najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2014-08-06 11:39 86%

Felieton: czy można zaufać rzecznikowi prasowemu?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Rzecznik prasowy to, przynajmniej w moim odczuciu, bardzo ważna funkcja. Zdaję sobie sprawę, że jest to na pewno ciężki zawód, który każdego dnia stawia przed nami nowe wyzwania. My, jako dziennikarze, zwracamy się do Urzędu Miejskiego z różnymi zapytaniami. Czy, po ostatnich wydarzeniach, możemy odpowiedzi z Biura Prasowego UM traktować poważnie?

Trudno powiedzieć skąd Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta, wzięła informacje o tym, jakoby to my, dziennikarze elblag.net, specjalnie zaprosiliśmy ekipę Polsat News. Wielokrotnie nam, młodym dziennikarzom powtarza się, abyśmy dokładnie sprawdzali informację i nie publikowali „niusów” niesprawdzonych. To cenne uwagi, które zawsze staram się brać sobie do serca. Niestety, pani Monika Borzdyńska pomimo swojego dość dużego doświadczenia dziennikarskiego, sama nie stosuje się do podstawowych zasad.

Panią Monikę Borzdyńską zawsze traktowałem jako osobę, na której można było polegać. Nie raz rzeczniczka UM oddzwaniała do mnie w godzinach popołudniowych (a zdarzało się, że i wieczornych) aby przekazać mi informację, o które prosiłem. Pomimo całej nagonki na prezydenta Jerzego Wilka uważałem, że Monika Borzdyńska to po prostu profesjonalistka. Wielokrotnie, cicho pod nosem, komentowałem zachowanie Jerzego Wilka. Nie raz odniosłem wrażenie, że gdyby nie obecność rzeczniczki, to już dawno obecny prezydent by "odpłynął".

Niestety, po ostatnich wydarzeniach nie jestem w stanie zaufać jakimkolwiek informacjom przekazywanym przez panią Monikę do mediów. Pani rzecznik wprost do kamery Telewizji Elbląskiej skłamała mówiąc, że to my nasłaliśmy dziennikarzy Polsat News do Elbląga. Nie sprawdziła tych informacji u źródła (u nas lub w siedzibie Polsatu). Nie zadała sobie jakiegokolwiek trudu, aby przed wystąpieniem przygotować się do niego. Jeżeli w tak prostej i banalnej sprawie pani Monika nie potrafi sprawdzić dokładnie źródła, to w takim razie na jakiej podstawie mamy wierzyć jej odpowiedziom jako rzeczniczki prezydenta?

Podczas nagrywania wejść na antenę Polsat News zgodnie stwierdziliśmy, że zarówno stan stadionu, jak i otwartego basenu przy Moniuszki to wina zarówno aktualnych, jak i poprzednich władz. Czy gdzieś skłamaliśmy? Uważam, że zarówno ja, jak i kolega Michał Libuda jesteśmy „czyści”. Natomiast pani Monika Borzdyńska powinna zakończyć swoją karierę na stanowisku rzecznika prasowego. To moja, prywatna opinia. Rzecznik prasowy to osoba, której można zaufać, której informacje można przekazać szerszemu gronu odbiorców.

