najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2019-10-08 09:43 100%

Głosujcie na PiS, apeluje szef Solidarności pracowników handlu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”, by głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślają, że po raz pierwszy od 30 lat będą mogli swobodnie oddać głos  w wyborach. Wcześniej niedziele spędzali za sklepową kasą

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Z tej okazji Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”. Pismo podpisał  Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Przypomina on o zrealizowanych w tej kadencji parlamentu postulatach  propracowniczych  i prospołecznych:

Obniżony został wiek emerytalny do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Dzięki oskładkowaniu umów zleceń i ograniczeniu nadużywania umów na pracę na czas określony, coraz większa liczba pracowników cieszy się dziś stabilną pracą na podstawie stałej umowy. 4 lata temu, aż 40 proc. pracowników handlu było zatrudnionych na umowach śmieciowych, dzisiaj jest to już tylko 15 proc.  

Do tego związkowców cieszy wzrost płacy minimalnej. W przyszłym roku będzie ona wynosić 2600 zł, osiągając poziom 50 proc. średniego wynagrodzenia, co od dawna było postulatem „Solidarności”. Została wprowadzona ustawa o wolnych niedzielach w handlu.
Alfred Bujara ostrzega, że Platforma Obywatelska oficjalnie zapowiada, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje ograniczenia handlu w niedziele.   

 Apeluje on: 

Dlatego tak ważne jest, aby 13 października iść na wybory i zagłosować na tych polityków, którzy przez ostanie lata dowiedli, że obchodzi ich los polskich pracowników oraz że potrafią rozmawiać ze związkami zawodowymi. Jeśli w wyborczą niedzielę zostaniemy w domu, już następnego dnia może się okazać, że zmarnowaliśmy nie tylko swój głos, ale również kolejne 4 lata w dążeniu do poprawy warunków bytu. 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-10-08 11:08 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Spacerowicz
A głosuj sobie .
odpowiedz oceń post 8 14 zgłoś do moderacji
2019-10-08 11:46 56%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Arkadiusz,31
Oddam głos na PIS jak zawsze . Tylko PIS . Oni nam pomogli i za PiS żyje mi się lepiej , jako 30 latek pracuje i biorę 500 plus . Jest nam łatwiej i dla tego oddam głos na PIS
odpowiedz oceń post 14 11 zgłoś do moderacji
2019-10-08 14:44 14%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczony
Brak słów. Związkowcy czy politykierzy??? Kłania się ekonomia i realia społeczno-polityczne.Za tą demagogię zapłacą nasze dzieci i wnuki. Syndrom Grecji zbliża się wielkimi krokami.Dobrobyt to inwestycje,nowoczesność,szare komórki i ciężka praca, a nie życie ze świadczeń socjalnych rozdawanych z naszych podatków.
odpowiedz oceń post 2 12 zgłoś do moderacji
2019-10-08 16:27 65%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez CENZURA
Tylko PIS i nic więcej.
odpowiedz oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
2019-10-08 18:07 17%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez antycenzura
tylko PO i nic więcej
odpowiedz oceń post 3 15 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.