Od wielu dni obserwuje się spadek poparcia dla PO, jak zauważyła koleżanka Maria PO doprowadza do bankructwa polską gospodarkę oraz służbę zdrowia.
Nie obrzucam nikogo błotem, nie wszyscy z PO są źli i skorumpowani ale ich szef tak ich nastraszył, że nie potrafią inaczej działać/rządzić. Szczerze to bym wolał już p. Turleja na stanowisku prezydenta Elbląga niż p. Gelert ale cóż.
Ja już wybrałem i mam nadzieję, że reszta elblążan wybierze zgodnie ze swoim sumieniem aby "żyło nam się lepiej" wszystkim.
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-06-27 23:52 40%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
http://wiadomosci.wp.pl/title,Druzgocacy-raport-NIK-o-finansach-publicznych-zmarnowalismy-187-mld-zl,wid,15769043,wiadomosc.html poczytajcie
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.