oceń wątek 66 11 zgłoś do moderacji
2014-08-06 11:49 77%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez urnochód
Tu cytat "... że gdyby nie obecność rzeczniczki, to już dawno obecny prezydent by "odpłynął"...." -oczywiście-od lat mówię to, że wygrał G. Nowaczyk w 2010 roku to olbrzymia zasługa Moniki! Identycznie jest z Wilkiem w 2013 tylko, że tu to 100% Moniki zasługa tak samo, to, że Wilk jeszcze nie ma poważnych problemów.......Piękne ukłony Monika!
odpowiedz oceń post 23 7 zgłoś do moderacji
2014-08-06 11:51 45%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin
Ja słyszałem tylko, jak Pani Monika do kamery mówiła, że ekipa PolsatNews przyjechała na zgłoszenie jednego z elbląskim portali internetowych... Panie Bartłomieju, gdzie tutaj jest kłamstwo? A przede wszystkim - gdzie w tej wypowiedzi jest mowa o WAS?!!! A może Państwo to klasyczny przypadek Feudowski? Uderz w stół.... :-)
odpowiedz oceń post 21 26 zgłoś do moderacji
2014-08-06 11:54 82%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez prawdziwe oblicze Wilka
Poplecznicy PIS będą pluć do upadłego aby utrzymać się u władzy .Wszystko jest reżyserowane,co najgorsze niszczy się ludzi .Kto nie z nami to jest przeciwko .Elblązanie już wiedzą kim jest Wilk ,kim jest Hajdukowski .Nie wspomnę o tych którzy ulegają manipulacji.Myślę ,że po mimo różnych opinii na temat redaktora 24 - to on może pokazać prawdziwe oblicze Wilka Trzeba przyjąć metode małych kroków
odpowiedz oceń post 32 7 zgłoś do moderacji
2014-08-07 20:08 14%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Harry
akurat co do utrzymania sie u wladzy lub powrotu do koryta to nikt nie przebije PO
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2014-08-07 21:09 57%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Omen_Bike
Hrry zapomniałeś chyba o tym, kto od roku czasu rzadzi w Elblagu i jaki był cel zmiany władzy w tym mieście. Bo jeśli chodzi o wymianę twarzy to się udało, ale jesli chodzi o styl rządzenia miastem to niedotrzymywanie obietnic, szastanie miejską kasą, wsadzanie swoich do spółek miejski i rad nadzorczych tych spółek jest kserokopią poprzedników. PO=PiS, PiS=PO, razem chłopaki wódkę pili za komuny i razem z Solidarnością dochodzili do władzy, później coś się zacieło, żeby ogłupić społeczeństwo zamieniają sie na fotelu kierowcy lub zmieniają nazwę partii. Więc skończ chrzanic!
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-08-06 11:59 88%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Anni
Anna Kleina była rzecznikiem z klasą, rzecznikiem prezydenta, urzędu, a nie partii politycznej z której pochodził prezydent.
odpowiedz oceń post 45 6 zgłoś do moderacji
2014-08-06 12:33 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez MK
Nie...Pani Monika powinna rozpocząć karierę na SLEDGACH :P
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2014-08-06 13:14 87%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ad
Pani pseudorzecznik butna, pelna pychy i niekompetentna, każdego dnia widac , jak sprawowane stanowisko ja przerasta. Mieszkańcy jej nie cierpią, jej i jej wdrednego wyrazu twarzy oraz wyniosłosći. Ania Kleina przy niej to byla mega profesjonalna dziewczyna.Na całe szczescie Pani Monika bedzie pracowala tylko do 16 listopada do najblizszych wyborów.Pani pseudorzecznik niedlugo bedzie skonfliktowana z wszystkimi elblaskim dziennikarzami, myslala, że bedzie blyszczec ale w ogóle jej ta robota nie idzie...Wielka dama pełna pychy i na dodatek zakłamana!
odpowiedz oceń post 39 6 zgłoś do moderacji
2014-09-10 13:09 60%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez adam
Idealne podsumowanie ! Zgadzam się w 100% :)
Pani rzecznik to totalna porażka, robi się z siebie wielką gwiazdę...a jest poniżej przeciętnej.
Tragedia
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-08-06 13:25 44%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez urnochód
A ja wam mówię Monikę na Prezydenta Elbląga! Kobieta mądra, obecnie wolna, zna wszystkie słabostki Wilka więc zero konkurencji! W I turze strzał w dyche!
odpowiedz oceń post 16 20 zgłoś do moderacji
2014-08-06 13:30 48%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Panie Ryś. Wykorzystuje Pan swoją funkcję do załatwiania osobistych animozji. Kogo to obchodzi ,że Pan kogoś nie lubi. Co do basenu to rzeknę ,że ma Pan nikłe pojęci w tej materii. Dziennikarska uczciwość wymaga aby być rzetelnym w publicznym przekazie .
odpowiedz oceń post 24 26 zgłoś do moderacji
2014-08-06 13:40 90%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez do ad
Dama - chyba przesadziłeś - niekompetentna i arogancka ,zaciśniętymi ustami i w dodatku kłamie
odpowiedz oceń post 38 4 zgłoś do moderacji
2014-08-06 14:20 51%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Trubadur
Po pierwsze, to nie jest felieton. Po drugie, weź chłopie, jak masz coś do kobiety, powiedz jej w cztery oczy, a nie animozje na necie, kompletny brak klasy.
odpowiedz oceń post 22 21 zgłoś do moderacji
2014-08-06 14:38 44%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez zafascynowany
Monia to ,,extra laska" taka ostra i nieprzystepna.Ma to cos co mezczyzn przyciaga a zarazem odpycha.
odpowiedz oceń post 15 19 zgłoś do moderacji
2014-08-06 16:09 80%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez niki
ona jest okropna, patrzeć na nią nie mogę a co dopiero słuchać. Wstyd na całego. Kłótliwa, wredna, butna i myśli że jest mądra a siano z butów wychodzi. Porażka. Won z oczu.
odpowiedz oceń post 24 6 zgłoś do moderacji
2014-08-06 17:23 84%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Kasztelan
Nie ma się co oszukiwać Pani rzecznik to najsłabsze ogniwo tej tymczasowej kadencji!
odpowiedz oceń post 31 6 zgłoś do moderacji
2014-08-06 19:49 6%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
nie liczcie nato Popaprańcy
odpowiedz oceń post 1 15 zgłoś do moderacji
2014-08-06 21:10 91%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Igorek
To jest niestety bardzo kiepska osoba, na tym stanowisku, ledwo dawała radę w info, a teraz mocno rozdmuchane ego, nic więcej.
odpowiedz oceń post 20 2 zgłoś do moderacji
2014-08-06 23:50 14%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez działki i POD
Można zaufać. Tylko koordooplowatego kaczora winien pogonić.
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2014-08-07 05:17 86%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez lalo
a fu Pani Moniko zapisze się pani lepiej na metamorfozę i to szybciutko bo szału ni ma :)
odpowiedz oceń post 18 3 zgłoś do moderacji
2014-08-07 19:51 43%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Elbinger
Czy można zaufać autorowi felietonu który związany był z młodzieżówką PO młodzi demokraci w Elblągu ????????? Chyba nie !
odpowiedz oceń post 9 12 zgłoś do moderacji
2014-08-08 15:30 67%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez rifraf
przeciez wiadomo po czyjej stronie jest ta gazetka i nie ma sensu nic pisc bo to jest oczywiste
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-08-11 11:32 0%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez liluuuu
zgadzam się, co to za beznadziejny artykuł???
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-08-07 21:23 46%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez brykacz
Beznadziejna!
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2014-08-08 09:29 75%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez nie jest dobrze
Zarzuty wobec p. Moniki są formułowane przez różne ugrupowania. I dotyczą ciągle tego samego - delikatnie mówiąc mijania się z prawdą, a w najlepszej wersji manipulowania. Zaczęła już w kampanii przeinaczając słowa poseł Gelert, ostatnio o to samo miał pretensje radny Malinowski. Nie wiem, czy tak jej każe jej szef, czy też jest to jej własna polityka. Tak czy siak - buduje bardzo zły obraz Urzędu.
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.